Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  250 członków

Krell Klub
IGNORED

Klub miłośników Krella


josef
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja już jestem na końcu audiofilskiej przygody. Skończyłem na etapie dzielonego Rotela z Dynaudio, bo gdyby Rotel się nie popsuł pewnie zamiast Krella kupiłbym więcej HDD do serwera, albo nowy rower, albo gdzieś zainwestował oszczędności ? Zaś po powiększeniu pokoju kupiłbym po prostu większe Dynaudio ? Teraz to przynajmniej wiem że muszę jeszcze zbierać na fotowoltaikę żeby słuchać całkowicie za darmo ? A jak już będzie free prąd, to może jakaś zabawa z dwoma KSA-200B jako monobloki ? Potem największe możliwe do kupienia na rynku Infinity i nie powinno być kartonu na basie ? (... oczywiście teraz to przesadzam, już by mi się nie chciało, wolę nowy rower ?). 

To że z małej membranki to nie słuchanie wiedziałem już 10 lat temu, jak bawiliśmy się z qmanem JBLami Decade z lat 70-tych ? Aha, oczywiście zdaję sobie sprawę że nie każdy ma dedykowany do stereo pokój, gdzie po prostu cienki słupek w stylu Audio Physica nie wygląda poważnie ? Też zdaję sobie sprawę że teraz jest taka moda na te cienkie słupki i że niby to wygląda ładnie... Może też i zdanie żony często przeważa, bo taki słupek w sumie wygląda i idealnie nadaje się jako wolnostojący kwietnik ? 

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wolę mój salon, niż dedykowany strych ? Takowych pomieszczeń kilka by się znalazło, ale z akustycznego punktu widzenia się nie nadadzą. Każdy ma swoje upodobania, jeden lubi fendera stratocastera, inny Les Paula, jeden miseczkę F, inny sportowe. Ważne że Ci się podoba. Ja mam sporo frajdy z tych słupków i żony w tym temacie nie pytałem, tak jak ona mnie o to którą markę kosmetyków wybrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 minuty temu, baksiu napisał:

Chyba wolę mój salon, niż dedykowany strych ? 

A więc może tak jak u mnie ? Dedykowany salon ? 

4 minuty temu, baksiu napisał:

żony w tym temacie nie pytałem, tak jak ona mnie o to którą markę kosmetyków wybrać

Możesz kiedyś spróbować zapytać żony, może da zielone światło na taką zmianę użytkowania salonu, np. w zamian za pozwolenie wolnego wyboru kosmetyków ? 

PS. Zazdroszczę żon które również mają bzika stereo i tylko poganiają mężów by robili im remonty pod akustykę pokoju, dedykowane instalacje zasilające audio, czy by budowali po piwnicach i garażach nowe ustroje akustyczne ? Wiem że rzadko, ale i takie się trafiają ?  

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Micke 13 napisał:

Zazdroszczę żon które również mają bzika stereo i tylko poganiają mężów by robili im remonty pod akustykę pokoju, dedykowane instalacje zasilające audio, czy by budowali po piwnicach i garażach nowe ustroje akustyczne ? Wiem że rzadko, ale i takie się trafiają ?  

Moja może nie ma bzika na punkcie stereo, ale już posłuchać i powygłupiać się przy muzyce lubi (i ma naturalne E).

26 minut temu, baksiu napisał:

Ważne że Ci się podoba.

Tak jak powiedziałem, dla mnie lepsza szparka na dwa palce niż majtki z pereł (oczywiście chodzi o otwór TL, jak by kto patał).

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie krelli SACD mam zerowe doswiadczenie
natomiast z doswiadczenia z CD to transporty w tych krellach potrafia zyc wlasnym zyciem, zamiennik CDM 12.1 rzadko chodzi, KSS-240A w zamienniku rzadko chodzi
w KAV 300 na KSS-240n troche skomplikowali sprawe, silnik napedu karetki ma malutkie koleczko z magnesami i czujniki halla na pcb, po latach robia sie luzy i nie zawsze sledzenie sciezek odbywa sie tak jak powinno.

Rozne firmy mialy rozne patenty, najbardziej niezawodne rozwiazanie to odczyt polozenia poprzez tzw sensor coil w laserach sony na sankach magnetycznych.

Technics w odtwarzaczch mial patent z czyms w rodzaju potencjometru, na plytce znajdowala sie tarcza oporowa, a na sankach magnetycznych slizgacz.

