Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  576 członków

NAD Klub
IGNORED

Klub NAD


mariuszdab
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 18.10.2019 o 23:13, kuzik71 napisał:

Koledzy zapytam jeszcze raz warto pchac się w zakup Nada 320?

Szukaj egzemplarza po mojej modyfikacji . To już dobry poziom grania na którym można z przyjemnością słuchać muzyki .

Wersje fabryczne chodzą po około 500-600zł i nie ma co ukrywać , grają tak jak inne udane wzmacniacze za te pieniądze .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 10/19/2019 at 4:40 PM, Luki_8_2 said:

Jak kolego Adam J. oceniasz 2600, jakie wrazenia odsluchowe jak u Ciebie z basem bo u mnie kiepsko ?

Basisko z tego NADa mam potężne, świetnie kontrolowane. Nie konturowe , nie zamulone - takie wypośrodkowane.

Gorzej wypada NAD 3400 pod tym względem, ale ... różnica w trafach olbrzymia, więc oczywiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam trochę zbyt duże kolumny do mojego pokoju, więc podstawa basowa u mnie jest solidna, tak czy inaczej 

2600 lepiej kontroluje od 3400, HK690 -którego szanuję, i innych gorszych wzmaków których niewarto wymieniać. Miałem okazję pomacać Krella integrę i jedynie on rozłożył końcówkę NADa na łopatki, ale cóż...inna klasa. Rotel ra985bx miał kontrolę, ale to inny, konturowy styl grania.

Podsumowując, 2600 na basie u mnie daje radę, nie wprowadza brzmienia w całym paśmie na Hi-endowy poziom, pozostaje neutralna, bez fajerwerków, przestrzeń dobra, separacja dobra, nie ociepla i nie chłodzi :) . Jak na niską wartość końcówki dzisiaj, uważam, że jest super.

 

Luki_8_2 Twoja familia NADa robi wrażenie... coś pięknego.

Edytowane przez Adam J.
skleroza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Adam J. napisał:

Basisko z tego NADa mam potężne, świetnie kontrolowane. Nie konturowe , nie zamulone - takie wypośrodkowane.

Gorzej wypada NAD 3400 pod tym względem, ale ... różnica w trafach olbrzymia, więc oczywiste.

Ja musze popracowac nad pomieszczeniem, za male do kolumn, jest kilka modow na poprawe dolnego pasma w tym egzemplarzu, bede moze cos dzialal jak czas pozwoli co do reszty nie mam zastrzezen, slucham plyt na nowo, jestem pod duzym wrazeniem mozliwosci tej koncowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minute ago, Luki_8_2 said:

Ja musze popracowac nad pomieszczeniem, za male do kolumn, jest kilka modow na poprawe dolnego pasma w tym egzemplarzu, bede moze cos dzialal jak czas pozwoli co do reszty nie mam zastrzezen, slucham plyt na nowo, jestem pod duzym wrazeniem mozliwosci tej koncowki.

Też mam problem z akustyką. Jak będziesz poprawiał tego Nada 2600 daj znać, może też pogrzebię przy swoim. 

Ciągle mnie trapi ten pilot do 3400 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu ‎2019‎-‎10‎-‎20 o 10:39, adamgdansk napisał:

Aukcja sie konczy - warto!!

https://allegro.pl/oferta/nad-m5-odtwarzacz-cd-sacd-po-serwisie-audioklan-8598117210

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam NADzianych kolegów i koleżanki ?

Przyłączam się do klubu jako zadowolony użytkownik C 375BEE, który z werwą zarządza monitorami Dynkaudio X18.

Od jakiegoś czasu wzmacniacz gra u mnie z Cambridge Azur 851N jako preampem podłączonym do wejścia "main in". Takie połączenie okazało się lepsze niż korzystanie z regulacji głośności NAD'a.

I tutaj pytanie do bardziej obeznanych NAD-fanów: czy stopień końcowy w C 375 to jest to samo co w końcówce C 275? Czy można założyć, że C 275 zagrałaby tak samo jak C 375 z wejścia main in?

https://nadelectronics.com/product/c-275bee-stereo-power-amplifier/

20191026_211817-01-01.jpeg

Edytowane przez freepio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, freepio napisał:

Witam NADzianych kolegów i koleżanki ?

