Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  576 członków

NAD Klub
IGNORED

Klub NAD


mariuszdab
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich.

 

Od niedawna jestem posiadaczem odtwarzacza cd nad 565. Współgra u mnie z wzmacniaczem nad 356 oraz Focalami 816v. Byłem bardzo zadowolony do wczoraj gdzie po włączeniu płyty wyłącznie na 1 utworze słychać dość głośne stuki (chyba napędu). Laser normalnie czyta płyte ale słychać stuki. Na 2 utworze już nie ma tego problemu.

Czy ktoś z Was miał podobne problemy z odtwarzaczem NAD`a?

 

Witam Wszystkich.

 

Od niedawna jestem posiadaczem odtwarzacza cd nad 565. Współgra u mnie z wzmacniaczem nad 356 oraz Focalami 816v. Byłem bardzo zadowolony do wczoraj gdzie po włączeniu płyty wyłącznie na 1 utworze słychać dość głośne stuki (chyba napędu). Laser normalnie czyta płyte ale słychać stuki. Na 2 utworze już nie ma tego problemu.

Czy ktoś z Was miał podobne problemy z odtwarzaczem NAD`a?

 

dodam jeszcze, że problem się pojawia nie na każdej płycie. są płyty gdzie czyta pierwszy utwór bez żadnych stuków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam stałem sie posiadaczem amplitunera NAD C325 BEE ale mam proble nie chce sie właczyc swieci sie tylko pomaranczowa dioda reagyje na sekunde z pilota na czerwono i znowu tylko pomaranczowa dioda . Ktos sie spotkał z takim dylematem? bardzo prosze o odpowiedz. w innym przypadku moge sprzedac jako uszkodzone jeżeli ktos chętny . kolor srebrny. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Panowie,

Jak to jest z NAD M3?

Wybitny czy 'tylko OK'?

 

Rozwazam rowniez:

-Electrocompaniet ECI1

-Denon PMA-2020AE

oraz

-T+A PowerPlant Balanced

i musze jednego z nich wybrac. Nie mam mozliwosci odsluchu zadnego z nich.

 

Dla mnie najwazniejszy jest cudowny bas i fakt ze wzmacniacz potrafi grac pelnym basem i sopranami od najnizszych poziomow glosnosci (a nie ze zakresy uciekaja).

 

Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Od roku mam NADa 302 z kolumnami STX 130n, zastanawiam się czy jest sens próbować podmienić go na NAD 3020 lub 3240PE, które ostatnio są w dobrych cenach (400-500zł) do kupienia na aukcjach, czy raczej przy takich kolumnach i tak nie usłyszę różnicy?

 

Pomieszczenie około 35m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna jestem posiadaczem odtwarzacza cd nad 565. Byłem bardzo zadowolony do wczoraj gdzie po włączeniu płyty wyłącznie na 1 utworze słychać dość głośne stuki (chyba napędu). Laser normalnie czyta płyte ale słychać stuki. Na 2 utworze już nie ma tego problemu.

Czy ktoś z Was miał podobne problemy z odtwarzaczem NAD`a?

dodam jeszcze, że problem się pojawia nie na każdej płycie. są płyty gdzie czyta pierwszy utwór bez żadnych stuków.

W moim byłym już (na szczęście) C546 miałem podobnie, tj. głośne stukanie napędu, podczas odtwarzania pierwszych utworów na płycie.

Problem jest powszechny i znany od lat (poszukaj wcześniejszych wpisów).

C546 i C565 mają identyczne, tanie, plastikowe napędy Asatech i optykę Sanyo.

Silnik w Sanyo ma zbyt duży luz na ośce i podczas szybkiego wirowania na początku płyty (podczas wczytywania też) stuka.

Serwis nie widzi tego problemu.

Pomaga wymiana całego mechanizmu Sanyo, na taki który nie stuka (co tak naprawdę jest loterią).

Po tych elementach widać jak budżetowe, czytaj: tanio zrobione, drogo sprzedane, to są klocki.

Sprzedałem 2 letnie C546 za połowę ceny sklepowej. Drożej nikt tego nie chciał kupić a widziałem oferty tych CD nawet za 900 zł. (stan idealny, karton, dokumenty).

Miałem później Pioneera PD-50 i dopiero otworzyły mi się oczy jak dobrze może pracować, być zbudowany i brzmieć CD.

I kosztować mniej niż NAD C546.

Poszukaj nowego napędu Sanyo: SF-P101 16 pinowy (z pamięci piszę więc sprawdź to jeszcze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

DALI GRAND COUPE do NADa?

