Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  577 członków

NAD Klub
IGNORED

Klub NAD


mariuszdab

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Posiadam NAD C320Bee miałem go sparowanego z kolumnami Celestiona F30. Udało mi się niedawno kupić Dynaudio DM 3/7 za świetne pieniądze - bardzo mi się podobają te kolumny, chyba mają coś wyjątkowego, magiczonego co mnie przyciąga w nich jak magnes :) Problem w tym ze zacząłem o tym gadać na forum gdzieś na FBooku i tam mnie poprawiają że mój piec jest za słabiutki prądowo na te kolumny. Ja z przesiadki póki co jestem zachwycony. Ale w głowie jest drzazga która mi cały czas każe szukać mocniejszego wzmacniacza ( 100-200 W na 8Ohm).

Powoli sobie myślę czy może zmieniłbym go na C370? Jest to w podobnych pieniądzach. Ale chcę zachować brzmienie jakie daje mi 320 ale przy większej mocy.

Może mi ktoś doradzi w temacie :) Bo ja za dużo doświadczenia nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasuje Tobie jakość dźwięku ? Z powyższego postu wynika, że tak. Przestań zatem przejmować się opiniami innych. Jeśli jednak drzazga będzie zbyt mocno doskwierała, to nic nie kupuj, tylko staraj się wypożyczyć, lub  zaprosić do siebie kogoś z innym piecem.

Mam ML Sequel II które są wymagające od wzmacniacza (sugerowano minimum 200W) a podłączyłem pod nie Cayin A-55TP który w trybie triodowym (tak słucham muzyki) ma 20W. Polecono mi na tym forum, by nie sugerować się suchymi danymi, tylko spakować wzmacniacz i pojechać do sprzedawcy kolumn na odsłuch. Tak zrobiłem i nie przejmując się tylko 20 W-atami wróciłem z głośnikami.  Dyskotek w domu nie robię, a do słuchania wystarczy mi rozkręcenie volume do połowy wartości. 

Edytowane przez net
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam możliwość kupienia 372. Zastanawiam się, nawet jak by mi nie siadł, to można zawsze sprzedać. Niestety nie mam nikogo z takim sprzętem mocnym, żeby podłączyć i przesłuchać. ?

Ale mocno zastanawiam się nad 355BEE - znajomy go posiada i bardzo chwali, zapewnia że spokojnie wystarczy do Dynaudio DM 3/7. Tyle że ten wzmacniacz jest ciężko dostępny - jak myślicie ile może teraz kosztować z drugiej ręki? Może po prostu kupić 372?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...

Witam 

Chciałem dołączyć do klubu.

Do tej pory miałem nad 320 bee, nad 701, nad 705, nad 501. 

Niedawno kupiłem nad 7155 w opłakanym stanie. 

Staram się  uratować go, jest tego wart.

W tej chwili od strony technicznej jest O.K.

Gorzej z wyglądem zewnętrznym - to pozostawiam na później.

Prośba do forumowiczów. Brakuje mi jednego przycisku do wyboru stacji radiowej.

Brakuje przycisku czerwonego, ale szukam dowolnego może być nawet   pęknięty, czy złamany - poradzę sobie.

Pozdrawiam wszystkich i proszę o pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po prostu obolały po spotkaniu z NAD'em. Ten sprzęt był na mojej "któtkiej liście" do zakupu. Jednak ... mimo usilnych prób, bo dźwięk mi się podobał, nie mogłem sam siebie przekonać do "oryginalnej" stylistyki firmy. To tyle. To moja prywatna opinia.

