Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  577 członków

NAD Klub
IGNORED

Klub NAD


mariuszdab

Rekomendowane odpowiedzi

PatiJ pisz do kolegi venom200. Właśnie sprzedaje swojego 356 po modzie. Na pewno się nie zawiedziesz :-)

Właśnie się troszkę waham nawet na allegro nie wstawiłem jeszcze.

Na pewno AGD chcę sprzedać wzmacniacz w sumie też bo mam jeszcze onkyo636 a jestem troszkę pod ścianą ,kasę na chałupę potrzebuje

Jedno jest pewne jak się odbije finansowo pierwsze co kupię to znów Nada by Muda

Kable Albedo już sprzedałem reszta toru na handel.

Ale strasznie mi przykro jest mimo wszystko,bo długo takiego setupa mieć nie będę miał ale cóż zrobić. Są rzeczy ważne i ważniejsze

Edytowane przez venom200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Interesuja mnie wasze opinie na temat doboru kolumn. A wiec system NAD S 300 NAD S 500 i kable glosnikowe Qed GENESIS XLR Chord Chameleon 1M. Muzyka Klasyka Jazz Rock np Pink Floyd oraz troche elektroniki np Mike Oldfield. pomieszczenie 25m. Nie ma cisnien bo to drugi system w domu. Kasa jaka chce wydac to ok 1000£.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem posiadaczem NAD 356BEE wersja z DAC.

 

Ostatnio przesiadłem sie z kolumn B&W CM8 na CM9s2

Chciałbym podpytać Was o dalszy rozwój w/w elektorniki.

 

Obrałem 3 warianty oparte na Nadzie , bo odpowiada mi jego brzmienie:

 

1. Wymiana na integre NAD 375BEE

2. Integra NAD 356BBE + końcówka mocy NAD 275BEE (kolumny pod samą końcówkę)

3. Integra NAD 356BBE do HF + końcówka mocy NAD 275BEE do LF (Bi-Amp)

 

Jak sądzicie który z wariantów byłby z najlepszy?

Oczywiście będę chciał przeprowadzić testy odsłuchowe. Ale tak na razie na sucho chciałbym obrać kierunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panowie miał ktoś z Was cd 5100 i mógłby coś o tym powiedzieć jak gra, wady zalety???

Witam, Panowie miał ktoś z Was cd 5100 i mógłby coś o tym powiedzieć jak gra, wady zalety???

Zbudowany solidnie.Brzmienie rowniez.Niestety niezbyt rozdzielczy,gora troche ograniczona,bas niezly.20 lat temu byl dosc kosztowny.Pod jego wplywem tzn nie moglem zdzierzyc jego ulomnosci nabylem 521 bee i tak jak sie spodziewalem okazal sie wyraznie lepszy.Porownanie odbywalo sie w zestawie 320bee i Proac 1sc.serwus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Interesuja mnie wasze opinie na temat doboru kolumn. A wiec system NAD S 300 NAD S 500 i kable glosnikowe Qed GENESIS XLR Chord Chameleon 1M. Muzyka Klasyka Jazz Rock np Pink Floyd oraz troche elektroniki np Mike Oldfield. pomieszczenie 25m. Nie ma cisnien bo to drugi system w domu. Kasa jaka chce wydac to ok 1000£.

 

Coż, to co mam w stopce załatwiło mi spokój na następne lata, doskonała synergia z AE Radiance 3, w międzyczasie chyba pojawiła się nowa linia, szukałbym czegoś w tej półce cenowej. W muzyce jest dokładnie wszystko czego mogłem oczekiwać,a dodatkowo przestrzeń w prawdziwym 3D, dźwięki potrafią dochodzić zza głowy, jeśli się trochę czasu poświęci na ustawienie kolumn to naprawdę efekt jest powalający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbudowany solidnie.Brzmienie rowniez.Niestety niezbyt rozdzielczy,gora troche ograniczona,bas niezly.20 lat temu byl dosc kosztowny.Pod jego wplywem tzn nie moglem zdzierzyc jego ulomnosci nabylem 521 bee i tak jak sie spodziewalem okazal sie wyraznie lepszy.Porownanie odbywalo sie w zestawie 320bee i Proac 1sc.serwus

Dzięki za info a jak z laserem wyczytałem że podobno problem z dostępem w razie W.??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wymiana na integre NAD 375BEE

Większa moc , większy bas , ciut lepsze grania za dużo większą kasę

 

2. Integra NAD 356BBE + końcówka mocy NAD 275BEE (kolumny pod samą końcówkę)

3. Integra NAD 356BBE do HF + końcówka mocy NAD 275BEE do LF (Bi-Amp)

Ograniczeniem będzie kiepskie pre C356BEE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie stałem się posiadaczem nad,a c315 bee i rozglądam się teraz za cd do niego , czytając opinie zastanawiam się nad c 515 ale chciałbym poznać waszą opinię na ten temat jak również sugestie:)

Edytowane przez Sarat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panowie miał ktoś z Was cd 5100 i mógłby coś o tym powiedzieć jak gra, wady zalety???

