Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  576 członków

NAD Klub
IGNORED

Klub NAD


mariuszdab
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też wrzucę pytanie. ;)

NAD C320, nie ma w nim standby więc włącza się go ze zwykłego pstryczka. Po włączeniu zawsze domyślnie ustawia się na wejściu CD, pomimo że wyłączany był na innym wejściu. To normalne w tym modelu, czy to przypadłość mojego egzemplarza?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, ozzy napisał:

Czy posiada ktoś informacje dotyczące przedwzmacniacza NAD 1600 ?

https://www.hifiengine.com/manual_library/nad/1600.shtml

Połączenie przedwzmacniacza 1000 z tunerem 4100.

Miałem, grał bardzo dobrze mogę stwierdzić że lepiej niż 1700 którego posiadam obecnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów , 

Przepraszam ale ja trochę z innej beczki mam problem ze swoim CD NAD C 545 BEE . Po włączeniu i wciśnięciu OPEN szuflada się nie wysuwa , kilkukrotne powtórzenie operacji ( niekiedy kilkunasto )wreszcie otwiera i mogę załadować Muzę . Niestety po zamknięciu dysk jest nie odczytywany tylko pokazuje mi się napis CLOSE i Tak samo wysuwam i wsuwam --- wysuwam i wsuwam i po kilku lub kilkunastu razach wreszcie mam reading i słucham muzyki . 

Proszę o pomoc , czy należy wymienić  laser razem z napędem ? Może to inna przyczyna ? Jeśli laser + coś  jeszcze to ktoś może wskaże mi gdzie można to kupić ? 

Bardzo dziękuje za pomoc  

Pozdrawiam Grzegorz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kominiarz napisał:

Proszę o pomoc , czy należy wymienić  laser razem z napędem ? Może to inna przyczyna ? Jeśli laser + coś  jeszcze to ktoś może wskaże mi gdzie można to kupić ? 

Miałem bardzo podobny problem ze swoim C546. Musiałem kilkukrotnie powtarzać próbę wysunięcia tacki żeby wyjąć płytę lub ją odczytać. CD oddałem do naprawy do oficjalnego serwisu za pośrednictwem sklepu Tophifi. Najpierw zrobiono wycenę która opiewała na ok. 100 zł. Zdecydowałem się na naprawę. Z tego co pamiętam to nie była sprawa lasera tylko jakiś moduł z elektroniki wymagał wymiany. Spróbuj w ten sposób, jeśli nie przez sklep to przez bezpośredni kontakt z Audioklanem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam  

Dzięki za podpowiedź . 

Miałem podobny problem 4 lata temu , tez opisywany na forum lecz tam wyświetlało mi się DISC ERROR i objawy były trochę  inne , Płyta wchodziła zaczynała grać  potem po 10 min rwało utwory , wyłączało i tak w kółko potem jak już padł to był własnie ten komunikat w/w DISC ERROR i wtedy pamiętam właśnie na forum doradzono mi wymianę lasera . Zakupiłem Laser za jakieś 35 zł chyba i sam nawet montowałem i pomogło . Prawie 4 lata bez problemu i myślałem że może to to samo ? Jeśli coś z elektroniką to raczej sam nie dam rady . Sprzęt jest nie nowy , nawet bez dowodu zakupu , gdyż sprowadzony z Anglii . Mhm chyba faktycznie kontakt z Audioklanem będzie konieczny . Chyba że ktoś ma jeszcze inny pomysł na tego typu przypadłość ? 

Pozdrawiam Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kominiarz napisał:

Witam forumowiczów , 

Przepraszam ale ja trochę z innej beczki mam problem ze swoim CD NAD C 545 BEE . Po włączeniu i wciśnięciu OPEN szuflada się nie wysuwa , kilkukrotne powtórzenie operacji ( niekiedy kilkunasto )wreszcie otwiera i mogę załadować Muzę . Niestety po zamknięciu dysk jest nie odczytywany tylko pokazuje mi się napis CLOSE i Tak samo wysuwam i wsuwam --- wysuwam i wsuwam i po kilku lub kilkunastu razach wreszcie mam reading i słucham muzyki . 

Proszę o pomoc , czy należy wymienić  laser razem z napędem ? Może to inna przyczyna ? Jeśli laser + coś  jeszcze to ktoś może wskaże mi gdzie można to kupić ? 

