Skocz do zawartości
IGNORED

Monitory aktywne do Prodigy hd2


grzes0007

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rochu

(Konto usunięte)

szwagiero, 16 Lut 2008, 00:46>

 

>zasilacz 300W modecoma + wiatrak na procku pentagrama z wyższych modeli, reszta standardowa wcale

>nie najnowsza, w dodatku oparta na amd.

 

Modecom robi bardzo zacne zasilacze.

Sam też mam pentagrama na procesorze w kompie z którego własnie pisze.

To nie są złe rzeczy.

 

Pisząc to co napisałem opowiedziałem w skrócie pewną historię podejścia bezkompromisowego do tematu pc-audio. Tak chciałem to zrobić i zrobiłem, między innymi po to aby mieć spokój na przyszłośc ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rochu

(Konto usunięte)

thomaz, 16 Lut 2008, 00:54>

 

 

>Jezeli ma to byc komputer do audio

>Zasilacz pasywny http://www.4max.pl/default.asp?g=151&gg=38&produkt=1254

>plus jakis nieslyszalny radiator na procesor za 150zl.

>Plus jakis dysk samsunga w wyciszajacej obudowie i juz nic nie slychac po za wlasnym oddechem

>ulicznym ruchem.Nie wiem czy ta sa duze koszta.

 

Też tak myśłałem dwa lata temu że hop siup i będzie komputer.

Spróbuj i zrób tak jak mówisz. Ciekaw jestem czy efekt Cie zadowoli.

 

Mnie chodziło o ABSOLUTNĄ ciszę i o dobrą temperaturę na procesorze (teraz uzywam E4300@ na 2400 i mam w stresie 23 stopnie - a zaczynałem od takiej grzałki jak P4 3Ghz) i na dyskach.

Ponieważ boje się chodzenia wodnego - mogłem tylko eksperymentować z wentylatorami.

Poza ciszą miało byc wydajnie. Zaawansowany resampling (SRC na 176KHz) i korekcja pomieszczenia zabierają w tej chwili ok 60% mocy procesora.

Mieszkam na wsi, mam okna dzwiękoszczelne, wiec w pomieszczeniu mam cisze. Z ok 20 cm nie słychać aby z komputera dochodził nawet szmer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Też tak myśłałem dwa lata temu że hop siup i będzie komputer.

>Spróbuj i zrób tak jak mówisz. Ciekaw jestem czy efekt Cie zadowoli.

>

>Mnie chodziło o ABSOLUTNĄ ciszę i o dobrą temperaturę na procesorze (teraz uzywam E4300@ na 2400 i

>mam w stresie 23 stopnie - a zaczynałem od takiej grzałki jak P4 3Ghz) i na dyskach.

>Ponieważ boje się chodzenia wodnego - mogłem tylko eksperymentować z wentylatorami.

>Poza ciszą miało byc wydajnie. Zaawansowany resampling (SRC na 176KHz) i korekcja pomieszczenia

>zabierają w tej chwili ok 60% mocy procesora.

>Mieszkam na wsi, mam okna dzwiękoszczelne, wiec w pomieszczeniu mam cisze. Z ok 20 cm nie słychać

>aby z komputera dochodził nawet szmer.

 

Zawsze można zastosować jakiś serwer dzwięku jako odzielny komputer np na linuksie.

Ja nie uzywam komputera do grania wiec mi super wydajny p4 z super zegarem nie potzrebny.

Do sluchania muzy wystarczy plyta z zintegrowaną karta grafiki i zwyklym amd64 na pokladzie.

Nie da sie ukryc ze nawet najszybsze amd64 mają funkcje oszczedzania energii dzieki czemu

radiatory sie nie grzeją podczas normalnej pracy(sluchanie muzy) wiec bedą nieslyszalne na

super cichym wentylatorze za 150zl , bo na standardowym raczej tak.

Jak ktos planuje grać dodatkowo to niestety musi jeszcze wyciszyc karte grafiki a to dodatkowe

koszta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Zawsze można zastosować jakiś serwer dzwięku jako odzielny komputer np na linuksie.

>Ja nie uzywam komputera do grania wiec mi super wydajny p4 z super zegarem nie potzrebny.

>Do sluchania muzy wystarczy plyta z zintegrowaną karta grafiki i zwyklym amd64 na pokladzie.

