Jump to content
IGNORED

Nagonka milicji

Guest Zakonspirowany

Recommended Posts

Guest Zakonspirowany

(Konto usunięte)

Informuję, że w Legnicka policja zwróciła się do dostawcy usług internetowych, czyli TP SA o udostępnienie danych klientów prywatnych, w celu weryfikacji oprogramowania zainstalowanego na ich komputerach.

Należy liczyć się z wejściem policji do domu na "blachę" i skonfiskowaniem komputera. W przypadku wykrycia oprogramowania bez licencji, grozi grzywna do 7 000 PLN.

Takie akcje będą przeprowadzane w innych miastach Polski.

Na blachę to można szczupaka złapać - a na pewno nie można dokonac rewizji ...Ale po wizycie Billa ukazało sie pełno tego rodzaju bzdurd . Podążając za spiskową teoria wszechświata można sobie wydumać ,że darowując szkołom czy MEN komputery pewna amerykańska firma np Microsoft wynajęła państwowa policję do ścigania polskich obywateli we własnych domach . Tych samych obywateli którzy na tą policje płacą min 19 % dochodów . Czy wobec tego prywatna zagraniczna firma może wynająć w Polsce państwową policję do działania przeciwko polskim obywatelom w imię osiąganie własnych tj tej firmy korzyści ;-) ?

A kiedy przyjdą przeszukać ci dom,

Ten, w który mieszkasz chłopie,

I kiedy sprawdzą twój CD-ROM,

I na płytach nagrane kopie,

Gdy pod drzwiami staną, i nocą

Z nakazem w dłoni w drzwi załomocą -

Wiesz o jaką im chodzi zbrodnię?

Ściągałeś pliki

Przez dwa tygodnie.

Już przed twym domem setki są glin,

Dokąd uciekać? Chyba do Chin.

A wszystko przez to, że owe dane,

Wprost z Ameryki były pobrane

Co czyni z ciebie kogoś gorszego,

Niźli mordercę wielokrotnego...

Kiedyś przyjdą na pewno pogrzebać ci w kompie

Może się zlitują, w co szczerze wątpię,

Jak GROM w nocy przez dach sie wkują,

Płyty połamią, save'y skasują,

Pojdzie sie jebać w Fifie kariera,

Znów w nfs'a startujesz od zera,

Choć w call of duty wojnę wygrałeś,

Choć wiele nocy przez to zarwałeś,

Brak u nich skrupółów, litości nie mają,

Za dyskutowanie zarobisz pałą,

I nie pomogą płacze, lamenty

Cały twój hardware w foli zapięty,

Już biurko puste, już wiatrak nie huczy

Może mnie w końcu to czegoś nauczy,

Mijają godziny, mijają dni,

Chyba oszaleję, wciąż komp mi się śni,

Dzwonię na pały, może coś da się załatwić,

Jakiś glina mówi: muszę pana zmartwić,

Tutaj jest Polska, tu cuda sie dzieją,

Kompa pan oddał przebranym złodziejom,

Jaki jest morał mojej definicji?

Profilaktycznie nie wpuszczaj policji

Audiofil - nie wiem jaki zawod masz na mysli, ale to nieistotne. Od kilku dni media rozdmuchuja sprawe, ale wystarczy odrobine informacji poszukac i juz wiadomo, ze w ten sposob przede wszystkim sprzedawcy softwaru napedzaja sobie koniunkture, a po drugie Policja w ten sposob ustawia takie odpowiedniki tekturowych radiowozow. A sposob w jaki ten gleboko zakonspirowany informacje tu wrzuca swiadczyc moze o tym co napisalem wyzej, lub zlych intencjach - jak kto woli.

Panowie fajnie bylo kazdy sie dobrze bawil ale forum robi sie jak na onecie

Siedza dzieci 13 letnie i sie wyzywaja lub jedna madrzejsze od 2.

