Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  250 członków

Krell Klub
IGNORED

Klub miłośników Krella


josef
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, baksiu napisał:

To ile kosztuje oryginał, jak podróbki chodzą za ponad 100zł?

Na Allegro jest taki sam za 77zł...

https://allegro.pl/oferta/laser-kss-240a-kss240a-metalowe-prowadnice-nowy-9235722535

Ale ogólnie, o ile dobrze pamiętam, to jest jeszcze jedna ważna rzecz w porównaniach - oryginał na tyle płytki z gniazdem powinien mieć scalak Sony, a podróby mają tam układ na tranzystorkach SMD. Może jednak to w tym Klubie kiedyś o tym pisałem...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, mol01 napisał:

Na Allegro jest taki sam za 77zł...

https://allegro.pl/oferta/laser-kss-240a-kss240a-metalowe-prowadnice-nowy-9235722535

Ale ogólnie, o ile dobrze pamiętam, to jest jeszcze jedna ważna rzecz w porównaniach - oryginał na tyle płytki z gniazdem powinien mieć scalak Sony, a podróby mają tam układ na tranzystorkach SMD. Może jednak to w tym Klubie kiedyś o tym pisałem...

Ok, trzeba odkręcić płytkę. Dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Bumpalump napisał:

hmm, rozbieram wlasnie stary oryginalny KSS-240, nie ma zadnego scalaka, jest tylko tranzystor driver diody nadawczej

To co powiesz na to, że u mnie leży nie ruszany od nowości Sony CDP-311 z takim właśnie laserem (niestety Baksiu, padniętym) - musiałbym sprawdzić, czy ma scalak (napisałem: "o ile dobrze pamiętam"), ale na pewno niema blokady taśmy...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Bumpalump napisał:

ja krotko po tym swiecie chodze wiec napewno sa rzeczy ktorych jeszcze nie widzialem ?

Może i było na odwrót, bo właśnie mam podróbę w ręku - podróby mają mały detektor + scalak na tyle płytki, a oryginały duży czarny detektor od spodu z napisem i oznaczeniem Sony, który wygląda jak scalak. Teraz się chyba zgodzimy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mol01 napisał:

No to teraz szpecu mi powiedz, czy jeśli podmienię diodę z chińczyka do padniętego oryginału, to otrzymam pełnosprawny laser, jeśli soczewka oraz jej cewki są cacy, czy detektor też się zużywa?

No tak, konkretne pytanie amatora do eksperta, a ekspert znikł...

Sam przeszczep diody nic nie da, lasery nie czytaja bo brudza sie kolimatory i pryzmaty

 w praktyce po co Ci dioda 0,38uW z chinczyka skoro w jakimkolwiek padnietym cd jakiego kupisz z tym laserem bedziesz mial min 0,80-90uW?.

 

detektor nie zuzywa sie ale zdarza sie ze po prostu sie uszkadza, to polprzewodnik jak kazdy inny i potrafi zawiezc, wtedy wymieniam sobie sam detektor.

Edytowane przez Bumpalump
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Bumpalump napisał:

Sam przeszczep diody nic nie da, lasery nie czytaja bo brudza sie kolimatory i pryzmaty

 w praktyce po co Ci dioda 0,38uW z chinczyka skoro w jakimkolwiek padnietym cd jakiego kupisz z tym laserem bedziesz mial min 0,80-90uW?.

Czyli twierdzisz, że w padniętym laserze wystarczy wszystko dokładnie poczyścić, ewentualnie wymienić detektor i będzie śmigał lepiej niż chińczyk? I co - myjka ultradźwiękowa? No ja też nie mówiłem o chińczyku za 40zł z diodą o takiej dupiastej mocy... uznałem po prostu, że tylko dioda może się z czasem wypalić.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, mol01 napisał:

uznałem po prostu, że tylko dioda może się z czasem wypalić

Ciezko mi stwierdzic poziom degradacji samej diody bo kazdy laser z fabryki wychodzil z inna moca, mam zrobione gdzies tabelke z mocami ktora sporzadzilem na bazie doswiadczen.

Poziom sygnalu RF degraduje sie poprzez zabrudzenie pryzmatow, widac to tez po rozmyciu samego sygnalu a czasem nawet znieksztalceniu, czyszcze izopropanolem i patyczkami bezpyłowymi do czyszczenia głowic drukarek przemyslowych

 

Chinczyk z moca tych ok 40uW i RF 0,7V czyta plyty

oryginal z moca 100-120uW i poziomem sygnalu 0,8-0,9V nie czyta

to proste wnioski do wyciagniecia, cala optyka lasera to precyzyjne ustropjstwo, pity na plycie maja odstep miedzy soba 1.6um a skupiona wiazka pasera ma srednice 1,7um

 

to czy wiazka trafi idealnie w pit i nie zahaczy przy okazji sasiedniego to kluczowa sprawa

Edytowane przez Bumpalump
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pryzmat pod detektorem rowniez chociaz detektor najczesciej sam odpada przy odklejaniu diody, wklejam go pozniej miedzac odstep pomiedzy krawedzia obudowy a "plytka plastikowa" na ktorej detektor sie znajduje, wszelkich regulacji pozniej dokonuje juz tylko zespolem kolimatora, ona ma spore fasolki i pozwala na dosc spore manewry, ustawiam rzecz jasna tak aby sygnal z fododiody A/B i C/D był symetryczny wzgledem siebie, jak odtwarzacz ma tryb testowy (denon, pioneer, rzadko ktory sony) to sprawa prosta, ja uzywam sony cdp M12 ktorego przerobilem aby wymuszal "probe" odczytu nawet gdy nie sa spelnione wszystkie warunki, czyli puszczony sygnal z LD_ON, i stala predkosc obrotowa silnika plyty na 550RPM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło jest zainspirować kogoś do czegoś, o czym samemu ma się nikłe pojęcie.
A tak jeszcze w kwetii napędu i towarzyszącej mu płytki cyfrowej, wrzucę jeszcze fotki Coplandów CDA 277 oraz 288 (zestaw kondów jak w Krellu i Twoje Cornell-Dubiliery w zasilaczu głównym @Bumpalump - miałem je w klockach Micromega Concept i nie wiedziałem, że to taki sztos).

spacer.png

spacer.png

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Chinczyk za 77zł z allegro chodzi jak oryginał?! 

Albo wysłać sprzęt do kolegi@Bumpalump i on naprawi laser bez użycia części ? Podejrzewam, że sam napęd wystarczy skręcić od nowa wg instrukcji i po dopasowaniu gumowej podkładki będzie chodził elegancko!

Mój napęd serwisował jakiś partacz, który nawet te 4 wkręty do plastiku obrobił niewłaściwym śrubokrętem krzyżakowym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posluchałem nieco dłużej nowego nabytku i podoba mi się ogólnie. Bas jest ewidentnie dopalony, jednak 90% repertuaru to dobrze znosi, najmniej jestem zadowolony z góry, tutaj nic nowego względem rotela się nie pojawiło... może jakieś kable by pomogły? Mam van den hul, może one zamulają!? Jeszcze myślę nad innym wzmakiem do kompletu, nie wiem czy wystarczy tani kav-300i, czy od razu uderzyć w 500i. Trzysetka jest popularna, czy pięćsetka jest gorsza, czy mniej dostępna z powodu ceny? Jest jeszcze opcja zaproponowana przez @mol01 KPS z modułem preampu i końcówka, na początek mój Rotel, docelowo coś zbalansowanego... Dawajcie jakieś opinie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.