Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz na GM70


pwit1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

raczej nie do sygnału

raczej nie, ale patrząc na dokonania firmy z technologią głośnikową mają niewiele wspólnego co moze naprowadzac na pewne wnioski...tak czy siak ja je mam w dac-u w tej chwili i w preampie i to sa jedyne kondy w torze, szybkie, o pieknej górze, średnicy i wyśmienitym basie, w takim zestawieniu deklasują wszystko co mialem do tej pory mundorf sgo, mundorf ZN, audyn tri reference i audyn true copper z ostatnio probowanych. Audyn true copper to brzmieniowa pomyłka co zostało juz opisane w innym temacie i producent nie rekomenduje ich do sygnału tylko do zwrotnic w tej chwili (strona intertecnika), co ciekawe kiedys było odwrotnie, producent rekomendowal je do sygnału w urzadzeniach hi-end [?????????????], u mnie na wyjsciu dac-a degradowały brzmienie , jeszcze sie nie spotkalem z tak dziwnie brzmiacym kondensatorem, znieksztalcajacym bas, ze sztuczna górą itd. Nie wiem jakie ludzie mają uszy, jak zestawiaja sprzęt , ale audyn true copper nawet jakościowo nie stoi przy rike audio. Tylko to jest własnie szersze pytanie czego ktos oczekuje od kondensatora, jaki byl punkt pracy lampy i czy ten kondensator ma polepszac dzwiek, byc przejrzystym czy ma zmieniac diametralnie dzwiek co widac u niektorych ludzi tutaj, ze wykonuja jakies dziwne ruchy na oslep, np. na wyjsciu dac-a moge użyc dwoch , trzech typow kondensatorów , które poznalem i uwazam za bardzo dobre w cenie, kosztuja powiedzmy 50, 150 i 300 pln sztuka i niemozliwe jest żebym przy braku innych zmian zdegradowal dzwiek systemu tymi wybranymi kondensatorami gdyz nie zalezy to od ceny kondensatora, dlatego jak wpialem te true coppery i posluchalem tydzien , dwa to slychac bylo ze jest wszystko daleko od OK. Kondy te sprzedalem z myslą , że pewnie nie robię komus krzywdy bo są rozne gusta i rożne podejscie do dzwieku,.. Niemniej jak opisano to w innym wątku prawdiopodobnie z uwagi na złe zachowanie tego kondensatora w sygnale producent nie zaleca użycia go w sygnale, Ludzie na AS myślę jednak będą z uporem maniaka dawac go w sygnal.

ps. drugą rzecza jest fakt, ze dobór kondensatora czy rezystora jest z jednej strony żmudnym zajęciem, z drugiej wymaga osłuchania i doświadczenia, jednak tzreba sobie uświadomic, że większość z osób, które w tym siedzą szybko wyłapuje różnice miedzy makro i mikrodynamika po zmianie kondensatora, w barwie dzwieku, a szczegóolnie realiźmie głosu ludzkiego. Na ten pierwszy efekt nakłada się dopiero magia firmy, cena i mimo tego, że kondensator dalej gra słabo, gorzej czesto niż dwukrotnie tańszy nie wraca delikwent do tego tańszego tylko sprzedaje go bo nie wierzy w swoje własne doznania tylko wierzy w cenę. Widać to na forum, był niedawno temat gdzie wymienil gosciu jakies dobrze grajace tanie kondy na true coppery, zaczelo mu ch.ujowo grać ale próbowal walczyc dalej zamiast je wylutowac w piz.du tak jak ja po 2-3 tygodniach zrobilem. Nie ma sensu walczyc, są też złe produkty i jest ich tak samo duzo jak dobrych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Father_PiO

(Konto usunięte)

Audyn true copper to brzmieniowa pomyłka co zostało juz opisane w innym temacie i producent nie rekomenduje ich do sygnału tylko do zwrotnic w tej chwili (strona intertecnika), co ciekawe kiedys było odwrotnie, producent rekomendowal je do sygnału w urzadzeniach hi-end [?????????????], u mnie na wyjsciu dac-a degradowały brzmienie , jeszcze sie nie spotkalem z tak dziwnie brzmiacym kondensatorem, znieksztalcajacym bas, ze sztuczna górą itd.

