Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  576 członków

NAD Klub
IGNORED

Klub NAD


mariuszdab
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

konradskala

Jak dla mnie w 90% przypadków za takie a nie inne granie odpowiada sekcja przedwzmacniacza

Zgadzam się z kolegą, od dawna wykorzystuję tą samą końcówkę z różnymi preampami i z każdym gra inaczej z innymi gorzej a z innymi o niebo lepiej!!!

 

Widzisz, tylko jest taka sprawa, że każdy ma swój typ brzmienia...

Ciężko jest pisać do kogoś, że coś gra lepiej czy gorzej. Są ewidentne różnice, ale jest jeszcze sprawa indywidualnego upodobania.

I nawet jeśli jakiś zestaw gra 20x lepiej, ale nie ma basu jak z armaty, to dla pewnej grupy osób to jest dźwięk do d...y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Są ewidentne różnice, ale jest jeszcze sprawa indywidualnego upodobania.

 

Poprzez forum to można co najwyżej doradzać ogólnie , jak pisałem , do AE Arcam , po to by średnica nie darła ryja , teraz dobrać żródło , też o nim pisałem .

Ale pamiętać należy że zadowolenia 100 % nie będzie , bo to jest audio zabawa . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem A85 i zgadzam się z tym co wyżej. Da się już tego słuchać. Wszystko się zdecydowanie wyrównało. Średnica nie katuje uszu, bas nie rozlewa się i nie buczy po całym pokoju jak nienormalny. Ogólnie jest teraz duża różnica między nagraniami, nie wszystkie grają na jedno kopyto. Jestem zdecydowanie zadowolony. Poluje teraz na CD 73 i już prawie go mam:)

Edytowane przez Mesiah1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jednej egzemplarz w bdb stanie za 900zł. Myślę, że ten duet pogra u mnie długo. Gdyby coś mi nie pasowało zmienię kolumny. Dzięki za trafne doradztwo.

 

Zastanów się nad streamerem w tej cenie. 900 zł za odtwarzacz, który ma około 10 lat? Za 900 zł to złożysz dowolnego mini/mikro/sff/uatx PC i będziesz mógł po usb odpalać to samo jako wav/flac. Szybciej, wygodniej (sterowanie smartfonem), do tego bez obawy o laser. Nie chcesz "pc" - laptopem też możesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili mam go podłączonego pod kompa z kartą aim sc 808 na pokładzie i gra to całkiem fajnie. Nie wiem czy nie przesadzę ale wydaje mi się, że znacznie lepiej od odtwarzacza NAD c542. Dźwięk jest mniej stłumiony i ogólnie przyjemniej się tego słucha (choć jest może delikatnie zbyt jasny, czuć to w niektórych utworach).

 

Naprawdę nie ma sensu szukać CD 73 lub 82 jak kolega wyżej polecił? Kupić do zestawu Tuner żeby to jakoś wyglądało (i tak miałem zamiar bo często słucham radia) i zostać z pc jako źródło? Wydaje mi się, że CD to jednak CD. Co do lasera to raczej nie problem, w tych odtwarzaczach siedzi łatwo dostępny tani sony.

Edytowane przez Mesiah1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o dostępność, już samą w sobie - kupujesz za prawie 1000 zł, sprzęt, który ma dobre 10 lat. To jest bardzo słaby "deal". Zostań z PC'tem, masz już de facto AIMa, a jeśli koniecznie chcesz się bawić, to ew. sprawdź sobie zewnętrzne DACi - imho lepsza rzecz niż karta do PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na co Panowie się zdecydować? Używać/dłubać AIM'a, kupić jakiś DAC np rDAC z zasilaczem od Tomanka za ok 1000zł czy w te samej cenie brać jakieś CD 73/82? Powiedzmy, ze kieruje się tylko walorami brzmieniowymi.

