Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  576 członków

NAD Klub
IGNORED

Klub NAD


mariuszdab
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak gra C325BEE ale miałem C320BEE i ten 3240PE zjada go pod każdym względem. To kulturalne i poukładane granie. W połączeniu z CD 5420 gra to analogowo pełną gębą. Jest fajna przestrzeń i zero wyostrzeń do tego bas nie leje się jak klucha po całym pomieszczeniu. Do tego te modele 4 cyfrowe nie drą tak japy na średnicy jak robią to nowsze egzemplarze. Tak wyczytałem w necie i tak też jest w połączeniu z moimi NEO 3 które trochę środkiem jednak grają. Z C320BEE oraz C340 nie bardzo dało się tego słuchać. Wydaje mi się, że dużo zależy też od stanu danego egzemplarza, padaczki zagrają jak padaczki. Do NEO chce jakiś inny mocniejszy wzmak a do Nada szukam czegoś taniego do 600-700zł. Myślałem właśnie o Liberty 5+, Mission M73 lub M33 itp. Klasyka gatunku.

Bas nie leje się po pomieszczeniu? To jest typowa odpowiedź osób, które mają NADa albo je oceniają. Sory, to zależy m. in. od kolumn. Zresztą, jak może go "zjadać pod każdym względem" skoro oferuje m. in. mniejsza moc, mniejszego kopa i w ogóle nie nadaje się do metalu, hard rocka, a i muzyki, w której m. in. musi chodzić szybko stopa perkusyjna? On tego kopa w ogóle nie ma.

 

Tak wyczytałeś w necie - świetnie. Ja wyczytałem, że C372 i C370 wręcz wymiotują basem i oprócz niego nic nie dają - nie potwierdzam tego w żadnym przypadku - Bowersy i Monitory Audio brane pod lupę. Obudowy z BR jak i bez BR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem w czym rzecz. Napisałem jakie wzmaki miałem i jakie kolumny. Grało to w dwóch pomieszczeniach (12 i ok 17m). Wiem, że dużo zależy od kolumn ale chyba nie napiszesz mi, że NEO3 to dudniące pudła które ciągną bas bez końca. Tak gra 320BEE. Ani z 3240PE ani z Arcamem A90 takiego efektu nie ma absolutnie. Według mnie 3240 to zdecydowanie lepszy piec niż 320BEE. Prosiłem o radę z doborem kolumn do taniego wzmaka a nie o przepychanie się który wzmacniacz jest lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po Nadach bezposrednio byl system Linna, to bylo glownym powodem sprzedazy calej kolekcji Nada. Po Linnie byly dwa systemy Meridiana, dalej urzadzenia Audiolaba, Sugdena, Micromegi az finalnie byl system Naima. Wszystkim wymienionym zawsze towarzyszyly glosniki Epos. Potem przyszedl czas na zabawe w klocki vintage i tu temat mocno zglebilem. Kilka dni temu okazyjnie nabylem zestaw Nada z poczatku lat 90 w stanie fabrycznym w kpl z fabrycznymi opakowaniami, styropianami, foliami, do chwili obecnej nie moge ochłonąć. Mimo wszystko zastanawiam sie czy Nad zostanie czy wroce do vintage, w ktore bardzo sie zaangazowalem. Kiedys zabawa byla fajniejsza gdyz kupowalem w ciemno wszystko co bylo firmy Nad i testowalem, zabawa byla przednia. Teraz juz wiem czego moge spodziewac sie po poszczegolnych klockach Nada i ta zabawa juz nie stanowi takiej atrakcji. Zebym byl dobrze zrozumiany musze nadmienic, ze chodzi o Nady do okolo 1998 roku. Nie wiem czy wszyscy wiedza ale jak zakladalem ten klub, to nazywal sie "klub starych Nadow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich serdecznie.

