Skocz do zawartości
IGNORED

Monitory aktywne do Prodigy hd2


grzes0007

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rochu

(Konto usunięte)

W kategoriach do 500 zł Prodigy hd2 to być może dobra pozycja, chociaż wcale nie uważam że jest to najlepszy wybór w tej kategorii. W kategoriach absolutnych HD2 to mocny low end. To duzo.

 

Nie mniej nie dziwi mnie moda jaka zapanowała na tym Forum własnie na ten konkretnie model karty.

Samo Forum przeżyło już (i przeżywa nadal) szereg okresów w których dane urządzenie stawiane jest na topie, prawie zawsze idzie to w parze z bardziej merkantylnym zaangażowaniem co niektórych uczestników Forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wrazenie ze w tej cenie nie kupi sie monitorow aktywnych co beda w stanie wykorzystac mozliwosci karty nawet takiej jak HD2... karta jest swietna jak sie ja dobrze dopracuje (opampy i a nawet elektrolity)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

kvazar, 14 Lut 2008, 10:40>

 

>Co więc kolega proponuje jako najlepszy wybór w kategorii do 500 zł, aby miało wymienne opampy?

 

A dlaczego wszyscy tak się uwzieli na wymianę op-ampów w kartach?

Przypomina mi to modę wymiany op-ampów w Marantzach wszelkiej maści która to moda panowała jeszcze na pl.rec.audio w latach 1999-2000. Nie wyobrażasz sobie jakie ohy i ahy wypisywali wtedy sami zainteresowani.

 

Co do Twojego pytania, do ok. 500 zł - Esi Julia a jeżeli ma być bardziej muzykalnie to M-Audio Audiophile. Jest jeszcze E-mu 1212m.

Bardzo uczciwe karty za dobre pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Co do Twojego pytania, do ok. 500 zł - Esi Julia a jeżeli ma być bardziej muzykalnie to M-Audio

>Audiophile. Jest jeszcze E-mu 1212m.

>Bardzo uczciwe karty za dobre pieniądze.

 

Na pewno i na pokladzie standardowe opampy jrc :)Wymiana duzo daje a w julia i m-audio placi sie za dodatkowe

bajery potrzebne dla muzyków.W kategorii do 500zl raczej nie ma lepszej od hd2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sluchalem ale w tych m-audio czy julia placi sie za dodatkowe bajery potrzebne dla muzyków , wiec po co mi

taka karta jak slucham tylko stereo.Wymiana opampow dala wyrazna poprawe co wielu uzytkownikow potwierdzilo

.Na zwyklych jrc dzwiek jest suchy i troche meczacy wiec audiotrak zaoferowal dobry pomysl dla ludzi , ktorym przereklamowana juli@ nie potrzebna.Przeskok jakosciowy poczul by jak by kupil jakiegos lynxa za pare tysiecy ale czy

to mam sens pdlaczac karte za pare tysiecy do monitorów za 1000zł?

Porownywales ta prodigy z wymienionymi przez ciebie kartami?Moze od razu stwierdziles ze to reklamowy shit bo kosztuje tylko 350zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja sie wypowiem jako uzytkownik zarowno karty m-audio audiophile, esi juli@ oraz e-mu 0404 i kilka moich uwag...

 

e-mu - bardzo problematyczna karta, ciagle wieszanie sie, trudna w konfiguracji i "niepewna" za to dzwiek jak na cos co wyszlo z fabryk creative'a pozytywny i dobry (pracowalem na niej dlugo i uzywalem glownie do home recordingu)

 

esi juli@ - chyba najlepsza z tych kart i trzy razy ugryzlbym sie w jezyk zanim bym powiedzial ze jest "przereklamowana" dzwiek solidny i bez wiekszych zarzutow z mojej strony (mialem przyjemnosc pracy z nia najkrocej ale nei mam do czego sie przyczepic)

 

m-audio - bardzo fajna, prosta w obsludze, nie sprawiajaca problemu karta, ta karte (po ostatecznym rozstaniu sie z home recordingiem) wybralem tylko dlatego ze moglem ja dostac za grosze a na julie mnie nie bylo stac... efekt? nie zaluje gra ekstra, jak na dzwiek za 300 zl jest naprawde dobrze - precyzyjnie bez zbednego koloryzowania gra tak jak ma grac po prostu poprawnie.

