Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  577 członków

NAD Klub
IGNORED

Klub NAD


mariuszdab

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie drogich Kolegow, co prawda tej hierarchii nie pamietam, ale.........

Docelowo zestawiłem wzmak 320 z cd 514 jak zalecał mi Kolega Noru i dokupiłem radio 412, wszystko to podlaczylem do kolumn, ktore posiadam od zarania dziejow tj Elac 109,2 i jest bajka, skonczylem NA RAZIE z kombinacjami i ciesze sie muzyka, dokupuje plyty i raduję sie cala paszczą :)

To jest to co chciałem usłyszeć!!!! Pozdrawiam gorąco wszystkich NADziarzy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miałem nad'a c300(moim zdaniem grał lepiej niż c320) i cd 512(wcześniej yamaha) połączone klotzem 107,i różne tannoy'e. Najlepsze okazały się Reveal 5-studyjne.Połączone były ze wzmacniaczem kablami IMG Stage Line.Wymieniłem wzmacniacz na Cyrusa 1,została reszta.Potem lampa,szerokopasmowce i "wynalazki" w różnych cd.Jakoś nie miałem odwagi na inwestowanie w nad'a choć polowałem na serię "monitor".Potwierdzam ,że nady grają dobrze ze sobą, nawet połączone "zwykłymi" kabelkami.Moim skromnym zdaniem różnica jakościowa występuje dopiero przy c370.Kiedyś nady zestawiano z kolumnami "Avance".C 370 pięknie grał z monitorami tej firmy coś tam ..mkII(kosztowały ponad 5tys).Słuchałem kilkakrotnie uwiedziony dżwiękiem.Niestety nie był to dla mnie zestaw budżetowy.Mam sentyment do nada zwłaszcza do cd 512 i 514.A na marginesie, choć płyta czołowa nie jest efektowna ,to barwa wyświetlacza ma swój czar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

dopiszę się do wątku z trzema elementami:

 

- wzmacniacz NAD 3020i

- deck NAD 6340

- gramofon NAD 5120

 

Wszystko kupione nowe kilkanaście lat temu, mimo upływu lat w doskonałym stanie i w 100% sprawne. Nie sprzedaję. :-)

 

Pozdrawiam miłośników szarych staroci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to doczekalismy sie zakladki KLUBY, czy lepiej czy gorzej, bo ja wiem, chyba mniej przejrzyscie.

Ale za to w tej sytuacji mozemy wybrac prezesa klubu :) :) :)

A tak serio, to ludzie siedza na STEREO, tam glownie watki ozywaja i staja na gorze listy watkow.

No coz, ale jako zalozyciel watku codziennie bede go odwiedzal z nadzieja na nowe wpisy, pozdrawiam goraco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie NADowie zarowno w Waszych systemach jak i teoretycznie jakie kolumny zgrywaja sie świetnie

z NADem?

U mnie oprocz Elac 109,2 wspaniale komponuja sie sonicznie kolumny zamkniete z lat osiemdziesiatych

niemieckie Heco Interior100, bas czynia twardszym i punktualniejszym a gore bardziej przejrzystą.

Napalilem sie ostatnio na Cantony Fonum250, ale poszly mi kolo nosa, mam wrazenie, ze moga fajnie zagrac - stara dobra niemiecka szkola dzwieku, mysle tez o Kefach Q15, wzglednie o malych Crestach

lub Codach, tez malych. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zdjęcia mojego Nad'a 3300 są na pierwszej stronie tego wątku, ale dodam jeszcze jedno większe.

Swój wzmacniacz kupiłem pod koniec września '07 na allegro od "Aarhus-K2" za nie całe 550zł, w wyniku licytacji. Dotychczas sprawuje się bez zarzutów, poza potencjometrem który trzeszczał - popsikałem go "Kontakt PR" i teraz jest dobrze. :) Zobaczymy na jak długo.

