Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  576 członków

NAD Klub
IGNORED

Klub NAD


mariuszdab
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od jakiegoś czasu posiadam c356 z dac 2.0 ktoś może już może słuchał testował tego daca?Zastanawiam się nad przesiadką na jakiś lepszy dac.

Tylko nie wiem w jaką stronę iść bo pierwsze 2 próby zmiany dac-a spełzły na niczym...

Porównywałem go bezpośrednio z kupionymi przeze mnie Arcam rdac i irdac.I o dziwo ten moduł na tyle dobrze się zaprezentował że odsprzredałem arcamy (starszy model miałem z tańszym zasilaczem Tomanka)

Dość długo testowałem i dac 2.0 miał bardziej stereofoniczny i przestrzenny dzwięk. Barwa wiadomo jaką ma arcam... zaokrąglone dzwięki rowniez występują w 2.0 ale nie są tak nasycone przez co jest ciut przejrzystrzy i dokładniejszy. Także miło się zdziwiłem jego potenciałem zważywszy, że za tańszego arcama trzeba dać ok. 800 zł w używce plus zasilacz, żeby to jakoś grało a i tak według mnie dorównuje brzmieniu nad 2.0.

W co w takim razie się pchać żeby w cenie szła również jakość i był znacznie lepszy od nad 2.0?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

zwracam się z prośbą o pomoc w naprawie wzmacniacza NAD 3140 - może ktoś polecić dobry serwis, który zrobi wszystko jak należy?

Wzmacniacz grał przepięknie....do czasu... aż w prawym kanale pojawiło się "charczenie" , kanał grał coraz ciszej i ciszej...

Oddałem wzmacniacz do naprawy do lokalnego serwisu .... no i jest masakra po powrocie z naprawy.... o ile kanał gra to w temacie dźwięku jest dramat, nie ma przestrzeni , gra tylko średnicą, nie ma selekcji, basy są jak z puszki, wysokie tony nie brzmią jak należy, zmieniła się dynamika wzmacniacza, wcześniej gałkę wzmocnienia ustawiałem w pozycji max godz. 9 , teraz spokojnie to przekraczam aby można słuchać ...."fachowiec" stwierdził że sprawdził i "poprawił" parametry..a jako powód naprawy kanału podał zimny lut...

Czy ktoś , coś może poradzić w tym temacie??? Jestem z woj. dolnośląskiego , sprzęt mogę wysłać do naprawy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyślij go do Reduktora Szumów - zgódź się przy okazji na nakręcenie filmu z naprawy. Swoją drogą, naprawiliśmy u siebie w domu 3240PE - jeden z kanałów grał ciszej. Wymieniliśmy wszystkie kondensatory i sprzęt znowu grał, tak jak powinien. Może u Ciebie jest podobnie - charczenie może wynikać z potencjometrów (balans, volume po nagrzaniu się sprzętu), albo z kondensatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAD 906 , czy ktoś z szanownych forumowiczów słyszał jak gra ta końcówka? Mam zamiar podłączyć do niej Behringer DCX 2496 i jako, że końcówka jest 6 kanałowa, kolejno 3 sekcję napędzą głośniki: niskotonowy , średnio i wysoko.

Co prawda ten Nad jest słaby, ale w bezpośrednim napędzaniu głośników z pominięciem zwrotnicy pasywnej, powinno coś zagrać, tak sądzę.

Nigdy nie bawiłem się w ten sposób i chce spróbować ale chciałbym jakąś poradę, zwłaszcza odnośnie jakości tego NADa 906

Końcówkę dopiero kupię.

post-4165-0-12558700-1493647196_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Dziś dostałem tuner 4300, podłączyłem pod mój zestaw i kurna muszę zostawić opinie na kiedyś indziej bo to grubsza sprawa chyba, porównuje z 4100, na chwilę obecną pod względem wyglądu wygrywa 4300 :)

Zapomniałem :) Mariusz, poluję na 3400 ponieważ 3100 prześwietlony do cna, co myślisz???

Edytowane przez Luki_8_2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje kontaktu do użytkowników NAD C 510- szukam możliwości zsynchronizowania dźwięku z obrazem przy podłączeniu po HDMI w kolejności tuner sat - preamp - TV,

Nie mam tego klocka, ale z ciekawości zapytam - masz sprzęt podłączony tak jak w opisie?

Tuner przez pre do telewizora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się przywitam z klubowiczami NADa i wogóle z Forum . Lubię ten sprzęt od lat.

Więc "pojadę" z kolekcją od najstarszych do najmłodszych:

 

NAD 3020 tzw. włoski czyli srebrny:-) - oczywiście musi być w kolekcji :-)

NAD 4020A też włoski :-)

NAD 7020

NAD 7020e

NAD 516BEE

NAD C568

i NAD C368 + BlueSound

 

Do AV mam Denona ....

