Skocz do zawartości
IGNORED

KRAFTWERK


I&I

Rekomendowane odpowiedzi

Żałuję do tej pory,że jak miałem mało lat w 1980 albo 1981 ,to nie byłem na ich koncercie w Sopocie albo Gdańsku(nie pamiętam dokładnie).A im bardziej stary jestem,to tym bardziej ich chłonę.Szukam również ich płyt na analogu,ale nic nie pojawia się na na tzw.wtórnym rynku.

Przejechałem uTube i posłuchałem i upewniłem się,że są OK.

Na pocżątek proponuję coś takiego z koncertu w Utrechcie 1981 i ewentualnie proszę o więcej jak ktoś ma.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>I&I

Po pierwsze do zakładki muzyka ,po drugie Minimum MaximumDvD ,podlączam siepod wątek bo ja szukam CD Kraftwerku ale w wersji niemieckiej .Gdyby ktoś miał to jestem otwarty na propozycje.pozdrówka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podłączam się pod temat "kupna" w wersji niemieckiej ,ale analogów.

Jesteśmy już na MUZYCE.

I przepraszamy Szanownych z Bocznicy!

WE ARE THE ROBOTS!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Ktos kiedys zlosliwie napisal ze potegra Kraftwerku opiera sie na homosexualnej milosci Floriana i Ralfa. Nie wiem ile w tym prawdy ale wiem na pewno ze nalezy doceniac ludzi ktorzy nie dosc ze sami stworzyli wlasne syntezatory to jeszcze potrafili na nich swietnie grac. Sa pionierami elektronicznego brzmienia i niedoscignionym wzorem dla wielu. W swoich tekstach starali sie akcentowac zagubienie czlowieka we wspolczesnym swiecie gdzie panuje kult postepu technicznego. Nie wiem dlaczego przypomina mi sie w tym miejscu niemiecka (trudno przechodzi mi przez usta to slowo) kapela Ein Sturzende Neubauten ktora ponoc tez probowala przedstawic to samo jednak w jakze nieudolny sposob fundujac sluchaczom solo np na wiertarce udarowej:D

 

Moje ulubione plyty:

Radioactivity

Trans Europe Express

Man Machine

Computer Love

Tour de France

 

To byloby na tyle:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>discomaniac71

Einsturtzende Neubauten to jest ostra jazda,jeśli mnie pamięć ,40 latka i więcej, nie myli.Trza było mieć zdrowie do Kolegów.Chyba grali w Polsce za komuny?Może się mylę i źle kojarzę ze Słowackimi braćmi z "nie wiem jak się nazywali w tej chwili",ale już wiem Laibach?

Pozdrówko,jak mawia Nowy40:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I&I, 12 Lut 2008

 

"Ja twoj sługa. Ja twoj rabotnik."

Kraftwerk - Tatusiowie techno.

 

 

Laibach to Słoweńcy. Bardziej Ramstein niż Kraftwerk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

I&I

o mnie | ignoruj | PW

stat: 792 / 206 / 0

 

12 Lut 2008, 01:07

>discomaniac71

Einsturtzende Neubauten to jest ostra jazda,jeśli mnie pamięć ,40 latka i więcej, nie myli.Trza było mieć zdrowie do Kolegów.Chyba grali w Polsce za komuny?Może się mylę i źle kojarzę ze Słowackimi braćmi z "nie wiem jak się nazywali w tej chwili",ale już wiem Laibach?

Pozdrówko,jak mawia Nowy40:-)

 

 

 

E Laibach fajny byl:) Pamietacie taki stary kawalek austriackiej grupy Opus Live is life (1984)? Laibach nagral to jako Lieben heist lieben a kawalek brzmial jak marsz sredniowiecznego rycerstwa:) Jak slysze Laibach to mi sie jakos tak niesmiertelny Frank Zappa przypomina - nie wiem czemu:) Faktycznie w jakims sensie Kraftwerk byl pionierem nie tylko samego brzmienia techno (wielu djow do dzis wzoruje sie na tej muzyce) ale takze techno jako pojecia. Na plycie Electric Cafe (1986) pojawia sie okreslenie "synthetic electronic sound" i "techno pop". To techno jest zwiazane z sama tematyka ktora zajmowali sie w tekstach muzycy z Kraftwerku a nie z nowym pionierskim gatunkiem muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71, 13 Lut 2008, 12:50

 

>12 lat spedzilem

>przed mikrofonem.