Jesli o mnie chodzi to mysle ze jesli cos gra dobrze a tak jest z niektorymi modelami firmy NAD to wyglad jest sprawa drugoplanowa.Nie badzmy dziecmi czy laluniami ktorym ulamal sie paznokiec.To ma przede wszystkim grac,a sa przeciez nowsze modele z front panelem z metalu i w kolorze np szarym i sa bardzo ladne.Na pewno ladniejsze od np Roksana jak dla mnie.Lubie urzadzenia firmy NAD i zawsze bede ich bronil,nie sa drogie a jednoczesnie daja wiele radosci z sluchania muzyki-przeciez po to sa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Trafily mi sie aktualnie 2 klocki do remontu ,jeden to oslawiony Luxman M 4000 do poprawy po jednym ze slynnych guru.Drugi to Nad 2100 Monitor Series i tu zwrocilem uwage na potege grania tego jakby nie patrzec tylko 50W piecyka.Podoba mi sie jego granie, zawsze bede dronil firmy NAD oprocz modeli C272  i preampa C162 te klocki uwazam za wyjatkowo nie udane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku latach wracam do Klubu NAD. Kiedyś miałem zestaw C356 z CD C546 i tuner C426. Potem były poszukiwania, kilka różnych wzmacniaczy - Heed, Naim, Haiku Audio i myśl , że sprzedaż tych NADów to był największy błąd w mojej karierze stereo 🙂 Teraz mam Cayina A55tp i szukałem źródła CD. Chciałem koniecznie odtwarzacz z DAC i wejściem cyfrowym. Pojechałem odsłuchać Emotivę ERC4 i Arcama CDS50. Zaproponowano mi odsłuchanie NAD'a C568. Nie ma on wejść cyfrowych ale dźwięk jaki usłyszałem z niego zszokował mnie i wróciłem z NADem do domu. To nie jest możliwe że za 3 tyś można kupić tak grający odtwarzacz - barwa, ciepło, wybrzmienia, spójność grania, taki analogowy sznyt. Bas ciut miękki ale zgodny z charakterem jaki prezentują NADy. Mam myśl taka żeby kupić drugi egzemplarz i schować do szafy. Niestety złe wiadomości usłyszałem w sklepie. To na razie koniec dostaw odtwarzaczy CD. Nie wiem czy to prawda ale szykuje się przerwa w dostawach, podobnie jak to w przypadku Yamahy , która na razie zupełnie zaprzestała produkcji CD Playerów. Chyba nadchodzą ciężkie czasy dla miłośników srebrnych krażków

P.S. Jeżeli ktoś z klubu chciałby sprzedać tuner C426 lub C427 to prośba o kontakt.

Edytowane przez Łukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie wszystkich , 

Mam problem ze swoim CD NAD c 545 Bee - zakupiłem go parę  lat temu z drugiej ręki . Cena była atrakcyjna , import z Anglii . Po roku padł mi laser . Nawet na forum dostałem wskazówki , jaki to laser , gdzie kupić i pomoc okazała się bezcenna  .Zakupiłem wymieniłem i hulał , przez jakiś czas - jakieś 2 lata ?. Problem z tym że ja już wymieniłem drugi raz ten laser bo objawy mi się  pojawiły podobne jak wcześniej , czyli disc error itp . Pomijam fakt że jeden ze sprzedawców na allegro okazał się dla mnie po prostu złodziejem i po zapłaceniu przedpłaty przysłał mi uszkodzony laser . ewidentnie ktoś  nie kompetentny tak grzebał przy rozlutowaniu zwory  ,że go popalił i zniszczył ścieżki - no cóż moje frajerskie 80 zeta poszło w bagno . ale nie o tym miałem mówić , Po zainstalowaniu lasera , który kupiłem na niemieckim ebayu . Znów zaczął odtwarzać , lecz o dziwo pojawiły się problemy w wysuwie tacki . Raz wysuwał , raz nie . Jak już się wsunął z płytą to odczyt był piekielnie długi i nawet myślałem że się zawiesił więc wciskam Open , close , open  ,close i po jakim ś czasie odpalił CD - gra  . No teraz to w ogóle mi nie wysuwa szuflady  , ba nawet pozostaje w takim stanie komunikat close i echo musze go wyłączyć z sieci by znowu spróbować coś  podziałać . Efekt jest taki że w ogóle nie reaguje na żadne przyciski ani nie wysuwa ani  nie wsuwa szuflady . 

Chciałbym poprosić o namiary na kogoś zaufanego  ,kto mi przejrzy tego CD z Okolic Śląska . Nie jestem elektronikiem i może się okazać że problem jest błahy , ale może też być cos poważniejszego  ? 

Może się  okazać że to szmelc i musze kupić nowy CD ? Bardzo mnie zastanawia ta awaryjność mojego egzemplarza 

Bardzo proszę o pomoc . Dziękuję i  

 

Pozdrawiam Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kominiarz napisał:

Witam Serdecznie wszystkich , 

Mam problem ze swoim CD NAD c 545 Bee.......

Chciałbym poprosić o namiary na kogoś zaufanego  ,kto mi przejrzy tego CD z Okolic Śląska . Nie jestem elektronikiem i może się okazać że problem jest błahy , ale może też być cos poważniejszego  ? 

Może się  okazać że to szmelc i musze kupić nowy CD ? Bardzo mnie zastanawia ta awaryjność mojego egzemplarza 

Bardzo proszę o pomoc . Dziękuję i  

 

Pozdrawiam Grzegorz

Znajdź na forum lub Allegro kontakt do Muda44, powinien ogarnąć a przy okazji zrobi Ci moda i w odtwarzacz wstąpi nowy duch.

