Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  577 członków

NAD Klub
IGNORED

Klub NAD


mariuszdab

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wspominałem wcześniej, mam C350 i 3300. Może coś z tego cię zainteresuje?

 

Dzięki

 

Sprawdzę recenzję i rozważę. Z listy powyżej raczej odrzucam 312, bo z tego co czytałem dźwięk ma bardziej "miękki" i mimo, że nowszy od 302, to bardzo zbliżonej jakości.

Edytowane przez Bieda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważane modele

302 (do 400zł)

304 (??)

310 (do 450zł)

314 (~250-300zł)

 

ewentualnie

3020i (~500zł)

3240PE (~550-650zł)

 

Znalazłem tanio 302 na Allegro (365zł z przesyłką), zacznę od tego i jak już poczuję niedosyt i będę miał więcej kasy na wzmaka, to rozejrzę się ze spokojem za 3240PE (ewentualnie 3020, 3300) w dobrym stanie i okazyjnej cenie :)

Edytowane przez Bieda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie parametry ma transformator w NAD 302? Na schemacie z opisem części (to jest T501) zamiast parametrów jest tylko wpisane NAD-302 :/

Gdzie szukać zamiennika? Mój buczy tak głośno, że nie da się słuchać muzyki - pomiar przy wzmaku pokazuje hałas na poziomie 25dB, słyszę go nawet z kilku metrów (w ciągu dnia, gdy nie jest za cicho).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam szanownych kolegów.

Mam pytanie.

Poszukuję kabel zasilający.

Chciałbym prosić was o doradę, który do NAD C375

 

Mój kierunek to :

 

1. http://www.ebay.co.uk/itm/PS-Audio-Perfect-Wave-AC-05-UK-Power-cable-1-0m-Length-NEW-and-Boxed-/231800446584?hash=item35f8621e78:g:WGsAAOSwL7VWhwpn

 

2. http://www.ebay.co.uk/itm/Chord-Company-Power-Chord-13-Amp-UK-1-0m-Mains-Cable-/291788635066?hash=item43eff53bba

 

Czy to dobry trop ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych kolegów.

Mam pytanie.

Poszukuję kabel zasilający.

Chciałbym prosić was o doradę, który do NAD C375

 

Mój kierunek to :

 

1. http://www.ebay.co.uk/itm/PS-Audio-Perfect-Wave-AC-05-UK-Power-cable-1-0m-Length-NEW-and-Boxed-/231800446584?hash=item35f8621e78:g:WGsAAOSwL7VWhwpn

 

2. http://www.ebay.co.uk/itm/Chord-Company-Power-Chord-13-Amp-UK-1-0m-Mains-Cable-/291788635066?hash=item43eff53bba

 

Czy to dobry trop ?

 

Z całym szacunkiem i pewnie się komuś narażę ale to jest zdecydowanie przerost formy nad treścią , proponuje tą kasę zainwestować w płyty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renia239

 

Dziękuję za propozycję, będę rozważał.

 

Sprawa wygląda w ten sposób, że po wpięciu PS Audio AC-3 do C/A CXN, bardzo pozytywnie zaskoczyło mnie brzmienie tego CXN-a. Dlatego pomyślałem, że dobrą opcją, było by podpiąć PS Audio AC-5 do wzmacniacza C375, ale, te kable są potężne, grube, może nie aż tak sztywne, jednak w moim położeniu systemu, może być problem z ułożeniem, podłączeniem tego kabla (gniazdko - wzmacniacz) Regał mam 15 cm od ściany. Dlatego zapytałem tu na forum. Może jest inny kabel.

Myślałem też o tym przewodzie DIY http://www.ebay.co.uk/itm/NEOTECH-NEP-3001-III-Mains-Power-Cable-/152366394102?hash=item2379beaaf6:g:gLcAAOSwEzxYXFgV plus wtyczki Furutech (gold)

Obecnie mam podpięty ten kabel https://www.jouwhifi.com/a-15482497/netsnoeren/weber-maurer-w-m-audio-tornado-high-end-power-cable/ do C375, więc szału nie ma.