 

No widzisz, a Amplifon twierdzi, że to najlepszy kond sygnałowy na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbowal walczyc dalej zamiast je wylutowac w piz.du tak jak ja po 2-3 tygodniach zrobilem

to vcapy tez bys wywalil

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, a Amplifon twierdzi, że to najlepszy kond sygnałowy na rynku.

Trudno, co robić:) Pozostanę przy swoim zdaniu, nawet producent sie wycofał z użycia w sygnale:)

'Made for passive crossover network for loudspeakers only. Any othe useage is not allowed. Due to the construction'

 

to vcapy tez bys wywalil

jesliby zagrały gorzej? oczywiście....przeciez kondy są odsprzedawalne, sprzedaje kondensatory bardzo szybko jeśli następują jakieś zmiany w systemie, nie miałem nigdy problemu ze sprzedażą...wiadomo, że takie próby kosztuja ale z czytania forów się nie dowiem niestety co kondensator jest wart, pełno jest ludzi co nie mają wiedzy, gustu, pojęcia o słuchaniu muzyki i najczęsciej tacy najwiecej piszą....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście

gratuluje

grales 3 tyg i wywaliles kondy ktore generalnie nie sa zle. vcapy tez byc wywail bo by ci sie nie zdazyly zadoowic

 

ale z czytania forów się nie dowiem niestety co kondensator jest wart, pełno jest ludzi co nie mają wiedzy, gustu, pojęcia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie nie sa zle

generalnie to napisałem jakie są te kondy, w głupie przepychanki nie wchodzę, mam swoje autorytety i ludzi z którymi wymieniam się opiniami, tutaj bezinteresownie dzielę się wrażeniami nie oczekujac nawet na większy odzew, pozostanę przy swoim zdaniu i niech moje zdanie będzie generalnie pewnego rodzaju ostrzeżeniem przed tymi kondensatorami. Każdy niech sobie sam wyrobi zdanie, ale najlepiej tak jak ja porównujac kilka rodzajów w czasie rzeczywistym mając kondy w domu, a nie dokonując porównań opisów znalezionych w necie i kupujac 'wymarzone'.

ps.

jeśli próbujesz mnie pouczac na temat wygrzewania itd. itp. to tak , te kondy były wygrzewane przez 300 h, uznałem ze wystarczy, ich brzmienie po 2 tygodniach słuchania nie zmieniło sie/nie poprawiło. CO NIE ZNACZY, ŻE KOMUS SIĘ TO BRZMIENIE NIE MOŻE SPODOBAĆ, JA TAKICH OSÓB Z MOJEGO NAJBLIŻSZEGO ŚRODOWISKA NIE ZNAM. Tylko tyle i aż tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez electro

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jt211

(Konto usunięte)

Ja tam bym proponował każdemu założenie ruskich teflonów i pograniu na nich minimum 200 godzin żeby się wygrzały. Potem można próbować innych wynalazków mając punkt odniesienia. Nie wiele kondów jest lepszych od ruskich teflonow i są wielokrotnie droższe. Oczywiście jak ktoś lubi granie kondów a nie ich przezroczystość to już inna para kaloszy. V-Cap teflon jest lepszy niż ruski teflon ale czy wart ceny nie jestem już taki pewny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od układu w jakim kondensator pracuje. Audyn true copper w moim wzmacniaczu spisuje się świetnie. Ja szukałem kondensatora który jest możliwie neutralny ale też przejrzysty bez "zamulania". Bez bajerów na górze tzn bez jej uwypuklania. Grafitowa GMka ma przepiękną górę i dodatkowa ingerencja w ten zakres jest bez sensu. Zatem znaczna część kondensatorów dla mnie po prostu odpada.

