Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  577 członków

NAD Klub
IGNORED

Klub NAD


mariuszdab

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie raczej do tych co znaję te sprzęty. Zestaw do cyfry generalnie i może nawet z focusem na pliki - czy lepiej zestawić:

a) M50 (transport) ze wzmacniaczem M2 (wzmacniacz cyfrowy z dac) czy też

b) transport M50 plus dac M51 i wzmacniacz M3.

 

Gdyby tylko skupić się na plikach, cyfrze - jak opinie co do walorów sonicznych? Pytam o soniczne bo oczywiście (hm?) wzmak analogowy (M3) ma pewne przewagi - zwłaszcza gdy słuch się też winylu, ale może to w sumie przesąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy.

 

Od niedawna stałem się szczęśliwym posiadaczem 375-ki. Zapewne ktoś już o to się pytał, ale tu jest ponad 100 stron, więc szukanie zajęłoby mi ze trzy dzionki. Jak sobie radzicie z regulacją głośności z pilota? Jedno dotknięcie guzika to skok 100dB ;-) Ktoś sugerował przełożyć zworki do pre 2 i zmniejszyć czułość, ale podobno pre 2 ma wyższą impedancję wyjściową, więc to też nie do końca najlepsze rozwiązanie.

 

Jakieś porady, pomysły, a może z tą impedancją wcale nie jest tak jak ktoś napisał. Hmm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy.

 

Od niedawna stałem się szczęśliwym posiadaczem 375-ki. Zapewne ktoś już o to się pytał, ale tu jest ponad 100 stron, więc szukanie zajęłoby mi ze trzy dzionki. Jak sobie radzicie z regulacją głośności z pilota? Jedno dotknięcie guzika to skok 100dB ;-) Ktoś sugerował przełożyć zworki do pre 2 i zmniejszyć czułość, ale podobno pre 2 ma wyższą impedancję wyjściową, więc to też nie do końca najlepsze rozwiązanie.

 

Jakieś porady, pomysły, a może z tą impedancją wcale nie jest tak jak ktoś napisał. Hmm...

potencjometr od siły głosu szybko przyspiesza i trudno tak precyzyjnie ustawić, a pilot sprawy nie ułatwia.

Ja przełożyłem zworki z że inna impedancja, ja tej różnicy nie słyszę.

I jeszcze coś....-.cytat wpisu miki450

"Kolegom posiadającym C375 podpowiem, że ma prawie 90 W poboru na biegu jałowym i przy odsłuchach do ok. godz. 8ej, co by sugerowało początkowo pracę w klasie A (są moduły klasy A w pre i końcówce)"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jakie kolumny polecacie do Nad`a 372 ?

Pokój ok 25m2 muzyka jakiej słucham to praktycznie każda poza polo oraz hard rocka.

Zależy mi na bardzo dobrym stereo, "głębokiej" scenie, dobrze brzmiącej górze oraz solidnym basie.

poprzednie kolumny do Dali Zensor 7. Słucham najczęściej z maliny z HiFiberry Digi+ oraz Cd Nad C 542.

Budżet to 4 tys.

Wiem, że takie tematy już były ale zależy mi na świeżym spojrzeniu na sprawę :)

z góry dzięki za odp. !

Jak masz możliwość to koniecznie posłuchaj Audio Academy Phoebe III.

rpi3, digione, tara labs, audio gd, vincent 226mk2, chord epic twin, audio academy rhea

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie radzicie z regulacją głośności z pilota? Jedno dotknięcie guzika to skok 100dB ;-) Ktoś sugerował przełożyć zworki do pre 2 i zmniejszyć czułość, ale podobno pre 2 ma wyższą impedancję wyjściową, więc to też nie do końca najlepsze rozwiązanie.

 

Jakieś porady, pomysły, a może z tą impedancją wcale nie jest tak jak ktoś napisał. Hmm...

potencjometr od siły głosu szybko przyspiesza i trudno tak precyzyjnie ustawić, a pilot sprawy nie ułatwia.

Ja przełożyłem zworki z że inna impedancja, ja tej różnicy nie słyszę.