Wzorniczo b.podobny do 5000, sonicznie też, 5100 jak ktoś wspomniał jest bardziej "matowy", odradzam ze względu na niedostępność lasera. Jeśli jest pomysł na ten cedek, to lepszym rozwiązaniem będzie 5000, wzornicza prawie identyczny a gra lepiej. Cena za przeciętny egz. nie powinna przekroczyć 300, ja za egz. w stanie sklepowym z oryg pilotem zapłaciłem 500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzorniczo b.podobny do 5000, sonicznie też, 5100 jak ktoś wspomniał jest bardziej "matowy", odradzam ze względu na niedostępność lasera. Jeśli jest pomysł na ten cedek, to lepszym rozwiązaniem będzie 5000, wzornicza prawie identyczny a gra lepiej. Cena za przeciętny egz. nie powinna przekroczyć 300, ja za egz. w stanie sklepowym z oryg pilotem zapłaciłem 500.

Jeżeli chodzi o 5000 to właściwie go posiadam a pytam o 5100 ponieważ mogę mieć w małych pieniądzach około 100 zł i podobno sprawny, pasowałby do zestawu z tą końcówką "100" xD. Dzięki za info.

I pytanko z innej beczki czy ten wzmak jest wart tej ceny?? http://allegro.pl/nad-monitor-3400-top-model-i6162970422.html

Edytowane przez Luki_8_2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o 5000 to właściwie go posiadam a pytam o 5100 ponieważ mogę mieć w małych pieniądzach około 100 zł i podobno sprawny, pasowałby do zestawu z tą końcówką "100" xD. Dzięki za info.

I pytanko z innej beczki czy ten wzmak jest wart tej ceny?? http://allegro.pl/nad-monitor-3400-top-model-i6162970422.html

NAD 3400 z oryginalnym pilotem w stanie prawie fabrycznym kupiłem od znajomego audiofila za 900 zł i za tyle samo sprzedalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAD 3400 z oryginalnym pilotem w stanie prawie fabrycznym kupiłem od znajomego audiofila za 900 zł i za tyle samo sprzedalem.

 

To dobra cena w porównaniu do tego jak ludzie cenią sobie teraz Monitor Series:)

A ja za swojego 3300 z CD5000 dałem 500. I chyba z tego co widzę to nie opchne dalej. Napewno gra lepiej niż kilka Marantzów, Roteli.

Aha. Mam jeszcze 319 i 350

Za 500 zł 3300 z 500 to bym brał bez zająknięcia, tylko te rachunki za prąd xD.

Zakupiłem 5100 prawdopodobnie będzie jutro, porównamy zobaczymy, dam znać. Pozdro

Edytowane przez Luki_8_2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

Poszukuję monitorów (na kolumny podłogowe nie ma miejsca) do wzmacniacza NAD 3240PE.

Pokój, w którym będzie zestaw ma ok. 15 mkw. Źródłem jest gramofon (na ten moment nie planuję zakupu przedwzmacniacza), natomiast całość będzie przeznaczona głównie do muzyki rockowej.

Cena w jakiej chciałbym się zamknąć to 700 zł (oczywiście sprzęt używany). Do tej pory myślałem o Tannoy M2 lub jakimś modelu (ale właśnie, jakim?) B&W, Monitor Audio lub Acoustic Energy.

Liczę na poradę doświadczonych Forumowiczów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rydz

(Konto usunięte)

Jak najbardziej pod uwagę bierz AE evo .

To dobre monitorki , mają oczywiście ograniczenia na basie jeżeli będziesz chciał pograć bardzo głośno , bo glośniczek niewielki , reszta jest bardzo dobra .

 

Ps , Aegis wcześniejszą wersją też możesz się zainteresować , grają ciut łagodniej na górze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za radą Mudy wpiąłem sobie M Daca w końcówkę mojego C356. Czy to możliwe, żeby była aż taka różnica w dźwięku?

 

Zacząłem trochę o d... strony, a to było tak... Kilka dni temu zakupiłem niedrogie kabelki głośnikowe Spiral Red (ktoś mi polecił). Pierwszy dzień - a raczej jakieś 8 godzin upłynęło w dość ciemnej atmosferze z subwooferowym basem ale pomyślałem sobie - dam czas tym kablom. Drugi dzień podobnie, choć lepiej. W trzecim dniu po jakichś trzech godzinach słuchania zaczęła się dziwna metamorfoza. Bas się zmniejszył, a dźwięk zrobił się dość jasny (a tego chciałem uniknąć).