Przyłączam się do klubu jako zadowolony użytkownik C 375BEE, który z werwą zarządza monitorami Dynkaudio X18.

Od jakiegoś czasu wzmacniacz gra u mnie z Cambridge Azur 851N jako preampem podłączonym do wejścia "main in". Takie połączenie okazało się lepsze niż korzystanie z regulacji głośności NAD'a.

I tutaj pytanie do bardziej obeznanych NAD-fanów: czy stopień końcowy w C 375 to jest to samo co w końcówce C 275? Czy można założyć, że C 275 zagrałaby tak samo jak C 375 z wejścia main in?

https://nadelectronics.com/product/c-275bee-stereo-power-amplifier/

20191026_211817-01-01.jpeg

Witaj kolego

Mam identyczne zestawienie z różnicą kolumn tj Focal Aria 936 czy mógłbym cie prosić o pomoc jak to masz w tej chwili podłączone najlepiej (łopatologicznie i jeżeli możliwe to z fotkami) zainteresowało mnie to a nie mam pojęcia z tym preampem a chciałbym spróbować czy wniesie coś nowego 

Edytowane przez andrzej1pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, andrzej1pl napisał:

Witaj kolego

Mam identyczne zestawienie z różnicą kolumn tj Focal Aria 936 czy mógłbym cie prosić o pomoc jak to masz w tej chwili podłączone zainteresowało mnie to a nie mam pojęcia z tym preampem a chciałbym spróbować czy wniesie coś nowego 

W menu 851N musisz aktywować tryb przedwzmacniacza cyfrowego (on chyba jest aktywny domyślnie, ale może u Ciebie jest wyłączony), a w C375 musisz wyjąć zworki i wpiąć przewody od Cambridge'a w wejście MAIN IN. Wszystko oczywiście przy wyłączonym wzmacniaczu. Następnie ustaw gałką niską głośność na 851N (zakres jest od 0 do 30, więc ustaw powiedzmy 5) i dopiero włącz wzmacniacz. I już.

Tym sposobem omijasz cały preamp w 375 - "nie działa" już potencjometr, regulacja tonów, balans, wybór źródeł. Masz tylko jedno stałe źródło - 851N (jeśli chcesz mieć podłączonych do NAD'a więcej źródeł, to rozwiązanie niestety odpada). Cambridge pamięta ostatnio ustawiony poziom głośności, więc nie ma problemu przy kolejnym wyłączaniu i włączaniu, ale ja na wszelki wypadek i tak zawsze włączam najpierw streamer i sprawdzam ustawienia głośności, bo zdarza mi się słuchać naprawdę głośno ?

191027_083616_COLLAGE-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, freepio napisał:

W menu 851N musisz aktywować tryb przedwzmacniacza cyfrowego (on chyba jest aktywny domyślnie, ale może u Ciebie jest wyłączony), a w C375 musisz wyjąć zworki i wpiąć przewody od Cambridge'a w wejście MAIN IN. Wszystko oczywiście przy wyłączonym wzmacniaczu. Następnie ustaw gałką niską głośność na 851N (zakres jest od 0 do 30, więc ustaw powiedzmy 5) i dopiero włącz wzmacniacz. I już.

 

Jakie przewody (które) może nie jasno napisałem mam sprzęt NAD C375bee + Cambridge Audio 851N +Focal Aria 936

Jeżeli można to jakiś schemat z tymi kablami jestem zielony w tych tematach Proszę pomóż i proszę o wyrozumiałość nie chciałbym uceglić sprzętu

 

Edytowane przez andrzej1pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, andrzej1pl napisał:

Jakie przewody (które) może nie jasno napisałem mam sprzęt NAD C375bee + Cambridge Audio 851N +Focal Aria 936

Jeżeli można to jakiś schemat z tymi kablami jestem zielony w tych tematach Proszę pomóż i proszę o wyrozumiałość nie chciałbym uceglić sprzętu

 

No nie ... Mam wrażenie, że sobie jaja robisz. Jakimi przewodami teraz podpinasz 851N do NAD'a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, freepio napisał:

No nie ... Mam wrażenie, że sobie jaja robisz. Jakimi przewodami teraz podpinasz 851N do NAD'a?