"Kolegom posiadającym C375 podpowiem, że ma prawie 90 W poboru na biegu jałowym i przy odsłuchach do ok. godz. 8ej, co by sugerowało początkowo pracę w klasie A (są moduły klasy A w pre i końcówce)"

Sylwon, tak jak napisał kol.Bogusław. Przekładaj śmiało te zworki. Żadnej różnicy w impedancji (na max.) nie ma :)

Bogusławie, na pocieszenie dodam, że na biegu jałowym i do ok.godz.8 wzmacniacz pobiera równe 80W przy napięciu sieci 227 V ;)

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwon, tak jak napisał kol.Bogusław. Przekładaj śmiało te zworki. Żadnej różnicy w impedancji (na max.) nie ma :)

Bogusławie, na pocieszenie dodam, że na biegu jałowym i do ok.godz.8 wzmacniacz pobiera równe 80W przy napięciu sieci 227 V ;)

osobiście nie sprawdzałem ile pobiera W ale mam przełożone zwory i pewnie w związku z tym omijam klase A przez lekkie cofniecie potencjometru z tyłu ale przy skuteczności moich Heco (93 dB) musiałem to zrobić bo dotknięcie volume zmieniało silę głosu.

 

Przy okazji zworek...czy warto je wymienić na RCA?I rzecz najważniejsza,czy przy takim zabiegu nic nie uszkodzę?

kiedyś jak się pytałem na forum to mówili że nie warto zresztą masz specjalnie krótkie RCA do tego jeśli chcesz zmienić.

http://www.audioquest.com/audio-enhancements/preamp-jumpers

Edytowane przez Bogusław_59825
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przy okazji zworek...czy warto je wymienić na RCA?I rzecz najważniejsza,czy przy takim zabiegu nic nie uszkodzę?

Kiedyś z ciekawości próbowałem ze zworkami zrobionymi z kabla głośnikowego, kabla mikrofonowego i ze srebrzanki. Żadnych różnic nie usłyszałem, więc pozostawiłem oryginalne zworki ;)

 

osobiście nie sprawdzałem ile pobiera W ale mam przełożone zwory i pewnie w związku z tym omijam klase A przez lekkie cofniecie potencjometru z tyłu ale przy skuteczności moich Heco (93 dB) musiałem to zrobić bo dotknięcie volume zmieniało silę głosu.

 

Też mam zwory przełożone na pre out regulowane i wzmacniacz pobiera 80W - nie ma znaczenia jak włożone są zworki i na jakim poziomie jest ustawiony volume pre ;)

Edytowane przez marian.ch

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakieś opinie odnośnie Nada 319? Jak to gra? Z czym go łączyć? Warto dać tysiaka za ładny egzemplarz? Z tego co poczytałem jest to ponoć jeden z ostatnich fajnych Nadów. Przynajmniej pod względem budowy i dźwięku lepszy niż c370, c372 czy c375. To prawda czy jakieś bajki?

Edytowane przez Mesiah1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakieś opinie odnośnie Nada 319? Jak to gra? Z czym go łączyć? Warto dać tysiaka za ładny egzemplarz? Z tego co poczytałem jest to ponoć jeden z ostatnich fajnych Nadów. Przynajmniej pod względem budowy i dźwięku lepszy niż c370, c372 czy c375. To prawda czy jakieś bajki?

Każdy sprzedający będzie Ci wciskać kity, aby sprzedać sprzęt.

 

