Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  576 członków

NAD Klub
IGNORED

Klub NAD


mariuszdab
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

konradskala

 

wzmak byl ponoc modyfikowany 4 lata temu w firmie russ andrews, ktora to jest w uk dystrybutorem kimber cable. połączenie pre z końcówką to jakieś pure silver kimbera; ten kikut pewnie niedlugo zmienie na porzadne gniazdo bo wyglada oblesnie. w srodku ponoc wymieniono kondensatory ale co i jak to nie mam pojecia bo sprzedajacy tez nie potrafil mi powiedziec. pocieszne sa takze "stopki" wzmaka - drewniane stozki przyklejone do spodu pieca. pewnie tez je wywale choc koncepcja niezla - gorzej z wykonaniem. wzmak odbieralem osobiscie od sprzedawcy, i jedyne co sprawdzilem to to, ze dziala oraz nie "trzeszczy" zaden z potencjometrow. w poniedzialek - wtorek powinny dotrzec do mnie tannoy'e profile i wtedy dopiero poswiece wiecej uwagi temu wzmakowi. wzmak kosztowal mnie 140 funtow, czyli jakies 600 zl jak mniemam.

 

pozdrawiam,

kvist.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie zastanawialem sie nad wplywem lasera poza "kaprysnoscia". Np do 522 zawsze mialem awersje

tylko i wylacznie z powodu "kaprysnosci" odczytu. Tam wlasnie siedzi Sanyo.

5425 i 5440 cenie sobie nie tylko za brzmienie ale za bezbledny i super szybki odczyt, tam siedza KSS210A Sony.

Dzis porownywalem 5440 z 502. 502 ma cieplejszy srodek w wyniku czego jest wrazenie bardziej matowego brzmienia, gora bardzo podobna, prawie identyczna, dol moze odrobine schodzi nizej.

Za to 5440 ze swoja mniej ogrzana srednica wydaje sie bardziej detaliczny, bardziej naturalny jak rowniez bardziej "dobitny". Test przeprowadzilem ze wzmacniaczem NAD3020 i kolumienkami Epos ELS3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka!

 

Ostatnio troszkę poeksperymentowałem z tą moją 319tką. Użyłem integry Cyrus7 jako pre a 319 jako koncowkę mocy. Hmmm.. mocno się zdziwiłem. Dźwięk zyskał na detaliczności, pojawiła się słyszalna separacja instrumentów. Tak jakby połączenie mocy i niezłego dołu NAD'a z muzykalnością, oddechem i wybrzmiewaniem górnych rejestrów cyrusa. Bardzo fajnie to zagrało, ta złamana muzykalna średnica NADa plus perlistość Cyrusa. Nie jestem znawcą, ale śmię przypuszczać, że albo NADy mają kiepską sekcję PRE albo dobrą końcówkę mocy. Aż mnie korci aby kupić jakieś dwie 270ki i zmostkowac z pre cyrusa.

Używa ktoś zmostkowanych końcówek NAD'a?

Ciekaw jestem tego dzwięku...

 

Jeszcze inna uwaga. Wszem i w obec (dobrze to napisałem?) wiadomo, ze Nad "lubi się" z kolumienkami Tannoy'a. No to zakupiłem na próbę 16lenie tannoy'e profile 632.

To co usłyszałem naprawde przerosło moje oczekiwania. Wspaniałe kolumienki!!! Stosunek ceny do jakości prezentowanego dźwięku chyba rekordowy...

Ale jak pisałem wcześniej, znawcą nie jestem - słucham tylko sobie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z cala odpowiedzialnoscia moge stwierdzic odnosnie kolumn, ze z mojej praktyki wynika, ze bardzo dobrym jest polaczenie NADa z Eposem - profesjonalnie brzmiace bebny, wczesniej wspomniana perlistosc samej gory oraz jakis taki trudny do okreslenia realizm mini koncertu na zywo.

Szczegolnie fajnie zabrzmiala na Eposach muzyka klasyczna, tak jakby byly jej dedykowane, a przeciaz

to malutkie najtansze Eposki. Zdecydowanie bardziej angazuja sluchacza niz B&W, w moim przypadku 601s2, 602s2. Chyba sprzedam Bowersy i zapoluje na M5 Eposa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM WSZYSTKICH SZCZESLIWYCH POSIADACZY SPRZETU NADa!!! :)

 