Wybacz jeżeli takie masz wrażenie ale na pewno JAJ sobie nie robię gdyż nigdy nie podłączałem inaczej niż RCA lub XLR i stąd moje pytanie i obawy nie używałem żadnego preampu może wydawać Ci się to śmieszne ale taka jest prawda

A kable posiadam 2x RCA M&B AudioCable STELLA a  głośnikowe również takowe 2x  banany BFA 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, andrzej1pl napisał:

Wybacz jeżeli takie masz wrażenie ale na pewno JAJ sobie nie robię gdyż nigdy nie podłączałem inaczej niż RCA lub XLR i stąd moje pytanie i obawy nie używałem żadnego preampu może wydawać Ci się to śmieszne ale taka jest prawda

A kable posiadam 2x RCA M&B AudioCable STELLA a  głośnikowe również takowe 2x  banany BFA

Przecież NAD nie ma wejść XLR. Podłączasz wyjście RCA Cambridge'a do wejścia opisanego jako "MAIN IN" we wzmacniaczu. Wcześniej wkleiłem zdjęcie, a tutaj rysunek z INSTRUKCJI NAD'a. 

Co do preampu to używasz go cały czas w C375, bo właśnie jego wewnętrzny preamp połączony jest z jego końcówką mocy zworkami - to te między gniazdami "pre out" i "main in". Te zworki trzeba wyjąć, a przewody RCA z Cambridge'a podłączyć do wejść "MAIN IN".

Reszta jak opisałem wcześniej - w roli źródła i preampa będzie występował 851N i na nim będziesz ustawiał głośność.

Screenshot_20191027_205448.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, freepio napisał:

Przecież NAD nie ma wejść XLR. Podłączasz wyjście RCA Cambridge'a do wejścia opisanego jako "MAIN IN" we wzmacniaczu. Wcześniej wkleiłem zdjęcie, a tutaj rysunek z INSTRUKCJI NAD'a. 

Co do preampu to używasz go cały czas w C375, bo właśnie jego wewnętrzny preamp połączony jest z jego końcówką mocy zworkami - to te między gniazdami "pre out" i "main in". Te zworki trzeba wyjąć, a przewody RCA z Cambridge'a podłączyć do wejść "MAIN IN".

Reszta jak opisałem wcześniej - w roli źródła i preampa będzie występował 851N i na nim będziesz ustawiał głośność.

Screenshot_20191027_205448.jpg

Dzięki za wyjaśnienie Nad faktycznie nie posiada XLR ale wcześniej posiadałem inne wzmacniacze a przed NAD-em byl  CAMBRIDGE AUDIO AZUR 851A i stąd było to że tak podłączałem Ale tak czy siak bardzo Ci dziękuję za pomoc i wyjaśnienie oraz poświęcenie swojego czasu raz jeszcze DZIĘKI!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, andrzej1pl napisał:

Dzięki za wyjaśnienie ...

Nie ma sprawy - po to tu zaglądamy żeby sobie pomóc, tylko, że już naprawdę podejrzewałem, że żarty sobie robisz. A że wzmak jest ciężki, to nie chciało mi się go wyciągać do zdjęć. Daj znać jak już podłączysz i posłuchasz.

A swoją drogą - jakie są różnice między 851A, a C375?

Edytowane przez freepio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, captainprice napisał:

Też mnie to ciekawi.

 Cambridge Audio 851A barwa została delikatnie schłodzona, ale dźwięk jest kryształowy,
 czyściutki, chwilami sterylny.Wręcz krzykliwy granie skrajnymi pasmami 
 Wolę więcej ciepła i wypełnienia tak jest w NAD 375BEE w porównaniu do Cambridge Audio 
brakuje troszkę  średnicy i sopranów ale dla mnie gra cieplej subtelniej 
dlatego został wymieniony to są moje odczucia (odsłuchy) subiektywne. Po przewertowaniu jakiś tam 
forach stwierdzono że może być wina kolumn oraz kabli kombinowałem z drutami które proponowano mi 
więc kupowałem w ciemno i tu zonk najlepsze jakie okazało się są  M&B AudioCable tu też pełen subiektywizm 
na razie nic nie wymieniam z toru . Choć mam też wzmacniacz Lampowy to wolę słuchać jednak na NAD
choć nie wykluczam jeszcze kupna Hegel H100 lub 200 ale to już po odsłuchu to chyba tyle nie umiem pisać opowieści 

