Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  576 członków

NAD Klub
IGNORED

Klub NAD


mariuszdab
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio byłem na odsłuchach w salonie audio i pierwszy raz słuchałem NAD-a.A dokładnie C316.To maleństwo mile mnie zaskoczyło energią,wykopem.Przez co zainteresowałem się tymi wzmacniaczami.Napiszcie proszę jakimi modelami(nowe,stare)warto się zainteresować,a jakich unikać i dlaczego?

Ponoć c319 to porządna konstrukcja z tym że już ma parę latek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

On pasuje po modzie tylko przez kilka miesięcy , to taki szok jakbyś w upał zjadł loda , a za pięć minut chciał wypić pół litra wody .

Nie znam tego modelu ale ja też mam nada po modzie i nie zamierzam go zmieniać więc niekoniecznie jest tak jak piszesz.

 

No właśnie skoro po modzie gra super jak sprzęt za 10tysi to dlaczgo jest ich tyle na aukcjach?Ludzie nie doeoślu do hajendu?

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Bez przesady :-)

Dużo jest lepszego sprzętu na sprzedaż i nikt nie pisze że to chłam.

 

P.S.

Może nie gra jak sprzęt za 10tyś ale ostatnio porównywałem mojego z 3 razy droższym wzmakiem i bym go nie wymienił.

Edytowane przez Kejup
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych klubowiczów, chciałbym zapytać jakie monitory dobrze się zgrywają z nadem c326?

 

czy takie kolumny jak dynaudio emit20, albo studio 16hz grand canto będzie może się nadawać do 15m2 pod jazz, rock, wszystko inne oprócz ciężkich klimatów?

 

szukam alternatyw innych dobrych kolumn ale średnio mi to jakoś idzie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem tego Nada z Kefami Q350 i było świetnie.

 

 

 

Witam szanownych klubowiczów, chciałbym zapytać jakie monitory dobrze się zgrywają z nadem c326?

 

czy takie kolumny jak dynaudio emit20, albo studio 16hz grand canto będzie może się nadawać do 15m2 pod jazz, rock, wszystko inne oprócz ciężkich klimatów?

 

szukam alternatyw innych dobrych kolumn ale średnio mi to jakoś idzie..

Edytowane przez michaello

Less is More

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za wszelkie komentarze, więc sytuacja wygląda tak że na ten moment słucham na B&W686s2 i żeby góra (choć bardzo ładnie błyszcząca) była akceptowalna dla moich uszu potrzebuję kręcić niskimi na godzinę przynajmniej 9tą, dlatego zastanawiam się czy aluminiowe i tytanowe kopułki innych marek coś poprawią? zmienią? inna sprawa że chciałbym dodać dołu i średnicy, żeby było w miarę ciepło, obszernie i jednocześnie przejrzyście...

 

do tego dochodzi kwestia finansowa bo taki wydatek jak canto grand czy kef r300 to już ostatecznośc i tylko jeśli nie znajdę czegoś dobrego do 3000..zerknę na kef q350 -czy on nie gra troche mocną górą?... a czy nikt z klubowiczów nie słuchał tych wzmacniaczy na dynaudio emit 20 albo dm 2/7? :)

Edytowane przez Svawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypominam że autor postu skrzynki już ma, a szuka wzmocnienia do nich.