Mój wprawdzie działał (C516Bee)  ale miał czasem problem z czytaniem i po wizycie u Muda44 gra i to jak... palce lizać 

 

Pan Marcin vel Muda44 mieszka w 
59-180 Gaworzyce, sprawdź czy to daleko od Ciebie. 

Ja korzystałem z kuriera którego polecił Marcin 

Moda robiłem we wrześniu 2020 a wszystko z wysyłkami trwało około tygodnia 

Edytowane przez Zbigniew_69223
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdź na forum lub Allegro kontakt do Muda44, powinien ogarnąć a przy okazji zrobi Ci moda i w odtwarzacz wstąpi nowy

duch.

Kolego Zbigniew moze dajmy wybor koledze co do elektronika.Nie powiem bo sam serwisuje sprzet zawodowo i nie to zeby kogos ganic czy samemu sie tu czy gdziekolwiek reklamowac-poprostu ja nie potrzebuje jej.Do czego zmierzam i czego nie lubie -nie proponuj zadnych modow ,zrob to ze swoim sprzetem a nikogo nie wpychaj w bagno bo potem cos takiego jest nie do odsprzedania a slubu ten czlowiek z tym cd nie bral.Nie to zebym mial cos do Muda 44 ale nich kazdy sam decyduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne problemy ze swoim C546. Problemy ze sterowaniem wysuwem tacki i uruchomieniem odtwarzania. Tak jakby odtwarzacz zapomniał , które funkcje do którego przycisku są przypisane 🙂 Oddałem wówczas sprzęt do najbliższego serwisu audioklanu , w moim przypadku sklep tophifi w Krakowie. Naprawa wiązała się z wymianą jakiegoś modułu odpowiadającego za sterowanie. Kosztowało mnie to ok. 150 zł., CD był już po gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wojtek1234 napisał:

Kolego Zbigniew moze dajmy wybor koledze co do elektronika.Nie powiem bo sam serwisuje sprzet zawodowo i nie to zeby kogos ganic czy samemu sie tu czy gdziekolwiek reklamowac-poprostu ja nie potrzebuje jej.Do czego zmierzam i czego nie lubie -nie proponuj zadnych modow ,zrob to ze swoim sprzetem a nikogo nie wpychaj w bagno bo potem cos takiego jest nie do odsprzedania a slubu ten czlowiek z tym cd nie bral.Nie to zebym mial cos do Muda 44 ale nich kazdy sam decyduje.

Wojtku drogi ciężko cokolwiek napisać żeby nie być posądzonym o nagabywanie lub namawianie.

Dlatego też opisałem  swój przypadek  jak ja to zrobiłem i podzieliłem się na forum.

No ale cóż na to jak Kto  co interpretuje już wpływu nie mam.

Z mojej strony była to sugestia,  ale oczywiście każdy może czytać to inaczej. 

Kolega Kominiarz oczywiście niech decyduje 

Pozdrawiam 

Zbyszek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich  

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi . Faktycznie to może być ten sam problem co opisuje kolega Łukasz . Już się umówiłem z serwisem , który polecił mi sklep MEGAHERZ Z Katowic . W poniedziałek zawiozę sprzęt niech działają . Swoją drogą to abstrahując jakość brzmienia bo to jest sprawa każdego indywidualna , NAD jako marka zawsze mnie osobiście odpowiadała  ,ale jakość wykonania pewnych detali , które w życiu powszednim bardzo irytują jest zastanawiająca . Brak CD to brak muzyki w domu :) więc kolega miał na zbyciu stary CD z lat bodajże 80 tych lub 90 tych marki Yamacha ( nigdy nie przepadałem za tą akurat marką  ) ale jak to mówią na bezrybiu ........ Byłem bardzo zdziwiony jak się wpasował ten  CD w mój wzmacniacz NAD c 326 Bee - bardzo dobra dynamika i muzykalność . Może trochę inaczej eksponowana stereofonia , przestrzeń inne rozłożenie instrumentów - ale ogólnie jest tak ok  ,że pozostanie u mnie jako CD Awaryjny :) Nawiasem mówiąc ten wiekowy CD nigdy nie miał problemów z czytaniem płyt , z mechaniką itp . Podobnie kiedyś byłem u kolegi miał wiekowego technicsa --  grało to wg mojej oceny kiepsko  ,ale to samo mechanika obsługa przez wiele lat bezawaryjna - wysuw tacki prawie bezszelestny . Tak kończąc temat i dziękując Wam koledzy za pomoc podzieliłem się moimi przemyśleniami . Gdzie kończy się granica i wyważenie by dźwiękowo sprzęt był  jak najwyższej jakości a jeszcze nie przypominał kartonu do butów jeśli chodzi o wykonanie jakościowe i użyte materiały ?

