Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  577 członków

NAD Klub
IGNORED

Klub NAD


mariuszdab

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem co było ale wszystko wróciło do normy ,rozumiem ze AUX nie grało z mojej winy gdyz chciałem uruchomic jedno konto Spotyfi na dwóch aparatach ,ale dla czego odcinało CD tego nie wiem.

Warto pchać się w Nada 541? czy czekać cierpliwie na 541i ,te dwa modele najbardziej pasuja wzorniczo do mojego NAD 320...

Widziałem też 541i na Ebay ale  jakoś boję się przesyłek z takimi rzeczami.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.12.2019 o 20:21, freepio napisał:

Mam C375 z Cambridge N851 jako źródłem i Dynaudio X18. Brzmi to wszystko razem bardzo fajnie jednak kusi mnie taka mała skrzynka mająca wszystko w jednym. Warto?

Nie warto. W cenie nowego M10 szukałbym używanego M32 + blueos2. Od czasu do czasu mam okazję posłuchać tej większej (jak to nazwałeś) skrzyneczki razem z AP Scorpio - gra to niesamowicie. Jak zwykle wszystko zależy od $$$ ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O mamusiu! Teraz zobaczyłem ile kosztuje ten M32 ? No to pewnie trochę sobie poczekam na używkę w cenie M10. Ale nie szkodzi - nie pali mi się.

Z takim budżetem jak za M32 z salonu pewnie najpierw celowałbym w lepsze monitory (bo już na pewno monitory, nie podłogowe).

Maraudio, a słuchałeś tego M10? Czy możes go porównać z którymś z klasyków BEE?

Screenshot_20191208_193637.jpg

Edytowane przez freepio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, niestety jeszcze nie słuchałem, ale może w niedługim czasie uda się to zmienić (zobaczymy). Natomiast M10 ostatnio widziałem na jednym z naszych polskich podwórek aukcyjnych poniżej 10 kzl w top stanie i pełen komplet. Wiem, że M10 kupić używany jest trudno (mały wybór), ale jest to możliwe. A rozważałeś może zakup C388 + blueos2 - w dyszce się zmieścisz spokojnie. Naprawdę niezły wzmak.

Edytowane przez Maraudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Nie rozważałem C388. Rzecz w tym, że z M10 zrealizował bym miniaturyzację systemu, którą sobie (nie bardzo zobowiązująco) zaplanowałem. No nic - na razie odpuszczę, poczekam, zajmę się słuchaniem, bo C375 z X18 pozwala robić to z przyjemnością. Zawsze można lepiej, nie zawsze trzeba od razu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 28.12.2019 o 13:06, Cloude73 napisał:

Witam,

Szukam potencjometru zintegrowanego (balans głośność) do NAD 3300.


Szukałem pół roku (do 3240PE). Marne szanse - ostatecznie wymieniłem na nowy bez balansu w środku. Jedyna opcja to kupić inny zepsuty sprzęt z dobrym potencjometrem np. jakiś uszkodzony wzmak, albo tani magnetofon NADa. Potrzebuję jeszcze przełącznik kanałów, to możemy zrobić zrzutę na jakiegoś dawcę ?

Edytowane przez Bieda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2019 o 18:58, Cloude73 napisał:

Jestem za ?

https://m.olx.pl/oferta/nad-deck-6325-CID99-IDxoqlw.html#position=13&page=13

Może to byłby dawca. Jesteś z Warszawy?


Z Poznania, ale bywam w Wawie. Ten niestety nie ma przełącznika kanałów takiego jak we wzmaku. Potencjometr taki sam. Chyba trzeba polować na popsuty wzmacniacz, może być z innej serii, ale z podobnym układem pokręteł. Jak coś wypatrzę to będę pisał ?

