Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  576 członków

NAD Klub
IGNORED

Klub NAD


mariuszdab
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

>Mam takie pytania:

jak one grają? A jak np. C350 , C370 ?

>Sorry za dużo pytań.

>Pozdro dla fanów NAD-a

 

te nowe NADy to chyba już nie to samo, sam mam 3240PE i gra rewelacyjnie

a seria C350, C370 to takie suchotniki, watów im co prawda przybyło ale brak im muzykalności znanej ze starych modeli, ot taki suchy, techniczny, odchudzony dźwięk... przynajmniej z moimi kolumnami tak to grało, że nie dało się tego słuchać

możliwe że nowsze serie C3x2 i C3x5 grają lepiej, ale czy na tyle aby dorównać starym ? osobiście wątpie ale nie przesądzam bo ich nie słuchałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno jeszcze gorzej od C3x0

Mam 320 i faktycznie jest bardziej sucha i brzmieniowo "szpiczasta" od np miesistej 314.

Na pewno jest mniej ciepla, ale uwazam, ze muzykalnosc jest zachowana, w mniejszym stopniu co prawda,

za co wine chyba ponosi wieksza dawka przejrzystosci.

Mam 3020 i nie ma przelacznika 4-8. Nawet jesli taki przelacznik znajduje sie na tylnej scianie, niewolno przelaczac podczas "jazdy", wzmak musi byc wylaczony z sieci, takiej informacji udzielil mi kiedys serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Selektor wyboru impedancji należy przestawiać na wyłączonym wzmacniaczu bo zdaje się, że następuje mechaniczny wybór uzwojenia na transformatorze - szkoda by było zrobić "kuku" wzmacniaczowi.

Różnicę w brzmieniu słychać niemal natychmiast po przełączeniu 4/8 ohm - kumpel był u mnie niedawno z tym amplitunerem i sprawdzaliśmy jak sobie poradzi z moimi kolumnami a przy okazji zmieniał wartości na selektorze - jak napisałem powyżej, przy 8 ohmach bas się ciągnie jak flaki w oleju a wysokich po prostu nie ma, przy 4 ohmach wyrównuje się całe pasmo a bas jest kontrolowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy przełączeniu na 4 ohmy wzmacniacz bardziej się grzeje. Ja mam na swoim 3130 kilka klocków więc profilaktycznie przestawiłem ana 8 ohm. Natomiast w 319 przełącznik umożliwia albo stereo albo mono, nie wybiera się impedancji. Zastanawia mnie tylko po co jest tam napisane "one pair 4 ohm, two pairs 8 ohm" jak nie mam przełącznika A+B na froncie i jest jedno wyjście na kolumny.

post-14987-100007915 1230900917_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>konradskala,

>Przy przełączeniu na 4 ohmy wzmacniacz bardziej się grzeje.

 

Mogę się mylić ale wydaje się, że w takim ustawiniu "dmucha" więcej prądu na wyjście co przy kolumnach "prądolubnych" jest wskazane bo będą lepiej kontrolowane.

 

Przełącznik Stereo/Mono to nic innego jak BRIDGE (mostek) tj. zmieniasz parametry uzwojenia transformatora.

To, że na tabl. znamionowej kolumn jest wpisane 8 ohm wcale nie oznacza, że dla pewnych czestotliwości ich impedancja nie schodzi niżej.

Prosty przykład: Kolumny Visaton VIB 170 AL gdzie impedancja nominalna to 8 ohm a z wykresu impedacji wynika, że dla 5kHz impedancja wynosi 5 ohm. Przy tej częstotliwości obciążalność dla wzmacniacza jest pewnie żadna ale zawsze..

post-18737-100007911 1230902456_thumb.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam NADA 7130 więc chyba sie tu nada.

 

"Jak podłączysz po regulowanym wyjściu do końcówki mocy to czeka cię niestety konieczność każdorazowego zmniejszania sygnału na wyściu CD przed rozpoczęciem słuchania muzyki. Dzieje się tak ponieważ po włączeniu zasilania CD sygnał ma najwyższą wartość i przed wciśnięciem "play" KONIECZNIE musisz pilotem zmniejszy sygnał do minimum. Nie spotkałem jeszcze CD, który miałby "pamięć" poziomu sygnału lub zaczynał z najniższego poziomu."

 

Zwykła Yamaha CDX 496 ma "pamięć" poziomu sygnału.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po nocnych testach :) sprawdzałem przełączanie 4-8ohm. Słuchałem głównie: Gosii - siła marzeń, hurt - między pomiędzy gdzieś, jay delano - just like me (nie smiac sie, to mialem pod reka)

Przyjmując poprawkę na moje pomieszczenie, kolumny które podobno mają słabą średnicę i móje ucho, to zauważyłem: że na 4ohmach wysokie są dla mnie już ostre, wokal cierpi, a basu jest troche mniej, ale w granicy błedu.

Przy 8ohmach mogłoby być minimalnie więcej skraju pasma, ale narazie jest ok, wokal dużo lepszy i bas bardziej mi odpowiada, na 8ohm dla mnie barwa dźwięku jest ogólnie przyjemniejsza i tak zostanie (dopóki coś się nie zmieni) może kolumny kiedyś? może wzmacniacz? Gałka vol. byla w tym samym polozeniu, a nie odczułem róznicy w glosnosci. To tyle.