 

Mam pytanie dot Dali Grand Coupe. Może pomożecie? Te monitory pojawiają się czasem w ogloszeniach, z reguły ceny są niezawysokie jak na audiofilskie standardy, a z tego co doczytałem kolumienki grają bardzo zacnie (?). Mają ok. 86dB i min 4ohm więc potrzeba do nich raczej konkretnego pieca aby je napędzić. No i zacząłem się zastanawiać czy nie byłaby to ciekawa (i w sumie tania) droga do dobrego brzmienia z mocarnym NAD M2 (2x250w) lub NAD M3 (2x180w). Oczywiście moc mocą a zgranie dźwiękowe to druga rzecz. Czy ktoś jest w stanie podzielić się jakimiś opiniami? wrażeniami?

 

Rozumiem, że seri Dali Grand jest z połowy lat 90tych więc mówimy o kolumienkahc zapewne ok 20 letnich (??).

 

Byłbym wdzięczny za jakieś podpowiedzi albo opinie z odsluchów ;).

 

Pokój mam 18m2, regularny kształ. Muzyka słuchana - praktycznie każda może poza metalem, klasyka też raczej sporadycznie. ale jazz, blues, wokalistyka, różnoraki rock - na codzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Jeżeli gra poprawnie, to Twoje działania raczej mogą pogorszyć sytuację, a nie polepszyć, tym bardziej, że piszesz, że sprzęt jest zadbany i w bardzo dobrym stanie. Niedomagania na wysokich tonach, które zauważasz mogą nie być przyczyna starych elektrolitów. 302 to jest poprawny wzmacniacz (sam jestem posiadaczem), ale nie jakieś audiofilskie cudo ;)

 

Dla przestrogi przeczytaj post MaciejaT:

 

"ja bym chcial zwrócić honor.

Parę miesięcy temu kupiłem wymarzone wyszukane c350.

Zgrał się z kolumnami mega. Po licznych rozmowach tel i wymian maili z muda44 zdecydowałem się na moda. Miało być więcej powietrza, lepszy bas, separacja itd.

Zapłaciłem 600zl.

Podłączyłem i zapłakałem. Poczekałem 200h. Tego nie dało się słuchać.

Może daruje sobie komentarze odnośnie dzwieku bo szkoda słów.

Muda nie chciał nawet słyszeć o reklamacji. Wg niego gra zajebiście. Wina leży po stronie reszty toru chociaż przed modem tor byl ok.

Nagle zaczęły się gadki typu nowy dac nowe kable itd.

Wzmacniacz sprzedany, 600zl w dupę.

Po ok 3 miesiącach udalo mi się kupić kolejne c350 w super stanie za dosłownie grosze. Podłączam i znów banan ������������������"

 

 

 

Jeżeli gra poprawnie, to Twoje działania raczej mogą pogorszyć sytuację, a nie polepszyć, tym bardziej, że piszesz, że sprzęt jest zadbany i w bardzo dobrym stanie. Niedomagania na wysokich tonach, które zauważasz mogą nie być przyczyna starych elektrolitów. 302 to jest poprawny wzmacniacz (sam jestem posiadaczem), ale nie jakieś audiofilskie cudo ;)

 

Dla przestrogi przeczytaj post MaciejaT:

 

"ja bym chcial zwrócić honor.

Parę miesięcy temu kupiłem wymarzone wyszukane c350.

Zgrał się z kolumnami mega. Po licznych rozmowach tel i wymian maili z muda44 zdecydowałem się na moda. Miało być więcej powietrza, lepszy bas, separacja itd.

Zapłaciłem 600zl.

Podłączyłem i zapłakałem. Poczekałem 200h. Tego nie dało się słuchać.

Może daruje sobie komentarze odnośnie dzwieku bo szkoda słów.

Muda nie chciał nawet słyszeć o reklamacji. Wg niego gra zajebiście. Wina leży po stronie reszty toru chociaż przed modem tor byl ok.

Nagle zaczęły się gadki typu nowy dac nowe kable itd.

Wzmacniacz sprzedany, 600zl w dupę.

Po ok 3 miesiącach udalo mi się kupić kolejne c350 w super stanie za dosłownie grosze. Podłączam i znów banan ������������������"

 

Tak to jest jak sie wpie****** w to forum za gleboko.

Szmery bajery, ruskie rowery.

