Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  576 członków

NAD Klub
IGNORED

Klub NAD


mariuszdab
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeden forumowicz ma taki sam ( chyba byłem pierwszy ) więc zrobiłem swojego ;-)

Myślę że trafiony :-)

 

No w końcu właściwy opis "branża"!!!

Nawet nowy awatar. Co prawda podobny trochę do tego co ma Premiumsound, ale fajny ;)

 

Gratuluje podjęcia właściwej decyzji i życzę powodzenia!

"To co teraz, ha?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w końcu właściwy opis "branża"!!!

Nawet nowy awatar. Co prawda podobny trochę do tego co ma Premiumsound, ale fajny ;)

 

Gratuluje podjęcia właściwej decyzji i życzę powodzenia!

To nie moja decyzja ale decyzja tych z Was którzy o to usilnie zabiegali .

Owszem , pojawiały się czasem informacje z mojej strony co do wyboru modyfikacji ale nigdy nie były nieprawdziwe .

Większość była odpieraniem ataków ze strony nieuczciwych forumowiczów .

 

Ma to też i drugą stronę .

Jako branża nie mam zamiaru wspierać i pomagać nie widząc w tym zysku ;)

Dlatego nie udzielam już porad ani informacji na pw czy w inny sposób a na forum ograniczę .

 

Pozdrowienia dla miłośników dobrego brzmienia ;)

 

Nawet nowy awatar. Co prawda podobny trochę do tego co ma Premiumsound, ale fajny ;)

To wyłącznik zasilania Xindaka A600P.

Zawsze mi się podobał a sam wzmacniacz odzwierciedla co to znaczy dzisiaj uczciwość ze strony producenta .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AHA no i gdzie w Warszawie polecacie oddać sprzet do przejrzenia, serwisu, wiadomo, że niesprawny NAD moze byc żródłem dużych kosztów potencjalnie... szkoda głośników np ;)

 

Druga rzecz, ciekawi mnie czemu w tym dość starym modelu przeciez NAD zrezygnował z typowych dla siebie w tym okresie kapeluszowych tranzystorów... czy tylko w tym modelu? (czyli rowniez w 3125)

 

trzecia, jako ze mam w tej chwili w domu tylko kolumny Quadral Shogun IV (100watt nominalnej, 4ohm) to czy bezpiecznie bedzie je w ogole podłaczac testowo pod ten wzmacniacz? szczególnie przed serwisem?

 

Technische Daten

 

Bauart: 3-Wege Baßreflex

Chassis:

Tieftöner: 1x 220 mm

Mitteltöner: 1x 110 mm

Hochtöner: 1x 19mm Titan Kalotte

Belastbarkeit (Nenn-/Musikb.): 100 / 150 W

Wirkungsgrad: 87 dB/1W/1m

Frequenzgang: 32 - 25.000 Hz

Übergangsbereiche: 500 / 3000 Hz

Impedanz: 4 Ohm

Edytowane przez muhmaku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Klubowiczów.

Nie chcę zakładać nowego wątku, więc najpierw zwracam się o poradę do Was.

Aktualnie posiadam następującą konfigurację: wzmacniacz Luxman L-190, CD Yamaha s300, kolumny Castle Isis. Pomieszczenie 12 m2.

Jeśli chodzi o muzykę typu jazz, "pani z fortepianem", blues, klasyka, muzyka filmowa, brzmi to cudnie, ciepło i jest o.k. Niestety przy rocku, bardziej elektrycznym gitarowym graniu w zestawieniu Luxman-Castle robi się jedna wielka klucha... Brak dynamiki, sceny, przestrzeni itd. Do pewnego momentu mi to nie przeszkadzało, ale wiadomo - w miarę jedzenia apetyt rośnie... Jako, że bardzo lubię brzmienie moje Isisy, myślę o zmianie wzmacniacza i na ten moment rozważam:

NAD 3400

NAD 319,

dlatego pozwoliłem sobie tutaj zamieścić post. Rozważam jeszcze 3 inne ewentualności:

Musical Fidelity A1 ew. A2, jeśli budżet pozwoli;

Audiolab 8000s, też na granicy budżetu,

Luxman L410/L415/L430, ale tu nie wiem czy to wyeliminuje problem z kluchowatym rockowym graniem.

