Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  577 członków

NAD Klub
IGNORED

Klub NAD


mariuszdab

Rekomendowane odpowiedzi

Gość BlueMax

(Konto usunięte)

Zdjęcia mojego starego kompleciku - czy jest wystarczająco stary? ;)

Służył mi wiernie przez prawie 2 lata i pozostawił dobre wspomnienia. Dźwięk w zestawieniu z Totem Hawk został w głowie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!

To mój pierwszy wpis na forum. Już od 15 lat niezmiennie z NAD 302. Osobiście uważam, że NADy mają wielki urok brzmieniowy i bardzo oryginalny wygląd, w którym się wręcz można zakochać. Moje pierwsze spotkanie było w 1991 roku kiedy to w Bydgoszczy w Studiu HIFI p. Jacka oglądałem wystawkę ze sprzętem NAD. Śmiałem się do łez z kolegami z dodanych opisów, wycinków z angielskiej prasy, jakoby NAD 3020 to najbardziej wzięty wzmacniacz świata. Po drugiej stronie ulicy Laser Fan a tam: piękne czarne, z dużą ilością złota klocki: Pionnera, Denona, Technicsa itp. z nimi kultowe kolumny Infinity Kappa. Cóż pięknie to i może wtedy wyglądało ale dzwięk nijaki nie angażujący ani powalający. Po pewnym czasie odwiedziłem salon HIFI , ciekawość a może co innego, i miałem możliwość posłuchać zestawu NAD z kolumnami Dali. Nie pamiętam jaki model, pamiętam że w sekcji wysokotonowej był głośnik wstęgowy. Brzmienie - powaliło mnie i zmieniło diametralnie spojrzenie na brzmienie zestawów NAD. Później słuchałem różnych konfiguracji NADów i zawsze ich dzwięk mi bardzo pasował. Jak pokazał się NAD 302 zakupiłem go i jestem z nim do dzisiaj. Gra w komplecie z CA D500. Jest nieźle ale mój ojciec ma CD NAD 514 i muszę powiedzieć, że bije Cambridga na głowę. Cały czas kombinuję aby go gdzieś wymienić na NADa.

 

Pozdrawiam wszystkich NADowców

 

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten NAD S100 to bardzo fajny, przejrzysty, zrównoważony pre.

Miałem NAD 302 z Dali 450 przez 10 lat i z sentymentem wspominam to czaderskie brzmienie :)

minidsp SHD Studio; Nordost Thor; DAC Musetec MH-DA005; Octave V80; Dynaudio C1; 2xREL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może podać typy CD NAD-a, które nie mają problemów z odczytem CD-R. Naczytałem się w opiniach, że niektóre są grymaśne, głośne, długo wczytują, przeskakują, a niektórych płyt wogóle nie czytają. Szukam "pewniaka" dla człowieka z kolekcją płyt w większości na CD-R. Wzmacniacz 320, kolumny Acoustic Energy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej niezawodne sa typowe staruszki, u mnie 5420, 5425, 5440.

Wczytuja w blyskawicznym tempie, doslownie wkladasz plyte, zamykasz szuflade i juz jest zaladowana,

skrajne utwoty odczytuje bez chwili namyslu, czytaja cdr bez przeskakiwan w 100%. Maja lasery KSS210A.

Te nowsze typu 502, 512 juz grymasza pomimo laserow-idealow. 502 czyta przyzwoicie, ale na cdr potrafi coraz przeskoczyc, 512 zas czasami potrafi w ogole nie czytac cdr wypalonego z wieksza predkoscia, tąpniecia na cdr - standard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem wzmacniacza NAD3100 oraz Tunera NAD4300 (seria monitor). Poszukuję CD do zestawu. Z tego, co się orientuję w grę wchodzą CD5000 lub CD5100. Może ktoś ma na zbyciu jeden z tych modeli (może być nawet nie do końca sprawny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przekonany, ze tak, gdyz tandemy NADa bywaja lepsze niz klocki "w pojedynke"

Wez pod uwage cd5420, 5425(podane modele nie sa klopotliwe, gdyz maja zaaplikowane tanie lasery).