Niestety większość poszukuje kondensatorów które coś tam dodatkowo wniosą do brzmienia zwłaszcza w zakresie góry. Dla tych faktycznie true copper nie będzie dobrym rozwiązaniem.

Tak samo jak przy lampach o bardzo pastelowym brzmieniu. Bez wątpienia nie jest to kondensator który do wszystkiego pasuje ale w moim wzmacniaczu po prostu bardzo dobrze się sprawdza.

Ja mam natomiast taką obawę że niektórzy szukają kondensatorów które mają na siłę poprawić to co psuje kiepski transformator wyjściowy.

Ja jeszcze raz zrobię kasting kondensatorów bo obecnie będę na wejściu montował lampę EC86 i gra ona inaczej niż montowana do tej pory 6S45P ale wiem że znaczna część polecanych kodów jest z góry skazana na porażkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez amplifon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Firewall 1

(Konto usunięte)

Wszystko zależy od układu w jakim kondensator pracuje. Audyn true copper w moim wzmacniaczu spisuje się świetnie. Ja szukałem kondensatora który jest możliwie neutralny ale też przejrzysty bez "zamulania". Bez bajerów na górze tzn bez jej uwypuklania. Grafitowa GMka ma przepiękną górę i dodatkowa ingerencja w ten zakres jest bez sensu. Zatem znaczna część kondensatorów dla mnie po prostu odpada.

Niestety większość poszukuje kondensatorów które coś tam dodatkowo wniosą do brzmienia zwłaszcza w zakresie góry. Dla tych faktycznie true copper nie będzie dobrym rozwiązaniem.

Tak samo jak przy lampach o bardzo pastelowym brzmieniu. Bez wątpienia nie jest to kondensator który do wszystkiego pasuje ale w moim wzmacniaczu po prostu bardzo dobrze się sprawdza.

Ja mam natomiast taką obawę że niektórzy szukają kondensatorów które mają na siłę poprawić to co psuje kiepski transformator wyjściowy.

Ja jeszcze raz zrobię kasting kondensatorów bo obecnie będę na wejściu montował lampę EC86 i gra ona inaczej niż montowana do tej pory 6S45P ale wiem że znaczna część polecanych kodów jest z góry skazana na porażkę.

 

O i to jest wiedza o której mówiłem naszemu koledze sly - który jej nie ma.

 

Ja mam natomiast taką obawę że niektórzy szukają kondensatorów które mają na siłę poprawić to co psuje kiepski transformator wyjściowy.

 

Tęż tak myślę i od siebie tylko dodam że zły wybór okablowania zewnętrznego w systemie starają się w niektórych przypadkach skorygować elementami w środku danego urządzenia.

Co oczywiście jest możliwe ale jak dla mnie bez sensu. IMHO.

Edytowane przez Firewall 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak mówiłem tak zrobiłem ---- było tak

 

Jest tak

 

Amorfiki na pokładzie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-18948-0-20256200-1427025597_thumb.jpg

post-18948-0-11125700-1427025622_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie ma trudnych głośników - tylko prądu czasem brak

Ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukałem kondensatora który jest możliwie neutralny ale też przejrzysty bez "zamulania".

Człowieku, ten kondensator koloryzuje, wyolbrzymia, degraduje dźwięk, do tego stopnia, że producent po głosach klienów wycofał się z jego rekomendacji do sygnału. Jak muszą grać te Twoje trafa skoro ten kondensator robi Ci robotę? jak robisz voicing wzmacniacza? od lat nie słyszałem bardziej sztucznego kondensatora, ze sztuczną barwą, słaba mikrodynamiką. Jedyna rzecz, która moze się w nim podobać to przestrzenność brzmienia. Zwykły, prosty cynowiec typu audyna Kp/sn roznosi ten kondensator pod względem realizmu, barwy, mikrodynamiki.

ps.

weź kup sobie troche tych polecanych kondów i posluchaj, nie lekceważ ludzi na forum i nie skazuj na porażke, weź sobie na początek te rike, niech Ci się otworzą uszy na prawdziwa jakość robiona przez ludzi, którzy sa daleko, daleko przed Tobą. Trochę pokory chłopie z tymi Twoimi trafami i kondami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pps.

