Skocz do zawartości
IGNORED

pomóżcie wybrać do 20k


xatt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Choć mam już prawie 33l jestem "nowy" w dziedzinie audiofilskiej. Przesiadam się akurat ze swojego zestawu technics'a i altusów (szczegóły w "o mnie") na coś bardziej ambitniejszego; chciałbym prosić o poradę bardziej doświadczonych od siebie melomanów. Kwota - do 20k - ma być: cd, wzm. i dopasowane do nich kolumny. Muzyka - trochę poważnej, ale przede wszystkim klimaty Dire Straits, G.Michael, Cohen, także sprzęt raczej uniwersalny...Choć nie ukrywam, że chodzi mi o "klimatyczne" brzmienie. Jak na razie moje typy to Xindak lub to:

to -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

- warto? Proszę ew. o inne propozycje, najchętniej z allegro. Aha - czy korektor do zaawansowanego wzmacniacza jest wogóle potrzebny?

 

Dziękuję z góry za odpowiedzi. Szukałem podobnego tematu przez wyszukiwarkę, ale nic satysfakcjonującego raczej nie odnalazłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

youtube.com/watch?v=azHdFUdMtqc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korektor jest zbędny. Ja w tej cenie wybrał bym coś z Primare zamiast Cambridge'a:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Przynajmniej będzie wyglądać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z www.audiomarkt.de:

 

Duntech Marquis 1400 euro

McIntosh MA6850 2600 euro

McIntosh MCD 7009 1400 euro.

Zawsze można się troche potargować.

Z transportem ok. 20,000 zł.

Pod warunkiem, że pokój ma więcej niż 25 m2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>xatt

 

No to trochę na sprzęt kasy jednak chcesz przeznaczyć, a w tym przypadku zalecałbym barak pośpiechu.

Czytając jaki masz sprzęt można wnioskować, że chcesz dopiero złożyć pierwszy swój system "z prawdziwego zdarzenia" a więc tak naprawdę możesz się nie orientować jeszcze (to się krystalizuje dopiero w trakcie doświadczeń ze sprzętem) o jaki dźwięk ci chodzi.

Z racji tego, że doświadczenia masz niewiele ja ze swojej strony polecałbym przejść się do jakiegoś przyzwoitego salonu audio, powiedzieć ile masz kasy do wydania (będą sie przy tobie wtedy "uwijać";)) i posłuchać wstępnie parę zestawień zaproponowanych przez sprzedawcę. Zaleta ta, że w trakcie odsłuchów jest "pod ręką" trochę sprzętu i jak coś chciałbyś w dźwięku słuchanego akurat zestawu zmienić to sprzedawca coś wyszpera i mogę w ten sposób dowiesz się jakiego dźwięku byś chciał najbardziej. Nie musisz od razu kupować w salonie, a na odsłuchy możesz się umawiać i kilka razy (znajomy mając do wydania 12kzł jeździł prawie rok na odsłuchy). Wrócisz wówczas na to forum, napiszesz jaki sprzęt ci w trakcie odsłuchów najbardziej "leżał" i wtedy ktoś na tej podstawie zaproponuje ci może ciekawsze urządzenia od słuchanych przeze ciebie p. z second handu. A ostatecznie i tak ty podejmiesz decyzję.

Bo wydaje mi się, że 19kzł to za dużo kasy, aby je wydać zbierając informacje "po łebkach" lub ślepo wierzyć że to co ktoś zaproponuje będzie akurat tym co ci się spodoba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym "lowil" okazje na rynku second-hand i "nauczyl" sie jaki dzwiek mi sie podoba - niestety dochodzi sie do zestawu powoli - zawsze chcesz cos zmienic po czasie - i tak najlatwiej dochodzi sie do swojego zestawu - za okolo 20 kzl second hand/zestaw to mozna zlozyc zestaw zycia jak sie dobrze przylozyc - odsluchy sa niezastapione

 

ps. jak kupujesz second-hand to kupuj raczej cos co mozna odebrac osobiscie - niektorzy ludzie nieszanuja swoich sprzetow a tymbardziej poczta czyichs

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xatt, 21 Lut 2008, 09:15

 

Jeżeli chcesz wydać od razu 20 tysięcy i za bardzo nie masz osłuchania, to radziłbym koniecznie przetestować co najmniej kilka zestawów w domu - za kaucją brać po prostu. Odsłuchy w sklepie tak naprawdę niewiele dają.