 

ubolewam ze nie mialem mozliwosci przesluchania HD2 ale co do ocen w/w. kart nie bylbym tak srogi... to sa dobre budzetowe karty i bez przesluchania ich nie skreslalbym ich tak latwo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>

>ubolewam ze nie mialem mozliwosci przesluchania HD2 ale co do ocen w/w. kart nie bylbym tak srogi...

>to sa dobre budzetowe karty i bez przesluchania ich nie skreslalbym ich tak latwo

 

Przeciez w temacie bylo o podlaczeniu monitorow do karty prodigy hd2 , czyz nie?

Po co te cale pieprzenie o tych kartach maudio , juli@ czy emu?

Czy miedzy nimi a prodigy hd2 jest az taka przepasc dzwiekowa ze oplaca sie dolozyc 150zl?

Nie ma co sie oszukiwac ceny tych kart sa podobne a ze hd2 jest z nich najtansza to najlepiej

ją kupić do sluchania stereo.Do recordingu juli@ , m-audio bedzie lepsza.

Roznice bedą wykrywane na sprzecie hi-end a nie da sie ukryc ze te karty to nie zaden hi-end.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

thomaz, 15 Lut 2008, 23:42>

 

>Roznice bedą wykrywane na sprzecie hi-end a nie da sie ukryc ze te karty to nie zaden hi-end.

 

Owszem nie jest to hi-end ale te karty stworzono w pewnym celu.

A mianowicie aby uzytkownik usłyszał jak nawięcej z tego co jest na zarejestrowanym materiale.

Karty do home recordingu mają dzieki temu swój wysoki poziom. Tym się róznią od dźwiekowych wynalazków do gier i HTPC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zwyklych sluchaczy muzyki Juli@ , maudio 2496 i ta e-mu 1212 byly dobre poki nie weszla prodigy hd2.

Prodigy hifi nie prezentowala jeszcze takiego poziomu jak hd2 ale hd2 bez problemu dowrownuje tym kartom

w stereo i raczej trudno bylo by stwierdzic ktora z nich jest lepsza chodz moim zdaniem prodigy bo ją mam

i jak narazie jestem zadowolony chodz wiem ze to nie jest zaden hi-end chodz od mojego bylego cd harman hd 750

ktory byl tak dobrze oceniany w prasie gra lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>thomaz, 16 Lut 2008, 00:04

 

>Dla zwyklych sluchaczy muzyki Juli@ , maudio 2496 i ta e-mu 1212 byly dobre poki nie weszla prodigy

>hd2.

>Prodigy hifi nie prezentowala jeszcze takiego poziomu jak hd2 ale hd2 bez problemu dowrownuje tym

>kartom

>w stereo i raczej trudno bylo by stwierdzic ktora z nich jest lepsza chodz moim zdaniem prodigy bo

>ją mam

 

Kolego przestań już pisać bzdury, być może faktycznie różnice między tymi kartami półprofesjonalnymi, a hd2 są niewielkie, natomiast niech się wypowiadają na ten temat Ci, którzy ich słuchali - Ty tego nie zrobiłeś i na razie tylko teoretyzujesz... oczywiście chwaląc to, co sam masz! Ile masz lat?

 

Pozdrawiam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Naszła mnie taka dygresja - wybaczcie.

Panuje na tym Forum, chyba niesłusznie, opinia że aby uzyskac dobry efekt w pc-audio wystarczą grosze na zakup karty entry level typu Prodigy lub coś z SB. Reszta nie jest już potrzebna bo jakiś komputer mamy, jakiś wzmacniacz czy słuchawki w domu są.

 

 

Otóż niestety tak nie jest.

Aby uzyskac efet z pc-audio, który przewartościował moje główne źródło jakim był gramofon Linn Sondek LP12 z wkładką Dynavectora za 2Kzł, straciłem prawie 6000 zł na czesci komputerowe. Samej karty nie liczę.

Oczywiście kwota ta była rozciągnieta w czasie. Część z tej kwoty odzykałem cześć jednak nie.

Składają się na to głównie nietrafone zakupy (4 płyty główne, 4 procesory, 3 obudowy Silverstona i jedna Lian Li, 3 zasilacze, 8 czy 9 collerów, kilka wynalazków do wyciszania i chłodzenia komputera).

Złożyc cichy, wydajny i stabilny komputer do odgrywania muzyki nie jest łatwo zwłaszcza że karty muzyczne wyższej klasy bywaja czasami bardzo wybredne co do towarzyszacego im sprzetu. Niestety wiedza w tym zakresie jest praktycznie niedostępna a sami producenci wcale nie są skorzy do informowania np że dana karta nie lubi tej czy tamtej rewizji płyty np Asusa albo że lepiej omijać z dala konkretnego producenta pamięci.