Gdybym zmienił wzmak na nada np. monitor 3100, to co bym zyskał? Pobór mocy niewiele wiekszy niż w moim 220VA. PS. nie da się słuchać cicho, mało basu, fajnie sie robi gdy zapala sie pare lampek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zareczam Ci, ze kupujac 3100, 3300 bedziesz zadowolony i dumny z posiadania, zerknij na Allegro jest

fajny 3300, utarguj troche i wez. Uszkodzony jest tam jeden zacisk kolumnowy, ale zawsze mozesz

pracowac na komplecie nie uszkodzonym, zreszta naprawa banalnie prosta sprawa.

Nie jest to suchotnik, ma miesa tyle, ze ciezko Ci bedzie pojac:)

To jest seria Monitor Series, to juz nie jest zabawka. Niektorzy mowia, ze lepiej od pozniejszej serii Silver Line.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>spiler86,

zauważyłem: że na 4ohmach wysokie są dla mnie już ostre, wokal cierpi, a basu jest troche mniej, ale

>w granicy błedu.

 

Widocznie co kolumny to inne wrażenia z odsłuchu - u siebie zauważyłem jedynie zmiany na skrajach pasma, wokale były ok.

PS.

Chciałem być pomocny :)

 

 

>mariuszdab,

Posiadam identyczny CD jak twój tj. c540. Wg mnie to bardzo dobry CD, brzmieniowo nawet lepszy niż tak popularny Marantz CD63 KI.

Ciekawi mnie twoje zdanie o tym CD, z pewnością masz więcej porównań niż ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

540 mam podlaczona do NAD314, napedzajacego B&W 602s2.

Wczesniej zamiast 540 podlaczony byl 5425. Po zamianie cedekow odczulem jedynie mniejsza rozdzielczosc, 5425 mial zdecydowanie bardziej odseparowane dzwieki, barwa pozostala ta sama lub roznica jest tak niewielka, ze jej nie wyczuwam. Po kilku minutach ucho przyzwyczailo sie i ten

niewielki mankament przestal przeszkadzac.

Brzmienie nasladujace analog ale wystarczajaco przejrzyste, srodek bardzo dobitny a przy tym naturalny, bas miesisty, duzy, ale odpowiednio twardy i szybki. W brzmieniu nie dopatrzysz sie cienia nalecialosci syntetycznych, nie jest za ostro i nie jest za ciemno, jest naturalnie

Gdyby powietrza bylo tyle co w 5425, to byloby super bombowo, a tak jest tylko bombowo.

Marantz brzmi dla mnie lekko syntetycznie, mnie to nie odpowiada, moze do rocka lepszy.

Ja na swoich NADzikach slucham smooth jazz, latin jazz, bossanova, jazz Krallowej, poza te gatunki nie wychodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt - mocna, naturalna średnica i pełny dobrze kontrolowany bas to spore zalety. Do pełni szczęścia nie brakuje wysokich tonów, które są zawsze obecne ale nie stanowią podstawy brzmienia - to należy do średnicy.

Dla mnie to bardzo dobry uniwersalny CD, z resztą materiału muzycznego (nie tylko jezzowe wariacje) też dobrze sobie radzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie NADa 3300.

Na kilku fotkach w google znalazlem zdjęcia gdzie gniazda głosnikowe wzmacniacza maja możliwość podłaczenia bananów, mój NAD takiej możliwości chyba nie ma, a gniazda nie wyglądają tak jakby miały wyjmowaną jakąś zaślepke.

Stąd pytanie: czy da sie to jakos zrobić czy sa po prostu 2 wersje tego wzmacniacza, z róznymi gniazdami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nic takiego jak wersja pod banany i wersja bez bananow, jesli da sie wyjac zaslepki, to

zaaplikujesz banany, jesli nie da sie ich usunac, trudno, tylko goly kabel.

Nigdy nie zastanawialem sie nad tym tematem, gdyz zawsze aplikuje gole kable, bananow uzywam tylko od strony kolumn.

Po przejrzeniu kilku aukcji, widze, ze wszystkie 3300 maja demontowalne "dekielki" w terminalach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>mariuszdab, 3 Sty 2009, 23:13

 

>To powiem Ci tylko jedno, jak po 540 posluchalbys 5425, to dopiero bys sie zdziwil, jeszcze wiecej

>realizmu

 

Przy C540 jest bardzo dobrze i w 2000 r. to jeden z lepszych playerow testowanych przez polskie Audio (chyba nawet faworyt), zagraniczna prasa też wyrażała się o nim w pozytywach (podobnie jak o c520). Niestety 5425 nie będzie dane mi posłuchać ale wyczytałem, że to bardzo udany model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dołaczyłem do szacownego grona użytkowników tej legendarnej marki. Kupiłem wzmacniacz NAD 310.Jako, że jeszcze nie doszła do mnie paczka ze wzmacniaczem to, moje pytanie brzmi czy dźwiękowo podobny jest do NADA 3020 (którego miałem dawno tamu i mi się bardzo podobał ten dźwięk) ? Czytałem sporo opinii na jego temat i wiekszość z nich była bardzo pozytywna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.