Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  250 członków

Krell Klub
IGNORED

Klub miłośników Krella


josef
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, pevco napisał:

wyrażone w kulturalny sposób 🙂

Oczywiście - ja tylko takie wyrażam. To nie jest KAV-300i, tylko (prawdopodobnie) KAV-500i i prawdopodobnie po recapie (muszę zobaczyć na kompie, bo na telefonie ciężko dojrzeć serię końdów...).

5 godzin temu, piterus napisał:

mol01 nie napinaj się tak...;)

Ja się nie napinam, tylko stwierdzam fakt, że żaden KAV-300i niema prawa obecnie działać bez recapu, o ile nie jest to egzemplarz muzealny, który stał odłączony od prądu przez 98% swego żywota.

No i pewnie, że jest po recapie, bo w oryginale nie było tam Jamiconów 😄 W dodatku ktoś wstawił Jamicony z bardzo kiepskiej serii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mamy jasność co do oryginalnych krelli. jak dla mnie to są wadliwie zbudowane, w płaskim pudełku upchane setki tranzystorów w klasie A, co powoduje smażenie się elektrolitów, do tego dodajmy piętrowo poukładane płytki i brak funkcji stand by, takiej wyłączającej większość obwodów i mamy gotowy przepis na kłopoty. po krótkim flircie z odtwarzaczem 300CD ja tej firmy nie uważam, wolę inne, porządniej zbudowane klocki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie połowa obecnych topowych kondów okaze sie za kilkanaście lat śmietnikiem, wiec nie ma co się zżymać na te kondy w Krellach. Pewnie jak były nowe były też świetne.

Niestety wiraż częściej nowi właściciele czyli fundusze inwestycyjne patrzą tylko na kase i deprecjonują bardzo znane marki, poczytajcie opinie serwisów o kilkuletnich Mac-ach - to jest dopiero dramat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, barni napisał:

Pewnie połowa obecnych topowych kondów okaze sie za kilkanaście lat śmietnikiem, wiec nie ma co się zżymać na te kondy w Krellach. Pewnie jak były nowe były też świetne.

Nichicony VX, VZ i VR wcale nie były takie świetne w latach produkcji tych Krelli, po drugie Krell wsadzał tam kondy na 85st C, co skutkowało ich szybszym wysychaniem. A znowu dziś cenione za brzmienie Panasonic FC są bardzo mało żywotne nawet w wersji na 105st C. Były wtedy i teraz lepsze kondy, tylko że nikt nie wpakuje do sprzętu tej klasy 10x droższego kondensatora, tylko po to, by 10 lat po upływie gwarancji sprzęt był nadal w pełni sprawny...

Co do głównych kondów zasilacza może się mylę i siedzą tam Nippony, nie Panasonici FM (literówka wcześniej) - może i w oryginale były Nippony w KAV-500i, bo w KAV-250a już chyba były niebieskie Vishay'e. Tak, czy inaczej - jak tam są oryginalne Nippony na 85st C, to na 95% mają poniżej 80% pojemności. Ciężko poznać po takim widoku - tylko na podstawie paska "minusowego":

20210324_172813_1.jpg.b983fe0c112e2e6306eacd1124df97df.thumb.jpg.b7871880ecadd7c1447428331f3b3ef8.jpg

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, pevco napisał:

Tak to chyba te Nippony 85stC

Tak, to akurat prawie napewno oryginalne Nippony SMH.

55 minut temu, pevco napisał:

OK trzeba w końcu wziąć się za ten recap

Eeetam, przecież "gra powalająco", po co będziesz psuł to recapem - jeszcze Ci się później nie spodoba taki odmulony 😉

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minutes ago, mol01 said:

Eeetam, przecież "gra powalająco", po co będziesz psuł to recapem - jeszcze Ci się później nie spodoba taki odmulony 😉

Bo gra 🙂 , jak mu przybędzie więcej sterydów to faktycznie może przestać mi się podobać. 

Z drugiej strony przychylam się do wcześniejszego porównania z autami, przy pewnym przebiegu i roczniku pewne części należy wymienić dla własnego bezpieczeństwa. 

... a i trafo czasem poburczy  , więc ten czas się zbliża 

pytanie tylko komu powierzyć tego Krella nawet jeśli to tylko KAV a nie och ech FPB i FBI 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, pevco napisał:

a i trafo czasem poburczy  , więc ten czas się zbliża 

pytanie tylko komu powierzyć tego Krella nawet jeśli to tylko KAV a nie och ech FPB i FBI 😉

Jak któreś trafo buczy (a są tam trzy sztuki - dwa główne jedno nad drugim w jednej "tortownicy" i trafo preampu na tylnej ściance) i nie pomaga ich dokręcenie, to może być spory problem - co najwyżej można zalać żywicą, czy czymś tam tą "tortownicę".

