Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  249 członków

Krell Klub
IGNORED

Klub miłośników Krella


josef

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega łączy JMlab Spectral Siltechem-HG Silence XLR z koncówą Krela (modelu nie pamiętam ok. 50.000zł) transportem i DAC Audiolaba. Jako preamp uzywa dwóch (lampy S.F i DCS- przemiennie). Barwa bardzo ładna. Kotrola basu i wypełnienie wyborne natomiast szwankuje stereofonia (zapewne kłopoty lokalowe) z prawidłowym ustawieniem. Minusem tego zestawu jest dyskwalifikacja wielu płyt, które potrafia brzmieć fatalnie. Licząc się z takim zestawem powaznie nalezy podchodzić do wyboru przy zakupie płytoteki. Taki wię zestaw uważam za audiofilski ale nie melomański.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do d... to nie jest, ale drogi jest rzezcywiście. Mam 250cd i zbieram na integrę. W zwiazku z tym mam pytanie do posiadaczy - czy rzeczywiscie tak trudno dostosować integry z USA do naszego 230V/50Hz. Jest troche o tym w sieci, ale informacje są sprzeczne. Osobiscie przymierzam sie do KAV-300 i o niego głównie mi chodzi. Co do nowszych modeli (300iL i 400xi), to wiekszość dostepnych informacji mówi o problemach z dostosowaniem do częstotliwości (konieczna jest podobno wymiana procesora za ok. 1,5kzł co czyni w praktyce sprowadzennie mało opłacalnym), z napieciem nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krell jest ok.,ale ze starej serii.Kolega ma ksa 50 i brzmi to b.fajnie-nie męczy jak nowsze wyroby tej f-my.Ja wybrałem Bata,który pomimo gorszego marketingu jest ciekawszym urządzeniem.Przedwzmacniacze krella też do najciekawszych nie należą-firma jedzie trochę na opinii zdobytej jakiś czas temu,jak długo to potrwa ,zobaczymy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich milosnikow tej legendarnej i wspanialej firmy :-),

oczywiscie sie zapisuje, mialem KAV 250CD, przez pewnien czas 300CD i dawno temu integre 300i, teraz gram na koncowce KSA150, narazie to tyle z mojej strony, bo cos ostatnio duch audiofilii u mnie upada i przestaje mi na tym az tak bardzo zalezec ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze zlozylem bardzo interesujacy i unikatowy system zlozony z legendarnych konstrukcji najwiekszych guru hiendu, byly to w swoim czasie topowe urzadzenia jakie udalo sie zaprojektowac takim ludzia jak Bladeljus, Johnson i D’Agostino, dopracowane pod kazdym wzgledem, takie moje marzenie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to trzeba absolutnie rozgraniczyć na poczatku serię KAV i KSA nie mówiąc o tych największych olbrzymach. Myslę, że najwiekszy problem tutaj na forum jest zdefiniowanie, czy opisanie brzmienia serii KAV.

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Rafaell

na temat dzwieku nie mam weny zeby cos sklecic, to krotko napisze jak jest zbudowany. Transport to stable plater pioneera, rozbudowana sekcja filtracji i stabilizacji napiecia, 2x pcm1702 i dalej trazystory w klasie A, obudowa cala z wyginanego akrylu 1,5mm. Kupilem go od znajomego, ktory przez pewnien czas nie mogl znalesc konkurenta, a zmienia sprzet chyba szybciej niz Elberoth, dopiero wymienil na DCSa, ktorego zreszta za chwile sprzedal, ale caly czas wspomina Advantage i sie pyta czy na nim gram?, odpowiadam ze tak, a on na to "no tak, no tak"

a zreszta to temat o Krellach ma byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...o wzmaku 300i nic nie napisze bo sluchalem go 4-5 lat temu i jak pamiecia siegne byl dla mnie raczej ostrawy i bezduszny, byl az za bardzo neutralny i bezlitosny, ale to pewnie inne elementy w systemie "robily swoje", teraz inni go opisuja zupelnie inaczej...

Natomiast 300CD uwazam za wspaniala maszyne, to jest wlasnie player ktory gra muzyke, calosciowo jest bardzo dobry, zdecydowanie lepszy od 250cd, ktory z kolei z cena w okolicach 3tys. zl znowu jest nie do pobicia, takze z ktorej strony nie spojrzec Krell wali wszystkich dookola ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stempur

 

Nie jest moim celem meczyc :) tamte wpisy znam i wiele z nich nie wynika. Chętnie poczytam, jesli ktos coś jeszcze od siebie napisze i niekoniecznie tylko o KAV-u

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie musi być o KAV to będzie o małym KSA ;)

może jest to "oczywista oczywistość" ale ten piec lubi ciepło - solidna rozgrzewka powoduje, że dźwięk nabiera niesamowitej płynności - muzyka płynie bez wysiłku, nic nie jest przerysowane, każdy zakres podany jest w odpowiednich ilościach, nic nie wybija się w pierwszy szereg - słuchając zwraca się uwagę na odtwarzaną muzykę a nie wpływ wzmacniacza na podawany sygnał...

to co zaskakuje to średnica - jest ciepła, aksamitna a zarazem detaliczna - dodając do tego typowy fenomenalny krellowski bas oraz dźwięczną, czystą górę można zapomnieć na długi czas o upgrade systemu

 

jest to świetny partner dla tzw. trudnych kolumn np. dynaudio - nie ma miejsca na swawole, wszystko jest trzymane ze mordę ale bez wad typowych wzmacniaczy z dużym DF i NF (suchość, bezbarwność)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.