Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  249 członków

Krell Klub
IGNORED

Klub miłośników Krella


josef

Rekomendowane odpowiedzi

Basic II  lepszy i.... to był ich najlepszy transport;-)

Przed Va miałem ProPrime II, zmiana była bardzo pozytywna, chociaż już ProPrime był całkiem sympatyczny.

Z transportów jeszcze Levinson 37 jest świetny (w sensownej cenie, choć duzo wyższej niz Theta)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, wit-told napisał:

Basic II  lepszy i.... to był ich najlepszy transport;-)

Przed Va miałem ProPrime II, zmiana była bardzo pozytywna, chociaż już ProPrime był całkiem sympatyczny.

Z transportów jeszcze Levinson 37 jest świetny (w sensownej cenie, choć duzo wyższej niz Theta)

Po cenach sądząc, to najlepszy ich transport to Jade, potem Pearl. A dac to 7>5>3... ale to pewnie będę musiał samemu sprawdzić ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, wit-told napisał:

Od lat mam Thetę Data Basic i Basic II i jeśli one grają chłodno, to ja jestem Eskimosem;-)

Tak, można je nazwać starymi klamotami - bo latka mają i każde urządzenie waży kilkanaście kilo, choćby dlatego, że mają po 4 trafa.....

A CDM 9 Pro to jeden z lepszych transportów, z tym trudno dyskutować.

Grają z Gen Va i dają bardzo dużo satysfakcji, próbowałem kilku innych transportów i niestety nie miały startu.....jak widać są różne gusta....

a kiedy jako końcówkę miałem od kumpla FPB 200 Krella to była baja!

A Genesis Digital Lens próbowałeś ? Albo jakiś inny reclocker, typu W4S ?

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.09.2020 o 21:46, mol01 napisał:

Jak tak Was czytam, to nie wiem, czy się śmiać, czy płakać. Głęboka korekcja błędów konieczna przy dzisiejszych laserach wcale nie oznacza, że otrzymasz wierniejsze odtwarzanie, bo odtwarzacz będzie miał piękny sygnał cyfrowy na wyjściu, ale taki jaki się wyda najstosowniejszy systemowi korekcji, a nie najwierniejszy temu co zostało zapisane na płycie. No i oczywiście "stare klamoty" też moją korekcję, ale dużo mniej ingerującą w materiał, bo taki CDM-9 czy Pioneer Stable Platter (jak sama nazwa wskazuje) potrafi z dużo większą precyzją odczytać zapisane dane. Inna sprawa, że często "stary klamot" bez przeglądu będzie miał zdewastowany sygnał cyfrowy na wyjściu poprzez np. dogorywające elementy bierne, ale nawet bez wykonania przeglądu w napędzie DAC z porządnym odbiornikiem cyfrowym na wejściu zdekoduje bezbłędnie ten zdezelowany sygnał - najważniejsze by on był prawidłowo sczytany z płyty.

Piszemy o urządzeniach które mają ponad 20 lat a które są zmęczone mechanicznie i elektronicznie a większość tego co jest do kupienia to zajechane złomy. 

Pomysł Pioneera z talerzykiem był moim zdaniem kiepski. Wiele z tych talerzyków ma mniejsze lub większe bicie, do tego dochodzą zdeformowane czasem podkładki itd. 

W dniu 3.09.2020 o 10:46, baksiu napisał:

Też mi się wydaje, że plastikowy cedek za dobrą flaszkę nie jest opus maximum technologii cyfrowej... w każdym razie nie mam jak na razie thety przywieźć z Belgradu, Węgrzy przymknęli granicę...

Czyli Twój sprzęt musi mieć znaczek uznanej firmy... 

Wolisz coś co lata świetności ma już dawno za sobą niż wypożyczyć i samemu sprawdzić to o czym piszę. 

Kiedyś też tak miałem ?

Cyfrówka ciągle się rozwija i nie potrzeba do tego kosmicznych technologii. 

W dniu 5.09.2020 o 17:29, wit-told napisał:

Od lat mam Thetę Data Basic i Basic II i jeśli one grają chłodno, to ja jestem Eskimosem;-)

Tak, można je nazwać starymi klamotami - bo latka mają i każde urządzenie waży kilkanaście kilo, choćby dlatego, że mają po 4 trafa.....

A CDM 9 Pro to jeden z lepszych transportów, z tym trudno dyskutować.

Grają z Gen Va i dają bardzo dużo satysfakcji, próbowałem kilku innych transportów i niestety nie miały startu.....jak widać są różne gusta....

a kiedy jako końcówkę miałem od kumpla FPB 200 Krella to była baja!

Tak uważam w stosunku do kilku innych transportów jakie miałem. Oczywiście gra system, kable itd... 

CDM9 PRO jest świetny a teraz napisz ile taki kosztuje i gdzie dostać taki z gwarancją ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.09.2020 o 19:09, muda44 napisał:

Wiele z tych talerzyków ma mniejsze lub większe bicie, do tego dochodzą zdeformowane czasem podkładki itd. 

