Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  577 członków

NAD Klub
IGNORED

Klub NAD


mariuszdab

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zeby odswiezyc watek dopisuje sie do klubu z 11 letnim NAD 317. Swietne wykonanie (mozna sie przyczepic do prowadzenia kabli sygnalowych - zaklocenia) , ogromne 500 watowe trafo, dzwiek - to jest to. Teraz gra z kolumnami diy i z cd TEAC. Na zdjeciu bebeszki mojej 317-tki.

pozdrawiam

post-8449-100007099 1219746095_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak drodzy forumowicze radza, czy warto kupic konkretnie ten egz. wzmacniacza?

tylko i wylacznie do gramofonu Technics QD33. Nietypowy kolor tego NADa dopasowuje

sie do koloru gramofonu (tez srebrny). Gosc zyczy sobie 320 zeta lacznie z przesylka

w formie pzesylki Poczta Polska. Bede wdzieczny za rychle sugestie w tym temacie.

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=424482550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

"Колекционерски ресивър NAD 7060-2X60W"

:-)

i taki właśnie u mnie stoi i ładnie gra:

http://www.dalavera.net/product/view/i/676413/c/4/kolektsionerski-resivar-nad-7060-2x60w

Pochodzenie chyba z niemieckiej piwnicy, via allegro, niewielki wkład finansowy, żeby grało (jeden kanał słabł i burczał). Wątpię, żeby taniej dało radę przyjemniej... Ostatnio widziałem 7030 za jakieś grosze na starzyźnie w ładnym wizualnie stanie, gdybym miał więcej miejsca w domu to - Bóg mi świadkiem - kupiłbym! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w miedzyczasie kupilem sobie przedmiot kultu w doslownym tego slowa znaczeniu wzmacniacz NAD 3020

w najstarszej wersji, co najdziwniejsze w srebrnym kolorze, front ze szczotkowanego aluminium. Ma 20W na kanal ale moc slyszana na zywo robi wrazenie duzo wyzszej. Ktos kiedys madrze napisal, ze NAD w piekny sposob gra muzyke a nie rozbiera muzyke w sposob analityczny na poszczegolne dzwieki eksponujac ich szczegolowosc.

Do tego zakupilem przypadkowo tuner 4020a tez ze srebrnym frontem. Pierwszy raz slyszalem tak dynamiczny i przejrzysty dzwiek z radyjka, zdziwil mnie tez bardzo wysoki sygnal na wyjsciu z tunera, z reguly radyjka graja o wiele ciszej niz np cd przy tym samym ustawieniu wzm.

Dzieki temu 4020 gra glosno i dynamicznie.

Za wzmak dalem 260 a za radio 80.

Goraco polecam, za male pieniazki wspanialy i muzykalny dzwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz juz pytanie do forumowiczow. Zakupilem w ciemno cd NAD 5440. Domyslam sie tylko, ze jest to wysoki model, poprzednik oslawionej 514. Fizycznie gosc przysle mi go dopiero po 20 pazdziernika.

Czy ktos z Was sluchal badz cokolwiek wie o tym modelu?

Za wszelkie informacje bede ogromnie wdzieczny.

Podaje link do aukcji, na ktorej nabylem przedmiotowy cd.

http://www.allegro.pl/item454298147_nad_cd_5440_przepiekny_model_wyprz_kolekcji.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam juz 5425, gra podpiety pod wzm 314, mam nadzieje, ze gorzej nie bedzie a moze nawet lepiej.

Dzwiek 5425 okreslilbym jako firmowy NADa, dla mnie lepszy niz z obecnych cd NADa, moze mnie szczegolowy ale za to bardziej muzykalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie nad kojarzy się z dzwiękiem ciepłym z dobrą dynamiką oraz co ważne potrafi napędzić wile wymagających zestawów.zresztą zanim kupiłem obecny wzmak miałem wiele możliwości wymiany.jednakże nada albo się kocha albo nienawidzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Panowie, zakupilem CD NADa 5440, ktory az sie zdziwilem jak na NADa, ma dwa wyjscia analogowe, jedno o stalym napieciu wyjsciowym, drugie o regulowanym. Nie bardzo orientuje sie czy z frontu cedeka można regulowac poziom sygnalu wyjsciowego czy tylko z pilota?, cholera skąd tu takiego pilota wytrzasnąć zeby regulował sygnal wyjsciowy. Ktoś powie podlacz pod wyj. o stalym napieciu i po problemie, ok, ale jak podlacze cd pod koncowke mocy, to sygnal musze miec regulowany z cd.

Moze ktos z Was mial do czynienia z tym modelem cd i moze mi podpowiedziec za co z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podłączysz po regulowanym wyjściu do końcówki mocy to czeka cię niestety konieczność każdorazowego zmniejszania sygnału na wyściu CD przed rozpoczęciem słuchania muzyki. Dzieje się tak ponieważ po włączeniu zasilania CD sygnał ma najwyższą wartość i przed wciśnięciem "play" KONIECZNIE musisz pilotem zmniejszy sygnał do minimum. Nie spotkałem jeszcze CD, który miałby "pamięć" poziomu sygnału lub zaczynał z najniższego poziomu.