Od 4 lat jestem wlascicielelem zestawu NAD T-773 i T-512.Do tego mam Kolumny DALI GRAND jako front i MARKER AUDIO CASIOPEJA SUPERIEUR jako tyl.Prubowalem podlaczyc wyjscie karty muzycznej z PC po RCA lub COAXIAL.Popalily mi sie wszystkie we/wy analogowe i cyfrowe a dotego jeszcze 2 gluwne koncuwki mocy oraz plytka z ukladami dolby.Naprawa tego amplitunera w "BISie" w WARSZAWIE kosztowala 1.500 zl.Po naprawie sprzetu powiedziano mi tylko zebym nigdy wiecej do NADa nie podlaczal komputera.W zwiazku z taka "AKCJA" zakupilem sobie wzmacniacz DENONa za 1300 zl w HORNIE.-Tylko do komputera.On teraz gra podlaczony do PC i nic sie nie pali w nim.Dlaczego nie moge wykorzystac swojego NADa w systemie 5.1 z komputerem PC???Dodam tylko ze ta sama sytuacja nastapila po podlaczeniu wzmaka TECHNICSA SU VX-500-Tez padly mi wejscia i koncuwki mocy. :( Czy ktos z was mial kiedys cos takiego?Co to moze byc? Co do napiecia w sieci to mam wszystko podpiete do kondycjonera AUDIONOVA.

L.G. life is BRUTAL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

A nie próbowałeś przypadkiem podłączyć komputera do sprzętów włączonych ?

Pomiędzy urządzeniami elektrycznymi zasilanymi z sieci, a ściślej pomiędzy ich masami występuje tzw . napięcie międzyfazowe osiągające wartosc mniej - więcej połowy napięcia sieciowego (czyli ok 115-120V) , tylko z dużo mniejszym natężeniem prądu. To wystarczy ,żeby uwalić delikatną elektronikę we współczesnych klockach ,jeśli takowe wystąpi w momencie łączenia przewodem załączonych do prądu urządzeń. Rada - połączyć komp ze wzmacniaczem, przy wyjętych wtyczkach z sieci zasilającej i potem wpiąć i włączać.

Jak powiedział pewien ślepy koń, stając na starcie Wielkiej Pardubickiej: "Nie widzę przeszkód" :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>MACROB

 

Witaj!

 

Zanim podlacze co kolwiek do NADa zawsze wylaczam caly sprzet z kontaktu.-DOKLADNIE TAK JAK MUWILES.

W BIS serwisie pytalem o ta dziwna sytuacje to otrzymalem odpowiedz zeby wogule kompa nie podlaczac do amplitunera.Cos mi tlumaczyl o duzej ruznicy mas miedzy KOMPEM A NADem.Dodatkowo to prubowalem uziemiac-polaczylem drutem obudowe NADa i puszke KOMPA i koniec drutu przylutowalem do kaloryfera.Oczywiscie wszystko na wyjetych wtyczkach z kontaktu.-I ten sam problem sie powturzyl raz jeszcze.Kiedy zobaczylem rachunek za naprawe to stwierdzilem ze chyba bedzie lepiej kupic jakis tani wzmacniacz TYLKO do KOMPA :)- I kupilem DENONa PMA 700 AE, ktury jest non stop podlaczony do KOMPA i dziala bez awarii.-Dlaczego dziala? Czy ten DENON moze miec jakies lepsze zabezpieczenia?

 

POZDRAWIAM!

L.G. life is BRUTAL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jeżeli któryś z Forumowiczów mieszka w UK i jest zainteresoany zakupem tunera rds AM/FM C440 oraz piecem C319 (fotki są w tym wątku) to dziś po 23.00 puszczam je na ebay.co.uk

 

Przepraszam za "handelkowy" wpis ale do działu ogłoszeń także się nie nadaje.

 

Pozdrawiam,

kvist.

post-18476-100003476 1235062688_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Ja też proszę o przyjęcie do klubu ! Właśnie po raz pierwszy słucham NADa i... to jest to czego szukałem!

 

Do pełni szczęścia brakuje mi CDka tejże firmy, z tego co wyczytałem już tu najlepiej było by 514, co oprócz niego? 512? Może któryś z kolekcjonerów ma coś na zbyciu to ja na PW bym go bardzo serdecznie przyjął :)

post-21842-100003414 1235133942_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że nikt się nie obrazi jak zamieszczę recenezje playerków ze strony hifi.pl a jednocześnie kolega "zlowik" na tej podstawie wyrobi sobie własne zdanie :)

 

510 http://www.hifi.pl/recenzje/cd/nad510.php

512 http://www.hifi.pl/recenzje/cd/nad512.php

514 http://www.hifi.pl/recenzje/cd/nad514.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 514. Być może już w tym tygodniu przyjdzie do mnie.

 

Więc jeszcze została kwestia IC. Jakich używacie, jakie najlepiej współpracują z NADami? Chciałbym aby był naturalny i nie "mułowaty" Obecnie mam kLOTZ LA GRANGE GY107.

 

Warto szukać coś innego za kwote ok 100-150 zł? myślałem o Tara Labs Prism 100a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.