A krell wykombinowal sobie hallontrony, to rozwiazanie po latach niestety najbardziej zawodne ze wszystkich mi znanych.

jeśli musi byc SACD to polecam jednak cos z sony lub marantza, jesli CD,to KAV-280 bedzie najmniej problematyczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Bumpalump napisał:

W temacie krelli SACD mam zerowe doswiadczenie
natomiast z doswiadczenia z CD to transporty w tych krellach potrafia zyc wlasnym zyciem, zamiennik CDM 12.1 rzadko chodzi, KSS-240A w zamienniku rzadko chodzi
w KAV 300 na KSS-240n troche skomplikowali sprawe, silnik napedu karetki ma malutkie koleczko z magnesami i czujniki halla na pcb, po latach robia sie luzy i nie zawsze sledzenie sciezek odbywa sie tak jak powinno.

Rozne firmy mialy rozne patenty, najbardziej niezawodne rozwiazanie to odczyt polozenia poprzez tzw sensor coil w laserach sony na sankach magnetycznych.

Technics w odtwarzaczch mial patent z czyms w rodzaju potencjometru, na plytce znajdowala sie tarcza oporowa, a na sankach magnetycznych slizgacz.

A krell wykombinowal sobie hallontrony, to rozwiazanie po latach niestety najbardziej zawodne ze wszystkich mi znanych.

jeśli musi byc SACD to polecam jednak cos z sony lub marantza, jesli CD,to KAV-280 bedzie najmniej problematyczny

Jak już mam ten problematyczny kav-300cd i laser przeskakuje przy lekkim uderzeniu w obudowę, to co obstawiasz jest nie tak? Może laser nie miał napiętej sprężyny przy wymianie? Nie wyczuwam luzu na osi w tym zielonym kółku, może coś wyczyścić, sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Bumpalump napisał:

w KAV 300 na KSS-240n troche skomplikowali sprawe, silnik napedu karetki ma malutkie koleczko z magnesami i czujniki halla na pcb, po latach robia sie luzy i nie zawsze sledzenie sciezek odbywa sie tak jak powinno.

Właśnie - zapomniałem napisać, by wyczyścić też "szachownicę" po wewnętrznej części zielonego koła dociskowego, na którą to reagują czujniki Halla pod osłoną silnika napędu płyty.

18 minut temu, baksiu napisał:

Może laser nie miał napiętej sprężyny przy wymianie?

To widać gołym okiem - dolne ząbki na białej zębatce muszą być minimalnie przesunięte względem górnych (ta biała składa się z dwóch części, jedna na drugiej), ale to nie ma aż tak dużego wpływu - to już gorzej, jak sama sprężynka za słabo te połówki napręża i każda połówka żuje swoim życiem.

36 minut temu, Bumpalump napisał:

natomiast z doswiadczenia z CD to transporty w tych krellach potrafia zyc wlasnym zyciem, zamiennik CDM 12.1 rzadko chodzi, KSS-240A w zamienniku rzadko chodzi

Ja mam wrażenie, że Krell specjalnie pokombinował, by serwisować playery tylko w autoryzowanych serwisach, gdzie mieli lasery z określonych serii nie sprawiające problemów - później źródełko laserów się wyczerpało i nagle Krell oświadczył, że nie da się już z tym nic zrobić i trzeba kupić nowy gówniany player Krella w stylu S-350a.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że u mnie problem jest z napędem. Nie dociska dobrze płyty do krążka i ogólnie cały napęd się huśta nawet na opcji play, mol01 pisałeś, że to ma być na sztywno. Krążek ma jednak minimalny luz osiowy... brakuje gumy pod jedną zapadką na swożniu...

20200511_194654.jpg

A tu jest guma... chyba ktoś pogubił części ?

20200511_194643.jpg

Płyta kręci się względem krążka, czuć pod palcami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, baksiu napisał:

brakuje gumy pod jedną zapadką na swożniu...

20200511_194654.jpg

No rzeczywiście - kupiłeś wybrakowany egzemplarz... trzeba tu coś dobrać. A oryginał KSS-240A ma jaśniejszy laminat, czarny kondensator Nichicon na 6,3V (nie brązowy na 10V, jak w chińskich podróbkach) i jest sprzedawany jest w białych dużych pudełkach z czarnymi napisami i numerem seryjnym na pudełku.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś dać pod kątem od strony zębów, ale rzeczywiście nie widać przesunięcia świadczącego o naprężaniu.

23 minuty temu, baksiu napisał:

Krążek ma jednak minimalny luz osiowy...

Taki silniczek kosztuje grosze, tylko trzeba to umiejętnie przełożyć...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondy z różnych serii, nie wiem czy dobre... ale chyba tak być nie powinno!