Tylko najtansze nady sie oplaca kupowac, albo uzywki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaję zestaw Masters: M3, M50, M51 i M52. Nie chcę, ale muszę - no życie...

http://www.audiostereo.pl/ogloszenia_sprzet/sprzedam/odtwarzacze-sieciowe/nad-m50-wspanialy-transport-os121903.html

http://www.audiostereo.pl/ogloszenia_sprzet/sprzedam/dac/referencyjny-dac-nad-m51-os121902.html

Jest też i M52 (dysk sieciowy 2TB RAID dedykowany do M50) do kupienia - najlepiej z M50....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no litości to nad c356 dac2, jest wyjście optical i usb bez coaxiala

Hehe dac w c356bee jest opcjonalny a nic nie napisałeś że go masz ;-)

W takim razie wypożycz kabel optyczny i jakiś RCA i zobacz które połączenie daje lepszy efekt a jak nie będzie różnicy kup tańszy, wygodniejszy dla Ciebie.

Pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witajcie Koledzy posiadam NAD 375bee i mam mały problem a mianowicie na jednym kanale słychać delikatny szum bez względu na poziom głośności może wiecie gdzie leży problem???czy jednak udać się gdzieś do serwisu??i czy może znacie jakiegoś speca w Łodzi co by mi to ogarnął ??dzieki za wszelkie podpowiedzi

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam nadzieje, że forum po raz kolejny uratuje moje uszy.

Szukam nowego odtwarzacza cd do 1 500 zł do Nad'a C-350. Jakieś sugestie?

Zastanawiałem się nad Marantz CD 6006,

Jest jednak dużo różnych opinii np.: https://webranking.pl/32-cd.html

 

i w sumie to nie wiem co wybrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na Marantza - kwestia gwarancji itp.

 

W niedalekiej przyszłości planuje zmienić tez kolumny. Obecnie mam Magnat Quantum 665. Zastanawiam się nad Taga Harmony Platinum F-120 v3, Paradigm Monitor 9 lub Dali Zensor 7.

 

Co o tym myślcie? A może coś innego. Muzyka to głownie metal trochę rocka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
DALI GRAND COUPE do NADa?

 

Mam pytanie dot Dali Grand Coupe. Może pomożecie? Te monitory pojawiają się czasem w ogloszeniach, z reguły ceny są niezawysokie jak na audiofilskie standardy, a z tego co doczytałem kolumienki grają bardzo zacnie (?). Mają ok. 86dB i min 4ohm więc potrzeba do nich raczej konkretnego pieca aby je napędzić. No i zacząłem się zastanawiać czy nie byłaby to ciekawa (i w sumie tania) droga do dobrego brzmienia z mocarnym NAD M2 (2x250w) lub NAD M3 (2x180w). Oczywiście moc mocą a zgranie dźwiękowe to druga rzecz. Czy ktoś jest w stanie podzielić się jakimiś opiniami? wrażeniami?

 

Rozumiem, że seri Dali Grand jest z połowy lat 90tych więc mówimy o kolumienkahc zapewne ok 20 letnich (??).

 

Byłbym wdzięczny za jakieś podpowiedzi albo opinie z odsluchów ;).

 

Pokój mam 18m2, regularny kształ. Muzyka słuchana - praktycznie każda może poza metalem, klasyka też raczej sporadycznie. ale jazz, blues, wokalistyka, różnoraki rock - na codzień.

 

Cześć

Mam Nad M3 z Dali Grand Diva. Jako źródło pracuje Audiolab M dac. Naprawdę fajne połączenie. Nad się świetnie zgrywa ale potrzeba przejrzystego i otwartego źródła. Raczej w stronę jaśniejszego i bardziej analitycznego. Na tym zestawie słuchać można właściwie wszystkiego. Nic nigdy nie meczy ani nie kłuje w uszy. Świetna rozdzielczość bez analityczności czy ostrości.

Pozdrawiam

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

 

Panowie,

Jak to jest z NAD M3?

Wybitny czy 'tylko OK'?

 

Rozwazam rowniez:

-Electrocompaniet ECI1

-Denon PMA-2020AE

oraz

-T+A PowerPlant Balanced

i musze jednego z nich wybrac. Nie mam mozliwosci odsluchu zadnego z nich.

 

Dla mnie najwazniejszy jest cudowny bas i fakt ze wzmacniacz potrafi grac pelnym basem i sopranami od najnizszych poziomow glosnosci (a nie ze zakresy uciekaja).

 

Dzieki.