Tam wyżej dałem link do mojej walki z B&W i dopasowaniem wzmacniacza i tak naprawdę nic nie znalazłem, obecnie jest NAD C375 i na tą chwile gra ale nie jest to konfiguracja docelowa. Jako że B&W wprowadził serie 700..S2 to seria CM będzie wygaszana, już ceny spadają a pewnie jeszcze spadną, liczę na to że znajdę coś dla siebie bo ta seria 600 to budżetowa jest i ciężko coś dobrać do tego "gwizdka" i wycofanej średnicy. Seria CM jest bardzie wyrównana tonowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc jeśli o mnie chodzi to mam i nada 326 i b&w 686, i jeżeli chodzi o granie to przy wysokich na godzinie 9 do niedużego metrażu jakoś do tego grania można się przyzwyczaić - przy stosunkowo dobrym jakościowo łagodnym źródle nie narzekam, tyle że zmieniłem pokój na większy i.... zdecydowałem że kupię coś co większość odradza czyli dynaudio emit 20 ;) i jak dla mnie jest w porządku, oprócz tego że jest trochę za dużo najniższego basu i jest niezbyt kontrolwalny ale tylko czasem ;) jak np uderzenie stopką w rocku takie głębsze, no i elektroniki w stylu solar fields na tym nie posłucham bo głębszy bas zaczyna brzmieć jak z taniego subwofera ... no ale coż na ten moment powinno do innych łagodniejszych rodzajów muzyki jak stary rock czy jazz wystarczyć, poza tym stwierdziłem że coś za coś /nie można mieć wszystkiego, i w tej cenie cięzko mi będzie dostać coś co się znacząco wybije ponad ich poziom dobra sterofonia, ładne długie wybrzmienia i urzekająca góra, to tak subiektywnie, słuchałem jeszcze kef q350 i brzmiały dośc poprawnie w całym zakresie pasma ale z tymi metalowymi kopułkami to bałem się że będą żyletkami cieły po uszach, focal aria 906 juz bardziej mi przypadł do gustu tyle że znowu metalowa kopułka i nie ten design a przy tym już trochę duże się wydawały... przy wyborze musiałem brać też inne kryteria oprócz samego brzmienia jak cena, ich wielkość czy jakość wykonania... gdyby nie to ostatnie to mooże bym próbował z elac debut b6

Edytowane przez Svawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie mam 706 S2 to są nowe i dziś i jutro spokojne granie ale niedziela to testy.

jestem pod dużym wrażeniem ich grania. Połączenie NAD C375 z 706 S2 B&W to neutralne brzmienie, żadnych podbić, bas 2X lepszy niż 685s2, dźwięk wyszedł przed głośniki, przestrzeni więcej. fajnie się słuchało.

 

Do mojego NAD C375 to tak ogóle w jakich widełkach cenowych powinienem szukać podłogówek????

przecież nie mogę zaczynać od wartości 2tys i słuchać wszystkiego do 20tys, muszę zawęzić poszukiwania.

Do właścicieli 375 z czym gra u was??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

Jestem Posiadaczem NAD356BEE. Chciałbym zdecydować się na modyfikację u specjalisty w temacie, niemniej chcąc całkowicie świadomie "wejść w temat", mam do Was pytanie.

Czy ktoś z was posiada ten konkretny i przerobiony przez Muda44 model wzmacniacza i mieszka w okolicach Poznania? Chciałbym "wziąć pod pachę" mój wzmacniacz i odwiedzić na kawę, bądź zaprosić do siebie szczęśliwego posiadacze tego przerobionego modelu, by namacalnie poczuć różnicę.

Aby wyjaśnić dalej. U mnie NAD gra z kolumnami Minas Anor studia 16Hz, M-dakiem Audiolab. Jako źródła używam Blureya LG, Tidala, w wersji premium, lub muzykę FLAC.

 

 

Aby poszło raźniej, i szybciej zainteresowanych proszę o kontakt.

Zbyszek: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daruj sobie. Stałem przed podobnym dylematem. 99% ogarniętych ludzi na forum mi to odradziło. Nie ma cudów i tani wzmak po modach nie zagra jak taki za 10tyś. Do tego poprzeglądaj allegro. Co rusz lądują tam wzmaki przerobione u mudy44 co świadczy raczej o tym, że ludzie się tego pozbywają prędzej czy później. Jeśli chcesz lepiej/inaczej zmień wzmacniacz. Ewentualnie wypożycz gdzieś taki przerobiony na minimum tydzień (efekt wow po krótkim odsłuchu może być mylący) i słuchaj do oporu.

