Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  577 członków

NAD Klub
IGNORED

Klub NAD


mariuszdab

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, muda44 napisał:

Głośnikowe bym zmienił na jakiegoś posrebrzanego Qeda i to może już wystarczyć .

Tanie i przyzwoite RCA to Qed Performance Graphite .

Wypożycz te kable , pograj z 3-4 dni i oceń czy to wystarczy .

Tak się nad srebrem też zastanawiałem.

Dzięki za sugestię kolego muda.

 

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w "D" aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, muda44 napisał:

Srebrne , nie do tego sprzętu .

Posrebrzane będą za około 50zł metr ale wypożycz najlepiej demo - używane .

Kupiłem już 2 m qed silver anniversary xt. Chyba nie dałem ciała?

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w "D" aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Amator 2b napisał:

Kupiłem już 2 m qed silver anniversary xt. Chyba nie dałem ciała?

Tak jak pisałem , trzeba było wypożyczyć demo z jakiegoś sklepu i wtedy podjąć decyzję czy to to i czy warto .

Jak już go kupiłeś to podłącz bez wtyczek , pograj na nim kilka dni i wtedy oceniaj .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, muda44 napisał:

Tak jak pisałem , trzeba było wypożyczyć demo z jakiegoś sklepu i wtedy podjąć decyzję czy to to i czy warto .

Jak już go kupiłeś to podłącz bez wtyczek , pograj na nim kilka dni i wtedy oceniaj .

Ale dobry wybrałem?

Kupiłem przez eBay bo po sklepach nie mam czasu teraz biegać. Majątku nie wydałem. Jak dojdzie to będę próbował.

Obecnie gram na Marantz pm 7200 I tu góra jest ok w porównaniu do nad.

Wiem,że to nie ta klasa sprzętu ale może to coś da. Jeśli nie to dam sobie spokój.

Pytam o radę oficera  jako szeregowiec w świecie audio.

 

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w "D" aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie czy istnieje jakiś sposób uruchomienia z pilota samego wzmacniacza ze stanu Standby tak żeby nie uruchamiał wraz z nim Tuner ze Standby ?, może podłączyć wejście trigger 12v i wtedy będzie się uruchamiał np po kliknięciu przycisku tuner na pilocie ?.  Zestaw Nad C352 Tuner C422

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 18.08.2012 o 20:31, Renia239 napisał:

A tu 705 ? ale 701 wydaje się lepsza choć obydwa są niesamowite na słuchawkach szczególnie aż trudno uwierzyć, że to klocki za takie grosze.

post-15753-0-36154400-1345314485_thumb.jpg

Zgadzam się, dźwięk jest świetny w słuchawkach

NAD 705 Niedawno zmieniłem żarówki, które często przestają świecić.

Kupiłem je i działają idealnie.

https://www.ebay.com/itm/NAD-705-Display-Backlight-LED-Lamp-Upgrade-Kit-15V-15x4-5mm-/183371981756

 

20190424_142555.jpg

20190424_142536.jpg

20190424_141703.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześ,

Poproszę o opinię na temat CDków NADa, bo czytałem sprzeczne, także tu na forum i nie wiem czy w ogóle szukać NADa do mojego wzmaka (3240PE), czy może coś innej firmy.

W tej chwili jest sporo modeli z drugiej ręki, ale boję się wtopić. Których modeli raczej unikać ze względu na awaryjność, problem z wymiana lasera, lub słabą jakość dźwięku, a które polecacie?
W tej chwili od ręki można dostać modele:

  • 502
  • 520
  • 521
  • 522
  • 525bee
  • T535
  • 5325
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Luki_8_2 napisał:

Z tych co wymieniles to 502, 521 ma tani laser ale sa problemy z slabym wyswietlaczem oraz mechanizm wysuwu tacki jest dosc wadliwy takze bym unikal, poszukaj tanio 5000, bije reszte na glowe.

Dzięki, 5325 jest za 250 zł na allegro, jedna sztuka, więc trudno powiedzieć jak się kształtują ceny i czy to tanio, ale chyba zaryzykuję i wezmę w takim razie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Luki_8_2 napisał:

Bedzesz mial problem z laserem, tam siedzi TAOHS-JP1, szukaj czegos z KSS.