20200511_194257.jpg

W zasilaczu bez kwiatków, nie licząc tanich Panasoniców...

20200511_194306.jpg

Myślę że serwis nieodzowny, a potem ostateczny odsłuch, wygląda to na pierdoły, koszty nie powinny być kosmiczne. Z tym SACD to by mogła być dopiero jazda, żaden z allegro to nie III...

mol01, uważasz, że ten chinol nawet sprawny degraduje brzmienie? Na pewno może być glośniejszy. Gdzie ten laser kupić, by był pewny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, baksiu napisał:

Kondy z różnych serii, nie wiem czy dobre... ale chyba tak być nie powinno!

20200511_194257.jpg

W zasilaczu bez kwiatków, nie licząc tanich Panasoniców...

20200511_194306.jpg

Nadal nie widać serii (napisy po drugiej stronie), ale zdaje się, że ten ze złotymi nadrukami to jednak mniej ceniona seria FM (za to żywotniejsza), a nie FC - w kwestii niuansów niech się wypowie @Bumpalump.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, mol01 napisał:

A oryginał KSS-240A ma jaśniejszy laminat, czarny kondensator Nichicon na 6,3V

wychodzily na roznych laminatach i z roznymi kondensatorami, zlacze z blokada i krotkie goldpiny sugeruja oryginal, 100% odpowiedz dala by zdjecie glowicy od spodu, duzy zespol detekcyjny = oryginal, maly = zamiennik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Bumpalump napisał:

zlacze z blokada i krotkie goldpiny sugeruja oryginal, 100% odpowiedz dala by zdjecie glowicy od spodu, duzy zespol detekcyjny = oryginal, maly = zamiennik

Krótkie goldpiny (tu raczej mało gold) OK, ale blokada w oryginale?? Nie wydaje mnie się... Oczywiście, że najlepiej poznać po detektorze, ale do tego trzeba wyjąć laser na wierzch...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, baksiu napisał:

mol01, uważasz, że ten chinol nawet sprawny degraduje brzmienie? Na pewno może być glośniejszy. Gdzie ten laser kupić, by był pewny?

Kiedyś pisałem w Klubie Rotela, gdzie ja kupiłem oryginał, ale teraz już nie pamiętam - musisz poszukać tam w historii.

2 minuty temu, Bumpalump napisał:

zamienniki wszystkie jakie wdzialem maja gniazdo na tasme bez blokady

Właśnie nie - jak ja szukałem, to był wysyp chinoli z blokadą i brązowym kondem Nichicon, który z wyglądu już mówił, że to jakaś badziewna podróba. W żółtych pudełkach - nadal są chyba na Ali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Bumpalump napisał:

zamienniki wszystkie jakie wdzialem maja gniazdo na tasme bez blokady

Patrz, blokada i kond jak u Baksia:
https://pl.aliexpress.com/item/32823998462.html

Detektor też niby duży, ale nieraz się zdarzają takie, a połowa ścieżek i tak nie podpięta - najlepiej jak jest czarny.

6 minut temu, baksiu napisał:

A w moim rcd1072 jest ten sam?

Nie, w RCD-1072 jest KSS-213C - taki jak w wersji mkII KAV-300cd u Lampizatora.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, baksiu napisał:

To ile kosztuje oryginał, jak podróbki chodzą za ponad 100zł?

Ja to jak teraz popatrzyłem na Ali to już nic nie wiem - są tam lasery, które ja bym uznał za oryginał, gdyby nie przezroczysty detektor. Ja kupiłem jakiś leżak magazynowy taniej, ale widziałem w dwóch sklepach po 260zł i 280zł + przesyłka bodajże, a tandetne podróbki zaczynają się do 40zł.

W Impelu masz za 240zł:
https://scalaki.pl/kss-240a-sony-oryginal-gwarancja-6-miesiecy,545.html

i tu za 260zł, ale nie wiem, czy oryginał:
https://tomelektron.pl/produkt/4420/kss240-aorg

A tu podróba za 290zł ?
https://sklep-elektronik.pl/glowice-laserowe-cd-dvd/laser-kss240a-cd.html

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam też KAZ-POL i chrupekservice na Allegro - gówniana podróba i jeszcze nie chcą przyjąć zwrotu.

14 minut temu, baksiu napisał:

może jeszcze mają 1szt dla mnie w promocji ?

Niestety nie, bo jak chciałem dokupić później jeszcze jeden, to gość napisał, że już mu się skończyły, a z nową dostawą przyszło badziewie, choć zamówił z tej samej "hurtowni"...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.