 

Czasami coś z NADów starszych naprawię i sprzedam ale powyższa kolekcja bez zmian (bo prawie kazdy klocek gdzie indziej gra - biuro tez wliczyłem :-)

Przeważnie sprzęt gra z kolumnami DALI lub B&W - zależy od miejsca. Bardzo przyzwoicie grają tez z 3020 monitory Sonus Faber :-)

Przez chwilę miałem kolumny NADowskie w odsłuchu ale niestety są średnie.

 

Witam,

jaka jest Wasza opinia na temat NADa 312? Spotkałem się z różnymi opiniami w sieci,a chciałbym poznać zdanie klubowiczów NAD. Czy blisko mu w jakiś sposób do słynnego 3020?

Kolego - bardzo przyzwoity sprzęt . Miałem 312tkę - ma nowego właściciela. Sprzedałem wyłacznie dlatego ,że potrzebowałem amplituner - biuro - mało miejsca na klocki :-). Gra bardzo fajnie ale nie tak miękko jak 3020. Polecam jak w dobrym stanie.

Edytowane przez Bomberek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do C358 nie porównam , bo nie miałem z nim do czynienia. Nowy NAD gra bardzo przyzwoicie. Mozna napisać ,że ma coś z 3020 tylko z mocniejszym zadęciem (wiadomo inna generacja , większa znacznie moc . Sprzęt jest podłączony do Dali Rubicon 8 . Słucham głównie jazu, lekkiego rocka, bluesa, klasyki i muzyki filmowej. Z kartą bluesound jest to urządzenie "spełnione" :-) i daje ogromne możliwości korzystania z zasobów muzyki. DAC też jest przyzwoity. Spełnia swoją rolę. Nie słuchałem wyjścia słuchawkowego - więc się nie wypowiem. Do słuchawek mam inny sprzet - bardziej przenośny czyli Oppo HA-2SE +PM3 .Co do jakości wykonania - jest poprawne ,zarówno pod względem budowy , rozmieszczenia elementów elektronicznych (takie zboczenie zawodowe) jak i ich jakości. Złacza też są jakościowo bardzo poprawne. Jedyną wadą namacalną :-) jest regulacja głośności. Gałka jak ze sprzętu z biedry :-))). Co do CD to też jest ok ale nie słyszę róznicy pomiędzy C568 a 516BEE :-) . Po prostu pasuje jako cały zestaw. Jak chcesz coś wiedzieć więcej - to pytaj . Nie umiem opisywać audiofilsko :-)))))) słucham muzy poprzez sprzęt a nie sprzętu. Reasumując - spełnia moje oczekiwania na parę lat .

 

Tu http://www.avtest.pl/nowosci/item/556-nad-przechodzi-do-klasy-d sympatyczny opis c368 - bardzo zbliżony do moich wrażeń :-) a tu w lengłydzu trochę dawki :-) https://www.avforums.com/review/nad-c368-integrated-amplifier-review.13352

Edytowane przez Bomberek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwa amplitunery NAD jeden 7020 wersja włoska w trakcie remontu tzn wymiana elektrolitów i czyszczenie wyłącznika,drugi 7020i po wymianie kondensatorów sprawny,zaraziłem się NADem przez wasz czego się bardzo cieszę,NADy grają z DACami na Xmosie jak dla mnie to muzyka wydobywająca się z tej kombinacji jest fajna i budzi emocje czyli to OK!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Na sprzedaż wystawiłem część moich NAD-ów. Zapraszam do zapoznania się z ofertą na allegro.

 

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=4427064&order=pd

 

 

NAD-y sprzedane :) Pozostałe klocki aktualne.

Edytowane przez Ciechomir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witajcie. Składam swoje pierwsze budżetowe stereo i mam pytanie odnośnie wyboru wzmacniacza. Mam w tej chwili c320bee ale nie do końca jestem z niego zadowolony. Gra dość przyjemnie i ma swój urok ale bas jest trochę rozlazły i mało dynamiczny. Mam dylemat czy wysłać go na modyfikacje do mudy44 czy może po prostu wymienić na innego nada. Reszta klocków to c542 (także myślę o modyfikacji, znalazłem naprawdę zadbany egzemplarz za śmieszne 350zł), Acoustic Energy NEO 3 oraz kable Supra PLY 3.4. Słucham głównie starszego rocka (ale nie stronie od In Flames czy Avenged Sevenfold) ale często też czegoś spokojniejszego np. Morcheeba. Wybór padł na Nada ponieważ udało mi się kupić praktycznie nowe NEO 3 w dobrej kasie i szukałem polecanych wzmacniaczy do tych kolumn. W prawie wszystkich wypadkach polecano Nady. Teraz pytanie. Modyfikować c320bee czy zmienić go na c350 lub podobno grającego bardziej z pazurem c352? W grę wchodzi również starszy model 317 którego mogę kupić za śmieszne 500zł. Nie mam możliwości posłuchania różnych wzmacniaczy w moim systemie dlatego pytam. Szukam najlepszego i najbardziej uniwersalnego modelu Nada do 1000zł. Z góry dzięki za sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.