co do góry tych true copperów to nie uwazam, że byłą ich najgorszą strona, myślę, ze najgorsza była sztuczna średnica i bułowaty, mało zróżnicowany bas, to sprawia, ze każdy kawałek i rodzaj muzyki brzmi podobnie, co jest domeną kondensatorów nieudanych

 

Nie wiele kondów jest lepszych od ruskich teflonow i są wielokrotnie droższe. Oczywiście jak ktoś lubi granie kondów a nie ich przezroczystość to już inna para kaloszy.

Albo zwykłego kp/sn-a. Mieć go po prostu jako punkt odniesienia, nie nastawiać się na cenę tylko wrócic co jakiś czas do niego i posłuchać czy rzeczywiście jakiś 'butikowy' daje postęp czy tylko zmienia dzwiek , niekoniecznie korzystnie. Takie cynowce były polecane przez wielu już ś.p. wielkich świata audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez electro

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak mówiłem tak zrobiłem ---- było tak

 

Jest tak

 

Amorfiki na pokładzie

 

No i stało się :)

Jest miazga?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie wszystko high-end co się świeci......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w porównaniu do poprzednich "jest dobrze" ale Piotrek pewnie napisze coś więcej ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie wiem co napisać. OK jestem głuchy i głupi w dodatku mam g...ne transformatory a wzmacniacze są do d..y .

Taki poziom pokory wystarczy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się wdawać w kłótnie ale mam dość pisania na jakiolwiek temat bo zawsze dostaję po dupie od kogoś bardziej inteligentnego.

 

Nigdy nie twierdziłem że Audyn true copper to najlepszy kondensator napisałem uczciwie że nie we wszystkich aplikacjach się sprawdzi. Zatem nie rozumiem skąd atak na mnie.

Miałem chyba wszystkie Mundorfy, Audyny, Jenzeny, Duelundy i tak na prawdę były 2 kondensatory godne uwagi czyli 1. Duelund i 2. to właśnie Audyn true copper.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez amplifon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audyn TC wymaga długiego wygrzania ale fajnie się otwiera na średnicy przy czym jest neutralny. Nie stwierdzam braków na basie a pisanie że ma bułowaty bas to jakieś nieporozumienie.

Duelund ma więcej powietrza i głównie tym góruje nad TC.

Rike Audio nie słuchałem ale posłucham bo nawet mam ochotę jeszcze raz zrobić casting po wymianie lamp wejściowych. Zobaczymy.

Tak jak pisałem ja szukam do wzmacniacza neutralnych kondów. Bez bajerów i wodotrysków bo nie mam potrzeby sztucznego koloryzowania czegokolwiek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez amplifon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audyn TC wymaga długiego wygrzania ale fajnie się otwiera na średnicy przy czym jest neutralny. Nie stwierdzam braków na basie a pisanie że ma bułowaty bas to jakieś nieporozumienie.

Duelund ma więcej powietrza i głównie tym góruje nad TC.

Rike Audio nie słuchałem ale posłucham bo nawet mam ochotę jeszcze raz zrobić casting po wymianie lamp wejściowych. Zobaczymy.

Tak jak pisałem ja szukam do wzmacniacza neutralnych kondów. Bez bajerów i wodotrysków bo nie mam potrzeby sztucznego koloryzowania czegokolwiek.

Ok, sprobujesz i zobaczysz czy nie mam troche racji, bedziesz mogl posluchac obu kondensatorow Rike, bo wyzsza seria miedziana juz wchodzi do dystrybucji, ciekaw jestem Twoich odczuc, z moich doswiadczen kondensatory te wygrzewaly sie wyraznie pierwsze 50-100 h, potem dzwiek sie stabilizuje, nie wymagaja wiec tyle czasu co folia cynowa w teflonie np., wyzsza serie sam chetnie wezme do testow jak juz bedzie w Polsce, do tej pory nie byla dostepna dla detalistow na rynek diy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miazga Arku to by była gdyby Ci spikował na nogi hehehe. Jest to już kawał żelastwa. Co do grania.

