Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  576 członków

NAD Klub
IGNORED

Klub NAD


mariuszdab
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję pomocy! wpadł mi w rece nad c372. gra to przyzwoicie, ale za Boga nie wiem, co on ma z tyłu! po pierwsze, jakieś paskudne zwory metalowe, czy można je wymienić na np krótki IC? czy będzie róznica w dżwieku? i po drugie- jest jakaś gałka min max- co to jest? do czego służy? jak ma być ustawiona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od zastosowanych zworek i od reszty systemu. Jeśli wymienisz g...no na kał, to nic nie zmieni. I jak masz słabe źródło, kolumny, to też nie usłyszysz zmian, choćbyś wsadził najlepsze zwory. Co do regulacji głośności w PRE OUT 2, jak nie masz tam nic podpiętego, to bez różnicy jak ustawisz. Jeśli przepniesz zwory z PRE OUT 1, to zobaczysz jak to działa.

Sprzęt jest dla muzyki. Nie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Chciałbym posłuchać muzyczki, radia z mojego laptopa czasami i mam w związku z tym takie lamerskie pytanie czy nad dac2 takową funkcje spełni i jak to podłączyć do mojego leciwego nad 302 bo jestem raczej w temacie "zielony"? Nie bijcie mocno.

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w "D" aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie - Nad Monitor Series 3300

czy to ta seria (3300, 3400) o której tyle dobrego było mówione ? czy może chodzi o Nad 3300 ale masters, nie monitor ?

co o brzmieniu tego wyżej możecie powiedzieć w stosunku do tych naprawdę starych Nadów ? ;)

 

obecnie mam 3060 i on brzmi po prostu niesamowicie, ciepła - wręcz słodka barwa, do tego brzmienie jest soczyste i bardzo dynamiczne, bas potężny, góra jak to w starych Nadach - delikatnie przycięta ale dla mnie to duża zaleta... 3060 to chyba będzie taka mocniejsza i dynamiczniejsza (nie mulasta) wersja modelu 3020

3240PE brzmiał podobnie choć nie miał aż tak bardzo ciepłej barwy i soczystości jaką prezentuje model 3060, choć nadal jego brzmienie mocno oczywiście idzie w tym kierunku

3060 wymusił na mnie sprzedaż świetnego 3240PE, po prostu lepszego zostawiłem

gra fantastycznie teraz z Monitor Audio BX6, wcześniej równie dobrze spisywał się z Paradigm Monitor 9v5

 

jak zestawilibyście tego 3300 w stosunku do w/w modeli ? najbardziej mnie interesuje porównanie barwy dźwięku (ocieplona czy raczej neutralna i w jakim stopniu), ostrość i rozdzielczość wysokich tonów, charakter basu, dynamika

 

pozdrawiam klubowiczów ;)

 

 

mam nad 3300 brzmi niesamowicie ,chyba najlepiej ze wszystkich nadów jakie miałem nowe i stare/ kolumny to usher 520 pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem z moim 426. Sprawa jest banalnie prosta. Trzeba wczytać do pilota odpowiadający tunerowi kod. Otwierasz instrukcję do wzmacniacza:

https://nadelectronics.com/wp-content/uploads/2016/09/C-326BEE-Stereo-Integrated-Amplifier-English-Manual.pdf

Wchodzisz na stronę 12 i wykonujesz zgodnie z instrukcją krok: LOAD ANOTHER LIBRARY CODE. Do C426 powinien pasowac kod 41 dedykowany tunerom C422 i C425.

Wpisanie kodu pomoglo,prosto i skutecznie.wielkie dzieki.a z ciekawosci,jaka masz do niego antene?zewnetrzna czy wewnetrzna?jaki model i jaki sygnal uzyskujesz?

 

wyslane z tapatalk na huawei honor 5x

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisanie kodu pomoglo,prosto i skutecznie.wielkie dzieki.a z ciekawosci,jaka masz do niego antene?zewnetrzna czy wewnetrzna?jaki model i jaki sygnal uzyskujesz?

 

wyslane z tapatalk na huawei honor 5x

Antenę mam trochę nietypową bo gniazdo antenowe w pokoju mam podłączone do anteny telewizyjnej znajdującej się na strychu ( jakiś podstawowy model ). Siła sygnału na większości stacji to "7 kresek" czyli chyba dosyć wysoka. Nie wiem ile maksymalnie może być na tym wyświetlaczu kreseczek mocy sygnału. Generalnie jestem bardzo zadowolony z tego tunera i mam nadzieje , że zbyt szybko nie zostanie wyłączony sygnał analogowy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim

 

Ponieważ nazbierało mi się przez lata kolekcjonowania różnego sprzętu więc jeśli ktoś jest zainteresowany to mam i mogę sprzedać:

1. NAD 319 - świeżo po przeglądzie w firmie SinusAudio. Koszt serwisu to 380 zł. Stan idealny. Gwarantowane lata użytkowania.

2. NAD C350

3. CD NAD C540

4. NAD 3300 Monitor Series

5. CD NAD 5000

 

Dwie ostatnie pozycje to prawdziwe perełki. Grają super.