Tu masz taniej ten magnetofon:
https://www.olx.pl/oferta/magnetofon-kasetowy-nad-6325-CID99-IDzav11.html

A tu wzmacniacz ze wszystkim działającym:

https://www.olx.pl/oferta/wzmacniacz-stereo-hifi-nad-3130-CID99-IDCO6PW.html

Edytowane przez Bieda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potencjometr we wzmacniaczu ma inne parametry niż ten z magnetofonu, do wzmaka musi być 20k om x2 plus balans 5k om, te w magnetofonach mają 100k om x2 i 10k om balans, jak co posiadam potencjometr do magnetofonu jak i wiele innych części do NAD 6100, 6325.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Mam taką zagwozdkę:) Aktualnie posiadam końcówkę mocy Nad C275 wraz z pre Audiolab 8200 DQ. Kolumny aktualne to Pylon Sapphire 31, które są wystawione na sprzedaż gdyż docelowo będą najprawdopodobniej Pylon Diamond 28. Chciałbym pójść oczko wyżej i myślałem o zmianie Audiolaba na pre Nada C 658 ( ew. Rotel RC 1590 ). I tu pytanie do Was czy miał ktoś okazję słuchać tego Nada C658 i lub ew. porównać go z Audiolabem lub ww. Rotelem? Czy warto zmienić wg. Was mój przedwzmacniacz na któryś z ww. Z góry dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam:)

Edytowane przez kaziu106
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
5 godzin temu, c-k napisał:

Chciałem zapytać o wejście słuchawkowe w NAD C356bee...Czy podpinając słuchawki w C356 nie powinno odciąć głośników?W C326 tak właśnie było,a w C356 jak podpinam słuchawki,to dźwięk się wydobywa również z kolumn. 

Nie odłączy kolumn ponieważ 356 masz wyjście na dwie pary kolumn włączanych przyciskami A i B, w 326 nie ma tej opcji dlatego rozłącza automatycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć wszystkim. Od kilku dni jestem posiadaczem NADa C356 Bee i nurtują mnie 3 być może idiotyczne kwestie:

1. W trybie czuwania dioda zasilania świeci się na bursztynowo. Po włączeniu wzmacniacza przez chwilę świeci na czerwono, a dopiero potem na niebiesko. Czy jest to normalne i OK? Wolę się upewnić, bo w instrukcji jest napisane że dioda czerwona sygnalizuje włączenie się obwodu zabezpieczającego.

2. Czy to jest normalne, że po całkowitym przyciszeniu w głośnikach, czy słuchawkach słychać bardzo cichą muzykę?

3. Zworki z przedwzmacniacza do Main In. Przy wymianie na inne ma znaczenie z którego Pre Out jest wyprowadzenie do Main In?

Będę wdzięczny za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ostatnio pojawił się mały problem z moim NAD C356bee.Otóż po załączeniu pograł parę minut,nagle coś trzasnęło w głośnikach i  wyłączył się.Wyłączy w ten sposób,że przyciski które były wcześniej aktywne(soft cliping,tone defeat,źródło w tym przypadku DISC/MDC,speakers A)dalej świeciły na niebiesko oprócz przycisku POWER.Ten świecił na czerwono.Po wyłączeniu i załączeniu gra normalnie.Zdarzyło mi się to po raz drugi.Za pierwszym razem myślałem,że może jakieś przesilenie w mieszkaniu,ale tym razem grał sam wzmacniacz.Czy może ktoś wie co to za przypadłość?Będę wdzięczny za pomoc.          

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na testy C320 BEE  i  co do pytania 1 działa tak samo . Czerwone jest do momentu aż przekaźnik odpali głośniki

Dziwi mnie tylko że gdy uruchamia się przyciskiem (  nie pilotem ) to   trzeba wcisnąć przycisk  ze źródłem  bo sam nie potrafi zaskoczyć  i czeka na czerwonej diodzie .

Ad 3 nie wiem za bardzo o co ci chodzi  ale z pre out np L dajesz do main in  L . Jak zamienisz  to będą zamienione kanały raczej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.