1. Chciałem basu tom go dostał - i to najniższego . Co więcej bas się mam wrażenie się utwardził. Stał się jak zauważył kolega Squad05 całkowicie zszyty z resztą pasma. Co więcej wzmak jak trzeba potrafi zagrać mięciutko ale jak na płycie jest porządna stopa to jest to STOPA a nie stopeczka jak na starych trafach.

2. W górę też poszło , masa szczególików i detal niesamowity.

3. Srodek jak doszedł dół i góra troszkę się wycofał - ale to tylko wrażenie, Tak bardziej równo w całym paśmie się zrobiło.

Oczywiście środek lampowy to środek lampowy. Momentami sok z Accutonów leciał. Ale taki fajny.

 

Mam nieodparte wrażenie że wzmacniacz nabrał neutralności i szlachetności. Daje kapitalny wgląd w nagrania. Kiedy trzeba to zagra mięsem a kiedy nie to łagodny jak baranek. Totalnie nieskrępowany dzwięk. A moje ukochane bluesowe gitary rewela. Dobrze by było żeby koledzy Squad05 i Rick coś potwierdzili lub nie. Na pewno nie jest to klucha i nawet stereofonia była fajna mimo mojego koślawego pokoju. I jeszcze jedno - fajnie pokazuje resztę grającego zestawu. Graliśmy na Parasoundzie D200 i dacu AN - pokazywał dokładnie charakter tych urządzeń. ANotku - mój ty cukiereczku miodowy hehehehe - nie było możliwości pomyłki.

Na teraz to tyle . Wzmak grał 30-40 godzin. Pogra 200-400 to się go oceni

Pozdr Piotr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie ma trudnych głośników - tylko prądu czasem brak

Ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, sprobujesz i zobaczysz czy nie mam troche racji, bedziesz mogl posluchac obu kondensatorow Rike, bo wyzsza seria miedziana juz wchodzi do dystrybucji, ciekaw jestem Twoich odczuc, z moich doswiadczen kondensatory te wygrzewaly sie wyraznie pierwsze 50-100 h, potem dzwiek sie stabilizuje, nie wymagaja wiec tyle czasu co folia cynowa w teflonie np., wyzsza serie sam chetnie wezme do testow jak juz bedzie w Polsce, do tej pory nie byla dostepna dla detalistow na rynek diy

Electro bardzo ciekawe rady tylko zupełnie nietrafione. Napisz gdzie słuchałeś wzmacniacza SET42? Inaczej takie pisanie jest bez sensu bo aplikacja jest kluczem. Ja miałem takową okazję wielokrotnie i audyny TC grają w tej konstrukcji wyśmienicie a punktem odniesienia są duelundy cast pio cu. Napisz w jakim urządzeniu miałeś taką degradację to inni będą wiedzieli żeby do niej nie wkładać audyna. Taka informacja ma przynajmniej konkretną wartość.

Zajrzyj do klubu Amplifona, nowych klientów szybko przybywa a nie sądzę żeby wszyscy byli głusi :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audyny TC sobie wygrzewam z ciekawości w drugim wzmacniaczu na 300B jako międzystopniowe.

Trafa wyjściowe nie wiem czy są złe? Tribute. Wszystko okablowane srebrem z tych monokrystalicznych.

 

Mam je już ze 200 godz na wygrzewaniu i jak do tej pory pełna zgoda z kolegą Electro.

Najwększy zarzut na tą chwilę mam do góry, jest sztuczna, plastikowa.

 

Zgoda z Amplifonem, że są one z tzw bezpłciowych. Na ten moment przejrzystość słaba.

 

Ile kolega Amplifon sugeruje formować te kondensatory?