Edytowane przez Mesiah1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość sm1980

(Konto usunięte)

A komputer (a raczej jego podzespoły i zasilacz) nie powoduje jakichś szumów bądź trzasków? Możesz to sprawdzić biorąc głośność na karcie na max (chociaż pewnie i tak jest tak ustawiona a głośnością sterujesz we wzmacniaczu ?) i ustawiając pokrętło potencjometru we wzmacniaczu na dużą głośność (przy wyłączonej muzyce, itd.). Gdybyś się zdecydował na wlutowanie wspomnianego stolika, to mógłbyś uzyskać lepsze brzmienie, ale musiałbyś przetestować dużo kombinacji i moim zdaniem, jeśli bierzesz pod uwagę wymianę na zewnętrznego DACa lub CD, to zrób to.

Edytowane przez sm1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy maksie na kompie i wzmacniaczu słychać delikatny szum i jeszcze słabszy jednostajny pisk. Jest naprawdę cicho. Mam w wyłączoną biosie opcje spread spectrum która odpowiada za redukcje zakłóceń w komputerze i może to być tego wina. Nie mogę jej włączyć ponieważ mam mocno wykręconego kompa a wyłączenie jej jest obowiązkowe do OC. No ale wątpię żeby miało to jakiś związek z dźwiękiem w normalnych warunkach. Przed zakupem tej karty sporo czytałem i pytałem. Wychodziło, że gra jak dużo droższe dac'i (rozważałem zakup czegoś zewnętrznego). Nie wiem czy taki rDac ją zdeklasuje.

Edytowane przez Mesiah1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj samoistnie, bez wcześniejszych objawów, umarł mi pilot do C375, czyli SR8. Założyłem nowe baterie i nic. Nie ma żadnej reakcji. Miał ktoś kiedyś podobną sytuację? Jest szansa go ożywić? Może polecicie mi jakiegoś sprawnego elektronika w okolicach Katowic lub Bielska-Białej. Będę wdzięczny za każdą poradę. Dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj samoistnie, bez wcześniejszych objawów, umarł mi pilot do C375, czyli SR8. Założyłem nowe baterie i nic. Nie ma żadnej reakcji. Miał ktoś kiedyś podobną sytuację? Jest szansa go ożywić? Może polecicie mi jakiegoś sprawnego elektronika w okolicach Katowic lub Bielska-Białej. Będę wdzięczny za każdą poradę. Dziękuję!

Spróbuj zrobić reset pilota.

Wciśnij i przytrzymaj jednocześnie przez około 10 sekund przycisk zielony-ON i przycisk niebieski-CLEAR

Może coś pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilot na 100%

Wsadź nowe baterie, ustaw w telefonie komórkowym aparat i strzelaj fotokomórką pilota w obiektyw aparatu. Na ekranie będziesz widzieć, że dioda albo miga (nadaje), albo nie ma żadnej reakcji - wówczas wiesz, że pilot padł.

 

PS - te piloty mają inną konstrukcję od tych, z lat ubiegłych. Możesz ew. rozebrać go, odtłuścić PCB bo może nie masz już styku na pinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość sm1980

(Konto usunięte)

Koledzy, dziękuję za porady. Niestety nic nie pomogło - pilot "milczy". Idzie już do mnie nowy pilot z Audio Klanu.

Kupiłeś (jeśli tak, to jaka cena?) czy z gwarancji?

Edytowane przez sm1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melepeta, nie widzę zasadności w prowadzeniu dyskusji na ten temat. To nie jest forum o higienie. Mam prawo kupić sobie nowy pilot i nic nikomu do tego.

Wózek w markecie to nie pilot. Wszystkie piloty na całym świecie poczuły się dotknięte tym, że potraktowałeś je jak zwykłe wózki w zwykłych marketach.

Edytowane przez shakin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melepeta, nie widzę zasadności w prowadzeniu dyskusji na ten temat. To nie jest forum o higienie. Mam prawo kupić sobie nowy pilot i nic nikomu do tego.

Wózek w markecie to nie pilot. Wszystkie piloty na całym świecie poczuły się dotknięte tym, że potraktowałeś je jak zwykłe wózki w zwykłych marketach.

Wiesz...biorąc pod uwagę to, że niektórzy rodzice pozwalają dzieciom stać na wózkach w butach (wcześniej piaskownica...psy...szczanie - norma...) tak jego pytanie było zasadne...Zwróć uwagę na to, jaki syf panuje w wózkach kubełkowych...a wkładasz tam żywność...warzywa...w cienkiej reklamówce...

 

EOT :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.