Bardzo dziękuje za pomoc  

Pozdrawiam Grzegorz 

Witam, jak podczas próby otwierania - zamykania słychać silniczek to masz do wymiany pasek wysuwu tacki, laser nie ma tu nic do tego jest dobry, wymiana takiego paska jest bardzo prosta trzeba mieć tylko trochę smykałki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy NADowcy, odpowiedzcie proszę na moje proste pytanie:

NAD C320, nie ma w nim standby więc włącza się go ze zwykłego pstryczka. Po włączeniu zawsze domyślnie ustawia się na wejściu CD, pomimo że wyłączany był na innym wejściu. To normalne w tym modelu, czy to przypadłość mojego egzemplarza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie. Od przedwczoraj jestem bez wzmacniacza. Posiadam kolumny Pylon Sapphire 31, pomieszczenie ok. 30 m.kw. Myślałem o zakupie zestawu Cambridge Audio SM6 jako dac i przedwzmacniacz+ końcówka Atoll AM200. W podobnym budżecie widzę też końcówkę mocy Nad C275. Widzę że jest polecana z pre C165. Na chwilę obecną mój budżet to ok. 4200 i dlatego myślałem aby kupic dac i przedwzmacniacz w jednym coś ala SM6 ( może w przyszłości dokupiłbym C165 + osobny dac ) Czy ktoś z szanownych forumowiczów miał okazję słuchać SM6 jako pre + C275 i ew. czy ktoś porównywał C275 z AM 200 lub Atoll in 100 se którego miałem wcześniej ew. jak wypada brzmienie C275 w porównaniu z C356 którego miałem kilka lat temu. Z góry dziękuję za odpowiedzi. :-)

Edytowane przez kaziu106
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Co można zrobić we wzmaku nad 302 aby wydobyć z niego trochę wyższych tonów bo cieniutko z nimi. Czy modyfikacja uratuje sytuację czy rozglądać się za innym nad? Ponoć nad 304 ma ich więcej ale z dostępnością trudniej.

Za wszelkie sugestie z góry dziękuję.

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w "D" aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Amator 2b napisał:

Witam wszystkich.

Co można zrobić we wzmaku nad 302 aby wydobyć z niego trochę wyższych tonów bo cieniutko z nimi. Czy modyfikacja uratuje sytuację czy rozglądać się za innym nad? Ponoć nad 304 ma ich więcej ale z dostępnością trudniej.

Za wszelkie sugestie z góry dziękuję.

Co do modyfikacji byłbym sceptyczny, bo po pierwsze efekty jednym się podobają, a inni nie mogą ich słuchać, po drugie nie spotkałem się z opisem modyfikacji, które konkretnie poprawiałyby jakiś zakres pasma tzn. wskazówki wymień to konkretnie, a będą grały lepiej wysokie tony.
Moim zdaniem chyba pozostaje Ci szukać czegoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bieda napisał:

Co do modyfikacji byłbym sceptyczny, bo po pierwsze efekty jednym się podobają, a inni nie mogą ich słuchać, po drugie nie spotkałem się z opisem modyfikacji, które konkretnie poprawiałyby jakiś zakres pasma tzn. wskazówki wymień to konkretnie, a będą grały lepiej wysokie tony.
Moim zdaniem chyba pozostaje Ci szukać czegoś innego.

Ale jaki?

Posiadam CD 502, tuner 402 i ładnie to się komponuje. Chciałbym aby wzmak był w podobnej stylistyce.

Co kolega mógłby polecić?

 

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w "D" aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Amator 2b napisał:

Ale jaki?

Posiadam CD 502, tuner 402 i ładnie to się komponuje. Chciałbym aby wzmak był w podobnej stylistyce.

Co kolega mógłby polecić?

 


Stylistycznie 3020i lub 3020e by pasowały i pewnie będą lepiej grały górą (sądząc po opiniach o wzmakach z serii 3020). Poczytaj opinie, a najlepiej oczywiście samemu posłuchać z reszta swego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Bieda napisał:


Stylistycznie 3020i lub 3020e by pasowały i pewnie będą lepiej grały górą (sądząc po opiniach o wzmakach z serii 3020). Poczytaj opinie, a najlepiej oczywiście samemu posłuchać z reszta swego sprzętu.

Dzięki.

To chyba będę musiał zakupić taki wzmak w ciemno.

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w "D" aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wstępnie kupiłem Nad C275..:) pod koniec tygodnia powinien być u Mnie. Nawiązując do mojego pytania o pre....tak mi wpadła myśl żeby troszkę dołożyć i zakupić Audilolaba 8200 DQ lub 8200 CDQ ( oczywiście używane ). Miał ktoś okazję słuchać takiego zestawienia ( Audiolab ma pre zarówno cyfrowe jak Ca Sm6 ale ma też analogowe ). Ponadto są też tam wejścia analogowe....z góry dziękuję za odpowiedzi co myślicie o połączeniu C275 z DQ/CDQ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

chciałem sobie kupić drugi wzmacniacz i padło na nada 375bee ale mam jeden dylemat. Mianowicie szafka, gdzie będzie umieszczony wzmacniacz a w zasadzie wnęka ma dokładnie 46 cm szerokości i 16,5 cm wysokości podczas gdy ten model integry ma 44,5 szerokości i 15 cm wysokości. Zostaje po bokach i z góry tylko 1,5 cm przestrzeni.  Nie mam zamiaru jakoś ostro piłować tego wzmacniacza ale pewnie pogra ze 2-3 h dziennie na 1/3 mocy. Czy uważacie, że jest ryzyko przegrzania?