Talerzyk możesz wypoziomować, a poza tym przez swoją znaczną wagę talerzyk się sam poziomuje podczas pracy dzięki sile odśrodkowej. Zresztą same płyty często też są krzywe i też mają bicie góra-dół w normalnym napędzie, co w tym napędzie jest redukowane w znacznym stopniu przez dociskanie do płaskiego talerzyka całej powietrzni płyty podobnie jak w napędach TEAC VRDS.

W dniu 6.09.2020 o 19:09, muda44 napisał:

CDM9 PRO jest świetny a teraz napisz ile taki kosztuje i gdzie dostać taki z gwarancją ?

O to samo można spytać w przypadku laserów do Pioneer PD-30AE i Onkyo C-7030 - w pierwszym masz napęd DVD Oriona, który jest prawdopodobnie nie do dostania poza autoryzowanymi serwisami, a w drugim jest Sanyo SF-P101N, którego na rynku masz masę chińskich podróbek i trzeba się modlić, by w ogóle zadziałał, jak się trafi na marną podróbkę.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CDM9 pro z pewnego miejsca widziałem z gwarancją za 4500zl. Za tyle kupisz 4 Onkyo z GWARANCJĄ i NOWE. 

Jeżeli chodzi o talerzyk i porządny mechanizm to ma go np Sony CDP-XA50ES, te z Pioneera to dla mnie atrapa. Piszę o tych tańszych seriach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, muda44 napisał:

CDM9 pro z pewnego miejsca widziałem z gwarancją za 4500zl.

Ale równie dobrze możesz kupić jakiś odtwarzacz Philipsa z CDM9 (standardowym) na dawcę za 30-40zł i przełożyć samą głowicę lasera (jest identyczna) - oryginał, który może jeszcze pochodzić parę ładnych latek. Zresztą sam laser z gwarancją (o ile ona cokolwiek daje przy zakupie z zagranicy i raczej jest to komponent używany) czasami można znaleźć na eBay 10x taniej niż podałeś. Gorzej, jak padnie silnik Halla w napędzie talerzyka, ale są osoby na tym forum, które potrafią taki silnik naprawić. Druga sprawa, że jeszcze nie spotkałem się z sytuacją, aby CDM9 szwankował - te lasery są niemal nie do zajechania.

12 godzin temu, muda44 napisał:

Jeżeli chodzi o talerzyk i porządny mechanizm to ma go np Sony CDP-XA50ES, te z Pioneera to dla mnie atrapa

Też mi się podoba Fixed Pick-Up Sonego, tyle że ciężarek dociskowy w CDP-XA5ES/50ES/555ES/7ES nie dociska płyty na całej powierzchni, tylko gdzieś do połowy jej obwodu, a w Stable Platter/VRDS talerz jest po całym obwodzie płyty i dociska także płytę przy krawędzi zewnętrznej, gdzie mogą wystąpić największe wahnięcia (najdłuższe ramię od osi płyty). Być może to wystarcza przy wadze tego ciężarka w Sony (już ten w CDP-XB930QS swoje waży) - nie mam zdania, nie wiem też, jaką wartość mechanicznego docisku generują mechanizmy Stable Platter/VRDS. Każde rozwiązanie ma swoje atuty i wady, o ile nie jest to tylko atrapa, jak słusznie zauważyłeś lub sam mechanizm nie jest najtańszą odmianą z cięciem kosztów na wszystkim. Z drugiej strony mechanizmy z aluminiową szufladą i chassis, sztabami metalu pod mechanizmem itp. uważam za przerost formy nad treścią (czyli też swego rodzaju atrapę, by mechanizm wyglądał na dużo droższy, niżeli ma to jakiekolwiek przełożenie na jego jakość odczytu).

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby Stable Platter był naprawdę słaby, to nie był by stosowany przez Wadię, Thetę, czy AVM (choć tu jeszcze bardziej dociążyli krążek, wykonując go z grubego walca pleksiglasu). Choć z drugiej strony, gdyby Sony chciało sprzedawać swoje mechanizmy Fixed Pick-Up konkurencji, a nie tylko najtańsze mechanizmy z laserem KSS-213, to kto wie, ile marek z High-Endu by po nie sięgnęło...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, muda44 napisał:

Stosowali go bo to był koniec czasów produkcji najlepszych laserów CDM i KSS. 

VRDS w np TEAC VRDS T1  to plastikowa zabawka na tandetnym silniczku. 