 

Aha w zwrotnicach również je miałem, zupełne przeciwieństwo w stosunku do powyższego opisu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o turbo wygrzewaczu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kolega Amplifon sugeruje formować te kondensatory?

możesz formowac tyle co ja, dojdzie jeszcze nienaturalna, sztuczna srednica i subsoniczne pogrubione pierdy basu...

 

Inaczej takie pisanie jest bez sensu bo aplikacja jest kluczem

wypowiadałem sie o tych kondensatorach w danej aplikacji, produkcja amplifona jako taka mnie nie interesuje, wypowiadam sie w watku z zalozenia niekomercyjnym sluzacym poglebianiu wiedzy, watki marketingowe klientów danej firmy i kólka adoracji mnie takze nie interesują, wiec Twoje pisanie jest troche bez sensu....

 

Electro.

Najwększy zarzut na tą chwilę mam do góry, jest sztuczna, plastikowa.

 

Nie są to wielkie pieniadze, po prostu pograj ze 200h i spróbuj jeszcze coś innego, ja juz pisalem w kilku wątkach, że wg mnie ten kond degraduje brzmienie w neutralnym, przejrzystym systemie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez electro

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypowiadałem sie o tych kondensatorach w danej aplikacji, produkcja amplifona jako taka mnie nie interesuje, wypowiadam sie w watku z zalozenia niekomercyjnym sluzacym poglebianiu wiedzy, watki marketingowe klientów danej firmy i kólka adoracji mnie takze nie interesują, wiec Twoje pisanie jest troche bez sensu....

Proszę trzymać fason i nie zniżać się do osobistych, nieuzasadnionych wycieczek. Mam napisać, że jesteś nieobiektywny bo jesteś klientem konkretnej firmy?

To jest temat o wzmacniczach opartych o lampy GM70 i w tym kontekście oceniamy działanie poszczególnych kondensatorów. Piszesz o brzmieniu w stopniu wyjściowym przetwornika a to zupełnie inna bajka.

Zadałem pytanie czy słuchałeś SET42 na GM70? Czy sprawdzałeś Audyny we wzmacniaczu opartym o ten typ lampy? Jeśli tak napisz w jakim zestawieniu i będziemy mięli komplet informacji. Poczytaj jak sprzeczne informację są na temat Mundorfa a nawet polecanych Rike audio (tutaj też są zarzuty ze sieje górą). Zupełnie odmiennie zachowają się kondy w konstrukcji na 300B a inaczej w GM70. Inaczej w daczku a inaczej w zwrotnicy itd itd.

Ja porównywałem w SET42 i w stosunku do wyśmienitego duelunda cast pio cu o żadnej przepaści nie może być mowy. Z jakiego roku i jakiej partii kondensatory są tam montowane musisz zapytać producenta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o brzmieniu w stopniu wyjściowym przetwornika a to zupełnie inna bajka.

Wiem o czym pisze i szkoda mi czasu na dalsze dyskusje z Toba, nic nie sprzedaje, nic nie kupuje, trzymam sie tematu. Twoje odczucia są bardzo ważne niemniej nie interesują mnie bo piszesz o czymś innym, niezwiązanym z tematem , który ja podjąłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz ja też nic nie sprzedaję nic nie kupuję przynajmniej w tym wątku. A to co sprzedaję to żadna tajemnica wszyscy doskonale wiedzą co produkuję co oferuję itp. Nikomu nachalnie nie wciskam swoich produktów. Ktoś po prostu napisał że o Audynach i że uważam ich za najlepsze kondensatory to odpisałem co i jak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powracając do wątku GM70 czy ktoś z miał możliwość porównania brzmienia traf wyjściowych o tej samej konstrukcji i parametrach elektrycznych na rdzeniach z amorficznych oraz klasykach. Zastanawiam się jak jest różnica w brzmieniu..

 

Artur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U kazka680 taka zmiana wprowadziła trochę dobrego, jest świeżo po zmianie więc poczekajmy jeszcze chwilę z finalną oceną ale pierwsze wrażenia bardzo obiecujące.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez squad05

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.