 

Z góry dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam to 319 to starszy brat 370.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można także spróbować coś z AMC (taki "brat" NAD).

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czcigodni. Stało się tak iż jestem w posiadaniu dwóch końcówek tej zacnej marki tj. 2140 oraz 2200, pierwszą mam już trochę i jest całkiem spoko natomiast tą drugą dostałem jakby w spadku lecz jej nie znam i trochę boję się zapinać w sprzęt bo to smok jakiś prądowy. Proszę o radę zorientowanych w temacie którą sobie zostawić a która spylić bo dwóch jakby nie potrzebuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czcigodni. Stało się tak iż jestem w posiadaniu dwóch końcówek tej zacnej marki tj. 2140 oraz 2200, pierwszą mam już trochę i jest całkiem spoko natomiast tą drugą dostałem jakby w spadku lecz jej nie znam i trochę boję się zapinać w sprzęt bo to smok jakiś prądowy. Proszę o radę zorientowanych w temacie którą sobie zostawić a która spylić bo dwóch jakby nie potrzebuję

 

 

ozzy masz dwie końcówki u siebie. Możesz je podłączyć i posłuchać w swojej konfiguracji i warunkach akustycznych. Idealna sytuacja.

muda44 dobrze Ci odpowiedział - posłuchaj sam.

Chyba że to jakaś forma sprzedaży/reklamy. Sam nie wiem, nie rozumiem...

"To co teraz, ha?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muda44, mówisz, że tych starych NADów typu 3400 należy się obawiać pod kątem stanu technicznego? Bo brzmieniowo, z tego co czytałem,nie odstają od nowszych konstrukcji...

Od lat modyfikuję NADy i w tym czasie miewałem wiele pytań o naprawy różnych egzemplarzy . Często pojawiały się właśnie te starsze i z nowszych serie C37X .

Czy nowsze odstają ? Uważam inaczej ( nawet fabryczne i bez modyfikacji ) ale niech każdy sam sobie odpowie na to pytanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Chciałbym się przywitac, to mój pierwszy post w klubie NAD. Podczytywałem Was od pewnego czasu, ale dopiero od niedawna stałem się szczęśliwym posiadaczem skromnego zestawu NAD-a 3240PE i cd NAD 5440. Muszę przyznać że brzmi to razem świetnie, wczesniejsze wpisy o dynamice tego wzmaka i jego następcach, wykopie, brzmieniu bębnów itd. nie były ani trochę przesadzone. Jedynie resztę systemu chciałbym trochę przystosować pod kątem wymiany okablowania, myślicie że jasne kabelki wniosą trochę więcej powietrza i przestrzeni? Mam na myśli miedź srebrzoną z QED, czy to dobry trop? Pozdrawiam wszystkich klubowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam Panowie,

Mam od miesiąca posiadam nada 3220PE, kiedyś miałem przyjemność słuchania 3020i. Nie wiem czy dobrze czuje, ale nad 3220PE gra nieco mniej ciepłym brzmieniem co nad 3020i, może jednak mi się wydawać bo nie mam jak go podłączyć do lepszych kolumn. Ktoś może coś więcej powiedzieć na ten temat?

Edytowane przez Leming
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Koledzy właśnie pozbylem sie fajnego klocka jakim jest sony ta f570es. Piecyk ok ale szukam czegos innego, czegos muzykalnego z super przestrzenią i dynamika nawet przy cichym odsłuchu z poteznym basem i naturalnego w calym pasmie. Powoli moj wzrok uderza w kierunku nad-ów ale chyba preferowalbym cos ze starych sprzętów. Na oku modele 3140, 319, 3020e ( ten troche slaby a pomieszczenie mam ponad 25m). Grac to ma ze źródłem na pcm 1702 lampowym. To cd nie jest cieole raczej neutralne i szczegolowe. Kolumny to monitory bmn b2 z tekstylnymi kopulkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.