Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  576 członków

NAD Klub
IGNORED

Klub NAD


mariuszdab
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki za fotke "tyłeczka", ile on ma mocy na kanał?, jaką realną wartosc moze przedstawiac?

z jakimi kolumnami gra u Ciebie?

Z tej linii widuje sie amplitunery, tez bardzo urokliwe ale wzmacniacz widze poraz pierwszy.

Prosilem o tyl zeby sprawdzic czy wejscia sa CINCH czy DIN. Moze przymierze sie do takiej ozdoby ale

raczej do amplitunera gdyz chyba nie ma szans na znalezienia radyjka do Twojego wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie coś kiedyś znalazłem:

 

Leistung: 2 x 35 W RMS an 8 Ohm (2 x 50 W Sinus an 4 Ohm)

Leistungsbandbreite (IHF): 15 Hz- 50000 Hz

Frequenzgang: 20 hz-20 kHz +/-1dB

Gesamte harmonische Verzerrungen bei Nennleistung: < 0,1%

Intermodulationsverzerrungen bei Nennleistung: < 0,5%

Dämpfungsfaktor an 8 Ohm: > 45

Störabstand Phono /Micro: > 60 dB

Störabstand Tuner/Tape/Aux: > 85 dB

Eingangsempfindlichkeit Phono: 2,5 mV

Höhenfilter, Steilheit: - 5dB bei 10 kHz

Höhenregler: +/- 11 dB bei 10 kHz

Tiefenregler: +10/-11 dB bei 100 Hz

 

W tej chwili już u mnie nie gra, ale pracował z jakimiś kolumnami Sony.

Wierzę w jedynego, kabla grającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Integra NAD C372 ma w sobie identyczą końcówkę mocy jak 272. Pre 162+272 to nieco drożej, bo przecież są dwa osobne urządzenia i rozdzielone sekcje. Podejrzewam, że zagra lepiej od C372. Sam kiedyś miałem chrapkę na taki zestaw, ale w końcu kupiłem wzmaka 319, który w opiniach znających się na rzeczy dźwiękowo przebija C372.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady, ale różnica między pierwszą a drugą opcją to nie tak mało, ok. 1000 pln.

Ponawiam więc prośbę o więcej szczegółów. Chciałbym wiedzieć czy to co różni te dwa rozwiązania elektronicznie, ma na tyle istotny wpływ w reprodukcję dźwięku, że warto ponieść koszty.

Niestety łódzkie sklepy (te które znam), nie bardzo dysponują tym czego od nich oczekuję.

Zawsze coś stoi na przeszkodzie. Uciekam więc po wiedzę do bratnich dusz naszego forum.

Pozdrawiam WOY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konradskala, 11 Lis 2008, 22:11

 

>A wracając do twojego odtwarzacza

.....................................

Kurcze, przepraszam, przeoczyłem ten wpis, przeczytalem go dopiero dzisiaj. Wczoraj sprzedalem cd, wrzucajac jeszcze wysylke kurierska jako gratis. Masz racje, ale ze mnie taka "szczera Kasia", chcialem dobrze zeby nikt do mnie w przyszlosci nie mial pretensji.

Kiedys kupilem od bardzo statecznego jegomoscia amplituner NADa 701 w wersji angielskiej. Jak poinformowal mnie, ze wymienil wtyczke, sam pomyslalem, ze to szmelc z niemieckiej wystawki z obcieta

wtyczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam zestaw NAD z serii Monitor Series: Tuner 4100, CD 5300, Wzmacniacz 3300PE.

Poszukuje kolumn podstawkowych do tego zestawu. Pokój, w którym to wszystko ma grać ma okolo 11 m2, muzyka jakiej slucham to jazz i elektronika.

Sprzętu nie zamierzam szybko zmieniać, dlatego szukam kolumn, które będą pasowały bardzo dobrze do tego zestawu i pograją razem przez długi czas.

Przedział cenowy jaki mnie interesuje to 2000 max, chociaż wolę wydać mniej. Kolumny mogą być używane, z nowych w tym przedziale nie spotkalem jeszcze nic ciekawego.