Mam wszystkie trzy wyżej wymienione przez ciebie. Każdy z nich ma wystarczającą wydajność prądową i zasili pewnie każde kolumny. 319 daje 120W, C370 daje 125W, C372 daje 150W na kanał dla 8Ohmów. 319 i C370 mają fronty aluminiowe, C372 ma plastikowy. 319 ma podświetlane potencjometry (np. Volume - świetna sprawa, w nocy widzisz poziom głośności), czego nie mają ani C370, ani C372. Każdy z nich waży około 12-15kg, więc każdy z nich to solidne żelastwo. 319 ma jednocześnie największy ze wszystkich, toriod - on jest po prostu ogromny, wielkość dużego talerza, ale wzmacniacz nie ma PowerDrive, który znany jest z nowszych konstrukcji, nie ma też możliwości podpięcia 2 par kolumn, co mają wszystkie nowsze od niego. Wszystko, de facto, zależy od aktualnej koniunktury na rynku. Czemu? Temu, że widywałem w świetnym stanie C372 za 800-900 zł od pierwszego właściciela (handlarze często mają je w okolicy 1500), tak samo widywałem C370 w kwocie 900 (handlarze, a i niektórzy "śmieszni" mieli je w cenach 1200-2500....hehe), zaś 319 stosunkowo rzadko pojawia się na aukcjach i jego kwoty to 900-1300.

 

To dobry wzmacniacz, jeśli jest zadbany to będzie pewnie cieszyć, ale bierz pod uwagę to, że on ma już ze 20 lat i pytanie o faktyczny stan kondensatorów.

 

Mając do wyboru C372, C370 to wybrałbym te dwa z prostego powodu - nowsze, do tego możliwość pracy z 2 parami kolumn. W temacie dźwięku nie odważyłbym się napisać, że on lepiej gra od tamtych, albo tamte grają gorzej od niego bo to jedyny ostatni dobry NAD - bzdury. Każdy z nich gra dokładnie tak samo z tymi samymi kolumnami, muzyką, akustyką. Nie wierz w brednie o zbyt dużym basie tych NAD'ów bo to ponownie będzie kwestia kolumn i akustyki pomieszczenia.

 

SZUKAJ modelu z PILOTEM, bo on go powinien mieć. W sumie, 1000 za zadbany egzemplarz to dobra ofera, ale z drugiej strony, mając C370 albo C372 za 1200...nie zastanawiałbym się.

 

BTW - C370 dostał prestiżową nagrodę branżową, EISĘ.

 

 

Ps - C375 nie kosztuje 1000, a okolice 4500...

 

 

PS2 - ktoś kiedyś pisał, że "ostatnim dobrym NADem jest 317"....czyli to samo co 319, ale o znacznie niższej mocy...więc wiesz, każdy będzie pisać to, co chce, aby coś udało się szybciej sprzedać.

Edytowane przez firekage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem C375, który wyszukałem po długich odsłuchach.

Miałem, bo sprzedałem pod wpływem tzw. chwili.

Teraz kombinuję czym go zastąpić.

W skrócie: C375 to rewelacyjny wzmacniacz za 4500 zł.. Doskonale zbudowany w środku i na zewnątrz.

On przypomina swoich tańszych braci z serii C tylko kolorem frontu.

Wiedziałem to już wcześniej ale nadal okazuje się, że konstrukcje 2 krotnie droższe nie są od niego lepsze.

Edytowane przez miki450
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Bliżej mają go chyba chłopaki z s4home. Chciałem go sobie sprawdzić w moich warunkach z moimi klockami dlatego pytam na forum bo może jest jakiś maniak któremu chciało by się mnie odwiedzić ;-)

Edytowane przez Kejup
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się. Kupiłem zestaw 3240PE + CD 5420. Miałem brać coś innego ale znalazłem komplet w świetnym stanie i dobrej cenie. Mam nadzieje, że będzie to grało chociaż w połowie tak fajnie jak ludzie opisują to w sieci. Biorę pod uwagę fakt, że wzmaka będzie pewnie trzeba wysłać na małe spa. Niby jest sprawny ale to zabytek.

Edytowane przez Mesiah1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z forum ogarnia temat wymiany żarówek (podświetlanie wyświetlacza) w starych CD Nada? Ewentualnie przy okazji zrobiłbym przegląd wzmaka. Jestem z mazur, może być wysyłkowo.

Edytowane przez Mesiah1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Chciałbym sobie kupić jakiś odtwarzacz NAD.

Zastanawiam się nad 514 i miałbym pytania:

 

Jaki charakter i barwę mają wysokie tony w odtwarzaczu NAD 514? Podobno są 2 wersje, ta nowsza łagodniejsza?

 

Czy jest on bardziej po jasnej czy ciemnej stronie mocy?