Na Allegro jest obecnie wspanialy 5320 oraz 5240, ale tam ida bardziej klopotliwe lasery i prawdopodobnie drozsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem z ciekawości pierwsze lepsze trzy płytki CD-R i czyta :) Ale nie wiem czy czyta wszystkie, czy czyta te gorzej nagrane również... Po prostu nie słuchałem nigdy muzyki z CD-Rów. Ale w kazdym razie u mnie trzy odczytał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mojemu nadzikowi coś odbija. Wcześniej gdy go włączałem było słychać tylko lekkie "pyk" a pozniej "brum, brum" najpierw w lewym potem w prawym kanale.

Wczoraj jak go włączałem, to myślałem, że już po głośnikach, ostry hałas, aż sie prawie wszystkie diody świecą, a poźniej powoli wygasają i ustępuje to "brumienie".

Teraz włączam go tylko przy włożonej przejściówce na słuchawki.

Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się was zapytać czy jest jakaś różnica pomiędzy NADem 3020e a NADem 3020i . Z tego co wiem to wersja "i" była ostanią wersją NADA 3020. Poza innymi terminalami głośnikowymi różni się od wersji "e" tym, że posiada gniazda pre-out main-in, których wersja "e" nie miała wogóle. Czy jest jakaś różnica w brzmieniu obu tych wzmacniaczy? Która wersja jest lepsza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harmana juz sprzedałem. Generalnie podobał mi się bas w tym harmanie, niski, ciepły ale góra nieco zamulona. Miałem już kiedyś NADa 3020A i ten dźwięk mi się bardziej podobał. Harman nie ma takiej sceny jak NAD. Czy ktoś już porównywał NADA 3020e z NAdem 3020i pytam bo chce go kupić, a mogę wersje "e" kupić bardzo tanio i nie wiem czy warto, czy może lepiej dopłacić do wersji "i"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w 304 ?? Na allegro jest 306. Oraz dwa z monitor serii.

Jaki minimalny pobór będą miały takie 3100 / 3300 (skoro max. to 560)?

PS. nikt nie wie, co może dolegać mojemu nadowi? (pare wpisów wyżej) Czy jak zamontuję układ opóźnionego załączania głośników to mu przejdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w 3020 w momencie wlaczania i wylaczenia przycisku power w glosnikach slychac przez ok 1-1,5 sekundy cos co mozna nazwac szuraniem.

Jest wiele dobrych wzmakow NADa, roznia sie brzmieniem, ale ogolny charakter jest podobny(firmowy).

Jesli to ja mialbym teraz cos kupic na Allegro, to

http://www.allegro.pl/item533893424_wzmacniacz_nad_3100pe.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, on chyba czeka na mnie, od dłuższego czasu, ale musiałbym swojego spieniężyć.

Tylko że w moim ten hałas trwa teraz pare sekund i jest nie do wytrzymania, gdybym nie wsadzal tej przejsciowki od słuch. to moze by bylo po kolumnach..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Kiedy pierwszy raz spotkalem sie z dzwiekiem NADa - a bylo to okolo 15 lat temu - nie bylo mnie na niego stac. Ale pomyslalem sobie wtedy, ze kiedys sobie NAD'a sprawie. Zbiegiem lat sluchalem roznych klockow, w tym nada u znajomych, i zawsze patrzylem na niego przychylnym okiem.

Obecnie slucham na klockach innego producenta, z ktorych jestem zadowolony i nie chce ich zmieniac ale... cos mnie ostatnio naszlo /w sumie dwa miejsca zamieszkania/ i sprawilem sobie alternatywny system ;-) tani "second hand" ale jakze cieszy :-)))))))

No i trafila w moje rece piekna 319stka w stanie, ze mucha nie siada...

Malo tego, troche grzebnieta przez firme Russ Andrews (UK).

Nie ma o tym modelu za wiele na naszym Forum, wiec wkleje kilka fotek (niestety zrobione "telefonem")

A o dzwieku napisze za kilka dni jak dojada do mnie ... Tannoy'e Profile 632

Tymczasem dopisuje sie do Klubu i serdecznie pozdrawiam,

 

kvist.

post-18476-100006010 1232667070_thumb.jpg

post-18476-100006011 1232667070_thumb.jpg

post-18476-100006012 1232667070_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 25

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.