 

Szczerze nie wiem czy wybitny, czy tylko ok ale gra bardzo muzykalnie w pełnym zakresie. Jak zawsze to kwestia gustu. Miałem sporo fajnych wzmakow ale jak dla mnie Nad byłby w czołówce tych co lubię. Niczego nie brakuje. Jest raczej po cieplej stronie mocy wiec należy go łączyć raczej z jaśniejszymi źródłami i kabelkami. Jest bardzo gładki w każdym zakresie. Bas fajny głęboki. Polecam srebro bo wtedy masz lepsza kontrole chociaż z Chord epic tez jest świetnie. Napewno nie będzie kłuł Cie w uszy czy męczył. Jeśli takie brzmienia szukasz to jak najbardziej będzie super.

 

Pozdrawiam

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Koledzy, proszę jeszcze o pomoc w jednej kwestii, bo rozumiem, że z tą obudową będzie ciężko.

Mianowicie zauważyłem, że mój wzmak - c350, dość mocno się nagrzewa (na górze stoi CD ale wokół jest otwarta przestrzeń), muzyki głośno nie słucham (max 9-10), kolumny to Dali 450. Dodam, że wzmak grzeje się także "na luzie" - włączony ale nie gra. Grzej się mniej więcej na środku, gdzie kończą się kratki i zaczyna ich brak. Coś czytałem o tych tranzystorach sterujących ale nie do końca kumam. Może właściciele 350tek podrzucą info czy mają/mieli to samo czy nie? To mój pierwszy NAD, gra bardzo fajnie ale trochę mnie to martwi.

Pozdr.

Na wzmacniaczu nie może stać nic, co przysłania kratki wentylacyjne i utrudnia odprowadzanie ciepła z jego wnętrza !!! Jest to szkodliwe zarówno dla wzmacniacza, jak i dla urządzenia stojącego na nim.

CD postaw w innym miejscu i nie przejmuj się ciepłem (grzaniem) czyli normalnym zjawiskiem fizycznym. Tak ma być ;)

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś z Was, drodzy użytkownicy NADów, poradził sobie z regulacją głośności z pilota?

Pięć lat temu ktoś wspominał o tym problemie: gałką kręci się precyzyjnie ale pilotem potek robi duże skoki.

Nie mam oryginalnego pilota, a jedynie Logitecha One.

NAD C320

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Od dwóch lat jestem posiadaczem wzmacnicza NAD 3020. Postanowiłem go odświeżyć gdyż przy włączaniu poza ruszeniem membran był też dźwięk w stylu bzzz. Nabyłem na ebayu zestaw kondensatorów panasonic dedykowany do tegoż modelu, pojemności bez zmian tylko napięcia wyższe oraz temperatura do 105*C. Wymiana nastąpiła 16.11.2018 i od tego czasu pograł okolo 30 godzin i mam wrażenie, że dźwięk stracił na masie, bass nie jest tak finezyjny i różnorodny oraz gałka głośności jest bardziej odkręcona dla uzyskania natężenia dźwięku sprzed renowacji. Pomierzyliśmy napięcia i są o około 3V wyższe co jest prawdopodobnie efektem napięcia w sieci 243V. Jest jeszcze zjawisko, które nie wiem czy wcześniej występowało a mianowicie po włączeniu słychać cicho muzykę i za około 3 sekundy głośność jest normalna. Bias w planach na dniach. Gdzieś tam siedzi w głowie teoria formowania kondensatorów ale czy aż tak? Wdzięczny będę za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Jakiś czas temat był chyba na DIY temat

"Regulacja głośności. Dacmagic 100 -> końcówka NAD c350"

ale coś się wykrzaczyło na serwerze forum (info od administracji) a była tam ciekawa informacja. Chodzi o to, że ktoś zamieścił taki schemat/szkic, jak ominąć preamp w c350, z zachowaniem regulacji głośności itp. Nie chodzi o mod "ala muda" ale właśnie o ominięcie preampa ale zachowanie wszystkich funkcjonalności (volume, bas, źródła itd.). Wszytko działa tak samo ale sygnał idzie na końcówkę z ominięciem pre.

 

To był schemat tego NADa ze wskazaniem miejsc gdzie co przeciąć a co ze sobą połączyć.

 

Chociaż nie mam pewności, ze to w tym wątku było... Ale może ktoś tu jest kto to kojarzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich

Od dzisiaj posiadam c356bee , kupiony jako uzywka.

Mam pytanie, czy normalne jest ze grzeja te 3 male radiatorki po prawej stronie ( strona regulacji glosnosci)??

Zauwazylem ze obudowa z tej strony jest cieplejsza niz ta gdzie jest radiotor (ten długi).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.