>Nie da sie ukryc ze nawet najszybsze amd64 mają funkcje oszczedzania energii dzieki czemu

>radiatory sie nie grzeją podczas normalnej pracy(sluchanie muzy) wiec bedą nieslyszalne na

>super cichym wentylatorze za 150zl , bo na standardowym raczej tak.

>Jak ktos planuje grać dodatkowo to niestety musi jeszcze wyciszyc karte grafiki a to dodatkowe

>koszta.

 

1. P4 nie jest super wydajny :)

2. AMD 64 jest mocniejszy od P4, które były po prostu zwykłym niewypałem, choć dosyć popularnym.

3. Funkcja owa, zwana w AMD Cool'n'Quiet zmniejsza napięcie i mnożnik procesora (gdy się nic nie robi na nim), co skutkuje bardzo dużym obniżeniem wydzielanego ciepła.

 

Do wyciszania nadaje się Ninja+Fander na tył obudowy, Chieftec jako zasilacz + swapowany wiatrak [brak plomby gwarancyjnej = brak utraty gwarancji] (też np. Fander) a na grafikę żeby było tanio i dobrze, np. accelero. I np. buda Antec. A ninje, na niepodkręconej większości proców można puścić pasywnie :)

Dysk w skrzynie bitumiczną i masz kompa, którego nie słyszysz.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rochu

(Konto usunięte)

thomaz, 16 Lut 2008, 04:15>

 

>Zawsze można zastosować jakiś serwer dzwięku jako odzielny komputer np na linuksie.

 

To rozwiązanie odrzuciłem na samym początku, jako nie gwarantujace oczekiwanej jakości.

W wątku o otochan asio dokładnie wytłumaczyłem dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z najtańszych i cichych chłodzeń niezłe są Arctic Cooling. Na większość grafik wchodzi pasywny Accelero X 1 lub 2. Niemal wszystkie dostępne coolery na procesowy są ciche – AC ma też najtańsze chłodzenia wykorzystujce przewody cieplne (cena poniżej 70 złotych). Trzeba tylko uwazać bo to jednak chińskie wykonanie – niektóre wiatraki nie potrafią pracować w poziomie i strasznie terkoczą. Także najtańsze ich wiatraki zaczynają szumieć po kilku miesiącach uzytkowania (zwykle to powód zakurzenia, ale nie zawsze).

Wspomniane zasilacze Mode Com (niektóre) budowane są przez FSP Group. To po prostu Fortrony z inną nalepką - też ciche i bardzo wydajne.

 

W przypadku zasilaczy bezwentylatorowych powstanie problem odprowadzenia ciepła zasilacza z obudowy. Należałoby mieć ażurową pokrywę nad takim zasilaczem (dlatego zrezygnowałem z takiego rozwiązania i na razie jeszcze trochę szumi ;)

 

Kolejna sprawa to obudowa - im większa tym mniejsze problemy z chłodzeniem, ale wymagana większa sztywność. Spośród obudów mikro-atx już najtańszy Antec cechuje się dobrą sztywnością obudowy. Ale w przypadku obudów dla dużych płyt głównych nawet Chieftec zrobiony z 1mm blachy nie wydaje się wystarczająco solidny.

 

Dlatego pytałem Rocha w innym wątku o VIA EPIA - mała platforma, mała obudowa z wnętrznościami płyty głównej w pobliżu ścian zewnętrznych powinna lepiej oddawać ciepło. I cały system jest znacznie tańszy od obudów pasywnych np. Zalmana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie wyciszania komputera polecam serwis >>>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A jeśli chodzi o wentylatory to polecam polską markę Fander

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

(zaliczają się do czołówki jeśli chodzi o stosunek efektywności do poziomu hałasu)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie mam zasilke Amacrox Warrior, na mojego P4D mam zalozone AeroCool Xfire a na grafike Accelero x2... efekt? z hiperbuczacej maszyny slychac juz tylko wiatrak zasilacza. AeroCool - bardzo ladny, tani, wydajny i bardzo bardzo bardzo cichy, accelero - pasywka bardzo fajna i wydajna. Inwestycja zamknela sie w 350zl ale efekt byl porazajacy. Teraz czlowiek sie przywyczail i go ten zasilacz zaczyna draznic ale jak sie pojdzie do znajomego i poslucha jego kompa to sie cieplej w serduchu robi jak sie go porowna ze swoim :). W czasie dnia jest kompletnie nie slyszalny w nocy slychac delikatnie krecacy sie wiatraczek.

