Skocz do zawartości
IGNORED

Yamaha 440,jakie głośniki


Kamilos

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem ampli Yamaha 440 no i teraz dylemat jakie dobrać do tego głośniki no i sub.

Zaznaczam że zakup był robiony w większym stopniu pod katem kina domowego. Wielkość pokoju do odsłuchu to jakieś 15m2.Jakie głośniki i sub będą optymalnym rozwiazaniem. Na głośnik chce przeznaczyć max 2.000zł (L+P,C,2xefekt tylny) bez suba.Co radzicie, jakie są wasze propozycje. z góry dziękuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym polecił ci zestaw KODY F51 ja mam go w pokoju 12m2 i gra to niesamowicie w stosunku do ceny , za 2750 zł masz 2 podłogowe fronty +central+surrondy+sub o mocy 100 watt który gra super.

tu masz linka jak wyglądają

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te fronty w tym zestawie grają super nie tak efekciarsko podczas odsłuchu muzyki czyli bas jest troszku wycofany a średnica i wysokie tony śa rewejacyjne, więc jak ktoś sie obawia zbyt duzego basu w małym pomieszczeniu to polecam bo sam mam w 12m2 i jest wysmienicie, i jeszcze jest rewelacyjna przestrzenność jak na kolumny za tą cene!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mario76--------> ale napewno nie daje tak w kość twój zestaw jak mój KODY:) sub częsie ścianami w pełnym tego słowa znaczeniu i reszta gra potężnie w 12m2, i dla takiego brzmienia właśnie kupiłem ten zestaw w kinie ten zestaw robi totalną jazde!!! tagze wniose taki kto chce więcej kina oglądać a i muzy na przyzwoitm poziomie suchać i mieć brzmienie potęzne w porównaniu do mikro satelit i ma duzo miejsca w pokoju to polecam ten zestaw!!! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem kody ... slucham swoje ..... roznica niewielka a miejsca zajmuja duuuzo mniej. Wharfedale sa naprawde super szczegolnie w kd scena i sub jak walnie to kanapa mi podskakuje ... w stereo troche im brakuje ... ale coz cos za cos.

 

Pozdrawiam ,

 

PS kazdy chwali swoje :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mario76-------> to jest najfajniejsze że Ty i Ja jesteśmy zadowoleni:) a to co napisałem to takie moje osobiste odczucie i wiadomo jest że jak nie masz gdzie kolumn postawić tak żeby sprawnie sie poruszać po pokoju zwłaszcza takim jak ja to nie ma co kupować lepiej wharfedy bo małe i sub tez raczej kompakcik co nie znaczy zły,ja np. wole coś większego:) ale to moje osobiste odczucie więc KODY polecam tym osobom co nie mają problemu z rozmieszczeniem pełnowymiarowych kolumn tak jak ja nie mam:) a w stereo grać będzie super:) POZDRO.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemski

(Konto usunięte)

Zestaw F51, 5 kolumn + subwoofer SW100B z importu to ok 2300 zł + 150 zł dowóz. Niestety nie miałem okazji ich posłuchać, ale nie miałbym zbyt dużo nadzieji.

 

Polecam zestaw Wharfedale Diamond 8.3+8.1+8C w cenie 1980zł od Hade z allegro.pl ; ta sama konfiguracja wraz z subwooferem PowerCube 8 kosztuje 2750 (moim zdaniem są to najbardziej muzykalne subwoofery w tej klasie cenowej).

Mniejszy zestaw 5.1 z b.dobrym subwooferem- zdecydowanie najlepszy w swojej klasie : Moviestar 70+ kosztuje ok 1700 zł, ale jeśli budżet pozwala to wolałbym dopłacić do Diamond.