 

Słuchałem c320 po modzie i to w ogóle nie moje granie. Nie jest lepiej niż seria, jest tylko inaczej.

Edytowane przez Mesiah1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem Posiadaczem NAD356BEE. Chciałbym zdecydować się na modyfikację u specjalisty w temacie, niemniej chcąc całkowicie świadomie "wejść w temat", mam do Was pytanie.

Czy ktoś z was posiada ten konkretny i przerobiony przez Muda44 model wzmacniacza i mieszka w okolicach Poznania? Chciałbym "wziąć pod pachę" mój wzmacniacz i odwiedzić na kawę, bądź zaprosić do siebie szczęśliwego posiadacze tego przerobionego modelu, by namacalnie poczuć różnicę.

Aby wyjaśnić dalej. U mnie NAD gra z kolumnami Minas Anor studia 16Hz, M-dakiem Audiolab. Jako źródła używam Blureya LG, Tidala, w wersji premium, lub muzykę FLAC.

 

 

Aby poszło raźniej, i szybciej zainteresowanych proszę o kontakt.

Zbyszek: [email protected]

Ciężko Ci będzie uzyskać pomoc tu na forum gdyż jest tu raczej więcej przeciwników niż zwolenników tegóż Nada ale może się uda. Chętnie bym pomógł ale do Poznania mam troszkę daleko bo z Sosnowca ;-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem Posiadaczem NAD356BEE. Chciałbym zdecydować się na modyfikację u specjalisty w temacie, niemniej chcąc całkowicie świadomie "wejść w temat", mam do Was pytanie.

Czy ktoś z was posiada ten konkretny i przerobiony przez Muda44 model wzmacniacza i mieszka w okolicach Poznania? Chciałbym "wziąć pod pachę" mój wzmacniacz i odwiedzić na kawę, bądź zaprosić do siebie szczęśliwego posiadacze tego przerobionego modelu, by namacalnie poczuć różnicę.

Aby wyjaśnić dalej. U mnie NAD gra z kolumnami Minas Anor studia 16Hz, M-dakiem Audiolab. Jako źródła używam Blureya LG, Tidala, w wersji premium, lub muzykę FLAC.

 

 

Aby poszło raźniej, i szybciej zainteresowanych proszę o kontakt.

Zbyszek: [email protected]

 

Też używam NADa C356 i M-Daca Audiolaba, tyle że kolumny, to DefTech SM65. Jednakże M-Dac służy mi jako pre, a w NADzie podpięty jest do końcówki i gra to lepiej, niż w spięte w tradycyjny sposób. Jeśli nie próbowałeś takiego połączenia, to spróbuj. Warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak się ma c375 do 356 ale ostatnio słuchałem mojego nada z kolumnami Heco i bardzo to polączenie przypadło mi do gustu.

Coś mnie też nosi aby swoje Melodiki BL 40 wymienić na Heco MS 900.

Aha,poza tym,to chciałem wstąpić do klanu NAD-a ze swoim C326bee.Przyjmiecie mnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Coś mnie też nosi aby swoje Melodiki BL 40 wymienić na Heco MS 900.

Aha,poza tym,to chciałem wstąpić do klanu NAD-a ze swoim C326bee.Przyjmiecie mnie?

Jak najbardziej zapraszamy :-)

Mój brat właśnie sprzedał melodiki i przesiada się na heco music style 1000 lub 900 (zależy czy mu 1000 wejdą do pokoju). Jeżeli masz kasę to warto tym bardziej że ms900 mają świetną cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej zapraszamy :-)

Mój brat właśnie sprzedał melodiki i przesiada się na heco music style 1000 lub 900 (zależy czy mu 1000 wejdą do pokoju). Jeżeli masz kasę to warto tym bardziej że ms900 mają świetną cenę.

No wiem że mają

Słuchałem MS500 i podobało mi się.Myślę że MS900 są jeszcze lepsze.

Ale i tak wcześniej musze odsłuchać.Z tym nie będzie problemu bo w moim mieście stacjonuje S4H

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.