Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  576 członków

NAD Klub
IGNORED

Klub NAD


mariuszdab
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem co było ale wszystko wróciło do normy ,rozumiem ze AUX nie grało z mojej winy gdyz chciałem uruchomic jedno konto Spotyfi na dwóch aparatach ,ale dla czego odcinało CD tego nie wiem.

Warto pchać się w Nada 541? czy czekać cierpliwie na 541i ,te dwa modele najbardziej pasuja wzorniczo do mojego NAD 320...

Widziałem też 541i na Ebay ale  jakoś boję się przesyłek z takimi rzeczami.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.12.2019 o 20:21, freepio napisał:

Mam C375 z Cambridge N851 jako źródłem i Dynaudio X18. Brzmi to wszystko razem bardzo fajnie jednak kusi mnie taka mała skrzynka mająca wszystko w jednym. Warto?

Nie warto. W cenie nowego M10 szukałbym używanego M32 + blueos2. Od czasu do czasu mam okazję posłuchać tej większej (jak to nazwałeś) skrzyneczki razem z AP Scorpio - gra to niesamowicie. Jak zwykle wszystko zależy od $$$ ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O mamusiu! Teraz zobaczyłem ile kosztuje ten M32 ? No to pewnie trochę sobie poczekam na używkę w cenie M10. Ale nie szkodzi - nie pali mi się.

Z takim budżetem jak za M32 z salonu pewnie najpierw celowałbym w lepsze monitory (bo już na pewno monitory, nie podłogowe).

Maraudio, a słuchałeś tego M10? Czy możes go porównać z którymś z klasyków BEE?

Screenshot_20191208_193637.jpg

Edytowane przez freepio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, niestety jeszcze nie słuchałem, ale może w niedługim czasie uda się to zmienić (zobaczymy). Natomiast M10 ostatnio widziałem na jednym z naszych polskich podwórek aukcyjnych poniżej 10 kzl w top stanie i pełen komplet. Wiem, że M10 kupić używany jest trudno (mały wybór), ale jest to możliwe. A rozważałeś może zakup C388 + blueos2 - w dyszce się zmieścisz spokojnie. Naprawdę niezły wzmak.

Edytowane przez Maraudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Nie rozważałem C388. Rzecz w tym, że z M10 zrealizował bym miniaturyzację systemu, którą sobie (nie bardzo zobowiązująco) zaplanowałem. No nic - na razie odpuszczę, poczekam, zajmę się słuchaniem, bo C375 z X18 pozwala robić to z przyjemnością. Zawsze można lepiej, nie zawsze trzeba od razu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
W dniu 28.12.2019 o 13:06, Cloude73 napisał:

Witam,

Szukam potencjometru zintegrowanego (balans głośność) do NAD 3300.


Szukałem pół roku (do 3240PE). Marne szanse - ostatecznie wymieniłem na nowy bez balansu w środku. Jedyna opcja to kupić inny zepsuty sprzęt z dobrym potencjometrem np. jakiś uszkodzony wzmak, albo tani magnetofon NADa. Potrzebuję jeszcze przełącznik kanałów, to możemy zrobić zrzutę na jakiegoś dawcę ?

Edytowane przez Bieda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.12.2019 o 18:58, Cloude73 napisał:

Jestem za ?

https://m.olx.pl/oferta/nad-deck-6325-CID99-IDxoqlw.html#position=13&page=13

Może to byłby dawca. Jesteś z Warszawy?


Z Poznania, ale bywam w Wawie. Ten niestety nie ma przełącznika kanałów takiego jak we wzmaku. Potencjometr taki sam. Chyba trzeba polować na popsuty wzmacniacz, może być z innej serii, ale z podobnym układem pokręteł. Jak coś wypatrzę to będę pisał ?

