Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  249 członków

Krell Klub
IGNORED

Klub miłośników Krella


josef

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 18.03.2021 o 23:47, pevco napisał:

Ja również jestem świeżym użytkownikiem KAV-500i i u mnie również takim sam efekt po ale po włączeniu z przycisku (basowe pyknięcie i cofnięcie membran w głośnikach). Zastanawiam się czy to brak układu miękkiego startu czy raczej usterka, a może jeszcze inny powód. Co na to reszta posiadaczy serii KAV? A może udało Ci się już rozpoznać temat?

Tak, trochę drążyłem temat i "ten typ tak ma". To samo zjawisko występuje też w Kav 400xi - sprawdzone na żywo i pewnie w 300il. Po prostu brak opóźnienia w załączeniu głośników. Przy włączaniu ze standby nie mam tego efektu, więc nie pomogę, ale nie powinno go być. W 400xi też tego przy stanby nie bylo.

Sam efekt "pyknięcia" zależy od skuteczności głośników. Moje mają 91dB wg katalogu... na kolumnach z mniejszą efektywnością zjawisko jest mniej słyszalne.

 

Edytowane przez Jimmy007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.... sam już nie wiem. Przekaźników podobno nie ma , ale skoro nie ma to przy włączaniu ze standby też powinno być słychać ten efekt na każdym zestawie. Konsultowałem z Cougarsaudio i twierdzą że w związku z brakiem przekaźników takie "pyknięcie" w tych modelach występuje. Z drugiej strony jedni użytkownicy to słyszą a inni nie 🙂 , moje głośniki to nie jest mistrzostwo skuteczności (88dB) i słychać, co więcej przy wyłączaniu również widać ruch membran ale już bez żadnego efektu dźwiękowego. Zagadnąłem nawet w tym temacie dział techniczny Krell w US, ale wątpię że odpowiedzą 😞..... takie uroki urządzeń retro ... oldie is goldie 

    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Cześć, 

Powoli przymierzam się do zakupu wzmacniacza Krell kav 300i. Gram obecnie na Rotel RA985BX i głośnikach RLS, które potrzebują mnóstwo prądu i dynamiki od wzmacniacza. 

Stąd moje pytanie, czy ktoś z Was porównywał może bezpośrednio te 2 wzmacniacze ze sobą,  czy to byłby progres czy raczej odejście w bok?

Druga sprawa,   to czy w ogóle jest się w stanie zakupić w pełni oryginalnego Krella, trzymającego swoje parametry...

Wiszą na OLX 3 takie wzmaki ale jak zrobić żeby dobrze wybrać i nie wtopić?:) 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, piterus napisał:

Druga sprawa,   to czy w ogóle jest się w stanie zakupić w pełni oryginalnego Krella, trzymającego swoje parametry...

Niema opcji moim zdaniem - żaden KAV-300i niema prawa trzymać fabrycznych parametrów bez recapu po takim czasie... przynajmniej w obrębie srabilizatów napięcia preampu.

Miałem RA-985BX (i wiele innych Roteli), jak i posiadam KAV-300i (i miałem parę innych Krelli) i progres napewno jest, głównie w kontroli kolumn i basie, ale bezpośrednio nie porównywałem (Rotela miałem kilka lat wcześniej). Ogólnie KAV-300i chyba był najbliżej brzmienia Rotela spośród słyszanych przeze mnie Krelli, z reguły grających bardzo twardo, a on gra nawet cieplej od Rotela.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, piterus napisał:

Druga sprawa,   to czy w ogóle jest się w stanie zakupić w pełni oryginalnego Krella, trzymającego swoje parametry...

Nie ma chyba zadnych szans, one juz ledwo zipialy kilka lat temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, piterus napisał:

To czekam jeszcze na użytkowników tego wzmacniacza  czy słyszą już postępującą  degradację dźwięku;)

to jest jak ze słuchem, nawet nie wiesz że go stopniowo tracisz, trzeba by porównać bezpośrednio nowy i używany egzemplarz. lepiej kupować licząc sie z kosztem recapu, chociaż w płytce zasilacza, lub kupić już naprawioną sztukę... ogólnie brzmienie krella mi się nie podoba, jest buła na basie i brak blasku i powietrza w górnych rejestrach... przeciwieństwo thety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi nawet o postępująca degradacje tylko o mozliwosc kupienia wzmacniacza uszkodzonego w wyniku wylania lub utraty pojemności , a naprawionego przez partacza. Stad recap zrobiony na czas jest zaletą a nie żadną wadą.

To tak jakby za wadę uznać wymieniony na czas rozrząd, bo moze noe być oryginalny. Oryginalny czy zamiennik gwarantuje dalsze życie, brak wymiany oznacza czekania na awarię o nieznanej skali uszkodzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, baksiu napisał:

ogólnie brzmienie krella mi się nie podoba, jest buła na basie i brak blasku i powietrza w górnych rejestrach... przeciwieństwo thety.