 

Mimo że mam chłodzenie powietrzne (wodnego nigdy nie założę i kropka) mam absolutnie cichy (nawet z 20 cm komputer). Tylko ilu jest wariatów którzy skłonni są dać 90-100 zł za jeden 12cm cichobieżny wentylator albo 700 zł za ledwie 300W zasilacz.

I tu się robią koszty, zwłaszcza gdy deklarowany przez producenta poziom głośności 19dB okazuje się być grubo optymistczny i nie ma wyjścia trzeba kupowac coś innego (w pewnym okresie miałem około 20 sztuk takich "super-cichych" 12cm wentylatorów w domu). Sama płyta, pamięc, procesor to przy tym nieważący wydatek.

 

Tak więc budowa samego komputera do pc-audio to juz spory wydatek.

A skoro tak to nie warto ładować się w karty które i tak efektu nie dadzą. Jeżeli tak zrobimy to wcześniej czy później przyjdzie jednak niezadowolenie z efektu i często konkluzja że komputer nie nadaje się do muzyki jako źródło i lepiej kupic na Allego uzywanego Denona czy Onkyo za 200-300 zł.

 

 

Opisuję powyższą historię nie po to aby cokolwiek się chwalić ale bardziej ku pewnej przestrodze.

Budowanie komputera do odtwarzania muzyki było dla mnie kosztowne i frustrujące.

Nie mniej uważam że opłacało się podejście bezkompromisowe bo efekt końcowy wart był tego co poświęciłem.

 

Aha. Gramofonu Linna już nie mam.

: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Kolego przestań już pisać bzdury, być może faktycznie różnice między tymi kartami

>półprofesjonalnymi, a hd2 są niewielkie, natomiast niech się wypowiadają na ten temat Ci, którzy ich

>słuchali - Ty tego nie zrobiłeś i na razie tylko teoretyzujesz... oczywiście chwaląc to, co sam

>masz! Ile masz lat?

 

Ja tego tematu nie zaczynalem , kolega w temacie napisal ze szuka monitorow do karty prodigy hd2 a tu pan rochu

od razu mu pisze zeby zmienil karte i kupil lepsze monitory.

Moze od razu powinien sobie kupic jakis sprzet hi-end za 100000 dolarow taki jak maja w najlepszych studiach nagraniowych na

swiecie.Ja nic nie teoretyzuje tylko roznice w dzwieku beda raczej na korzysc prodigy po jej upgradzie.

Spokojnie kolego byl robiony test tej karty

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Przytocze ci jedno zdanie "Przy czym różnica między kartami Aurora8 i E-MU1616m od ProdigyHD2 jest wyraźnie widoczna tylko na niektórych kompozycjach, i czy posiada to sens żeby uganiać się za najwyższą jakością, wyrażoną w ledwie widocznych niuansach? pozostawię to już pod rozwgę klientowi."

Spojrz na cene tych kart.Najpierw cos przynajmniej poczytaj na ten temat i wtedy sie wypowiadaj.Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rochu co nie oznacza, że za mniejsze pieniądze nie można sklecić pc-audio, które dorównuje dobrym odtwarzaczom cd. Nawet jeśli słychać w nim wiatraki - sam słyszę je u siebie, bo są "zwykłe" - zasilacz 300W modecoma + wiatrak na procku pentagrama z wyższych modeli, reszta standardowa wcale nie najnowsza, w dodatku oparta na amd. Słyszę szum ale nie jest to duży poziom, poza tym nigdy nie przeszkadzały mi szumy z komputera, dlatego nie rozumiem ludzi, którzy potrzebują całkowicie bezgłośne systemy - ale różne rzeczy różnych ludzi denerwują. Jak odpalam muzykę, to po pierwsze nie wsłuchuję się i nie doszukuję szumu działającego kompa, po drugie słucham muzyki... nie mówiąc już o sytuacji, kiedy używam słuchawek. Aha mimo, że sprzęt jest z "normalnych" podzespołów to nie narzekam na jakieś problemy z jego strony, w szczególności podczas samego odtwarzania muzyki.

 

Pozdrawiam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>thomaz, 16 Lut 2008, 00:42

 

Różnica między nami jest taka, że ja na podstawie żadnego testu wykonanego przez kogoś tam nie będę święcie przekonany tak jak Ty, że coś NA PEWNO dorównuje czemuś innego, albo że NA PEWNO wątpię, żeby coś było lepsze... itd. itp. Jak chcesz wygłaszać dobitne osądy i twierdzić, że coś jest pewne, bo Ty tak uważasz oraz bo Ty to masz i tak musi być, to przeprowadź najpierw te testy sam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Tak więc budowa samego komputera do pc-audio to juz spory wydatek.