Jedyną aktualny akcję jaką znalazłem jest ta:

http://cgi.ebay.co.uk/NAD-3300-Stereo-Amplifier_W0QQitemZ250253525328QQcmdZViewItem?IMSfp=TL0805301419a28923

Poniżej zakończone już aukcje:

http://cgi.ebay.pl/NAD-3300-Monitor-Series-Stereo-Amplifier_W0QQitemZ200216652618QQihZ010QQcategoryZ22509QQcmdZViewItem

http://cgi.ebay.pl/SUPERBE-AMPLIFICATEUR-AUDIOPHILE-NAD-3300_W0QQitemZ170211114302QQihZ007QQcategoryZ93380QQcmdZViewItem

Opinie:

http://www.audioreview.com/mfr/nad/integrated-amplifiers/PRD_116015_2717crx.aspx

 

Nad 3400 to podobno połączenie końcówki 2400 z pre 1300. Pisałem już o tym że jest na pilota.

Manual ze strony Nada:

http://www.nadelectronics.com/img/datasheets/NAD_3400.pdf

Posiadam schemat 3400.

 

------

 

Mam pytanie do wszystkich posiadaczy Nad'ów. Jakie macie kondensatory w swoich wzmacniaczach?

Rok produkcji 3300 to '87-'88[i chyba jeszcze '89] więc dobrze byłoby je wymienić, kiedyś pisałem o tym na forum. Okazało się że w obu Nad'ach jakie mam/miałem są beznadziejne TEAPO.

-=>sav

Miałem kiedyś 302 i były TEAPO, jakie są w twojej?

post-2463-100002021 1212435956_thumb.jpg

“Kejseren er i garderoben!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mariuszdab, 2 Cze 2008, 18:27

 

>Panowie NADowie zarowno w Waszych systemach jak i teoretycznie jakie kolumny zgrywaja sie świetnie

>z NADem?

 

Mariusz, jeszcze w akademiku grałem Cody 7 na 3020 i było przecudownie (cd Pioneer-7500), najlepszy budżetowy systemik jaki można miec (moim zdaniem-:) Również, Q15 na 2200, zagrały wyśmienicie ( co było do przewidzenia, gdyz potrzebuja one dobrego "zasilacza" aby pokazac co potrzfią, błędem jest instalowanie Q15 do tanich wzmacniaczy) Zawsze polecam zastawienia NAD-KEF, niezawodna kombinacja.

pozdr.Fb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys, bodajże w 96 lub 7 roku dystrybutor NADa sprzedawal kpl, amplituner 710, cd 510 z Codami 7 lub 8,

a wzm 312, cd 512 z Q15. Osobiscie nie sluchalem ale recenzenci z AUDIO byli zachwyceni.

Teraz pytanie, co lepiej zagra Coda czy Q15 a moze pomyslec o malych Crestach?

Wspolpracowalyby ze wzm 314 i cd 502, 512, 5425.

Czy Koledzy zgadzaja sie z teoria, ze NADy sa nieczule na Interconekty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mariuszdab, 5 Cze 2008, 17:43

 

>Teraz pytanie, co lepiej zagra Coda czy Q15 a moze pomyslec o malych Crestach?

>Wspolpracowalyby ze wzm 314 i cd 502, 512, 5425.

 

 

Ha, dobre pytanie. Zupełnie niezanam Crest, wiec pomine:) Co do Coda 7 i Q15 to dwa rózne podejscia do konstrukcji brzmienia. Coda, była najtanszym modelem w katalogu, gra wiec jak tani głosnik. Jest to jednak "tani dzwiek najwyzszej próby". Wesoły, elastyczny ale precyzyjny kiedy potrzeba, nieprzynudza nawet gdy zapuscisz ballady L. Cohen'a ;)

Q15, to pierwsza w katalogu konstrukcja UniQ, nasladująca brzmieniowo dziesieciokrotnie drozsze zestawy (RDM i Ref.). Dzwiek jest pełny, głeboki, równowaga tonalna itd. daleko im jednak do RDM.

Wybrał bym Cody7, napewno są ciekawsze i mozna je "odkrywac" za kazdym słuchaniem.

pozdr. Fb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa, na nic moje gadanie :):):)

Dobry wybor, napewno lepszy glosnik, tyle ze nie tak interesujacy jak Coda.