A komu powierzyć poza Cougars to nie wiem - ja tam sam sobie serwisuję klocki, ale czyichś się nie dotykam. @Bumpalump z tego co wiem, Krelli nie chce brać na serwis, a to jedyny człowiek, któremu mógłbym zaufać w tej kwestii.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Od 2 tygodni gram na 300i. Dla mnie petarda.

Wzmacniacz gra w mojej opinii lepiej niż electrocompaniet eci5 mk2 czy hegel h160. Barwą nie ustępuje ma mocny nieco podbity bas i świetną dynamikę. Wzmacniacz w oryginale nic się nie gotuje itd. 

Nie wiem skąd nagonka na starsze urządzenia krella Mcintosh czy accuphase na forum że się psują nie trzymają parametrów itd. Chyba tylko z tego powodu ze trzymają dość wysokie ceny na rynku wtórnym. 

Mam sporo znajomych którzy maja urządzenia tych firm 20 letnie i starsze i nic w nich nie szwankuje gdzie większość chińskiego badziewia po kilku latach ląduje w koszu. 

Pozdrawiam.

 

 

 

 

 

Edytowane przez nautilus81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
W dniu 2.07.2021 o 12:53, nautilus81 napisał:

Od 2 tygodni gram na 300i. Dla mnie petarda.

Wzmacniacz gra w mojej opinii lepiej niż electrocompaniet eci5 mk2 czy hegel h160. Barwą nie ustępuje ma mocny nieco podbity bas i świetną dynamikę. Wzmacniacz w oryginale nic się nie gotuje itd. 

Nie wiem skąd nagonka na starsze urządzenia krella Mcintosh czy accuphase na forum że się psują nie trzymają parametrów itd. Chyba tylko z tego powodu ze trzymają dość wysokie ceny na rynku wtórnym. 

Mam sporo znajomych którzy maja urządzenia tych firm 20 letnie i starsze i nic w nich nie szwankuje gdzie większość chińskiego badziewia po kilku latach ląduje w koszu. 

Pozdrawiam.

 

 

 

 

 

hmm, cieszę się że Ci się podoba, bo mi srednio zażarł ten komicznie powiększony bas w krellu 300CD... seria kav ma swoje wady kontrukcyjne i trzeba o tym pisać: naleśniki nafaszerowano obficie tranzystorkami pracującymi w klasie A bez odpowiedniej wentylacj/przestrzeni, w tym wypadku miniaturyzacja spowodowała liczne komplikacje w dłuższym użytkowaniu. A tak w ogóle @mol01 i @wit-told może byśmy otwarli jakiś klub Theta Digital, by nie spamować klubu Krella? Umiecie to jakoś założyć, będę miał kilka pytań w związku z użytkownikiem kilku wyrobów tej firmy 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, baksiu napisał:

Umiecie to jakoś założyć, będę miał kilka pytań w związku z użytkownikiem kilku wyrobów tej firmy 😊

Klub otwiera się raczej tak samo, jak każdy inny wątek - tylko ja w tej chwili nie czuję się na siłach, aby napisać odpowiedni post wprowadzający o tej legendarnej marce. Może kolega @wit-told?

9 godzin temu, baksiu napisał:

hmm, cieszę się że Ci się podoba,

Mi też się podoba granie KAV-300i, co nie znaczy, że nie musiałem zainteresować w jego serwis... Ale jak już niektórzy zdążyli zauważyć, można słuchać bez serwisu, ale po serwisie słucha się fajniej 😉

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam Szanownych Kolegów.

Chciałem się przywitać, zapisałem się do klubu ponieważ od roku posiadam Krell KAV 300 CD, fajna maszynka, duży progres po przesiadce z Rotela RCD06. Zastanawiałem się nad przesiadką na 300i. Mam tunnigowanego Rotela RA 1070 (tor zasilania modyfikowany o kondensatory, Mundorfy Mcap, M-Lytic, Rayrex). Chętnie bym porównał go brzmieniowo do 300i, jeśli ktoś jest z Wrocławia lub okolic i posiada ów piecyk to chętnie bym się spotkał w celach poznawczych 😉 i porównawczych.

Pozdrawiam

Edytowane przez Norakam283
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Norakam283 napisał:

Witam Szanownych Kolegów.