Pozostaje jeszcze JBL LX, ale nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemski -----> nie słyszałeś tych F51 a ja je mam i gra to wyrombiście nie przez to żebym sie chwalił bo je mam ale za tą cene to jest super sprzęt a Warfedale to je suchałem i porównywałem do moich i grało to dla mnie jakoś delikatnie w porównaniu do KODY a w kinie to zdecydowanie gorzej wypadają Warfedale,a przody z tego zestawu grają wręcz identycznie jak ten zestaw KF czyli duzo średnicy i góry za to troszke wycofany bas co u KODY to jakiś wyjątek ale ja taki dzwięk lubie a dodaje basu subem:)

a jeśli chodzi o sub to jak porównywałem SW100B do SW1000 to ten pierwszy jest po pierwsze mocniejszy i gra czyściej niż SW1000 co jest napewno zasługom mocniejszego wzmacniacza bo SW1000 tych 20Watt przy 25 cm głośniku raczej brakowało a jak mocniejszy wzmacniacz to jakośc basu się poprawia i bas jest lepiej kontrolowany ,więc sugerować się też danymi technicznymi pomaga w wyborze :) więc jeśli ktoś chce zestawu super grającego w stereo i w muzyce za niewielkie pienądze to polecam ale najpiew posuchać bo to zależy najwięcej od osobistych preferencji ja tylko podałem tu w mym odczuciu swoją propozycje którą warto brać pod uwage przy kupnie:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja kupiłem ten zestaw w super sklepie MELOMAN polecam ten sklep zapłaciłem po negocjacji 2400 zł rzem z przesyłką!!:) www.meloman.lublin.pl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

CZESC!!!mam maly problem mam amplituner yamaha 440 do tego 2 diory 180 w potzebuje 2 tylnie kolumny i centralna kto mi pomoze dobrac odpowiednie moj pokuj to 2,5/3.5 prosze sie niesmiac niemoja wina ze mam taki maly.pozdrowienia dla maniakow

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może lepiej te Polarisy(bo chyba te masz) daj na tyły a na przody i centala kup tej samej firmy. A jakie to nie wiem(może coś z Kody, jakieś Tannoy'e).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tannoy m2, koda av702 w cenie do 1000zł. Albo sprzedaj te diory i kup jakiś komplet. Poszukaj w necie. Poniżej 2k znajdziesz jakiś zestaw 5.1. A może jakieś monitory zamiast podłogowych, masz troche mały pokój.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej to w media markt (czasami można trafić jakąś promocje i kupić b. tanio, ale przeważnie to rzucają tylko parę sztuk, ale jak się trafi to można kupić za 60% wartości). A tu kilka linków z cenami:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki troszku drogie ,ale rozgladalem sie za diorami powiem jedno sa w cenie niepowiem ze sa tanie a propo slyszles o firmie audiomega !!!!czy ona robi dobre glosniki???? co bys polecal z takich firm bardzie ubogich nie koda czy b&w cos innego !!!jak bys mogl to odpisz pozdrowienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... Diora chyba już nie produkuje. Sam mam Polarisy 300 i gra to tak sobie więc nie będę ich komuś polecał a może coś z Tonsila

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

może Fenix. Napisz za ile kasy to będzie łatwiej i czy zostawiasz te diory czy nie, czy chcesz same fronty, czy z cent., czy z subem? A co do kolumn f. Audiomega to omijaj szerokim łukiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe oki bede omijal a wiec suba mam z auta jbl narazie mi to starczy chodzi mi o tube basowa a jesli chodzi o fundusze mam 1000zl musze kupic za to 3 kolumny moga byc nawet uzywane centr.....tylnie lub przednie a diory zostawiam naprawde niezle graja maja tyle lat a tak sie trzymaja w zycu ich bym niesprzedal nieoddal bym ich za zadne kody b&w poprostu sa superr!!pozdrowienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Polarisy Ci odpowiadają to zostaje Ci tylko szukać ogłoszeń i kupić z drugiej ręki. Dobrze by było, aby centralny był tej samej firmy(bo to głównie fronty i centralny odpowiadają za KD). Może poszukaj na giełdach, komisach, szukaj ogłoszeń w gazetach itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa tawo , cat , maestro masz tu linka na allegro zobacz sobe te kody

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) to chyba jakas sciema:))pozdrowionka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ten link to Jamo nie Koda, i to nie ściema bo w euro agd jest cały zestaw 5 głośników za 1200 zł"

 

W Auchanie widzialem ten zestaw 5 glosnikow za 999 zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.