Pamiętaj też, że jeżeli jakieś brzmienie (jakiś zestaw) podoba się mi to nie zawsze musi odpowiadać Tobie. Dla jednych np. zestaw musi dominować basem, dla innych średnicą a nadmiar basu ich drażni, jedni wymagają aby zestaw był muzykalny, inni chcą analityczności.

Jakie masz pomieszczenie tj. jakiej wielkości? Dla przykładu mogę Ci podać zestawienia które mi się spodobały, chyba w Wwie można je gdzieś za kaucją wypożyczyć:

 

1. elektronika Naima + kolumny RLS Charon II.

2. elektronika Creek Destiny + kolumny Epos (w zależności od wielkości pomieszczenia)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>xatt

 

clo2 dobrze gada. Przy bużdżecie ok. 20 kzł w żadnym razie bym się nie spieszył. Nawet jak w którymś ze sklepów wara opadnie Ci na kolana i w rękach poczujesz "mrownienie" posłuchaj mnie i ODPUŚĆ SOBIE ZAKUP. Jak posłuchasz z 10 zestawów wróć tutaj i napisz jakie zestawienie Ci się najbardziej podobało. Wtedy będzie można wyniuchać jakie brzmienie lubisz: bardziej ciepłe, jasne etc.

 

Jak mnie nie posłuchasz wydasz 20 kzł w mig i za dwa miesiace będziesz piszczał że nie jesteś do końca zadowolony, bo kolega kupił coś za połowę tego, a gra to rewelacyjnie.

 

Kupowanie czegokolwiek na podstawie samej recenzji lub opinii ludzi z forum w ogóle WYBIJ SOBIE Z GŁOWY.

 

Z moich typów:

 

1. Audio Analogue

 

- Audio Analogue Paganini

- Puccini Settanta

- reszta ok. 8 kzł na kolumny być może zaryzykowałbym drugą rękę ale wyłącznie od chorego audiofila

 

Dostaniesz pp. tu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

2. Cairn

 

- FOG V2.0 + Soft 24/192 lub Cairn Fog 3 (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) )

- 4808A / NF (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) )

- reszta na kolumny

 

3. Myryad

 

- MXC-6000 (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) )

- MXI-2080 (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) )

- reszta na kolumny

 

Cześć z ludzi pewno zauważy że na kolumny zostaje mniej niż 8 kzł. Ja bym się tym nie szczypał. Przedewszystkim kupował bym dobre klocki z nastawieniem że kolumny z czasem wymienię.

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--> ak mnie nie posłuchasz wydasz 20 kzł w mig i za dwa miesiace będziesz piszczał że nie jesteś do końca zadowolony, bo kolega kupił coś za połowę tego, a gra to rewelacyjnie

 

tak to wlasnie bedzoe wygladalo nawet po posluchaniu 100 zestawow w sklepie przez 1 dzien kazdy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harpia Acoustic mini Amstaff - 5900

Naim NAIT5i - 4500

NAIM CD 5x - 9000

Kabelki NACA 5 - ok 60 zł/m ( głosnikowe, resztę masz w zestawie, wymieniać nie ma po co )

 

I masz zestaw bardzo uniwersalny z możliwością rozbudowy bez zmiany klocków

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>xatt

 

Co do pokoju, wiadomo tylko że jest mały. Ile konkretnie? i ... pytanie na które odpowiedź pozwoli lepiej kolejnym kolegom wyłonić "typy" do przesłuchania przez ciebie - "w jakiej max odległości kolumny mogą stać od przedniej ściany?" (przy małym pokoju to dość istotna informacja przy wyborze głośników)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już trochę słuchałem i dlatego na początku napisałem, że odpowiada mi bardzo Xindak, ale to chińszczyzna i się boję, żeby sie przed czasem nie zepsuło i z serwisem nie wiadomo jak..Xjndak był podpięty do kolumn JBL, takich w sumie chyba jednych z tych najdroższych, nie pamiętam modelu,ale właśnie dźwięk JBL dla mnie bardzo pasuje (a innych też słuchałem, takich jak infinity, tannoy, jamo). No i Cambridge audio takie jak w linku do aukcji powyżej....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