Transport AVM CD1 Plus jest zrobiony z bebechów Pioneera PDS 505 ?

mam VRDS w Krellu i niczego dobrego o jego jakości nie mogę powiedzieć... ale to chyba właśnie ten najtańszy... nie obraził bym się, gdyby szuflada w moim docelowym napędzie była solidna i pracowała cicho, miekko i z gracją, a głowica lasera i silnik były ciche i szybkie, niby proste, ale jeszcze takiego napędu nie miałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, baksiu napisał:

mam VRDS w Krellu i niczego dobrego o jego jakości nie mogę powiedzieć... ale to chyba właśnie ten najtańszy... nie obraził bym się, gdyby szuflada w moim docelowym napędzie była solidna i pracowała cicho, miekko i z gracją, a głowica lasera i silnik były ciche i szybkie, niby proste, ale jeszcze takiego napędu nie miałem...

Sony ES serie 5 i 7 albo i bdb brzmienie w Accuphase jak np DP 65, 75... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, muda44 napisał:

Sony ES serie 5 i 7 albo i bdb brzmienie w Accuphase jak np DP 65, 75... 

marka Sony działa na mnie jak płachta na byka, wolałbym nadal w swoim domu nie posiadać żadnego sprzętu z tym znaczkiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, baksiu napisał:

marka Sony działa na mnie jak płachta na byka, wolałbym nadal w swoim domu nie posiadać żadnego sprzętu z tym znaczkiem ?

Piszę o Sony z początku lat 90tych. Dla mnie to najlepszy sprzęt audio jaki powstał od tych wielkich producentów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, muda44 napisał:

Piszę o Sony z początku lat 90tych. Dla mnie to najlepszy sprzęt audio jaki powstał od tych wielkich producentów. 

ja czytałem, że sony to zamulacze w przeciwieństwie np do Rotela, którego jestem stronnikiem. Zdecydowanie nie chcę nic "ciepło grającego" w swoim systemie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, baksiu napisał:

ja czytałem, że sony to zamulacze w przeciwieństwie np do Rotela, którego jestem stronnikiem. Zdecydowanie nie chcę nic "ciepło grającego" w swoim systemie...

Naczytałeś się bzdur ?

Przykładowo 505ES gra żywo, jasno a wyższy model z tej samej serii - 707ES ciemniej, barwniej... 

 

 

Rotel może tylko pomarzyć o takich mechanizmach jak miał Sony w tamtych latach a o tym pisałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, muda44 napisał:

Naczytałeś się bzdur ?

Przykładowo 505ES gra żywo, jasno a wyższy model z tej samej serii - 707ES ciemniej, barwniej... 

 

 

Rotel może tylko pomarzyć o takich mechanizmach jak miał Sony w tamtych latach a o tym pisałeś ?

od wlk producenta mam tylko gramofon, bo na tym się zbytnio nie znam, a tak to unikam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.09.2020 o 22:25, baksiu napisał:

mam VRDS w Krellu i niczego dobrego o jego jakości nie mogę powiedzieć...

To dokładnie ten sam napęd, co we wspomnianym VRDS-T1, ale nikt mi nie powie, że VRDS-25 lub VRDS-50 to plastikowe zabawki. Z drugiej zaś strony, VRDS Atlas (jak i cały Esoteric) uważam za przerost formy nad treścią.

W dniu 10.09.2020 o 09:04, muda44 napisał:

Transport AVM CD1 Plus jest zrobiony z bebechów Pioneera PDS 505 ?

Monobliki AVM Evolution M1 też mnie nie powaliły - grało to słabo, a sama konstrukcja się przegrzewała. Ta manufaktura wyraźnie jedzie po bandzie w swych klockach za niemałe pieniądze.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, barni napisał:

bc859ff787a537968bd3217f2f1d725b.file

9d4000d811ff8e04f7c88861b29c4254.file

883ec042fbbd021df310201554cf4c5d.fileae260c1f950d4db9a8b6755315174acc.file

Zalaczam zdjecia mojego jaki kiedys mialem, mechanizm w tej wersji pracowal idealnie. A niewymienienie kondensatorow w tak wiekowym CD prosi sie o jego powazne uszkodzenie.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

ja miałem wersję z innym napędem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Wymieniam kondensatory elektrolityczne w 20 letnim Krell-u  KAV-280cd

Na płycie zasilacza wszystkie elektrolity to Nichocon-y ( zamówiłem w DigiKey i już wymieniłem ).

A ten jeden jest z firmy  SHOEI 47uF/ 10V.  Wartości normalne więc czy to jakiś specjalny typ? O firmie nic nie wiem.

Czy koledzy którzy mają tego CD mają oryginalnie dokładnie taki kondensator?

 

BTW

W tym CD można wybrać ustawienia do zasilania sieciowego 220V lub 240V  (  i 110 V w USA ) a u nas jest 230V wg norny ( no +,- ).

To jakie ustawienie lepiej wybrać? Koledzy próbowali ? Czy to wsio ryba? Posiadacie rozpiskę tych przełączników do jakiego napięcia jakie ustawienie?

Krell recaping.jpg

IMG_20201109_174406617.jpg

Krell przełączniki.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.