Edytowane przez andrzej1pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.09.2019 o 11:39, Bieda napisał:

Wątek jest długi, więc być może już było, ale wrzucam na wszelki wypadek - historia marki NAD w pigułce ?

https://www.avhub.com.au/features/sound-image/a-history-of-nad-517759

p.s Jak by ktoś z klubowiczów chciał się pozbyć wzmacniacza lub receivera NADa z lat 70tych, jeszcze z czasów przed 3020, to jestem zainteresowany ?

W wątku nie ma nic o serii Monitor, więc jak by kogoś interesowało odsyłam do instrukcji preampa 1700, tam wszystko wyjaśnione, po za tym można się dowiedzieć do czego służą niektóre funkcje jak np EPL, poniżej wklejam przetłumaczony kawałek z translatora oczywiście :)

W 1985 roku, w odpowiedzi na entuzjastów audio i profesjonalnych użytkowników sprzętu Nad w branży radiowej, filmowej i pro-sound, podjęliśmy się ekscytującego projektu o nietypowych trudnościach. Naszym samodzielnym mandatem było opracowanie nowej serii komponentów, które reprezentowałyby techniczny i słyszalny postęp poza naszą standardową linią. Nowa seria monitorów NAD jest wynikiem tego projektu i uważamy, że nasza filozofia jakości pod względem kosztów została podniesiona do najwyższego poziomu dzięki tej nowej linii produktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry wszystkim
Poniżej zamieszczam fotografię zestawu, który udało mi się nabyć. 
I tak od samej góry:
tuner 4155
cd 502
wzmacniacz 3240PE.
całość rozświetla Dali 104, gdzie rozświetla jest słowem kluczem. Na poprzednim sprzęcie (Denon ze złotej serii UDRA), Dali było trochę za ciemne i gubiły dużo średnicy. Słucham dopiero od kilku godzin tak naprawdę i jak na razie wszystko zachowuje się poprawnie. Nie wiem jak powinien zachowywać się split clipping (u mnie obniża głośność i pojawiają się zakłócenia w dolnym rejestrze, tak jakby trzaski nie wiem czy to poprawne zachowanie wydaje się, że nie), dlatego proszę o opisanie charakterystyki tego filtra. Widziałem odcinek RS na temat tego wzmaka, ale niestety nie zaprezentował poprawnie działającego filtra.
I jeszcze jedno, czy ktoś posiada manuale do tego sprzętu? 

nad_cr.thumb.jpg.bff26355d7655343f8df9e44c1d32112.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego w odcinku RS jest dokładnie powiedziane oraz pokazane do czego służy układ soft cliping, skoro u Ciebie podczas normalnego słuchania po przełączeniu na on coś dzieje się z dźwiękiem to znaczy że coś jest nie tak, przełączenie soft cliping nie może mieć żadnego wpływu na jakość dźwięku, poniżej link do filmiku oraz do schematów.

https://www.hifiengine.com/manual_library/nad/3240pe.shtml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Czy ktoś z szanownych ma możliwość opisania różnic / podobieństw brzmienia klasyka C375 i nowego wszystkomającego M10?

Mam C375 z Cambridge N851 jako źródłem i Dynaudio X18. Brzmi to wszystko razem bardzo fajnie jednak kusi mnie taka mała skrzynka mająca wszystko w jednym. Warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu dzisiejszym stała się straszna rzecz ,chciałem posłuchac muzyki i odpaliłem wzmaczniacz wszystko było OK przez chywile po czym NAD 320 zamilkł na wyjściu Aux ,na CD nawet nie zagra,czy spaliła sie końcówka mocy? Czy mogę w jakiś sposób dokonac oględzin?

Nawet w starym wzmaku Diory nigdy coś takiego mi sięnie zdarzyło...............

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.