Skocz do zawartości
IGNORED

tani dobry CD / transport


Gość romzo

Rekomendowane odpowiedzi

Gość romzo

(Konto usunięte)

proszę o poradę jaki tani tansport/odtwarzacz warto kupić. budżecik malutki - max 1.5 tys tak więc nowe urządzenia odpadają niestety. na razie kieruję się na CD Pioneera np PDS 06 - wygląda solidnie ale raczej nowszego niż 4-5 lat chyba się nie dostanie, za to cena za taki napęd chyba dobra - ok 1200zł. dopiero potem planuję zakup przetwornika. albo z "nowszych" modeli? pd 707?

może podpowie ktoś ewentualne inne rozwiazania.

nawiasem, czy PDS 06 jest dobry dźwiękowo ?

z góry dziękuję za wszelkie sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Greg ze strony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) na forum pisze jesli tak to fajnie jesli nie to mozesz z nim zagadac na emaile ... duzo pioneera robil i cos nieco wie ...

Jest jeszcze 1 stronka o maniakach Pioneera ale gdzies mi link przepadl jak znajde to dam ...

 

Z Pioneerem to moze byc problem. Jesli padnie ci laser lub mechanizm to bedziesz w tarapatach finansowych, ale to samo jest z lepszymi mechanizmami Sony. Taniej wychodzi z Philipsem.

 

Sony ES z serii 5xx mozesz juz za taka kase kupic, ja kupilem swojego Pioneera 06 za 1kzl nowego z sklepu w stanie upadlosci. Test pioneera jest na HiFi ... trzyma sie kupy to co napisane, tylko ciezko mi sie odniesc do brzmienia CD firmy Pioneer bo to moj 1 CD z tej firmy, kupiony dosc przypadkowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość romzo

(Konto usunięte)

mechanizm pionera podobno "nie do zdarcia" :) a lasery w piniekąd masówce raczej chyba są do dostania.

modeli sony wogóle nie znam

mimo iż docelowo ma być to transport to na razie będę używał go jako cd więc dźwięk też jest ważny.

które konkretnie modele Sony mam obejrzeć ?

dzięki za link

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Nie słyszałem pioniera, więc nie mam porównania. Mam na sprzedaż transport Luxman D-007, a jednego używam od kilku lat (mam dwa). Myślę, że cena mogłaby być dla ciebie atrakcyjna, bo w 1000zł się zmieścimy.

Jest to urządzenie z początku lat 90 z wyjściem optycznym. Powala wszystkie tanie kompakty (porównując brzmienie samego transportu!) i gra lepiej niż marantz 17ki. Przede wszsytkim, jak ja to mówię, dźwięk jest zasklepiony, żadnych dziur, każdy zakres pasma jest trzymany za mordę no i oczywiście detal.

Pozdrawiam

mac

([email protected])

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co zrobisz z tym wyjsciem optycznym co ??? Nie ma cyfrowego elektrycznego.

 

Co do Sony ... to tez jest na forum maniak sonego Piotrek608

 

Tu link do maniakow Pioneera tylko cos widze nie dziala strona "o sprzecie"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość owidiusz9 (nie zalogowany)

(Konto usunięte)

nie słyszełem pionnera ale mam do sprzedania onkyo 7711. nie wiem czy Ciebie to zaintersuje i nie chcem nalegać czy też uprawiać na forum propagandy. służył mi kilka lat ma mały defekt, dlatego cena moze być atrakcyjna. wiem ,ze jest b. dobry do ewentualnych przeróbek i ma solidny transport. jezeli jesteś zainteresowany, proszę o kontakt ([email protected] lub 600-67-66-91)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Frycu

przyjmuję naganę.

Uważam, że 7711 to dobry CD, zwałszcza jeżeli się go conieco poprawi. a myślę za za 1200 to uda się go kupić i zrobić mały remoncik. ostatnio na allegro poszedł z 1 kzł. otwarcie napisałem, że sprzedaję aby nie być oskarżonym o stronniczość.ale racja, to nie jest strona ogłoszeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o wyjście optyczne z mojego luxmana: jest tylko optyczne. Niektórzy uważają to za wadę, ponieważ zwykły coaxial gra lepiej. Moje doświadczenia są różne co detj sprawy. Powiem tak: układ transport-przetwornik przy kablu optycznym za 70zł kładzie inne tanie rozwiązania. Jeżeli chcesz wykorzystać maximum możliwości zestawu - trzeba wyrzucić kasę na dobry optyczny przewód - kilka stów, ale na coaxiala też! Kiedyś miałem transport AKAI, który miał wyjście takie i takie, nie powiem, żeby z coaxialo było lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No najprosciej to sa 2 wyjscia z cyfrowych optyczne "TOSLINK" i elektryczne "cinch lub coaxial". Do reszty i ich parametrow to do ekspertow musisz skladac pytania.

 

Ale wiekszosc przetwornikow z tego co sie orientuje pracuje wlasnie na wejsciach elektrycznych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo tak naprawdę to możemy się bawić w optyczny lub coaxial i to wszystko jest g. warte, kwestia jakości obu i kropka. Tak naprawdę to brakuje w tym transporcie czegoś innego: i2s. Jeżeli brakuje synchronizacji to możemy sobie gadać o sznurkach przez całą zimę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważam, że w niższych puapach cenowych tak naprawdę nie słuchamy przetwornika, tylko dobroci transportu, dlatego powinniśmy wybrać transport i do później do niego przetwornik dopasować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem-:). O efektach nie chcę mówić, bo nieporównywałem tego do czegoś dużo lepszego. Kiedyś chciałem kupić zwykły kompakt do 3 tys i nic mi jakoś nie grało, ktoś zaproponował mi to cudo i tak już zostało. Chciałby sobie niedługo kupić transport z i2s, bo mam to w przetworniku i się marnuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o dobry transport, to może Sony CD20ES lub 30ES. Nie wiem niestety ile może kosztować używany, ale chyba 1,500 wystarczy. Napęd robi naprawdę dobre wrażenie. Solidny i ciekawie rozwiązany jak w droższych konstrukcjach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 27

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.