Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  211 członków

Arcam Klub
IGNORED

Klub miłośników ARCAMA


gabler

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Czy Ktoś z Was tu obecnych jest może z okolic Poznania? Chciałbym posłuchać cd Arcama najlepiej model 192 w swoim systemie. NIestety żaden z poznanńskich sklepów na stanie tego CD nie posiada a sprowadzic też nie chcą :(

 

Pozdrawim

Deadman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich z tego Klubu. Być może już niedługo do niego dołączę ze wzmakiem FMJ A32. Na razie go jeszcze nie mam, ale nie obrazicie się chyba na mój wpis, wszak Creek u mnie stoi a on też z wysp;) Mam nadzieję, że Arcam go przebije, więcej o moim systemie w "o mnie".

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Radek, chyba nic z tym nie zrobisz. Gniazda BFA już tak mają. Widełki, szpilki albo goły przewód, taki już urok tego Arcama, m. in. dlatego kupiłem 32, gdzie są już "normalne gniazda". Ja bym na Twoim miejscu nie pieścił się i po barbarzyńsku pozbawił przewód wtyków, tak żeby w końcu posłuchać nowego wzmaka. No chyba że masz jakieś WBT-y, wtedy trochę szkoda:) Albo jeżeli masz w zamyśle wymianę kabla na lepszy, wtedy uzbrój sie w cierpliwość i jutro jazda do salonu po jakieś gołe kable lub z widełkami (oby nie za duże te widełki, bo w Arcamie gniazda są rozstawone dość ciasno). Cholera, kiedy ten temat w końcu powróci na główną stronę?

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poza tym tak: super dynamika, bardzo dobra kontrola, nic się nie snuje, przejrzystość. Wokale! Tu kompletene zaskoczenie, bo wydawało mi się, że ten Arcam to taka mała odhumanizowana elektrownia, obiektywna, mocna i przejrzysta, ale nie do tworzenia intymnego klimatu. Oczywiście są wzmacniacze za podobne pieniądze, które robią to lepiej, ale naprawdę byłem mile zaskoczony po wrzuceniu do odtwarzacza płyt z jazzowymi i soulowymi wokalami. Dali 450 z wdzięcznością przyjęły tą konkretną dawkę prądu chociaż i z Creekiem grały bardzo przyjemnie. Ale w Creeku brakowało mi tej niesamowitej kontroli i wyrazistości najniższego basu no i przejrzystość jest lepsza a mimo to muzyki słucha się po prostu przyjemnie. A jak wrzuci się jakiś elektryczny, dobrze nagrany jazz (Marcus) to mam wrażenie jakbym słuchał końcówki za większe pieniądze. Zresztą słuchałem dzisiaj Arcama w trybie końcówki. Tak dla próby podpiąłem pre P43 Creeka no i Dali jeszcze tak nigdy nie grały. Wszystko co pokazała integra + jeszcze więcej:) Ciekawe co w takim razie potrafią monobloki P1?

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, które z 3 nw. rozwiązań jest najlepsze:

- integra A32 na wysokie + końcówka P35 na bas,

- integra A32 tylko jako pre + końcówka P35 steruje Dali,

- przedwzmacniacz C31 + końcówka P35.

Co Wy na to?

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, konfigurację integry jako pre + końcówki sobie odpuszczę. Ale co w takim razie z dołożeniem do integry końcówki P35. Byłaby przecież sterowana z wyjścia pre w integrze. Skoro sekcja przedwzmacniacza jest tak słaba, to końcówka wniesie niewiele dobrego?

 

>borrrys

Być może Twoje obserwacje wynikają z tego, że A22/32 ma po prostu bardzo dobrą końcówkę a nie słabą sekcję pre? No bo jednak praca w trybie końcówki to co innego niż integra. Próbowałem już podłączyć nawet pasywny pre Creeka P43 pod A32 ustawiony jako końcówka i faktycznie zagrało lepiej.

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.