Obecna moja konfiguracja to

NAD C 352 po modzie

Cambridge Audio DacMagic 100 po modzie

Laptop

Kabelki to USB wireworld ultraviolet 7 i TDC 502F/Speaker Cable High Quality Speaker Oxygen

Kolumienki to Indiana Line Tesi 260

Zestawik fajnie gra i jestem bardzo zadowolony jednak brakuje mi podstawek do Radmora i Elizabeth w garażu i myślę nad zakupem nowych do pokoju może coś polecicie oczywiście z podstawek bo na podłogowe nie mam za bardzo miejsca. Od głośników do moich uszu jest zaledwie 3m.

I jeszcze jedno pytanie czy jest różnica pod jakie wejście się podepnę DacMagic czy jest to obojętne, chodzi o jak najlepszy dźwięk. Słucham głównie muzyki w plikach Flack, elektroniczna, blus, jazz, filmowa, liryczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam Panowie i Panie,

mam pytanie odnośnie działania potencjometru głośności w NAC C375BEE.

Przy maksymalnym ściszeniu (przekręceniu pokrętła) nadal bardzo cicho (cichutko) słyszę dźwięk w głośnikach (po równo).

Jeżeli przy takim ustawieniu potencjometra głośności obracam potencjometr balance - działa on odwrotnie (gra prawa zamiast lewej kolumny i odwrotnie).

Jeżeli natomiast tylko trochę podgłośnię, to balans działa już poprawnie.

Potencjometr głośności działa bardzo równo i oba kanały w całym zakresie grają równo, więc trochę szkoda mi kombinować.

Całkowite wyciszenie mogę uzyskać wciskając przycisk mute.

Chciałbym się jednak dowiedzieć czy ktoś z Was zaobserwował podobny objaw?

Wzmacniacz jest nowy.

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie i Panie,

mam pytanie odnośnie działania potencjometru głośności w NAC C375BEE.

Przy maksymalnym ściszeniu (przekręceniu pokrętła) nadal bardzo cicho (cichutko) słyszę dźwięk w głośnikach (po równo).

Jeżeli przy takim ustawieniu potencjometra głośności obracam potencjometr balance - działa on odwrotnie (gra prawa zamiast lewej kolumny i odwrotnie).

Jeżeli natomiast tylko trochę podgłośnię, to balans działa już poprawnie.

Potencjometr głośności działa bardzo równo i oba kanały w całym zakresie grają równo, więc trochę szkoda mi kombinować.

Całkowite wyciszenie mogę uzyskać wciskając przycisk mute.

Chciałbym się jednak dowiedzieć czy ktoś z Was zaobserwował podobny objaw?

Wzmacniacz jest nowy.

Pozdrawiam

Jacek

Sprawdziłem, mam to samo. Znaczy ten typ tak ma.

Edytowane przez Bogusław_59825
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem, mam to samo. Znaczy ten typ tak ma.

Witam,

dzięki za informację, bo już myślałem, że będę musiał odsyłać do naprawy.

Szkoda by było, bo poza wspomnianym potencjometr działa idealnie równo.

Poprzednio miałem C356 i efekt był podobny - mimo wyciszenia potencjometrem, słychać było delikatnie muzykę z kolumn.

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dzięki za informację, bo już myślałem, że będę musiał odsyłać do naprawy.

Szkoda by było, bo poza wspomnianym potencjometr działa idealnie równo.

Poprzednio miałem C356 i efekt był podobny - mimo wyciszenia potencjometrem, słychać było delikatnie muzykę z kolumn.

Pozdrawiam

Jacek

słyszałem lekki przesłuch wcześniej ale myślałem ze to wina czułości moich Heco i nie wnikałem, i tak mój 375 będzie zastąpiony czymś innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszałem lekki przesłuch wcześniej ale myślałem ze to wina czułości moich Heco i nie wnikałem, i tak mój 375 będzie zastąpiony czymś innym.

Witam,

ja swojego dopiero kupiłem, więc na razie jestem bardzo dociekliwy.

Może to faktycznie po części wynik czułości kolumn, moje mają 90dB.