youtube.com/watch?v=azHdFUdMtqc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie na takie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

youtube.com/watch?v=azHdFUdMtqc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli do małego pokoju nie nadawałyby się? Poza tym...ja za jakiś czas przewiduję przeprowadzkę, i te kolumny, które kupię chciałbym by były naprawdę uniwersalne, i w końcu w małym pokoju nie muszę na maxa ich exploatować...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

youtube.com/watch?v=azHdFUdMtqc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz może jak bardzo mały jest ten pokój i ewentualnie jakiej wielkości ma być ten przyszły pokój i kiedy planujesz przeprowadzkę (za jak długi czas).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym koledzy polecają Ci naprawdę interesujące zestawy do przetestowania więc najpierw proponowałbym skorzystać z tych rad, z doświadczenia i osłuchania kolegów a dopiero później skonfrontować to ze swoimi pomysłami. Nie kupuj oczami tylko uszami. Xindak jest ostatnio modny bo jest tani a w miarę przyzwoity, co nie znaczy że zagra lepiej niż sprzęt o którym piszą koledzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>xatt

 

no to jak chcesz wydać na sprzęt poważne pieniądze, a przy tym niedługo się przeprowadzasz i nie wiesz w jakim pomieszczeniu będzie to docelowo stało to - ja wogóle z zakupem bym się wstrzymał do czasu przeprowadzki.

Z tego co wiem, to nie istnieją kolumny "uniwersalne" w tym sensie, że dobrze zagrają w każdym pomieszczeniu niezależnie od jego wielkości. Ale to tylko taka rada, zrobisz jak zechcesz w końcu to twoje pieniądze.

Jest jeszcze jedna rzecz właśnie w związku z pomieszczeniem. Jeden z kolegów radził, aby sprzęt przed zakupem posłuchać koniecznie w docelowym pomieszczeniu. W salonie to tylko robi się takie wstępne "sito" i wyłania "kandydatów" do wypożyczenia. Można by tu epopeję złożyć z wypowiedzi osób, które kupiły zestaw na podstawie odsłuchu w salonie, przytachały go do domu, a w domu zagrał zupełnie inaczej (najczęściej niestety już siętak jak w salonie nie podobało:(.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

clo2, 21 Lut 2008, 12:17

 

>Z tego co wiem, to nie istnieją kolumny "uniwersalne" w tym sensie, że dobrze zagrają w każdym

>pomieszczeniu niezależnie od jego wielkości.

 

Dokładnie.

 

Można by tu epopeję złożyć z wypowiedzi osób,

>które kupiły zestaw na podstawie odsłuchu w salonie, przytachały go do domu, a w domu zagrał

>zupełnie inaczej (najczęściej niestety już się tak jak w salonie nie podobało).

 

To między innymi ja jestem taką osobą :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>xatt

 

z wielkością pomieszczenia jest tak (to najzwyklejsza oczywistość zresztą):

 

Jak miałem małe Tannoie (z 13cm midbasem) w ok 11m2 - basu było sporo (co prawda nie najniższego). Np. przy nagraniach jazzowych z wyeksponowanym kontrabasem na nieco wyższych poziomach głośności szyby drgały. Przeniosłem je do 20m2 i basu nie było wogóle !!!.

Elaki które mam z 14cm midbasem, skrzynki tylko nieco większe. W 11m2 trzeba było pchać zatyczki w otwory bass-reflex, bo basu za dużo. W 20m2 można by rzec że basu może nieco za mało, ale w przeciwieństwie do Tannoi jest obecny i daje nawet wystarczającą masę dźwiękowi. Przydałoby się te elaki wstawić zamiast w 20m2 to do jakichś 16m2 i byłoby idealnie.

Tak więc różnice w metrażu w przekładają się finalnie na dźwięk. Czasem nawet niewielki różnice w pomieszczeniu a gra już pod pewnymi względami inaczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>xatt

 

20 kzł to są naprawdę duże pieniądze. Od pomieszczenia dużo zależy, więc to co napisał clo2 jest jak najbardziej sensowne. Moje propozycje to naprawdę dobre urządzenia. Które sam bez wachania bym kupił.