Jeśli ktoś ma doświadczenia z podobnym zestawem to prosze o jakąś rade.

post-21525-100009964 1228325555_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pochwale sie, gdyz jestem ucieszony jak male dziecko:). W zasadzie moge powiedziec, ze jestem wlascicielem nowej zabawki. Jest to wzmacniacz NADa z linii Monitor Series, model 3400. Nawet w najglebszych snach nie marzylem, ze takie cacko bedzie moje. Kupiony od znajomego, wizualnie i technicznie jak nowy, oczywiscie z pilotem, ponizej fota i dane(zdjecie pogladowe, wzm. identyczny):

http://www.polkaudio.com/forums/showthread.php?t=71546

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z Was posiada jakis opis badz knige instrukcyjna do NADa3400?, tam tyle tych roznych "pstrykow" i z frontu i z tylu, ze glowa mala:)

Mam slaba nadzieje, ze ktokolwiek to ma, ale bede wdzieczny za udostepnienie na maila lub droga pocztowa jesli w wersji papierowej. W razie czego, to prosze o info na PW.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ja chce dolaczyc do szanownego grona ;-)

co prawda moj wzmacniacz NAD nie nalezy do tych bardzo starych ( ma juz co prawda ladnych kilka lat ),ale innego klubu NAD-a tu nie ma wiec...

wiecie co jest piekne ? dzieki NAD-owi odkrywanie starych nagran na nowo,tych smaczkow

( smyczkow ;-)..teraz juz wiem,o co chodzilo w tak wielu wpisach,ktore przez lata czytalem na forum,a mowiacych "odkrylem stare nagrania na nowo"..i to jest wspaniale uczucie,ktorym chcialem sie z Wami podzielic,mimo,ze moze bedziecie sie smiali,bo moj NAD to zwykly C 320 :-)))))

szukalem wzmaka,ktory rozjasni mrok moich kolumn i znalazlem :-)

tylko sluchac i sluchac,a kto wie...moze w przyszlosci przesiade sie na wyzszy model ?

Pozdrowienia

Smuga cienia spowija..;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AL, 320 wcale nie jest smieszna, posiadam takowa. Przed 320 posiadalem amplituner 701, 705 i wzmacniacz 304. W porownaniu z wymienionymi gra bardziej energetycznie, bardziej przejrzyscie. Moc jest wystarczajaca, smialo napedza spore 4ohmowe kolumny, najlepiej czuje sie w towarzystwie cd tez NADa.

Jesli wyzszy model, to 370, podobno lepszy od obecnego 372, ale jesli NAD, to spokojnie wystarczy 320.

Moja gra u mnie od maja i w tym systemie nie planuje zmian:)(NAD320/NAD514/NAD412/ELAC109,2)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam miłośników starych (ale jarych) NAD-ów. Ja przerobiłem kilka klocków ale skupię się może na CD, bo chyba te są mniej popularne i znane od wzmacniaczy. Przeszedłem przez CD w następującej koleności 502,510,512,514,541 i na koniec powrót do 514. Za każdym przejściem na kolejny model było w zasadzie tylko lepiej (czasem wyraźnie, czasem mniej). Niestety 541 był dla mnie kompletnym rozczarowaniem i po miesiącu go odsprzedałem. Na 514, który uważam za najwybitniejszy model z serii podstawowej (nie licząc serii "S") skończyło się firmowe brzmienie czyli ciepło, barwa, gra środkiem ale bez niepożądanego zamulania. Obecny zestaw słuchawkowy (vide zdjęcie)jest bardzo czuły na wszelkie zmiany i przy słuchaniu 514 jest spora różnica na plus w porównaniu do 510 czy 512. Także jak ktoś lubi stare firmowe brzmienie Nad-a, to jako źródło szczerze polecam tego cedeka. W cenie rynkowej (ok. 400zł) myślę że raczej nie kupi się nic lepszego. Laser sony kss210 jest ciągle dostępny więc nie ma problemu z ewentualną wymianą.

pozdrawiam wszystkich

post-19605-100008516 1230070660_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i ja :) Maciek, Radom.

