Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  577 członków

NAD Klub
IGNORED

Klub NAD


mariuszdab

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem rowniez posiadaczem wzmacniacza firmy NAD. Zaczelo sie kilka lat temu od 302, bylem bardzo zadowolony, tym bardziej ze byla to przesiadka z KD Kenwood'a. Pozniej potrzebowalem wiecej mocy i chcialem sobie sprezentowac nowy wzmacniacz - kupilem NAD'a 3300. Jest kawal wzmacniacza, wazy swoje - panel jest aluminiowy - a nie jak w 302 plastiki. 560wat z sieci i strasznie sie grzeje. Mocy mu nie brakuje.

Jesli chodzi o dzwiek - nie wypowiem sie, bo wlasciwie nie mam porownania. 302 momentami nie radzila sobie z Galami[bas, bas...]. 3300 w porownaniu do 302 gra o kilka klas lepszym dzwiekiem, to zupelnie inna bajka, ale moja 3300 gra troche przyciemnionym dzwiekiem. Teraz sie do tego przyzwyczailem. Moze to przez elektrolity, raz ze moga byc stare, a dwa ze sa beznadziejnej jakosci. Musze w koncu zlecic komus wymiane i zobaczymy jaki to przyniesie efekt.

 

Ponizej fotki 3300 razem z reszta zestawu.

post-2463-100001134 1202391371_thumb.jpg

post-2463-100001135 1202391371_thumb.jpg

post-2463-100001136 1202391371_thumb.jpg

“Kejseren er i garderoben!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny wzmacniacz z fotki, ale to seria monitor więc super liga NADa, szczerze gratuluję. Sam choruję na serie monitor, ale ja wymarzyłem sobie amplituner o symbolu 7600. Na przestrzeni 1,5 roku tylko jeden raz wypatrzyłem

na Allegro egz. tego modelu. Zamiast licytować zaproponowałem gościowi 1200 od ręki, nie zgodził się, postanowił

pobawić się do końca aukcji..... no i sprzedał za 900 ( do dziś zastanawiam się gdzie logika ). Logika logiką a amplit.

uciekł sprzed nosa i do tej pory taki model nie pojawił się. Niedawno pojawił się 7000 na Allegro, ale widzę, że

już go nie ma.

Może ktoś z forumowiczów napisze coś o dyskofonach NADa?

Jeszcze interesuje jedna kwestia, sprawa konkretnie dotyczy cd512, chciałbym poznać wszelkie możliwe objawy

towarzyszące padaniu lasera. Może występują jakieś konkretne objawy typowe dla 512, żeby wyeliminować

uszkodzenie elektroniczne. Gdyby wystąpiło takowe to szkoda pieniędzy na zakup lasera. Jako laik w dziedzinie

elektroniki opieram się na opinii dwóch zaprzyjaźnionych elektroników, stwierdzili, że jeśli to elektronika, to

brak sensu szukania przyczyny - kierunek śmietnik :)

Mój cd po włożeniu płyty szybko ją wczytuje, zmieniam w ekstremalny sposób utwory (np 1-10-20-1) i dość szybko zaczyna odtwarzać, ale w wybranym losowo miejscu(przy odtwarzaniu) zupełnie staje i wyswietla "no disc". Brak reguły, może to się stać na 2 utw., 10 bądź każdym innym. Wtedy wysuwam szufladę, przemieszczam odrobinę płytę, i znów bez problemu sobie wczyta i odtwarza. Załadowałem mu płytę czyszczącą (z rzęsą od spodu), to wtedy kiedy określony track z rzęsą był w trakcie odtwarzania, to co chwilę laser przerywał hałasując na swój sposób.

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mariuszdab, jeśli naprawde chcesz kupić takie kolumienki to masz okazję, sprzedający wysyła też do nas:

 

 

http://cgi.ebay.co.uk/NAD-8225-BOOKSHELF-SPEAKERS-BLACK-ASH-FINISH-60-WATT_W0QQitemZ260209388877QQihZ016QQcategoryZ14991QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za linki. Zainteresowała mnie ta pierwsza propozycja, ale nie potrafię poruszać się po ebay'u i nie znam języka, co utrudnia

kontakt ze sprzedajacym. Kolumienki wyglądają apetycznie i widać, że stan nie najgorszy.

Do kompaktu o którym wczoraj pisałem wsadziłem płytę w dobrym zachodnim wydaniu, poszła 5 razy.