Jasny, szczegółowy i przy "zrównoważonych" dobrych realizacjach ok, ale np "Unplugged" Claptona - za jasno. Zmieniłem kable na pożyczone XLO ER11 (jako IC cały czas wpięty VdH The Name) . Podobnie. Owszem, czysto i selektywnie ale dla mnie za jasno. Zaniepokoiła mnie aż taka zmiana w brzmieniu. Zastanawiałem się czy nie uszkodziłem wzmacniacza. Ale wszystkie podłączenia i odłączenia odbyły się prawidłowo i przy wyłączonych wszystkich elementach. Z tego wszystkiego zadzwoniłem do sklepu, w którym kupiłem kable i sprzedawca stwierdził, że z takim czymś się jeszcze nie spotkał ale w poniedziałek może wymieni mi te Hotline na coś innego. Mam dzwonić ;)) Dźwięk nie był nienormalnie zniekształcony, był czysty i szczegółowy, z dobrą sceną ale trochę odchudzony i jak dla mnie za jasny. Zdecydowanie inny, niż dwa dni wcześniej.

Wyłączyłem wszystko. Usiadłem. Otworzyłem piwo.

I wtedy przypomniałem sobie, że Muda poradził mi aby wpiąć M Daca w końcówkę. Tak też zrobiłem. Dlaczego nie wcześniej, nie wiem....

Teraz gra wspaniale. Wszystko na swoim miejscu. Nie jest to przyciemniony przekaz ale jest równowaga, dynamika, czystość, scena, bas i taka ogólna radość z grania, że chce się słuchać bez końca (wróciłem oczywiście do Spiral Red).

Pytanie moje jest takie, czy to normalne, że jest aż taka różnica w dźwięku na plus po wpięciu się w końcówkę? Pytam, bo boję się czy przedwzmacniacz w moim 356 nie został uszkodzony, bo z nim dźwięk jest.... inny.

Edytowane przez tartuffe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz gra wspaniale. Wszystko na swoim miejscu. Nie jest to przyciemniony przekaz ale jest równowaga, dynamika, czystość, scena, bas i taka ogólna radość z grania, że chce się słuchać bez końca (wróciłem oczywiście do Spiral Red).

:)

Ha ha , lubię czytać takie " nawrócone " wpisy :)

I to jest namiastka tego jak gra ten NAD po modyfikacji :)

Gra wtedy jeszcze lepiej bo omijasz przeciętnej jakości regulację głośności M-DACa ale i układ Soft Clipping oraz coś tam jeszcze o czym piać nie będę a ma znaczmy wpływ na brzmienie .

Z " jakiegoś " powodu nadal C356BEE z modem gra u mnie już prawie rok jako ten najlepszy z tych co miałem , był porównany jeszcze do kilku i zostanie na bardzo długo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego "nawrócone"? Nigdy nie byłem przeciwnikiem modyfikacji. Sam się zastanawiam... ;P

Jeśli gra lepiej, niż po wpięciu w main, to wzmacniacz zostałby na dłużej. Bo jest ok.

Ja miałem tak samo jak ty z tym że ja od razu jak dostałem wzmacniacz robiłem testy z pre i jako końcówka mocy.

Po modzie będzie integra i będzie grać jeszcze lepiej dużo lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich ponownie. A wiec stalo sie jako drugi moj system stanol NAD S 300 I NAD S 500.Wszystko pieknie gra wzmacniacz z cd polaczylem xlr Audioquest Niagara z DBS kolumny to Monitor GS 60 kable glosnikowe Qed Genesis. System naprawde swietnie sie sprawuje z drobnym wyjatkiem.Player zyje swoim zyciem! Znczy to ze wczytuje bardzo dlugo plyte jak juz zatrybi to lubi sobie przekoczyc o pare sekund choc na pozostalych moich playerach tego nie zaznalem.Pozatym lubi sobie przestac grac w polowie utworu. Koles od ktorego go kupilem zapewnial ze laser byl wymieniany stary dolozyl. Mozliwe ze cos sie porobilo podczas transportu. Mam zaprzyjaznionego elektornika pewnie mu powieze swojego nada. Chcialbym wymienic paski bo moga byc tez juz wyciagniete. I jeszcze jedno pytanie gdzie moge kupic nowe paski do NAD S 500? Za wszystkie sugestie bede wdzieczny . Pozdrawiam Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 30

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.