Pozdrawiam  Serdecznie  Grzegorz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle ze z problemem typu NAD poradzi sobie nawet myslacy amator-paski,laser,krancowki to zabawa za przyslowiowa flaszke.Wysylac gdzies niema sensu bo z kurierami bywa roznie i wroci w kawalkach a to naprawde pikus nie uszkodzenie.Do mnie sztuki drogie zawsze ludzie dowoza np prawie 50kg koncowka.Poprostu kazdy serwis naprawi to za grosze jesli nie to taki serwis powinien zmienic profil dzialania i tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.06.2021 o 14:07, wojtek1234 napisał:

Ja mysle ze z problemem typu NAD poradzi sobie nawet myslacy amator-paski,laser,krancowki to zabawa za przyslowiowa flaszke

Nie poradzi sobie.

Tuner był dwa razy w naprawie bo gubił ustawienia stacji i bez efektu. Wyrzuciłem na śmietnik i kupiłem Onkyo. Trochę szkoda mi go było bo jakość dźwięku rewelacyjna.

Odtwarzacz CD - 2 razy w naprawie, problemy z napędem (laser wymieniłem sam), bez efektu, leży w piwnicy, kupiłem nowy C546 - ten gra świetnie, MP3 przez USB jak CD.

C375 z ciągłym wyłączaniem, był w naprawie - bez efektu.

I jak widzę nikt na tym forum nie ma namiaru na fachowca coby to naprawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Luki_8_2 napisał:

Kolego te przypadłości o których piszesz to są błahostki, i to w każdym urządzeniu, zmień serwis.

Od kiedy to każde urządzenie samo się wyłącza kiedy ma na to ochotę. Tydzień gra bez wyłączenia a w jednym dniu kilka razy się wyłączy.

Gdyby się wyłączyło na stałe każdy by to naprawił.

 

Edytowane przez wiecho48
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Luki_8_2 napisał:

Miało być " w każdych wymienionych przez Ciebie urządzeniach".

Nie ważne, nie będziemy młócić słomy.😀

C375 to nie jest jakaś tam wysoka klasa, ale jednak sprzęt audiofilski. I jak każdy taki sprzęt potrzebuje audiofilskiego serwisu a nie przypadkowego. Skąd wiesz co ci serwis wsadzi? Wszyscy zadowoleni - ty że gra serwisant że zamiast kondensatora za 200zł wsadził za 5zł.

Na forum szuka się zaufanych fachowców, bo wiesz że sprzęt po remoncie nie straci na jakości.

Oddałem C350 do @muda44 żeby zmodował do rozszerzonej wersji. Mam do niego zaufanie na podstawie opinii z forum i z Allegro. Jak zagra jak C375 a podobno ma być lepiej to C375 pójdzie do piwnicy - czyba że znajdę odpowiedniego fachowca.

A ten C350 to bardzo udany model. Grał lata bezawaryjnie i nie mógł służyć za piekarnik jak C375.

Edytowane przez wiecho48
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli jaki kolwiek nie radzi sobie z urzadzeniem takim jak wzmacniacz,tuner czy cd to taki kurnik powinien zmienic profil dzialania.Niestety u nas w kraju tak jest co drugi mechanik samochodowy i kazdy wie i radzi tzn zmien to i tamto ktos placi zmienia i zaczyna sie zabawa nie wspominajac ze takie auta slychac z kilometra.Latwo sprawdzic takiego serwisanta dac mu np cos na lampach czy np rozstrojony tuner jesli tego nie zrobi nalezy niezwlocznie katapultowac sie z takiego serwisu.Ja robie wszelakie urzadzenia i nie zdarzylo sie zeby moj klient wyszedl z uszkodzonym sprzetem,co zrobic kupi taki miernik ,lutownice i kawalek cyny no i konto obowiazkowe na Elektrodzie i serwis gotowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie za bardzo wiem o co Wam chodzi, kolego wiecho skoro masz zaufanie do kolegi muda44 to dlaczego nie oddasz do niego do naprawy? skoro robi mody to i pewnie naprawia i zna się na rzeczy, kolego wojtek nie każdy dobry serwis naprawia wszystko, jedni specjalizują się w cd, inni tunery, inni lampy, kolego wiecho skoro sprzęt i tak leży to spróbuj się umówić na przyszły rok na serwis do kolegi Mariusza z kanału HI-FI Surgery a będzie 100% pewności że jest zrobione na cycuś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.