Tylko raz sie zawiesiła. Wstrzymam się z wymianą lasera, spróbuję dobrze go wyczyścić i nasmarować sanki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie wiem czy polecam, a dlaczego pisalem wczesniej, ale na Allego jest aukcja identycznego wzmacniacza - Nad 3300 - jaki ja posiadam.

http://allegro.pl/item310293642_wzmacniacz_nad_3300_.html

Btw ten egzemplarz byl juz wystawiany na allegro - w lipcu/sierpniu '07. Wtedy kosztowal dokladnie 649zl, a teraz 799zl... :) Ten Nad moze byc dobrym interesem skoro tak zyskuje na wartosci. :)

Ja dalem za swoj we wrzesniu '07 550zl i mysle ze to nie bylo malo. Tym bardziej ze jest to wzmacniacz z ok. '87-'89. A np. ja nie znam sie na elektronice i nie mam znajomego ktory by sie znal, wiec nie mam pewnosci czy rzeczywiscie nie bylo nic w nim grzebane, itp. Poza tym w tak starym wzm. kondensatory sa raczej do wymiany. Kiedys na forum umieszczalem ich fotki i sa podobno beznadziejnej jakosci...

“Kejseren er i garderoben!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pocieszam siebie i innych posiadaczy, że sprzęt NADa nie starzeje się. Czy to będzie wzm. 3300 czy 3020 czy 302

czy każdy inny, to opinie mówią cały czas że brzmienie jest wyśmienite. Spotykam sie również z opiniami, że co

to może być za szmelc, który ma założony laser kss210a, czy wygląda jak przedpotopowy złom. Kiedyś pochwaliłem się znajomemu, że kupiłem amplit. NADa 701, obejrzał i stwierdził, że jak to może grać jak "to" wygląda jak kiepskie

radio CB z poczatku lat 90. Po prostu do wyglądu NADa trzeba przyzwyczaić się, a dźwięk zrekompensuje wszystko.

Po za tym model założonego lasera czy dane z katalogu nijak się mają do tego co słychać.

Jeśli chodzi o Allegro to wierzcie mi, że sprzedawany sprzęt jest mniej więcej, wg mojej oceny, w 30% ok.

Reszta to ukryte wady, z uszkodzeniem sprzedawane na żywca lub nie sprawdzony demobil z Niemiec. Nie powiem,

że nie trafia się dobry sprzęt. Ze swoich doświadczeń mogę napisać, że w zakresie tego co kupiłem, to 50% klocki ok.

Kolejne 50% to wtopa, uszkodzone klamoty kupione jako idealne od nieuczciwych Allegrowiczów. Pomimo złych doświadczeń i tak nastawiam się pozytywnie, trwając w oczekiwaniu na kolejne "idealne" klocki :)

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wygladu nada to trzeba zachowac dystans bo te starsze nady to sa cholernie brzydkie , nie mowiac juz

o tych obskurnych pokrętlach.Nad sie szczyci z dobrego dzwieku za male pieniadze wiec dlatego jest marką

uwielbianą przez Polaków.Do mojego nowego pokoju napewno nie wstawie starego nada bo mi meble zaszpeci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zrobiłem sobie małe studio w piwnicy(domek jednorodzinnym) dla NADów, a w mieszkaniu mam Marantza.

Myślę, że odwiedzający nas goście dziwiliby się co to za dziwne urządzenia. Mój znajomy ma wzm. Arcama

z serii Alpha, wszyscy odwiedzający biorą to urządzonko za dekoder telewizji satelitarnej :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

No hehe musze przyznac ze gdy pierwszy raz zobaczylem jakis wzmacniacz Arcama to wlasnie myslalem ze widze dekoder telewizji satelitarnej... hehe ;)

Ja mam tak ze podoba mi sie moje, :) co nie oznacza ze nie potrafie byc obiektywny, przeciwnie. 302 mi sie nie podobala zreszta byla zrobiona jak szmelc z plastiku, ale obecny Nad z wygladu bardzo mi sie bardzo podoba, mimo ze jest szary i nie pasuje do reszty zestawu. ;)

“Kejseren er i garderoben!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście aktualne NADy średnio się podobają a zwłaszcza wzmaki, nie podobają mi się wystające profile pod

gałkami i przełacznikami. Nie podobaja mi sie również te najstarsze NADy sprzed 1993 roku, te z tymi dziwnie

brzydkimi, gęsto nacinanymi gałkami wzmocnienia i reszta gałek z wystajacymi uchwytami. Za najładniejsze uważam

302, 304, 306, 312, 314, 317. O serii monitor nie wypowiem się gdyz to już odrobinę inna stylistyka, nigdy z tej serii

nic nie posiadałem więc trudno mi sie określić. Aha, zapomniałem napisać jak to przyszedł znajomy i cd 5425

wziął za stare video :). Stylistyka kompaktów też najbardziej mi się podoba z okresu z którego pochodzą wymienione

wzmacniacze tj 501. 502, 510, 512, 514. Obecne wszystkie cd są prawie identyczne, ale to nie znaczy, że brzydkie.

