Skocz do zawartości
IGNORED

Koda SW1000 vs. Yamaha yst sw320


Gość Gość

Rekomendowane odpowiedzi

z muzyką to u paradigma ciężko. Wiem bo sam mam ps-1000. Ten subwoofer w muzyce nie potrzebnie wytłuszcza bas. Staje się on troche rozlazły i za mocny. Sprawdza się wyłącznie w hiphopie, techno, i muzyce która która ma w składzie perkusje(perkusja wychodzi mu chyba najlepiej) np. blues. Sprawdza się też w muzyce nagranej na dvd, ostatnio słuchałem koncertu Norah Jones, i musze powiedzieć że pozytywnie mnie zaskoczył. Inna sprawa, to to, że przynajmniej w mojej opini sub P. ma sens wyłącznie wtedy gdy nagranie zrealizowane jest bardzo dobrze, najlepiej jak jest to orginał, albo kopia takowego. W innym przypadku bas zdominuje wszystkie pasma i słuchanie zdaje się bardzo męczące. Nie słuchałem pdr-12, ma inną budowę więc podejżewam że również gra troche inaczej. Ale jeżeli chodzi o kino to Paradigma możesz brać w ciemno, tak jak mówi Jacek te suby robią ci darmowy masaż ciała!!!

pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suby z tej kategorii powinny pracować w minimum 20m2, czyli ok. A co do b&w do słuchałem go zaledwie momęcik i to w dodatku w sklepie, więc obycie praktycznie żadne. Mimo to dostrzegłem że jego bas ma większą kontrole jest po prostu szybszy, ale za to słabszy. Do muzyki powinien być jak znalazł ale przed kupnem radze posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gość

(Konto usunięte)

-> Jesko

Sorry, że jestem upierdliwy - słyszałeś może Yamahe YST SW 800,

A poza tym, jak to jest z tym Paradigmem, czy nie da się go odpowiednio wysterować do słuchania muzyki.

 

Mam ograniczony bydżet i marne szanse odsłuchania tego sprzętu, więc chciałbym zawęzic poszukiwania maksymalnie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yamahy nie słyszałem. Gdy wybierałem subwoofer, Yamhe skreśliłem w początkowej fazie. Ale słyszałem że kiepsko sprawdza się w muzyce. Może wypowie się zyzio on ma tego suba i powinien Ci coś więcej o nim powiedzieć.

Możesz powiedzieć jakiej muzyki słuchasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gość

(Konto usunięte)

Jesko,

Dzięki za cierpliwość.

Jest tak: słucham szerokiego przekroju muzyki klasyka (dużo) - jazz (czasami) - rock, główie progresywny (prawie tyle co klasyki).

Mój sprzęt to yamaha RX-V640 + Koda AV702 + Pioneer Dv-565 (z sacd i dvd-audio, przetworniki Burr-Browna 24/192).

Mam mocny niedosyt basu w zestawie. Planuje też dodatkową rozbudowę systemu (wzmacniacz dedykowany do frontów, no i samą zmianę frontów - koda pójdzie do tyłu na surrundy).

Teraz potrzebuje dobrego suba, który będzie potrafił grać także muzę

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma sprawy.

Do tego rodzaju muzyki Paradigm odpada(nie wiem jak seria pdr, tu niech się wypowie Jacek). To głośnik wybitny do kina i kupując go należy o nim myśleć pod tym właśnie kątem, chociaż do rocka sprawdza się dobrze. Do klasyki i jazzu najtrudniej wybrać odpowiedniego suba. Musi być bardzo szybki precyzyjny i odpowiedno zgrany z gł. przednimi. W tej sytuacjii proponował bym ci coś z oferty rela np. Quake. Powinien w 100% spełnić twoje oczekiwania. Nie wiem tylko jak z ceną w Angli kosztuje 360 funtów ale u nas może być droższy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gość, jak już musisz mieć do muzyki suba, choć ja jestem przeciwny, bo bardzo trudno zgrać go z kolumnami, to kup sub pasywny. Tak mam w sypialni i od ciebie będzie zależał rodzaj basu - jaki wzmacniacz taki bas. Wzmacniacze Onkyo mają twardy, krótki i kontrolowany bas, itki może być w muzyce. Doświadczalnie musiałbyś dobrać i kable też. Suby aktywne to kino, chyba że Reel, ale to już inna kasa:) Generalnie jestem przeciwny, uważam ,że lepiej zmienić kolumny. A może masz przetłumiony pokój i dlatego Ci się wydaje, że mało. Paradigmy Monitor 3v3 potrafią rozwalić ściany do 20 m2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest konstrukcja basreflex, a więc inna niż 1000 czy 1200, tam jest pasmowo -przepustowa. Do muzyki próbowałem kilka razy podpiąć suba, ale ten się nie sprawdza. Jak już ,to na największym odcięciu częstotliwości, 50 hz. Wtedy tylko czasami daje o sobie znać, inaczej buczy cały czas. No chyba,że tak chcesz. Pisałem Ci, że pasywny, bo według mnie za zły bas odpowiada słaby wzmacniacz suba. Głośniki są przecież wysokiej klasy. W pasywnym możesz sam dobrać wzmacniacz, tylko nie ma wtedy odcięcia częstotliwości. Troszkę można poprawić kablami, ale naprawdę nieduzo. DNM RESON dośc dobrze trzyma bas w garsci, mówię o kablu głośnikowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamahę YST SW 800 porównywałbym raczej z PS 1200 Paradigma, a nie z modelem PDR 12. SW 800 to kawał basu- w kinie to jeden z najlepszych subów jakie słyszałem-nie wymięka nawet przy ASW 1000 B&W, którego uważam za wzór do 3 kzł. Yamaszka ma na pewno w granicach 200 W RMS, a więc znakomicie sprawdzi się w pokojach nawet 50 m !!!!. Wybuchy, wystrzały, erupcje wulkanów to jej żywioł-wymiata tak, że cały dom drży, a prąd powietrza wydychany przez bass reflex porusza firankami w pokoju-przy tym gra głośno i czysto, zero przydźwięku transformatora.

Przy muzyce techno i rozrywce nadal jest super, ambitniejsza muza-chociażby płyta "Reptile" Claptona i niestety tutaj wybrzmiewania basu są za długie. Pomimo tej wady to i tak sub warty moim zdaniem każdej złotówki-zgrabny, ładny, w kinie mający niewielu konkurentów.

Mozna zobaczyć też recenzje w opiniach na naszej stronce-są 2 - w tym moja. Życzę udanych zakupów!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.