Chciałem się przywitać, zapisałem się do klubu ponieważ od roku posiadam Krell KAV 300 CD, fajna maszynka, duży progres po przesiadce z Rotela RCD06. Zastanawiałem się nad przesiadką na 300i. Mam tunnigowanego Rotela RA 1070 (tor zasilania modyfikowany o kondensatory, Mundorfy Mcap, M-Lytic, Rayrex). Chętnie bym porównał go brzmieniowo do 300i, jeśli ktoś jest z Wrocławia lub okolic i posiada ów piecyk to chętnie bym się spotkał w celach poznawczych 😉 i porównawczych.

Pozdrawiam

A nie kupiłeś go ode mnie przypadkiem w żywcu? Może masz na imię Tomek?! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Norakam283 napisał:

Kupiłem i to było fajne spotkanie, ale zaczął szwankować 🙂 , już mu lepiej bo był gdzie trzeba.
Pozdrowionka
P.s. Ale gramofon i tak go zamiata, był upgrade niedawno, 🙂 w tej kwestii.

Cała przyjemność po mojej stronie! Laser nie był idealny, więc dobrze że to ogarnąłeś... u mnie z kolei CD miało poważny upgrade po którym gramofon się kurzy 😊 Tak jak Ci mówiłem przel tel kolega @mol01 ma nadal 300i i chyba jest zadowolony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.05.2021 o 14:52, mol01 napisał:

Niema opcji moim zdaniem - żaden KAV-300i niema prawa trzymać fabrycznych parametrów bez recapu po takim czasie... przynajmniej w obrębie srabilizatów napięcia preampu.

Miałem RA-985BX (i wiele innych Roteli), jak i posiadam KAV-300i (i miałem parę innych Krelli) i progres napewno jest, głównie w kontroli kolumn i basie, ale bezpośrednio nie porównywałem (Rotela miałem kilka lat wcześniej). Ogólnie KAV-300i chyba był najbliżej brzmienia Rotela spośród słyszanych przeze mnie Krelli, z reguły grających bardzo twardo, a on gra nawet cieplej od Rotela.

I wszystko jasne w temacie, szkoda zachodu, dochodzą koszty recapu, a brzmieniowo to zbliżone klocki. Kolega Mol01 rozwiał moje wątpliwości. Na razie pozostanę przy Rotelu gra to przyzwoicie. Trzeba szukać czegoś zdecydowanie wyżej jeśli już zmieniać, minimalny progres nie ma sensu, tak jak Baksiu mówiłeś teraz masz ten progres znacznie większy po ostatniej wymianie. Jak się nadarzy okazja być w Żywcu w celach rekreacyjnych to chętnie Cię odwiedzę chwilę posłuchać nowych zabawek 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
6 godzin temu, wotar napisał:

Witam Krellomaniaków,

Zastanawiam się nad kupnem wzmacniacza tej firmy ale mam, może i tu obrazoburcze, pytanie dla mnie istotne.

Czy w którymś ze swoich wzmacniaczy Krell stosował regulację barwy tonów bo w necie nic na ten temat.

Pozdrawiam

Krell wyregulował tony za Ciebie w fabryce, więc nie masz się czym martwić 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, wotar napisał:

Witam Krellomaniaków,

Zastanawiam się nad kupnem wzmacniacza tej firmy ale mam, może i tu obrazoburcze, pytanie dla mnie istotne.

Czy w którymś ze swoich wzmacniaczy Krell stosował regulację barwy tonów bo w necie nic na ten temat.

Pozdrawiam

Mam Vanguarda i nigdy żadnego innego Krella nie słyszałem. Starsza stażem gwardia powie że nic nie słyszałem 😉.  Opowiem jednak to co słyszę: równe, totalne granie z podkręcona dynamika i sporym uderzeniem basu.

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Tomek1777 napisał:

Mam Vanguarda i nigdy żadnego innego Krella nie słyszałem. Starsza stażem gwardia powie że nic nie słyszałem 😉.  Opowiem jednak to co słyszę: równe, totalne granie z podkręcona dynamika i sporym uderzeniem basu.

Taa, granie krella jest równe jak ścieżka rowerowa biegnąca między drzewami 😉 Jednak wolę szosę, tutaj jedynie trochę piachu, lub szklanka po deszczu mogą nieco zaskoczyć 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.12.2021 o 12:53, wotar napisał:

 

Naszła mnie myśl aby coś dopisać celem ostrzeżenie przyszłych ewentualnych nabywców wzmacniaczy Krell. Musicie uważać ponieważ ich granie pod pewnymi względami uzależnia. Słyszałem wzmacniacze lepiej kolorujące muzyczny świat. Niestety żaden z nich nie miał w sobie tej pewności kontroli rytmu, żelaznego uścisku membran basowców.

Edytowane przez Tomek1777

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.