 

Czeka mnie wlasnie wkrecenie w obudowe Fandera 120 i... zastanawiam sie nad wymiana wiatraka w zasilce rowniez na fandera... przeraza mnie tylko utrata 2 albo 3 letniej gwarancji na zasilacz... ale z drugiej strony gdyby to zrobic moj komputer odzywalby sie tylko w glosnikach :).

 

Ktos bawil sie w wyciszanie HDD? Nigdy go nie slyszalem do momentu zalozenia nowego chlodzenia teraz pracujacy HDD i DVD jest najglosniejszym urzadzeniem w moim komputerze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>

>Ktos bawil sie w wyciszanie HDD? Nigdy go nie slyszalem do momentu zalozenia nowego chlodzenia teraz

>pracujacy HDD i DVD jest najglosniejszym urzadzeniem w moim komputerze.

 

Zajrzyj tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Znajdziesz na tamtym forum wielu ludzi, którzy mają wyciszone kompy, jakby co, pytaj :) Pomogą Ci na pewno.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Zawsze można zastosować jakiś serwer dzwięku jako odzielny komputer np na linuksie.

 

To by było ciekawe rozwiazanie , moglbym sterowac tym przez palmtopa z wifi , który jest nieslyszalny.

Do tego serwera wystarczyl by jakis zwykly p3 no i najlepiej jakiś dac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze to jeszcze takie drogie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ale za 1-2 lata to mozna chyba bedzie sobie pozwolic na 80gb takiego super szybkiego dysku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rochu, 16 Lut 2008, 02:04

 

> Zaawansowany resampling (SRC na 176KHz) i korekcja pomieszczenia

> zabierają w tej chwili ok 60% mocy procesora.

 

Pozwolisz że zapytam, jaki player, jak ustawiasz hardwareowo kartę i czy stosujesz softwareowy resampling (czym?).

Ja obecnie używam foobara, bez softowego resamplingu (foo oferuje 96khz), hardware na 96 lub 192 khz. Nie wiem czy to poprawnie... Jak to jest z ASIO? Jak się to stosuje? Trzeba zainstalować dodatkowy sterownik ASIO, zlinkować w sofcie karty podstawowe wyjście dźwiękowe na ASIO i ustawić w playerze ASIO jako sterownik dźwięku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie robi hardware'owy resampling? :D

Resampler to SRC - Secret Rabbit Code

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Co do ASIO, to przecież audiotraki maja wlasny sterownik asio - sciagnij tylko wtyczke do foobara z oficjalnej strony skonfiguruj i juz...

Co do bufora ASIO, to najlepiej mieć jak najniższy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze, ale to żre procesor - na ustawieniu 192 khz i opcji Best Sinc, mój [email protected] kapituluje i audio przerywa - trzaski i zgrzyty przy bardziej złożonym materiale, proste akustyki daje radę... Dopiero 176khz daje radę ale zapracowuje się do 70-80%! Szkoda że nie mam dwurdzeniowca...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiększyłem, do max. 8000ms i dlaej to samo. Zwiększyłem też latency i nic. Równeż zmniejszenie jakości z Best na Medium, Low czy Linear nic nie daje. Może to Vista?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

kvazar, 17 Lut 2008, 19:13

 

>Zwiększyłem, do max. 8000ms i dlaej to samo. Zwiększyłem też latency i nic. Równeż zmniejszenie

>jakości z Best na Medium, Low czy Linear nic nie daje. Może to Vista?

 

Mam Vista X64 i bez problemu działa 96K 24 bit i jakość interpolacji best .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z monitorów to polecam KRK RP-5 - trochę więcej niż zakładany 1K (za 1100 powinieneś znaleźć parę). Ale z drugiej strony przydał by Ci się mini mikser do kontroli (100PLN) - więc nie wiem czy nie będziesz musiał kupić czegoś tańszego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie - co do kontroli takich monitorkow? jakos pomysl wmontowania w tor miksera kompletnie nie przypada mi do gustu... za 1200zl wolalbym kupic yamahe a-500 i do tego jakies monitorki mission albo kef... i chyba by zagralo lepiej :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się da...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - jak ma byc tanie i nie robiace syfu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.