Może ktoś jeszcze pomoże rozwiązać problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mial ktos do czynienia z modulem pp375 przedwzmacniacz do nad356? Jakiego rzedu jest to jakosc nad pp2 czy pp4 czy jeszcze inaczej trzeba go traktowac?

Miałem PP375 w C375BEE

Wypchnięte wyższe tony, dość wąska i płytka scena, mało niskich tonów, dźwięk niby poprawny ale "bezbarwny".

Te cechy potwierdziły Ortofony: OM5E, 2M Red i Bronze

Moim zdaniem szkoda $ na PP375

Lepiej dozbierać parę PLN i od razu kupić coś bardziej porządnego, np. PJect DS lub jeszcze lepiej dzielonego Vincenta 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę o dziadkach... mianowicie wzmacniacz nad 3080 i amplituner nad 7080 - który tak faktycznie jest chyba powieleniem konstrukcji 3080 z dołączonym tunerem. Teraz pytanie zasadnicze czy miał ktoś do czynienia z jednym i drugim czy są jakieś różnice soniczne miedzy nimi???

Z góry dzięki pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Jestem posiadaczem NAD310, którego nie zamienię długo na nic innego, a nawet, to w życiu nie sprzedam!

Kiedyś może poszukam 3020, ale z czystego kolekcjonerstwa.

NAD 310 - nieduży, budzący u większości "pysznych" audiofilów uśmieszek zażenowania, jednak dopiero jak go się usłyszy, docenia się jego siłę. Pierwszy raz z NAD310 kontakt miałem gdy mój Ojciec kupił go i zestawił z jakimś budżetowym CD Yamahy i kolumnami Paradigm Monitor (nie pamiętam, ale mniejsze od 3v3, z tej serii) albo 2, albo 1. Byłem jednak dość młody, by się w to wkręcić.

Potem ten sam zestaw u Ojca grał z Tannoy 605 i ten dźwięk szalenie mi się spodobał. Używałem (i mam) Denon 1500 AE z odtwarzaczem Marantz i kolumnami Paradigm 3v3. Pewnego razu znajomy powiedział, że sprzedaje swojego NAD310. Oczy mi się zaświeciły i za 400 zł chyba nabyłem go.

Denon jest teraz w kartonie, a NAD310 napawa mnie niesłychaną barwą. Cały klimat urządzenia, to brzmienie, kurczę jestem co raz (a minęło sporo czasu) rozwalony.

Mam wrażenie, że to bardzo niedoceniany model i rzadko kupowany. Ludzie się rzucają na jakieś wzmacniacze za kupę forsy a NAD (zwłaszcza stary) to kupisz za grosze a dźwiek jest kapitalny!

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dotarł do mnie nad 7080 potężny kloc, (wygoglowałem manuala od 7080 i 3080 i to faktycznie to samo) wymaga kosmetyki wizualnej ale najważniejsze, że jest niegrzebany:) w pełni oryginalny, wczoraj odwiozłem go do kolegi elektronika na przegląd. Na razie podłączyłem go na ok. 0,5h w celu sprawdzenia pierwsze co mogę powiedzieć to, że mocy mu nie brakuje, druga sprawa potencjometr głośności po blisko 40 latach nawet nie trzeszczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak ale chyba jakosc dzwieku zalezy od bebechow(przetwornik itd),jesli ten bluray ma lepsze bebechy odpowiedzialne za audio niz moje cd to dzwiek bedzie lepszy,a opcje odtwarzania ma od cd przez dvd do bluray wlasnie

 

wyslane z tapatalk na huawei honor 5x

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć, musiałbyś posłuchać w swoim systemie.

T567 nie ma analogowego wyjścia, tylko coaxial i optical musisz zdecydować :)

Podejrzewam, że nic lepiej nie będzie, to tylko więcej możliwości w odtwarzaniu różnych płyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównywałem tych konkretnych modeli ale z tego co słyszałem to cd miał przewagę nad urządzeniami blu-ray, dvd. Jakbyś jednak kiedyś planował rozbudowę systemu o kino to blu-ray jak najbardziej potrzebny. U mnie wzmak+cd do muzyki ale film to już inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.