Dzięki za ostrzeżenie.
Nad 5000 jest bardzo rzadki, więc nie wiem kiedy będę w stanie go upolować, więc rozważam obecnie: 

  • 5220 (mało informacji w sieci)
  • 5325 (niestety mechanizm TAOHS-JP1)
  • 5425 (chwalony + mechanizm KSS-210A)


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bieda napisał:


Dzięki za ostrzeżenie.
Nad 5000 jest bardzo rzadki, więc nie wiem kiedy będę w stanie go upolować, więc rozważam obecnie: 

  • 5220 (mało informacji w sieci)
  • 5325 (niestety mechanizm TAOHS-JP1)
  • 5425 (chwalony + mechanizm KSS-210A)


 

Znalazłem jeszcze 5440 (mechanizm KSS-210A). Po wnikliwej lekturze forum i Twoich radach chyba wybiorę 5425, ewentualnie 5440. 5425 jest chwalony i ma bezproblemowy do wymiany napęd, a z drugiej spotkałem też opinię, ze "lubi się" ze wzmakiem 3240PE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.05.2019 o 14:12, Bieda napisał:

Znalazłem jeszcze 5440 (mechanizm KSS-210A). Po wnikliwej lekturze forum i Twoich radach chyba wybiorę 5425, ewentualnie 5440. 5425 jest chwalony i ma bezproblemowy do wymiany napęd, a z drugiej spotkałem też opinię, ze "lubi się" ze wzmakiem 3240PE.

Kończąc wątek wyboru CDka, dzięki za wskazówki wybrałem ostatecznie NAD 514 z mechanizmem KSS, trochę droższy od wcześniej rozważanych (400zł). Jest lepiej oceniany od wymienionych wcześniej, trochę młodszy i rzadziej spotykany (dlatego wstępnie nie brałem go pod uwagę, ale akurat pojawił się na OLX i go zgarnąłem).

Czas na kolumny (teraz mam budżetowe STX 130n), ale chciałbym jakieś lepsze podłogówki.
Przejrzałem internety i do NADa polecane są Tannoy m-4 (~1000zł) lub Dali 505 (500-700zł), ale jak się zagłębiłem w ceny i opinie to okazuje się,  że kiedyś ceny tych dwóch modeli były zbliżone i wymieniane były jednym tchem przez uzytkowników, a teraz tannoye są o połowę droższe (moda, marketing, czy różnica w jakości dźwięku?).  Za cenę tych Tannoy można dostać Dali 450 (~1000-1400zł), które powinny być wyraźnie lepsze od obu wcześniej wymienionych modeli. Kwota 1000zł z małym kawałkiem jest dla mnie akceptowalna, ale nie chcę bez sensu przepłacać, jeśli różnica będzie znikoma. Podobają mi się też jeszcze STX electrino 250, ale tu nie ma szans na używki, bo nie ma ich praktycznie na rynku wtórnym (nowe 2000zł to dla mnie za dużo).  Pomieszczenie 25m2, wzmacniacz NAD 3240PE, słucham jazzu, rocka i trochę popu (nie mylić z disco). Poradzicie coś z własnego doświadczenia?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nowe podłogówki do 2 tys. nie ma sensu patrzeć. Do Nada 3240PE możesz spróbować Tannoy R3 albo R2, grały u mnie na Nadzie 3060 (podobny styl co 3240PE) i się świetnie zgrywały. Tannoy M4 są od R trochę bardziej miękko grające i raczej wymagają dużo jaśniejszego wzmacniacza bo wysokie i średnica są na nich bardziej przygaszone - chyba że lubisz taki dźwięk. Inna opcja z tańszych i dużych podłogówek pod rockowo-popowe klimaty to Mission M74 (trochę ostrzejsze, bardzo dynamiczne), Tannoy F4 custom (nie zwykłe F4) lub V4. Nie są lepsze od R ale trochę jaśniejsze od M4, też dobre w niższym budżecie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.04.2018 o 08:41, Jrymar napisał:

Witam,

Skoro nikt nic nie napisał, to ja napiszę. Kumpel na moją prośbę wymienił mi kondy w NADzie 302 jak poniżej:

Wymiana kondów, poza oczywiście odświeżeniem wzmaka, dała również pozytywny efekt brzmieniowy, no chyba że kondy się jeszcze wygrzeją / ułożą i wszystko siądzie. Póki co wzmak nadal gra raczej jasno, może nawet jaśniej i w sposób bardziej otwarty niż pierwotnie – rozjaśniona i lekko krzykliwa średnica mimo wszystko pozostała, ale co najwazniejsze góra pasam uległa częściowemu oczyszczeniu, zniknęło w dużym stopniu zapiaszczenie góry pasma tak jak oczekiwałem, a sam skraj wysokich tonów przestał się chować za wspomnianą krzykliwą średnicą, najwyższe dźwięki potrafią teraz dłużej wybrzmiewać, talerze blachy perkusji mają teraz właściwe wykończenie. Bas także uległ dociążeniu, przy czym jest ciągle dostatecznie szybki, ma mniej kartonowy charakter niż pierwotnie. Wcześniej szczególnie słyszany był ten pudełkowy nalot na basie, kiedy włączony był soft clipping. Teraz nie słyszę jakiejś dużej różnicy na basie pomiędzy włączonym a wyłączonym soft clippingiem. Regulacji żadnych nie robiliśmy z kumplem, radiator końcówki mocy grzeje się delikatnie i równomiernie, więc bias może nie jest jakoś rozjechany. Wielkie dzięki Adam za pomoc w wymianie kondów.

Z innej beczki. Ten recaping NADa 302 to moja nie pierwsza przygoda z odświeżaniem brytyjskich klasyków, podobną rzecz zrobiłem z kolegą Adamem w przypadku wzmaka a&r cambridge arcam alpha. Mam tez w domu odświeżonego Cyrusa One. I wydaje mi się, że te brytyjskie klasyki po lekkiej renowacji, regulacji, na lepszych kondach potrafią zabrzmieć (cokolwiek to znaczy) bardzo muzykalnie, dając sporą frajdę ze słuchania muzyki, zwłaszcza akustycznej, tak jakby projektanci tych urządzeń zanim je dopuścili do masowej produkcji najpierw ich posłuchali, tak żeby muzyka nie brzmiała nudno, mechanicznie Oczywiście taki Cyrus One czy a&r cambridge arcam alpha to żaden hi end, ale relacja jakości oferowanego brzmienia do ceny jest niesamowita.

Pozdro


Dzięki,

Wykorzystam przy odświeżeniu moje 302ki.

Ja ostatnio przy okazji wymiany potencjometru w NAD 3240PE wymieniłem też kondensatory w torze audio na nichikony (elektrolity) i wzmak odzyskał bas, który przed wymianą gdzieś uciekał (szczególnie w porównaniu do analitycznego nada 302) ?

Kierowałem się wskazówkami z reduktora szumu: naprawa nad 3240PE

W necie można tez znaleźć modyfikacje odtwarzaczy cd NADa, ale w tym przypadku ja bym się kierował podobnie jak ze wzmakiem tylko wymianą kondensatorów, a nie większym modyfikacjami, które w przypadku tanich CDków sa chyba gra nie wartą świeczki.

Edytowane przez Bieda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wpis z klubu M&B Audio Cable 

"zakupiłem na słynnym portalu :), CLEAR Zworki do Wzmacniacza NAD C326BEE.

Użytkuję sporadycznie od dwóch tygodni.

Częściej gra kablówka z bajkami dla dzieci niż muzyka. Takie życie Eeech...

Tak naprawdę to tylko raz miałem sposobność posłuchać i porównać oryginalne Zwory versus M&B.

Pierwsze zmiany jakie usłyszałem do dociążenie dołu, co w moim rozumieniu oznacza że basu jest trochę więcej w postaci mocniejszych pomruków.

Moje kolumny, Pylon Audio Sapphire 23 do "basowych" nie należą bo pasmo przenoszenia zaczyna się od 45Hz i nisko schodzącego basu tam nie będzie, niemniej jego jakość jest na dobrym poziomie. Moje uszy są zadowolone a małżonka nie każe się wyprowadzać:)))

Druga zmiana jaką zauważyłem to lekkie uspokojenie góry.

Sapphire 23 podłączone NAD C326BEE do grających górą nie należą i właściwie od pewnego czasu szukałem sposobów na rozjaśnienie systemu.

Duże zmiany zaszły po wymianie sieciówki do wzmacniacza.

Zaznaczę że nigdy nie należałem do słyszących grające kable a w życiu kieruję się raczej zdrowym rozsądkiem.

Niemniej Zwora CLEAR M&B sprawia, że przy wysokich tonach zapuszczających się w rejony nielubianego „piachu” ten efekt jest złagodzony. Ma to też ujemny efekt bo lekko spadła szczegółowość i ilość detali drugiego planu. Wszystkie przeszkadzajki są słyszalne ale nieco cofnięte. W moim odczuciu góra nabrała trochę kultury.

Reasumując moim zdaniem Zwory CLEAR M&B we wzmacniaczu NAD C326BEE w moim systemie zaowocowały polepszeniem dołu i większą kulturą wysokich tonów.