 

Do tego w komplecie mogę zaoferować głośniki Castle Severn, Castle Harlech oraz prawdziwą potęgę brzmienia czyli KEF 105/3 seria Reference. Kilka lat wraz z NAD-em 319 tworzyły super połączenie.

 

Jeśli komuś przeszkadza, że w tym miejscu dałem ogłoszenie, to proszę usunąć. W przypadku zainteresowania proszę o PW. Zdzwonimy się i z przyjemnością opowiem więcej.

Oczywiście zapraszam na odsłuch do mnie do domu. 30 km od Torunia, okolice Inowrocławia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antenę mam trochę nietypową bo gniazdo antenowe w pokoju mam podłączone do anteny telewizyjnej znajdującej się na strychu ( jakiś podstawowy model ). Siła sygnału na większości stacji to "7 kresek" czyli chyba dosyć wysoka. Nie wiem ile maksymalnie może być na tym wyświetlaczu kreseczek mocy sygnału. Generalnie jestem bardzo zadowolony z tego tunera i mam nadzieje , że zbyt szybko nie zostanie wyłączony sygnał analogowy :-)

Rozumiem Łukasz, że nie narzekasz na ten tuner, który Ci sprzedałem? :)

Tak z ciekawości masz jakiś wzmacniacz antenowy? Ile masz kanałow w "dobrej jakości"?

U mnie na tym dołączonym drucie sciągał 10 stacji tak, że dało się tego słuchać sensownie w stereo, chociaż ten drut był czuły na otoczenie - nawet załączenie TV mu przeszkadzało, no ale nie wymagajmy cudów...

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

zamierzam kupić NAD-a C356 BEE, przesiadam się z Denona PMA720AE. Mam takie pytanie, czy kolumny które mam, a mam Mordaunt Short Avant 916i zgrają się dobrze z tym NAD-em? Dzwoniłem do TopHiFi i powiedzieli, że do NAD-a i Rotela idealnie pasują. Proszę o opinię.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez audiodasik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Łukasz, że nie narzekasz na ten tuner, który Ci sprzedałem? :)

Tak z ciekawości masz jakiś wzmacniacz antenowy? Ile masz kanałow w "dobrej jakości"?

U mnie na tym dołączonym drucie sciągał 10 stacji tak, że dało się tego słuchać sensownie w stereo, chociaż ten drut był czuły na otoczenie - nawet załączenie TV mu przeszkadzało, no ale nie wymagajmy cudów...

Pozdrawiam!

Nie narzekam, jest świetny :-) Wzmacniacza antenowego nie mam, a 90% stacji ma maksymalny wskaźnik wysterowania. Zdaję sobie sprawę że radio powinno sie podłączyć do anteny radiowej ale taka sytuacja że panowie którzy kiedyś ciągneli instalację nie zrobili osobnego kabla do gniazda radiowego tylko zmostkowali z gniazdem TV. Nie wiem czy w takiej sytuacji problem rozwiązałby jakiś sumator TV/radio ? Nie mam pojęcia czy takie urządzenia istnieją. Ale póki co na sygnał nie mogę narzekać więc jakoś nie mam ciśnienia aby to zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry , czy orientuje się ktoś czy można w jakiś sposób w NAD 356 bee wyłączyć funkcje automatycznego wyłączania ??? i drugie pytanie czy ma ktoś układ NAD 356 bee + końcówka mocy NAD 275 Bee lub inna końcówka i czy to w ogóle ma sens ? (pytam ponieważ brakuje mi mocy w tym co mam )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Witam :)

proszę o pomoc w doborze CD (używka do 600 PLN)

mój zestaw to NAD C372 oraz kolumny Dali Zensor 7. Jakieś propozycje z którymi owy sprzęt się dobrze zgra.

Z góry dzięki za odpowiedź !

Ja mam cd nad 545 I wg mnie jest ok gra z nad 326.kupilem bardzo zadbany za 550zl z alle.mozna zrobic mu moda wtedy ponoc gra jeszcze lepiej.

 

wyslane z tapatalk na huawei honor 5x

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc, bo mam spory mętlik jeśli chodzi o tańsze wzmacniacze NADa. Mam kolumny STX 130n (8ohm), podłączone do gramofonu (Sony HMP-70) moc wzmacniacza wbudowanego 20W - grają całkiem przyzwoicie i nie chciałbym ich zmieniać, ale dokupić tani wzmacniacz, żeby to przez niego szedł sygnał z CD, gramofonu i TV.

Wybrałem NAD ze względu na opinie, no i raczej wolę skromne wizualnie sprzęty, ale modeli polecanych na forach w cenie przeze mnie akceptowalnej jest kilka (do 500zł). Jak wybrać optymalnie tzn. czy któryś z nich od razu odrzucić? czy po prostu wziąć którykolwiek z nich ale w najlepszym stanie? czy może wziąć najtańszy i potem szukać dalej? a może warto dołożyć te 100-200zł i kupić 3020 lub 3240? Głownie słucham rocka, ale też mam trochę muzyki jazzowej i POP.

 

Rozważane modele

302 (do 400zł)

304 (??)

310 (do 450zł)

312 (~450zł)

314 (~250-300zł)

 

ewentualnie

3020i (~500zł)

3240PE (~550-650zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.