Posluchaj troche i powiedz jak oceniasz zakup. Pamietaj, ze Q15 niemaja kompleksow w stosunku do drogich i dobrych wzmacniaczy, niemaja sie czeko wstydzic. Napewno niezawiada :)

pozdr. Fb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup Kefow w zasadzie podyktowany jest ciekawoscia. Moje Heco Interior 100 graja u mnie okolo 3,5 roku i w tym czsie probowalem juz kilkakrotnie je wymienic, ale zawsze wykaszaly nowych kandytatow na swoje miejsce. Swojego czasu probowalem zapodac wspaniale recenzowane monitory roku 1998 Tannoy M2,5.

Niestety po 20 minutach Tannoyki pomaszerowaly grzecznie z podkulonym ogonem do pudelka a potem na strych, gdzie leza do dzisiaj (nowki). Przy bezposrednim porownaniu z Heco zagraly plasko, malo dynamicznie, bardzo ciemno, nijako. Heco maja wrecz krystaliczna gore ale niemeczaca, srodek bez uwag, bas jest energetczny, punktualny, majacy spora wage, jest dobrze roznicowany, ogolnie kolumny sa dynamiczne i sprawiaja, ze NAD jest szybszy i bardziej przejrzysty. Heco pracuja w systemie obudowy zamknietej, ich wysokosc, to raptem 33cm, dokladnie tak wygladaja:

http://www.allegro.pl/item343690954_kolumna_heco_interior_100.html

W sobote uruchomie KEFy, to skrobne pare slow, mam nadzieje, ze zaskocza mnie dzwiekiem jako kolumienki dedykowane NADowi i wreszcie to Heco powedruja na strych lub na Allegro.

Mam do nich wyjatkowy sentyment, zmienialy sie klocki, a one ze wszystkim graly dobrze i efektownie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ze smutkiem musze napisac, ze KEFy Q15 nie sprawdzily sie. Podlaczylem je do wzm 320 zespolonego z cd 502. Dzwiek byl maly, malo rozdzielczy z basem jak z pudelka po butach :)

Na szczescie mialem mozliwosc zwrotu kolumn bez strat w kasie. Okazyjnie kupilem w ciemno prawie nie uzywane

B&W DM601S2 i teraz podoba mi sie. Bas jest wspanialy, gora czysta bez zapiaszczen i przybrudzen, moze lekko wycofany srodek ale NAD to nadrabia. Szczegolnie imponuje mi dzwiek werbla oraz uderzenia palka

w rant werbla, wybrzmienia blach oraz jedwabiste wokale bez nieprzyjemnych sybilantow.

Mysle, ze moge czuc sie usatysfakcjonowany i z czystym sumieniem sprzedac przewspaniale HECO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak gdzieś tam wczesniej wspomnialem z NADami graja Elacki 109,2. Do tej pory wydawalo mi sie, ze jest ok. Teraz jednak zauwazam, ze wszystko jest na miejscu oprocz przejrzystości. Blachy sa niesmiale

i lekko matowe. Jestem zdecydowany na zmiane kolumn, tylko obawiam sie zeby nie popelnic bledu.

Pomyslalem o Bowersach 602 lub 602,5..... co tu mozna jeszcze wymyslic uzywanego do 1500pln.

Elac 109,2 to wspanialy glosnik i boje sie zeby nie narobic glupot. Trzy lata temu cena dystrybutora

to prawie 4000 zl, u prywatnych importerow kosztowaly 2800. Ja kupilem okazyjnie jako likwidacja ekspozycji za 1800 zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolejne doswiadczenia, kupilem w kwietniu, ale dopiero dzis uruchomilem wzm.NAD314, do niego podlaczylem cd tez NAD5425 i kolumny B&W DM601s2. Nie moge wyjsc z podziwu, piekna barwa, super srodek

porazajacy cudownymi wokalami, wspanialy bas i delikatna nie narzucajaca sie gora, przestrzen, cos wspanialego.

Ewidentnie jest to zasluga wzmacniacza, ktorego to goraco polecam zarowno do rocka jak i do jazzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.