 

Proponuję żebyś się nie spieszył. Pośpiech w tym wypadku ZDECYDOWANIE nie popłaca. W pełni neutralnych systemów nie ma. Każdy zestaw ma swój koloryt. W grę wchodzi wiele czynników. Musisz oswoić się trochę z terminologią (jasny, muzykalny, lekko ocieplony etc.) i skonfrontować to w rzeczywistości w czasie odsłuchu. Wtedy dopiero będziesz wiedział np. jaka barwa Ci odpowiada i coś sensownego w końcu wybierzesz.

 

Wspominałeś o Xindaku i Cambridge Audio. xatt to nie ta sama klasa i nie ta półka cenowa. W moim pojęciu nie ma żadnego porównania między np. CA i Audio Analogue. Ten pierwszy gra zdecydowanie jasnym dźwiękiem pozbawionym wszystkich smaczków AA tzn. finezji, analityczności, dynamiki etc.

 

W końcu. Jak masz do wydania taką sumę to warto powybrzydzać. Obejrzeć urządzenia i piloty z bliska, obmacać, obwąchać. ;)

 

powodzenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wróciłem właśnie z "przesłuchania" :) Creek Destiny Integra+CD + Epos M22 ...Nooo szczęka opadła :) w audio-studio...Tak jak pisaliście, powstrzymałem się jednak przed zakupem, choć nie było łatwo :) Poczekam jeszcze, posłucham, jednak byłem pod takim wrażeniem w.w. sprzętu, że nie chciałem słuchać innych zestawów, przynajmniej na razie, żeby nie zabić w sobie tego usłyszanego "ideału", co prawda studyjnego:( ... Aha - co do gabarytów pomieszczenia, wiecie specyfika moich zajęć egzystencjalnych wymusza dość częste przeprowadzki...I tak naprawdę nie wiem, jakiej wielkości pomieszczenie będzie następne i dlatego po prostu chciałbym by kolumny były możliwie najbardziej uniwersalne, choć zdaje sobie sprawę, że to do końca niemożliwe...P.S. Umówiłem się na kolejny odsłuch Audio Analogue Paganini+Focal JMlab Electra 1027 Be...zobaczymy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

youtube.com/watch?v=azHdFUdMtqc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 20 tys sprzet to ja bym kupił bilet do np. warszawy (tam pewnie duzo salonów) i posłuchał. w ciemno zakup sprzetu za taką kasę to ... nie będę kończył.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>wróciłem właśnie z "przesłuchania" :) Creek Destiny Integra+CD + Epos M22 ...Nooo szczęka

>opadła :) w audio-studio...

 

Wolniej, wolniej... to nie zmieminaki. ;) Bierz np. pod uwagę TO jak tego słucha się dłużej. Np. CA potrafi zagrać dobrze, co nie zmienia faktu że po dłuższym słuchaniu masz dość.

 

Jak za piewrszym razem Cię ruszyło to na Twoim miejscu dałbym sobie spokój za zakupem czegokolwiek w tym również AA na 3 miesiące, nawet jakbym w czasie odsłuchu miał wizję aniołów zstępujących z nieba. ;) Mówię całkiem serio. 3 miechy kompletnego luzu. Na odsłuchy nie zabirałbym kasy. Pamiętaj że w wypadku wymiany (to przerobili tutaj chyba wszyscy) na sprzedarzy takich zabawek zawsze traci się i to naprawdę duże pieniądze. Szkoda kasy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xatt, 21 Lut 2008, 14:54

 

>wróciłem właśnie z "przesłuchania" :) Creek Destiny Integra+CD + Epos M22 ...Nooo szczęka

>opadła :) w audio-studio...Tak jak pisaliście, powstrzymałem się jednak przed zakupem, choć nie

>było łatwo :) Poczekam jeszcze, posłucham, jednak byłem pod takim wrażeniem w.w. sprzętu, że nie

>chciałem słuchać innych zestawów, przynajmniej na razie, żeby nie zabić w sobie tego usłyszanego

>"ideału", co prawda studyjnego:( ... Aha - co do gabarytów pomieszczenia, wiecie specyfika moich

>zajęć egzystencjalnych wymusza dość częste przeprowadzki...I tak naprawdę nie wiem, jakiej wielkości

>pomieszczenie będzie następne i dlatego po prostu chciałbym by kolumny były możliwie najbardziej

>uniwersalne, choć zdaje sobie sprawę, że to do końca niemożliwe...P.S. Umówiłem się na kolejny