>A skoro tak to nie warto ładować się w karty które i tak efektu nie dadzą. Jeżeli tak zrobimy to wcześniej czy później przyjdzie >jednak niezadowolenie z efektu i często konkluzja że komputer nie nadaje się do muzyki jako źródło i lepiej kupic na Allego >uzywanego Denona czy Onkyo za 200-300 zł.

 

Jezeli ma to byc komputer do audio

Zasilacz pasywny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

plus jakis nieslyszalny radiator na procesor za 150zl.

Plus jakis dysk samsunga w wyciszajacej obudowie i juz nic nie slychac po za wlasnym oddechem

ulicznym ruchem.Nie wiem czy ta sa duze koszta.

Jak mam sluchac muzy w jakosci cdaudio to wole z komputera ze wzgledu na latwy dostep do utworów.

Dlatego planuje kupic jakis dac zamiast karty prodigy hd2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>thomaz, 16 Lut 2008, 00:54

 

>Dlatego planuje kupic jakis dac zamiast karty prodigy hd2.

 

Znaczy się chcesz sprzedać HD2 i kupić jakiś DAC? A do czego go podepniesz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Różnica między nami jest taka, że ja na podstawie żadnego testu wykonanego przez kogoś tam nie będę święcie przekonany tak >jak Ty, że coś NA PEWNO dorównuje czemuś innego, albo że NA PEWNO wątpię, żeby coś było lepsze... itd. itp. Jak chcesz >wygłaszać dobitne osądy i twierdzić, że coś jest pewne, bo Ty tak uważasz oraz bo Ty to masz i tak musi być, to przeprowadź >najpierw te testy sam!

 

Akurat bardziej ufam jemu niz tobie :)On jest uznany w swiecie audio i testowal to na dobrym sprzecie

na ktory mnie ani ciebie zapewne nie stac.W sumie to ja nie twierdze ze ta prodigy to super sprzet bo

i tak chce go zmienic na jakis dac , ale posprzeczac sie mozna :) Myslalem ze ktos w koncu porownywal te karty na tym forum

realnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Znaczy się chcesz sprzedać HD2 i kupić jakiś DAC? A do czego go podepniesz?

 

Kupie jakas karte na usb bo przechodze na laptopa , nie zrozumialem wtedy pytania wkoncu po 4 piwach jestem

jak to w piatkowy wieczor.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thomaz, 16 Lut 2008, 01:00

 

>Akurat bardziej ufam jemu niz tobie :)On jest uznany w swiecie audio i testowal to na dobrym

>sprzecie

>na ktory mnie ani ciebie zapewne nie stac.

 

Tu nie chodzi o zaufanie, bo mi nie musisz ufać - ja Ci nie piszę co jest lepsze. Zwracam Ci tylko uwagę na styl Twoich wypowiedzi i tok rozumowania.

 

A z ciekawości "on" z jakiego względu jest taki uznany w świecie audio? No i co to za super sprzęt na którego nas nie stać?

 

Pozdrawiam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Tu nie chodzi o zaufanie, bo mi nie musisz ufać - ja Ci nie piszę co jest lepsze. Zwracam Ci tylko uwagę na styl Twoich >wypowiedzi i tok rozumowania.

>A z ciekawości "on" z jakiego względu jest taki uznany w świecie audio? No i co to za super sprzęt na którego nas nie stać?

 

Gdzies byl temat o tym ruskim ze jest znany w swiecie audio i ze sporo testuje wiec nie ma o co sie sprzeczac zreszta

zobacz na jakim sprzecie on to testowal a na jakim zwykly uzytkownik slucha tych kart prodigy m-audio czy juli@.

Mnie nigdy nie bedzie stac testowac takich kart na takim referencyjnym sprzecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>thomaz, 16 Lut 2008, 01:15

 

>zobacz na jakim sprzecie on to testowal a na jakim zwykly uzytkownik slucha tych kart prodigy

>m-audio czy juli@.

 

Tu akurat się zgodzę, choć te adamy na których gość testował te karty to nie jest jeszcze raczej "referencja".

 

>Mnie nigdy nie bedzie stac testowac takich kart na takim referencyjnym sprzecie.

 

Więcej wiary w siebie! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.