Przeciez moga wpasc ... kawa sie znajdzie, moze cos powiedza o samochodzie, ktory na mikolaja stracil moj ojciec :)

Guest wojtasss

(Konto usunięte)

Tyle sie o sprawie mówi, ale jeszcze nie spotkałem (nawet w sieci) osoby do której by weszli i cokolwiek zabrali. Pozatym ta akcja skierowana jest przeciw osobom zajmującym się piractwem na większą skalę. Gdyby było inaczej mogliby wejść do przypadkowego bloku i nawrzucać grzywn na kilkadziesiąt tysięcy... moim zdaniem to niemożliwe

audiofil-policja bez nakazu to moze ci tylko zapukac do drzwi i nic wiecej:)

podobno w zielonej gorze kolesie sprzedawali lewe programiki i ewidencjonowali sprzedaż na kompie w kafejce dlatego kontrol to ujawnila i 70 typa naraz miało rewizje, plota glosi ze policja na kolanie wypisuje nakaz, ale gdzie prokurator moze u policjanta w torbie schowany:)

pozdrawiam i duzo prezentow od mikolaja

Panowie. Były dwie sprawy: pierwsza to faktyczna akcja wymierzona w ŚCIŚLE określoną i podejrzaną grupę kilkudziesięciu osób, które masowo pobierały nielegalne pliki lub zaopatrywały sie u pirata prowadzącego kafejkę internetową. Ponieważ było uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa, prokuratura wydała nakazy rewizji. Druga sprawa wyglądała tak, że grupka cwaniaków wyczuwając interes chodziła po domach podszywając się pod policję , BSA i prokuraturę. Ludzie jak głupi wpuszczali takich delikwentów i na pożegnanie z łezką w oku machali swoim komputerom. Żeby było śmieszniej, oszuści proponowali ludziom kupno legalnego Windows'a za 700 pln... :-)))

Guest wsm_niezalogowany

(Konto usunięte)

bratpit - komuna trwa nadal - welcome to real world, hehehehe

myslalem ze chociaz to forum ominie ta 'sensacja'..

"Srutututu" - państwo wybaczą, ale tak jedynie skomentować można "rewelacje" z początku wątku. Kubel napisał, co działo się rzeczywiście (jedna akcja Policji wymierzona przeciw kilkudziesięciu wyselekcjonowanym osobom, plus przebierańcy "zabezpieczający" komputery), a cała reszta doniesień to plotki i "miejskie legendy". Taka sama prawda jak to, że księżyc rusza morzem (a kto zgadnie, z czego to cytat, ma u mnie piwo - kto pierwszy, ten lepszy). Fakt, że cała "afera" jest błogosławieństwem dla sprzedawców oprogramowania, cieszy zwolenników Linuksa (rosną(?) ich szeregi), i kiepską opinię wystawia chociażby Gazecie Wyborczej, która podchwyciła nastrój sensacji. I tyle - starczy z nieco większym krytycyzem traktować "prawdy objawione" z portalowych forów, czy opowieści kolegów z trzepaka.

-> pal55

Zbaczając nieco z tematu: teoretycznie, rolą gazety jest bezstronne informowanie o zaistniałych faktach, a nie prowadzenie ukrytej kampanii społecznej przeciw piractwu. Owszem, gazeta może się w taką kampanię zaangażować, ale jawnie, nie zaś poprzez powtarzanie plotek i nadawanie relacjom tonu sensacyjnego. Wolałbym jednak nie wchodzić zbytnio w dyskusję na temat konkretnego przypadku (tutaj: Wyborczej), nie na tym forum przynajmniej ;)

• Redaktorzy

Zależy jak się czyta. Ja z tego artykuliku zrozumiałem, że policja rozpoczęła akcję idąc za tropem ewidencji klientów kafejki, w której sprzedawano nielegalny soft. Więc się uspokoiłem, i jednak nie poleciałem ukrywać komputera w zaprzyjaźnionej melinie. Ale przyznam, że pierwsze wrażenie (sensacyjny tytuł itp.) było nieprzyjemne.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.