W każdym razie nie kombinuje i używam.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

słyszałem lekki przesłuch wcześniej ale myślałem ze to wina czułości moich Heco i nie wnikałem, i tak mój 375 będzie zastąpiony czymś innym.

Bogusławie, ale chyba nie z tego powodu chcesz zastąpić 375 czymś innym, bo ktoś może pomyśleć, że ten NAD jest marnym wzmacniaczem... dodaj, że celujesz w coś duuuuużo droższego - bardziej adekwatnego do Twoich kolumn ;)

ps. z moich głośników też leciusieńko - tyci, tyci słychać muzyczkę przy volume w 375 skręconym na minimum, więc ten typ tak ma, co w niczym nie umiejsza jego zalet :)

 

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardziej adekwatnego do Twoich kolumn

dobrze napisane, tak, taki jest cel. 375 to dobry piec, ale teraz potrzebuje więcej jakości. Celuje w coś między 8-12k. Heco to jakościowo wymagający głośnik. Może hybryda Magnat RV4, może klasa D, czyli Moon 240i, spinam budżet.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Chciałbym kupić "nowy" wzmacniacz marki NAD (zawsze mnie korciło mieć NAD-a).

Upatrzonych mam kilka modeli (ogólnie jestem zorientowany w sprzęcie Hi-Fi), ale to jaki chaos panuje i ich modelach wprowadza mnie, w zakłopotanie.

Zainteresowany jestem modelami: C-340/C-350 ewentualnie C-320 (dodam, że nie będę niczego modyfikował).

Najchętniej kupiłbym C-350 (ale nic nie ma na alle oraz olx), jak bywają to ceny, z kosmosu:) Mam do kupienia dwa egzemplarze C-340 (ku niemu się skłaniam) lub C-320. Już pisze gdzie ten "chaos".

Modele C-320/C-340 były produkowane, w tym samym czasie 1998-2000 (jeśli się nie mylę). Model c-320 jest najniższy. Model c-340 to oczko wyżej. Natomiast wykonanie tych modeli mówi zupełnie co innego...C320 jest identyczna jak C350 (przynejmniej na oko), a to model wyższy i na dodatek nowszy....Na dodatek następca C340 (który jest wykonany gorzej). Mam na myśli projekt wnętrza, trafo, kondensatory, itd.

 

Nad C-320

post-24840-0-51009500-1520008086_thumb.jpg

 

Nad C-340

 

post-24840-0-50470600-1520008154_thumb.jpg

 

Nad C-350

 

post-24840-0-67091700-1520008196_thumb.jpg

 

Jakim cudem wzmacniacze z tym samych lat produkcji tak się róznią projektem (C320/C340). Ewidentnie C320 wygląda na lepszy sprzęt, a powinno być zupełnie odwrotnie (przynajmniej w samej hierarchi firmy) to model niżej!! Widocznie projekt tego C320 jest dobry, skoro bliźniaczo wygląda Nowszy i Wyższy model: C-350.

Czyżby model C-320 objęto "nowym projektem", a model C-340 wyprodukowano według starego/sprawdzonego projektu, bo to półka wyżej?? Bo lepiej gra??

Wyjaśni mi to ktoś??

Bonus- Prasa fachowa (która traktuje, z przymróżeniej oka opisała, że C320 gra jasniej i ma lepszą dynamikę- Paranoja)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem zarówno c320BEE jak i c340. Oba bez rewelacji. Ten drugi uważany wręcz za nieudany model (musisz poszperać w sieci). Oba według mnie grały gorzej od dziadka 3240PE. C350 jest już podobno fajny (nie słuchałem).

Edytowane przez Mesiah1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafo toroidalne czy stare zwykle trafo?, projekt wnetrza stary czy nowszy?, tu nie ma reguły. Czasem tak zwykle i banalne konstrukcje graja rewelacyjnie, ze ciezko to zrozumiec. Poza tym nie gra sam wzmacniacz a caly system. Moim skromnym zdaniem 320 z tych wymienionych, ktos zapyta dlaczego akurat 320?, bo tak mi podpowiada moj sluch.Pamietajmy jednak, ze postrzeganie dzwieku/brzmienia jest odczuciem subiektywnym i zeby cos wybrac co sie podoba trzeba testowac, kierujac sie wlasnymi preferencjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem, mam to samo. Znaczy ten typ tak ma.