>odsłuch Audio Analogue Paganini+Focal JMlab Electra 1027 Be...zobaczymy :)

 

No brawo. Widać że rady nie idą w las. Trzy miesiące to może nie ma się co aż tyle wstrzymywać, ale tak przez miesiąc to rzeczywiście nie bierz ze sobą pieniędzy na odsłuchy. I jeszcze jedno - jak już będziesz na coś zdecydowany, to powiedz w sklepie, że kupisz tylko wtedy jeżeli zgodzą Ci się najpierw to wypożyczyć do domu za kaucją na dzień lub dwa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff, jak dobrze, że ja mam to już za sobą :)

Moja rada, sprzed bardzo bliskiej chwili: posłuchaj dobrych ludzi, którzy mówią - słuchaj, słuchaj, słuchaj, nie bierz kasy chyba że na kaucję i słuchaj w salonach, potem u siebie, zmieniaj, wypożyczaj i słuchaj, potem zawężaj kręgi i słuchaj dalej i słuchaj u siebie w spokoju, nie nerwowo i płyt, które naprawdę dobrze znasz (albo tak Ci się wydaje). Po pewnym nie krótkim czasie krąg zawęzi Ci się mocno, zostanie do wyboru 2, może 3 zestawy i wówczas mocno rozważ każde za i przeciw każdego z nich i ostatni raz wypożycz ten, który ma najwięcej pozytywów wg. Ciebie, posłuchaj dwa, trzy dni w domu spokojnie, w zwykłym życiu, bez nastawiania się na siedzenie ze wzrokiem wbitym w ścianę i słuchaniem na siłę, rozkładając dźwięki i szukając sceny. Słuchaj tego, co przytaszczyłeś w normalnych warunkach, bez specjalnego angażowania się w detale, będziesz wiedział, czy muzyka w tle Twoich zajęć Cię męczy, czy daje spokój, pozwala czytać dobrą książkę, czy rozprasza nawet podczas picia kawy, która jest dziwnie nie smaczna, inaczej jak wczoraj.

 

Wiem, że to trochę zawiłe, ale naprawdę warto zrobić to rozważnie i powoli. Przeszedłem tą drogę nie pytając o zdanie nikogo, ani tutaj, ani z zewnątrz. Zacząłem od słuchania i zajęło mi to blisko 2 miesiące, w tym czasie przedźwigałem dziesiątki kg sprzętu, zaniedbałem wiele obowiązków, prawie nie wychodziłem z domu, jeśli już, to jedynie podmienić kolejne klocki i tak w koło. Żona mnie wyklęła, to gorsze jak delegacja, bo jesteś, a jakby Cię nie ma, ale trzeba to przetrwać.

 

Owocem jest dobrze zainwestowana gotówka, nie stracona, na lata zostaje spokój wewnętrzny, a każdy dzień, w którym nabywasz kolejne kółko jest uwieńczeniem zmęczenia, gdy dostałeś w dupę, targając kartony.

 

Ja zacząłem od budżetu 10kkzl, pomalutku zrozumiałem, że nie kwota stanowi, choć idealnie jest, kiedy nie musisz o tym myśleć i wybierasz to, co Ci odpowiada, nie pytając o cenę i nie chodzi tutaj o górne pułapy. Zwyczajne 17 tys. za kpl. Priamare dla jednego to początek wydatków, dla drugiego szczyt możliwości, a dla jeszcze innego szczyt marzeń. Rzecz polega na tym, że jeśli masz 20, to nie szukaj za 20 tylko szukaj dźwięku, tego czego Twoje ucho lubi, potrzebuje, bo ile byś nie miał, zawsze znajdzie się takie coś albo taki sprzedający, który Ci sprzeda. Gorzej potem, kiedy przyjdzie zwykły dzień, włączysz płytkę i po 10min ją wyłączysz i już do niej nie wrócisz, bo będzie to dla Ciebie udręka. Kupisz coś, co Cię męczy, a nie sprawia radość, zamiast chętnie powodować chwile, kiedy zasiadamy do słuchania.

 

Pozdrawiam i życzę rozwagi

oczekuję na dobre wieści nowych nabytków :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muzyka daje moc ciału, pogodę zmysłom i nieśmiertelność duszy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.