 

Kydryński ? Santor ?

 

 

Tak tylko żartowałem :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gustaw, 13 Lut 2008, 13:00

 

>discomaniac71, 13 Lut 2008, 12:50

>

>>12 lat spedzilem

>>przed mikrofonem.

>

>Kydryński ? Santor ?

 

Spiker na dworcu Kraków Główny;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Kraftwerku czerpie wiele zespołów, w tym wspomniane już Rammstein i Laibach (ten pierwszy nagrał zresztą, całkiem niezły, cover The Model).

Jeżeli już mamy porównywać Laibacha i Rammstein, to chciałbym tylko zaznaczyć, że chłopaki z Rammstein otwarcie przyznają, że czerpią też z Laibacha - nie odwrotnie ;)

Byłem na koncercie Laibacha w grudniu w Krakowie (w klubie Studio) i... byłem nieco rozczarowany. Muzycznie ok, ale zero supportu i całość trwała jakieś 75min - żadnego bisu, nic - zagrali swoje i poszli. Troszkę kiepsko :/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Koledzy!!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) mam już bileciki, kto będzie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie w jakims sensie Kraftwerk byl pionierem nie tylko samego brzmienia techno (wielu djow do dzis wzoruje sie na tej muzyce) ale takze techno jako pojecia.

 

nie do końca - o ile byli pionierami wykorzystania określonego, elektronicznego brzmienia to nurt techno narodził się później, w latach 80-tych w detroit. tuzy typu Robert Hood, Juan Atkins, Underground Resistance inspirowali się pewnie technicznym brzmieniem niemców ale idea za dźwiękami była zgoła inna. tam gdzie niemcy widzieli odhumanizowanie jednostki, panowie z US zastąpili czystym hedonizmem z lekką nutką dekadencji. później podchwycili to niemcy (tresor, jeff mills) a dziś komercja zjada swój własny ogon.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać że o ile za współczesnym techno nie przepadam, to muzyka Kraftwek ma w sobie wciąż coś ze świeżości i tej radości którą pokazują artyści gdy są przekonani o pionierskich poczynaniach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też będę:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też koniecznie chcę :-)

 

Pewnie zabiorę całą rodzinę, bo syn lubi, żona nie pogardzi, a szwagier do dziś wspomina występ z Krakowa sprzed 4 lat, na który go zabrałem właściwie na siłę ;-)

Szykuje się zatem mocna ekipa z mojej strony. Już zacieram łapska.

 

Pozdrowienia dla fanów K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega shukenja myśli, że Detroit techno to hedonizm z lekką nutką dekadencji to proponuję poczytać więcej o kulturze tego miasta i inspiracjach twórców techno. Bieda, upadek, zniszczone nadzieje, industrialne ruiny...futuryzm, ekspresja, ekstaza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ekstaza właśnie. swego czasu czytywałem sporo na temat, sama muzyka do dziś jest dla mnie ciekawa i inspirująca, szczególnie jej bardziej niszowe odmiany. napisałem że podwaliny pochodzą z tego miejsca, nie definiowałem kierunku brzmienia, tak samo jak nie napiszę że minimal w stylu tresora to muzyka na wesele chociaż wszyscy przy niej tańczą. po prostu inaczej widzę idee fixe kraftwerk a inaczej pionierów współczesnego techno i house z detroit/niemiec itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Kto z Kolegów (i Koleżanek?) wybiera się na koncert Krafrwerk 3D na Malta Festiwal do Poznania 28 czerwca? Bo ja jadę!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-17176-0-08309900-1370890041_thumb.jpg

post-17176-0-18365400-1370890056_thumb.jpg

post-17176-0-34659700-1370890065_thumb.jpg

post-17176-0-87252200-1370890087_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy artykuł z Onet.pl

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.