Muszę jednak zaznaczyć, że zauważone zmiany bliskie są percepcji na poziomie 5%.

Nie żałuję zakupu i w kategorii jakość – cena przyznałbym 4+ w szkolnej skali ocen 1-6.

Na minus jeżeli chodzi o instalację zaliczyć mogę, że Zwory z uwagi na swój gabaryt i konstrukcję rozpychają na boki gniazda RCA. Ja na razie spiąłem je opaską elektryczną"

*********

W temacie kabli popieram Muda44, czyli inwestycja w sieciówkę 

Pzdr 

Zbyszek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, muda44 napisał:

 

Szkoda kasy ,  kup lepszą sieciówkę .

Dzięki za wszystkie opinie. Może ktoś w takim razie dałby namiar (może być na PW) na jakieś sprawdzone sieciówki.  Mam już dość stare sieciówki robione przez Tomanka.  Proszą się o wymianę bo trochę tu i ówdzie pożółkły przez te 10lat (?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, painkiller napisał:

Dzięki za wszystkie opinie. Może ktoś w takim razie dałby namiar (może być na PW) na jakieś sprawdzone sieciówki. 

Skopiowałem z Mojego Profilu, więc to żadna tejemnica czy marketing 

– Kabel Sieciowy 1,50mb, ELECAUDIO CS-361B OCC 3x2,5mm2 + Wtyki Viborg VE+VF501R rodowane

Nie porównywałem go z niczym innym, więc nie wiem na ile jest lepszy od Tomanka. Po prostu wpiąłem usiadłem z wrażenia i został, ale to był skok jakościowy względem fabrycznego 

Jak zmieniliśmy Supry z moim Bratem w jego Marantzu zmiany nie były już tak znaczące. 

Zbyszek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, painkiller napisał:

Dzięki za wszystkie opinie. Może ktoś w takim razie dałby namiar (może być na PW) na jakieś sprawdzone sieciówki.  Mam już dość stare sieciówki robione przez Tomanka.  Proszą się o wymianę bo trochę tu i ówdzie pożółkły przez te 10lat (?).

Niestety te bardzo dobre sieciówki są drogie . Na start od lat polecam Wireworlda Stratusa .

Ważne jest żebyś gniazdka czy listwę w którą wpinasz sprzęt miał typu Schuko tak żebyś mógł w nim obracać wtyczkę kabla zasilającego co przeważnie wpływa na brzmienie - równowagę tonalną .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.05.2019 o 16:25, don111 napisał:

Na nowe podłogówki do 2 tys. nie ma sensu patrzeć. Do Nada 3240PE możesz spróbować Tannoy R3 albo R2, grały u mnie na Nadzie 3060 (podobny styl co 3240PE) i się świetnie zgrywały. Tannoy M4 są od R trochę bardziej miękko grające i raczej wymagają dużo jaśniejszego wzmacniacza bo wysokie i średnica są na nich bardziej przygaszone - chyba że lubisz taki dźwięk. Inna opcja z tańszych i dużych podłogówek pod rockowo-popowe klimaty to Mission M74 (trochę ostrzejsze, bardzo dynamiczne), Tannoy F4 custom (nie zwykłe F4) lub V4. Nie są lepsze od R ale trochę jaśniejsze od M4, też dobre w niższym budżecie. 


Dostałem okazyjnie Jamo CL20a i jestem zadowolony z różnicy w porównany do moich STXów 130n (mocny, głęboki bas w Jamo!). Nie są to co prawda podłogówki i "tylko dwudrożne", ale cena i stan (idealny) były tak zachęcające, że podłogówki na razie odeszły w niepamięć, tym bardziej, że odczułem kolosalną różnicę w dźwięku i na razie jestem zasycony. Myślę, że do tematu podłogówek wrócę za jakiś czas, jak tylko znajdę coś w okolicy domu i będę miał możliwość osłuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, muda44 napisał:

Niestety te bardzo dobre sieciówki są drogie . Na start od lat polecam Wireworlda Stratusa .

Ważne jest żebyś gniazdka czy listwę w którą wpinasz sprzęt miał typu Schuko tak żebyś mógł w nim obracać wtyczkę kabla zasilającego co przeważnie wpływa na brzmienie - równowagę tonalną .

O kablach sieciowych od około 7 minuty. Polecam całą serię audiovodoo. Kupcie sobie jakąś dobra muzykę do słuchania, zamiast oddawać ciężko zarobioną kasę na magiczne wtyczki i kable sieciowe.
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.