Trochę drażni mnie wprowadzenie tytanowego koloru, jest to dla mnie jakby zerwanie z tradycjami firmy, gdzie kolor

stanowił wizytówkę wyrobów firmy NAD, wyróżniał te klocki spośród innych urzadzeń - ale czy brzydotą czy pięknem, pozostawiam Wam pod ocenę . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś z forumowiczów może wie jakie modele NADa może obsłużyć pilot o symbolu CD3,

który dedykowany jest cedekowi model 521?

 

Mój znajomy ma amplituner NADa oparty na niezłym wzmacniaczu i kolumny Q7, zaczął Mu trochę przeszkadzać

twardawy bas w wyższym podzakresie oraz niedosyt czystej góry, oczywiście ogromnie docenia w nim wspaniały środek i dobrą przestrzeń. Chciałby zmienić na coś co będzie miało bardziej miękki i lekko ciągnący bas i więcej góry

od NADa. Słucha muzyki raczej spokojnej. Spróbujmy wspólnie zastanowić się co można doradzić i polecić,

ja zasugerowałem Mu Denona aktualny model chyba - 700, Jego sugestią był Marantz 7001 . Dobry amplituner stereo też wchodzi w rachubę. Rozpatrujemy oczywiście przedział cenowy mniej więcej taki jaki reprezentują w/w wzmacniacze.

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Moj znajomy połaczył wzmacniacz NADa nieważne jaki model gdyż ogólnie charakter mają podobny z cd Yamahy

chyba 596 i jest bardzo zadowolony, brzmi podobno wspaniale, wcześniej przy tym wzmacniaczu miał cd NADa,

po zapięciu Yamaszki uzyskał wieksza detaliczność i przejrzystość. Oczywiscie coś kosztem czegoś, wokale nie były

już tak piękne barwowo i namacalne jak w połączeniu typu NAD-NAD, ale mówił, że jest fajnie. A muszę przyznać, że

facet zna się na rzeczy bo jest jednym z większych fanatyków w kraju w dziedzinie AUDIO a jednoczesnie producentem audio-gadżetów liczacych sie na naszym rynku, więc wie co mówi. Oczywiście sprzęt jest zapiety

IC La Grange Klotza. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

U mnie NADy, a mam ich całe mnóstwo:), do wyboru i koloru względem konfiguracji chodzą w tej chwili na kolumnowym

Alphardzie(dobry i mocny bas) ETP 9081 SX 2,5mm2 (niebiesko-przezroczysta osnowa kabla) z konfekcją Ixosa i IC La Grange z wtykami

Neutrik'a i jest naprawdę super. Zapasowo mam kolumnowe Klotz'e Twinax'y 2,5mm2 z wtykami bananowymi Ixosa,

których to jeszcze nie podłączałem, nawet nie było potrzeby gdyż jestem zadowolony z Alpharda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako posiadacz NAD 3240PE dopisuję się do wątku :)

w moim zestawieniu zagrał najlepiej od wielu innych (w tym znacznie droższych) wzmacniaczy

 

========================================================

także polecam takie połączenie: NAD 3240PE + Paradigm Monitor (seria v5)

========================================================

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje NADziki graja na razie z monitorami zamknietymi Heco Interior120, NADy brzmia na nich dosc przejrzyscie.

W zapasie mam Elaki EL71i, chyba eksperymentalnie je podłacze, a tak na marginesie moze ktoś łączył Elaki

z NADem?, mam też Tannoye M2,5, ale ciagły brak czasu nie pozwala na eksperymenty, więc leżą w pudle(nówki)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, chce podzielic sie kolejnymi doswiadczeniami. Wywalilem z szafki zestaw Marantza (pm6010ose, cd6000, st6000) i zapodalem

amplituner NAD705 i cd NAD512. Pierwsze wrazenie, to pojawienie sie wreszcie basu, spokoj, lagodnosc, cieplo, przestrzen....chyba na wyzszym poziomie, mniejsza przejrzystosc. W porownaniu z NADem w Marantzu basu nie stwierdzilem:), prawdopodobnie jest to wina wzmacniacza PM6010ose. Srodek w NADzie

jest wyeksponowany ale niewymuszony, swobodny. W Marantzu byl wlasnie wymuszony, sztuczny, malo fizjologiczny dla ucha.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ja mam wzmacniacz NADa 3080 2razy 150 na 8 ohm 15 kg i dla mnie na razie nie ma nic lepszego mam go pół roku i wreszcie na nim słychać porządnie muzykę mimo iż jest bardzo vintydżowy to wszystko w nim działa bez zarzutu dzwięk jest taki jak nagrana jest płyta jak żlę to zły jak ostro to ostro ,jak miękko to miękko i nie jest taki bardzo brzydki jak na NADa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.