No właśnie jak to jest  jedni piszą że jest nawet ciepły w brzmieniu  a inni że szybki, krótki bas, nawet analityczny.

Może to różny dobór reszty toru, a może właśnie już postępująca degradacja dźwięku...

6 godzin temu, barni napisał:



To tak jakby za wadę uznać wymieniony na czas rozrząd, bo moze noe być oryginalny. Oryginalny czy zamiennik gwarantuje dalsze życie, brak wymiany oznacza czekania na awarię o nieznanej skali uszkodzeń.

Nie do końca trafne porównanie, w aucie jak wstawisz zamiennik  rozrządu, to nie zacznie inaczej jeździć czy nagle będzie inaczej przyspieszał, natomiast po wstawieniu zamienników do wzmaka, to czy na pewno uzyskamy oryginalne brzmienie...? Wątpię 

Co do awarii pełna zgoda.

W każdym bądź razie co raz bardziej skłaniam się ku temu aby jednak odpuścić sobie ten wzmacniacz, zresztą temat do przemyślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, baksiu napisał:

ogólnie brzmienie krella mi się nie podoba, jest buła na basie i brak blasku i powietrza w górnych rejestrach... przeciwieństwo thety.

Może w przypadku tej integry tak jest, końcówki np. FPB nie mają tych przypadłości;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, piterus napisał:

No właśnie jak to jest  jedni piszą że jest nawet ciepły w brzmieniu  a inni że szybki, krótki bas, nawet analityczny.

Tak to jest, że ciepłe są 300-tki i pewnie końcówki w klasie A (taka ich charakterystyka), a nowsze klocki i końcówki są bardziej twarde - pre KAV-280p jest bardzo twardy w brzmieniu...

21 godzin temu, piterus napisał:

natomiast po wstawieniu zamienników do wzmaka, to czy na pewno uzyskamy oryginalne brzmienie...? Wątpię 

Nie masz racji, napewno po recapie będzie bliżej brzmienia fabrycznego niż bez recapu że zdechłymi kondami.

Zresztą, jak wymienisz rozrząd z pompą wody, to poprawisz chłodzenie silnika i też możesz uzyskać minimalnie lepszą pracę silnika - analogia dobrze dobranych kondensatorów.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kończąc analogię motoryzacyjną, tylko motoryzacyjny specjalista (co miał styczność z kilkunastoma/kilkudziesięcioma egzemplarzami danego silnika) potrafi poznać po pracy silnika, czy pompa wody jest stara, czy nowa bez zaglądania pod maskę... Tak samo jest z kondensatorami - pomijając już to, że możesz wsadzić dokładnie te same serie końdów, co fabryka i niema opcji, by coś zagrało gorzej niż fabrycznie. Wydaje mi się wręcz, że niektórzy, co twierdzą że po wymianie końdów gra według nich gorzej, wynika z tego, że się przyzwyczaili do brzmienia z wywalonymi kondami i powrót w pobliże fabrycznego brzmienia po remoncie daje tak znaczną zmianę, iż mija się z ich wyobrażeniem dobrego brzmienia Krella.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minutes ago, mol01 said:

Czyli kończąc analogię motoryzacyjną, tylko motoryzacyjny specjalista (co miał styczność z kilkunastoma/kilkudziesięcioma egzemplarzami danego silnika) potrafi poznać po pracy silnika, czy pompa wody jest stara, czy nowa bez zaglądania pod maskę... Tak samo jest z kondensatorami - pomijając już to, że możesz wsadzić dokładnie te same serie końdów, co fabryka i niema opcji, by coś zagrało gorzej niż fabrycznie. Wydaje mi się wręcz, że niektórzy, co twierdzą że po wymianie końdów gra według nich gorzej, wynika z tego, że się przyzwyczaili do brzmienia z wywalonymi kondami i powrót w pobliże fabrycznego brzmienia po remoncie daje tak znaczną zmianę, iż mija się z ich wyobrażeniem dobrego brzmienia Krella.

Czyli bez recapu gra lepiej  ... tylko nie wiadomo jak długo 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym @baksiu pisał o odtwarzaczu KAV-300cd, a KAV-300i wcale nie jest bułowaty, tylko JAK NA KRELLA gra po cieplejszej stronie - jak ktoś zna Rotela, to wie, że to nie jest ciepło grający sprzęt, ale Rotelowi jeszcze daleko do kamiennej twardości i "kanciastości" brzmienia nowszych Krelli, zaś do KAV-300i zdecydowanie bliżej (co nie znaczy, że to "ciepły kluch").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chętnie odkupię;)

A tak na poważnie,  to może jest ktoś z okolic pomiędzy Krakowem a Katowicami komu chciałoby się wpaść ze swoim kav300i lub 400xi posłuchać dobrej muzyki i przy okazji  wypić dobrą kawę/piwo:)?

mol01 nie napinaj się tak...;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 34

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.