Dopiero od niedawna zacząłem delektować się słuchaniem muzyki. Zacząłem od wyciągnięcia starego wzmacniacza Unitra Ws 503, później wymiany głośników na nowe (kotki wydrapały mi dokładnie wszystko papierowe parę lat temu) w kolumnach Diora. Dokupiłem sobie do tego odtwarzacz CD Diory tak bardziej z sentymentu do polskiego sprzętu. Jednak podłączając do porównania jakiś średni odtwarzacz Technicsa sprzed ponad 10. lat przeżyłem szok. Diora odstawała od niego na kilometr w tyle. I wtedy się zaczęło :)

Zacząłem szukać jakiegoś "dobrego" odtwarzacza CD, trafiłem na to forum. Tu napisałem ogłoszenie. I padło na NADa 514. Tak jak założyciela wątku, tak i mnie NADy zauroczyły swoim wyglądem :) O jakości ciężko mi mówić, bo porównanie mam tylko do polskiej Diory i Technicsa, który wcale chyba nie jest taki zły, bo względem NADa nie ma tragedii, przynajmniej na moich obecnych głośnikach....

Do tego dokupiłem amplituner NAD 705, ale czuję, że nie na długo, bo chciałbym jednak mieć osobno tuner i osobno wzmacniacz. A po przeczytaniu tego wątku, wybiore chyba jakiś model z tych starszych serii czterocyfrowych :) Ale to w przyszłości. Na razie czas na zmianę kolumn, bo to chyba jest podstawa w jakości i słąbe ogniwo mojego łańcucha.

Tak czy inaczej zacząłem zabawę w audio i zacząłem ją z NADami i z nimi chcę się dalej bawić :)

Pozdrawiam wszystkich nadowców :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kluzik, Ciesze sie, ze "przystales do bandy NADowcow" i goraco polecam Ci w przyszlosci, najlepiej niedalekiej, wzmacniacz 314, slowo honoru - bajka!!!.

Potem zapodasz sobie radyjko 402 lub 412 i bedzie przyslowiowa gitara.

Zycze Ci Wesolych Swiat i gory fajnych prezentow:)

Ja dostalem 5 fajnych plytek jazzowych i zaraz ide sluchac na nowo kupionym wzmacniaczu NAD3400, dziekuje Swiety Mikolaju:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Dołączam do klubu :) a nada mam juz jakies 2 lata. Mój jest dla mnie najładniejszy, a jaki zadbany!

Mam takie pytania:

Czym różnią sie starsze nady, takie jak mój, od tych nowszych? np. C320bee

Gdy zmieniłem kolumny na troche lepsze zacząłem odczuwać brak watów.

Na co mogę go zmienić, żeby charakter grania pozostał ten sam, a przybyło watów?

Na allegro pojawiają sie nady monitor 3100, jak one grają? A jak np. C350 , C370 ?

Sorry za dużo pytań.

Pozdro dla fanów NAD-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>spiler86,

>Gdy zmieniłem kolumny na troche lepsze zacząłem odczuwać brak watów.

 

Czy to przypadkiem nie jest związane z selektorem wyboru impedancji? Niestety nie wiem jak to jest w twoim wzmacniaczu (automatyczny/manualny wybór impedancji) ale mój znajomy posiada ampli NAD 7xxx (coś tam?) i zdziwił się, że sporo lepsze brzmienie jest gdy przełącznik ustawiony jest na 4 ohmy (normal) niż na 8 ohm. W tym drugim przypadku wyraźnie słychać rozlewający się bas i brak wysokich tonów. Kolumny 8 ohmowe a selektor ustawiony w tryb normal (4 ohm) i dużo lepsze brzmienie.Sprawdź ustawienia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety 3020 nie ma przelaczanej impedancji, u mnie pokazal niezle kopyto zarowno na 4, 6 jak i 8.

Wymienione wczesniej wzmacniacze 3100, 3300, 3400, to urzadzenia z drugiej polowy lat 80 czyli wiekowo podobne do 3020. Brzmieniowo bardzo dobre, najwyzsza polka NADa(wtedy).

Ja osobiscie sluchalem nastepujacych modeli: 3020, 304, 314, 320, 3400, amplitunery 701, 705.

Bezkonkurencyjny jest 3400 i bardzo podoba mi sie 314. Reszta gra oczywiscie tez dobrze, ale nie potrafie ich poukladac brzmieniowo, wiec wyroznilem wg mnie te najciekawsze.

Slyszlem tez ogromne pochwaly odnosnie 317 i 319, ale nie sluchalem. Podobno tez mocno wyroznia sie na korzyść 370. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.