 

Piszę to ku przestrodze, bo ostatnio przez nieuwagę włączyłem CD i nie zdążyłem ściszyć pilotem (odtwarzacz ma funkcję autostaru po włączeniu). Zdrowo hunkęło i miałem bardzo dużo szczęścia, że moja 319-tka nie wysadziła kolumn w powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, myslalem, ze poziom sygnalu na regulowanym przy wlaczeniu jest taki sam jaki zostal ustawiony przy wylaczeniu. Wtedy czlowiek zlapalby nawyk sciszania do zera przed wylaczeniem.

Czyli jak rozumiem przy kazdorazowym wlaczeniu guzika POWER sygnal automatycznie ustawia sie na maxa,

czyli w momencie uruchomienia na obydwu wyjsciach poziom sygnalu jest taki sam, czy dobrze kumam?

Jeszcze jedna ciekawostka. Mialem juz wczesniej cd 5425 z tego samego okresu i katalogu co 5440 i pasuje do niego pilot od cd Sony, na piloty NADa począwszy od 502 nie reaguje(sprawdzalem, na żadnego).W takim układzie do 5440 nawet juz zamowilem fajnego pilocika Sony z funkcją regulacji wyjscia i dupa!,

nie wspolpracuje, natomiast dziala z pilotami NADa począwszy od 502, tyle, ze zaden ztych ktore mam

nie obsługuje regulacji wyjscia. Sprawdzilem z pilotem od 502, 514, 512. Myslalem, ze analogia w przypadku obydwu modeli zostanie zachowana a tu guzik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konradskala, dzieki za link, to jest chyba ten pilot, ktorego szukam, tylko nie umiem po tej stronie poruszac sie zeby go kupic, nawet nie wiem jak sprawdzic jego cene.

Cisnienie mi sie podnioslo bo to chyba jest to czego szukam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po włączeniu "Power" poziom sygnału jest taki sam na obu wyjściach. Dobrze kumasz.

 

A z pilotami miałem podobne przygody. Nie mogłem znaleźć pilotów do jakiegoś CD i wzmacniacza Sony. Akuratnie te piloty Sony które miałem nie działały z danym sprzętem. Dopiero później dowiedziałem się, że niektóre piloty są dedykowane do konkretnego modelu i nie zastąpi ich inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz z nim konwersowalem, nigdy nie posiadal pilota i nie zastanawial sie nad tym problemem i tez nie ma pojecia czy wyj. regulowane mozna ustawic z panela cedeka.

Chyba upoluje pierwszego lepszego pilota do cd NADa na Allegro a kabelki zapne pod fixed output i juz.

Z zagranicy sciagac pilota, nie wiem czy jest sens zawracac sobie gitarę, w sumie to błahy problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cierpliwie i spokojnie poczekam i wyczekam cos na Allegro obojetnie co aby do NADa a z funkcją regulacji wyjscia dam sobie spokoj, zakladam, ze dostanie na Allegro dedykowanego pilota do tego modelu jest niemozliwe.

Wlasnie skonczyla sie aukcja na wystawiny przeze mnie cd NADa i znow dla mnie ciekawostka, wystawialem juz trzykrotnie na 7 dni, za kazdym razem po 300 wejsc, 15-20 obserwujacych a w efekcie

"nie bylo ofert kupna". W dodatku sprzet jak igiełka i cena dobra, czyżby nie pora na sprzedaż elektroniki czy jakieś inne uwarunkowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz kupić pilota tylko do CD NAD-a to trochę poczekasz... Pojawiają się bardzo rzadko, prawie wcale. Lepiej zobacz tego pilota, sprzedający chyba się pomylił w opisie, bo obsługuje wzmacniacz C370, ale CD też:

 

http://www.allegro.pl/item480839824_nad_451_do_amplitunera.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczesciej trafiaja sie o symbolu 502 do cedeka i sa srednio po 4-5 dych i o takim mysle, tego juz zaobserwowalem jak tylko pojawil sie ale cena wydaje mi sie zbyt wygorowana, za 6 dych bym go wziąl,

ale na tyle to nie uda sie utargowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do twojego odtwarzacza

 

Napisałeś prawdę o sprzedawanym CD - to się chwali...ale nie na allegro. Na ewentualnych kupujących może to działać odstraszająco, bo nawet niewielkie obicie + wymiana lasera kojarzy się z usterką i mocnym eksploatowaniem urządzenia. Lepiej było nic nie robić, sprzedać takiego, jaki był pierwotnie i dopisać, że kiedyś będzie trzeba wymienić laser - koszt 50 zł i po sprawie. W sprzęt, który masz zamiar sprzedać nie wolno inwestować, bo nigdy nie odzyskasz włożonych pieniędzy, a tylko zasiejesz ziarno wątpliwości u kupujących.

 

Ja kiedyś sprzedawałem amplituner kina domowego (fabrycznie nowy), ale z wymienionym gniazdem na kabel sieciowy, bo oryginalny był na wtyczkę angielską. Nie było nic widać i gdybym tego nie opisał to pewnie sprzedałbym go dużo drożej, ale kupujący się zrazili bo przecież mógł być "grzebany".

 

Łatwiej mi było dorzucić przejściówkę za 5 zł i miałbym spokój. Niestety allegro rządzi się swoimi prawami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.