Zastanawiam się nad ew. zdjęciem nóżek i zastąpieniem ich czymś innym zyskał bym wtedy dodatkowy 1cm. Ew. mogę zmodernizować szafkę tylko zastanawiam się nad tym ile minimum podkreślam minimum potrzeba przestrzeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.01.2019 o 15:36, kominiarz napisał:

Witam  

Prawdę mówiąc to dzisiaj po południu sprawdzę , bo pewny nie jestem . Mhm jeśli to pasek to gdzie można to kupić ? 

Pozdrawiam Grzegorz 

Cześć,

nie wiem czy to jeszcze aktualne ale ja po wymontowaniu zużytego paska nowy kupiłem porównując rozmiar ze starym w sklepie z częściami samochodowymi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10 lutego 2019 o 13:56, Amator 2b napisał:

Witam wszystkich.

Co można zrobić we wzmaku nad 302 aby wydobyć z niego trochę wyższych tonów bo cieniutko z nimi. Czy modyfikacja uratuje sytuację czy rozglądać się za innym nad? Ponoć nad 304 ma ich więcej ale z dostępnością trudniej.

Za wszelkie sugestie z góry dziękuję.

Jakie masz kolumny, bo one mogą być przyczyną braków w wysokich tonach -;)

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, marian.ch napisał:

Jakie masz kolumny, bo one mogą być przyczyną braków w wysokich tonach -;)

Chyba to nie wina kolumn. AE aegis Evo 1.

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w "D" aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 10.02.2019 o 13:56, Amator 2b napisał:

Witam wszystkich.

Co można zrobić we wzmaku nad 302 aby wydobyć z niego trochę wyższych tonów bo cieniutko z nimi. Czy modyfikacja uratuje sytuację czy rozglądać się za innym nad? Ponoć nad 304 ma ich więcej ale z dostępnością trudniej.

Za wszelkie sugestie z góry dziękuję.

Jakie masz kable głośnikowe i RCA ?

W dniu 13.02.2019 o 09:24, mercandede napisał:

cześć,

chciałem sobie kupić drugi wzmacniacz i padło na nada 375bee ale mam jeden dylemat. Mianowicie szafka, gdzie będzie umieszczony wzmacniacz a w zasadzie wnęka ma dokładnie 46 cm szerokości i 16,5 cm wysokości podczas gdy ten model integry ma 44,5 szerokości i 15 cm wysokości. Zostaje po bokach i z góry tylko 1,5 cm przestrzeni.  Nie mam zamiaru jakoś ostro piłować tego wzmacniacza ale pewnie pogra ze 2-3 h dziennie na 1/3 mocy. Czy uważacie, że jest ryzyko przegrzania?

Zastanawiam się nad ew. zdjęciem nóżek i zastąpieniem ich czymś innym zyskał bym wtedy dodatkowy 1cm. Ew. mogę zmodernizować szafkę tylko zastanawiam się nad tym ile minimum podkreślam minimum potrzeba przestrzeni.

 

Głównym czynnikiem wpływającym na starzenie się wzmacniaczy jest temperatura która skraca życie elementom elektroniki i wpływa na tak zwane zimne luty . Im ma wzmacniacz  lepszą wentylacje tym dłużej będzie działał bezawaryjnie .

Wsadzenie go w tak ciasną szafkę wpłynie i to znacznie na tą bezawaryjność . Wsadź go w tą szafkę , pograj te 2-3 , wyciągnij i dotknij pokrywę z góry . Zrób to samo stawiając go na górze ze swobodną wentylacja i sam się przekonaj jaka jest różnica . Jak będziesz chciał bardziej drążyć temat to zmierz te temperatury a w sieci znajdziesz tabelki z żywotnością kondensatorów w funkcji temperatury .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, muda44 napisał:

Jakie masz kable głośnikowe i RCA ?

 

Głównym czynnikiem wpływającym na starzenie się wzmacniaczy jest temperatura która skraca życie elementom elektroniki i wpływa na tak zwane zimne luty . Im ma wzmacniacz  lepszą wentylacje tym dłużej będzie działał bezawaryjnie .

Wsadzenie go w tak ciasną szafkę wpłynie i to znacznie na tą bezawaryjność . Wsadź go w tą szafkę , pograj te 2-3 , wyciągnij i dotknij pokrywę z góry . Zrób to samo stawiając go na górze ze swobodną wentylacja i sam się przekonaj jaka jest różnica . Jak będziesz chciał bardziej drążyć temat to zmierz te temperatury a w sieci znajdziesz tabelki z żywotnością kondensatorów w funkcji temperatury .

Głośnikowe van damme blue 2,5 mm 

RCA Tara Labs prism 200a

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w "D" aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.