Witam raz jeszcze,

czy mógłbym Cie jeszcze prosić o sprawdzenie jednej rzeczy:

Po wciśnięciu przycisku mute w jednej z kolumn słyszę delikatny szum (jeden konkretny kanał - sprawdziłem, a w drugiej zupełna cisza.

Szum słyszalny tylko z małej odległości.

Czy u Ciebie/Was też taki efekt występuje?

Wzmacniacz jest super i ciągle sprawdzam czy go zostawić, czy kombinować/wymieniać?

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem zarówno c320BEE jak i c340. Oba bez rewelacji. Ten drugi uważany wręcz za nieudany model (musisz poszperać w sieci). Oba według mnie grały gorzej od dziadka 3240PE. C350 jest już podobno fajny (nie słuchałem).

Niby dlaczego C340 to nieudany model (konkretnie)?

Projekt pomimo, że dużo "brzydszy" wygląda na zdecydanie lepszy (do tego to oczko wyżej, w hierarchi). Na dodatek jak widziałem fotki C320Bee, a dokładniej po kilku latach pracy, padające kondensatory (w rzeczy samej NAD ładuje Chińskie rodowodowo badziewie. W c340- Nichicon)

Na audiorewiev- 98 ocen. Ocena: 4.5. C320: 3.8

Cały czas rozważam (mam tez inne marki/modele upatrzone) bp chcę spróbować NAD'a...Rozważam: C340/C320BEE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam raz jeszcze,

czy mógłbym Cie jeszcze prosić o sprawdzenie jednej rzeczy:

Po wciśnięciu przycisku mute w jednej z kolumn słyszę delikatny szum (jeden konkretny kanał - sprawdziłem, a w drugiej zupełna cisza.

Szum słyszalny tylko z małej odległości.

Czy u Ciebie/Was też taki efekt występuje?

Wzmacniacz jest super i ciągle sprawdzam czy go zostawić, czy kombinować/wymieniać?

Pozdrawiam

Jacek

Przepraszam Cie, bo zapomniałem sprawdzić. A teraz sprawdziłem. Lewy cisza, prawy lekko brumi (szumem bym tego nie nazwał) - wysoko tonowy najbardziej

Edytowane przez Bogusław_59825
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też

 

Przepraszam Cie, bo zapomniałem sprawdzić. A teraz sprawdziłem. Lewy cisza, prawy lekko brumi (szumem bym tego nie nazwał) - wysoko tonowy najbardziej

U mnie też "brumi" w głośniku wysokotonowym, ale w...lewym kanale i tylko na "mute". W prawym cisza. Gdybym nie przystawił ucha na odległość < 15 cm. od głośniczka to nawet bym o tym nie wiedział ;)

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Cie, bo zapomniałem sprawdzić. A teraz sprawdziłem. Lewy cisza, prawy lekko brumi (szumem bym tego nie nazwał) - wysoko tonowy najbardziej

 

U mnie też "brumi" w głośniku wysokotonowym, ale w...lewym kanale i tylko na "mute". W prawym cisza. Gdybym nie przystawił ucha na odległość < 15 cm. od głośniczka to nawet bym o tym nie wiedział ;)

Witam Panowie,

dziękuję za sprawdzenie - widać z tego, że to standard (na szczęście mało uciążliwy).

Wzmacniacz zostawiam i cieszę się użytkowaniem

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam Panowie,

dziękuję za sprawdzenie - widać z tego, że to standard (na szczęście mało uciążliwy).

Wzmacniacz zostawiam i cieszę się użytkowaniem

Pozdrawiam

Jacek

 

To "brumienie" jest zupełnie nieuciążliwe. Wątpię, by ktokolwiek poza Tobą usłyszał kiedykolwiek taką błachostkę ;)

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.