Tu masz taniej ten magnetofon:
https://www.olx.pl/oferta/magnetofon-kasetowy-nad-6325-CID99-IDzav11.html

A tu wzmacniacz ze wszystkim działającym:

https://www.olx.pl/oferta/wzmacniacz-stereo-hifi-nad-3130-CID99-IDCO6PW.html

Edytowane przez Bieda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potencjometr we wzmacniaczu ma inne parametry niż ten z magnetofonu, do wzmaka musi być 20k om x2 plus balans 5k om, te w magnetofonach mają 100k om x2 i 10k om balans, jak co posiadam potencjometr do magnetofonu jak i wiele innych części do NAD 6100, 6325.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Mam taką zagwozdkę:) Aktualnie posiadam końcówkę mocy Nad C275 wraz z pre Audiolab 8200 DQ. Kolumny aktualne to Pylon Sapphire 31, które są wystawione na sprzedaż gdyż docelowo będą najprawdopodobniej Pylon Diamond 28. Chciałbym pójść oczko wyżej i myślałem o zmianie Audiolaba na pre Nada C 658 ( ew. Rotel RC 1590 ). I tu pytanie do Was czy miał ktoś okazję słuchać tego Nada C658 i lub ew. porównać go z Audiolabem lub ww. Rotelem? Czy warto zmienić wg. Was mój przedwzmacniacz na któryś z ww. Z góry dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam:)

Edytowane przez kaziu106
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
5 godzin temu, c-k napisał:

Chciałem zapytać o wejście słuchawkowe w NAD C356bee...Czy podpinając słuchawki w C356 nie powinno odciąć głośników?W C326 tak właśnie było,a w C356 jak podpinam słuchawki,to dźwięk się wydobywa również z kolumn. 

Nie odłączy kolumn ponieważ 356 masz wyjście na dwie pary kolumn włączanych przyciskami A i B, w 326 nie ma tej opcji dlatego rozłącza automatycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Cześć wszystkim. Od kilku dni jestem posiadaczem NADa C356 Bee i nurtują mnie 3 być może idiotyczne kwestie:

1. W trybie czuwania dioda zasilania świeci się na bursztynowo. Po włączeniu wzmacniacza przez chwilę świeci na czerwono, a dopiero potem na niebiesko. Czy jest to normalne i OK? Wolę się upewnić, bo w instrukcji jest napisane że dioda czerwona sygnalizuje włączenie się obwodu zabezpieczającego.

2. Czy to jest normalne, że po całkowitym przyciszeniu w głośnikach, czy słuchawkach słychać bardzo cichą muzykę?

3. Zworki z przedwzmacniacza do Main In. Przy wymianie na inne ma znaczenie z którego Pre Out jest wyprowadzenie do Main In?

Będę wdzięczny za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ostatnio pojawił się mały problem z moim NAD C356bee.Otóż po załączeniu pograł parę minut,nagle coś trzasnęło w głośnikach i  wyłączył się.Wyłączy w ten sposób,że przyciski które były wcześniej aktywne(soft cliping,tone defeat,źródło w tym przypadku DISC/MDC,speakers A)dalej świeciły na niebiesko oprócz przycisku POWER.Ten świecił na czerwono.Po wyłączeniu i załączeniu gra normalnie.Zdarzyło mi się to po raz drugi.Za pierwszym razem myślałem,że może jakieś przesilenie w mieszkaniu,ale tym razem grał sam wzmacniacz.Czy może ktoś wie co to za przypadłość?Będę wdzięczny za pomoc.          

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na testy C320 BEE  i  co do pytania 1 działa tak samo . Czerwone jest do momentu aż przekaźnik odpali głośniki

Dziwi mnie tylko że gdy uruchamia się przyciskiem (  nie pilotem ) to   trzeba wcisnąć przycisk  ze źródłem  bo sam nie potrafi zaskoczyć  i czeka na czerwonej diodzie .

Ad 3 nie wiem za bardzo o co ci chodzi  ale z pre out np L dajesz do main in  L . Jak zamienisz  to będą zamienione kanały raczej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.