Edytowane przez sk91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorę jeszcze pod uwagę 502. Ten gra chyba po ciemniejszej stronie mocy.

A jak z barwą wysokich tonów?

 

Nie lubię ostrości, żyletek, iskier, szorstkości, a przede wszystkim sybilantów. Wole zaokrąglone, słodkie, może nawet matowe... i wolałbym żeby było ich ciut za mało niż ciut za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy łączenie Nada 3240 + CD 5420 z Eltaxami Liberty 5+ to dobry pomysł? Słuchał ktoś podobnego połączenia?

A dlaczego miałoby się nie zgrać ? Nad 3240PE to jeden z najlepszych wzmacniaczy jakie wyrwiesz nawet i do 1000zł (nie twierdzę że tyle jest wart z uwagi na wiek, ale dźwiękowo). Gra dynamicznie, łagodnie i szczegółowo, ciepły dźwięk. Jak masz te czarne Liberty to najlepszy wybór taki łagodny Nad, bo one grają trochę ostro. Te na białych głośnikach są inne ale Nad też się z nimi zgra bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego miałoby się nie zgrać ? Nad 3240PE to jeden z najlepszych wzmacniaczy jakie wyrwiesz nawet i do 1000zł (nie twierdzę że tyle jest wart z uwagi na wiek, ale dźwiękowo). Gra dynamicznie, łagodnie i szczegółowo, ciepły dźwięk. Jak masz te czarne Liberty to najlepszy wybór taki łagodny Nad, bo one grają trochę ostro. Te na białych głośnikach są inne ale Nad też się z nimi zgra bez problemu.

Sory, nie zgodzę się. Dla mnie ten wzmacniacz to jedynie forumowe bajanie i przerost formy nad treścią. Mieliśmy go. Sprzedaliśmy. Nie ma on w ogóle mocy by napędzić kolumny pokroju MA, mało tego, on nie ma nawet mocy by solidniej walnąć w metalu czy hard rocku. Jednocześnie brak pilota jest ogromną wadą, o braku soft startu nawet nie wspominam - przełączniki mechaniczne i zawsze walnięcie w głośnikach. Potencjometr współosiowy jest elementem, którego dziś już nie dostaniesz. Jak balans będzie trafiony to nie zastąpisz go niczym, możesz, co najwyżej, albo wstawić identyczny z jakiegoś trupa, albo pominąć całkowicie regulację bo jego koszt często przewyższa cenę wzmacniacza na Ebayu.

 

Ten wzmacniacz to sobie można brać do 500 zł. Powyżej to czysta farsa. Lepiej od niego gra, a podobnie cenowo C325BEE, nie mówiąc już o tym, że w okolicy 1000 zł to można dostać NAD 319...a obok już niebezpiecznie blisko stoi C370...

 

Ten wzmacniacz nadaje się jedynie do bardzo spokojnej, stonowanej muzyki i niczego więcej, gdy te wyżej wymienione są znacznie wszechstronniejsze (nie mówiąc już o 319 i C370 bo te dają 2x120 i 2x125/8...).

Edytowane przez firekage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak gra C325BEE ale miałem C320BEE i ten 3240PE zjada go pod każdym względem. To kulturalne i poukładane granie. W połączeniu z CD 5420 gra to analogowo pełną gębą. Jest fajna przestrzeń i zero wyostrzeń do tego bas nie leje się jak klucha po całym pomieszczeniu. Do tego te modele 4 cyfrowe nie drą tak japy na średnicy jak robią to nowsze egzemplarze. Tak wyczytałem w necie i tak też jest w połączeniu z moimi NEO 3 które trochę środkiem jednak grają. Z C320BEE oraz C340 nie bardzo dało się tego słuchać. Wydaje mi się, że dużo zależy też od stanu danego egzemplarza, padaczki zagrają jak padaczki. Do NEO chce jakiś inny mocniejszy wzmak a do Nada szukam czegoś taniego do 600-700zł. Myślałem właśnie o Liberty 5+, Mission M73 lub M33 itp. Klasyka gatunku.

Edytowane przez Mesiah1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.