Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  211 członków

Arcam Klub
IGNORED

Klub miłośników ARCAMA


gabler

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym założyć temat związany ze sprzętem Arcama ,myślę ,że jest parę osób mających ten sprzęt i chcących podzielić się swoimi opiniami do których to ja też należę .

Posiadam od 7 lat alphę 7se i wzmak alpha 8r,które to poddałem licznym modyfikacjom .

Sprzęt ten seryjnie był średnio dopracowany brzmieniowo ,wyróżniał się na plus cd 7se który to wtedy dostawał w testach przyzwoite oceny ,wzmak w porównaniu z kilkoma w tamtych latach produkowanych wzmacniaczami prezentował się w miarę przyzwoicie szczególnie z osobną końcówką mocy w bi ampingu.

Po przeróbkach to zupełnie inny sprzęt oczywiście na plus szczególnie cd 7se który to posiada niezły potencjał do modyfikacji.

Teraz przymieżam się do zakupu wzmaka alpha 10 może maci jakieś zdanie na jego temat.

Zapraszam do dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

To i ja się zgłaszam z moim A65. Skromny wzmacniacz, bez fajerwerków, ale gdy przesiadłem sie na niego z amplitunera Yamahy to gęba mi się ucieszyła. W moich marnych warunkach akustycznych Chorusy 707 zagrały o niebo lepiej. Na obecną chwilę słuchanie muzyki daje mi sporo radochy. Myślałem o dokupieniu odtwarzacza CD do kompletu, ale używki trzymają wysokie ceny, niestety dla potencjalnych kupujących.

 

Pozdrawiam.

Brob.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem koncowke mocy,co do dynamiki i przestrzeni wszystko zalezalo od pre. Najbardziej podobalo mi sie z audio innovation pre,warto pokombinowac bo arcam jest dosc przezroczysty.

pozdr

When it comes to A Class amplifiers . I am totally biased.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ta przezroczystoscia w arcamach bywalo roznie. nie znam serii diva wciaz, lecz porownanie dzwieku starych alf czarnych i alf brazowo-krzywych zdecydowanie przewaza w kierunku starszej serii w temacie przejrzystosci dzwiekow i czulosci na zmiany kabli. zas na delcie 290 to dopiero mozna sie ubawic kablami... zwlaszcza majc do dyspozycji 'czyste' cd jak chocby 5+ ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez sie zapisuje do szanownego grona Arcamomaniaków:)

Właśnie pare dni temu kupiłem wzmacnacz alpha 6 i do tego tuner alpha 5.Jeszcze zadnych testów nie robiłem bo dopiero za tydzien wracam z Anglii wiec zobaczymy co sprzecik potrafi ,w kraju czeka juz CD alpha 7-i tak to sie ładnie uzbierało.Moze ktos miał do czynienia z tym wzmakiem ...(mało o nim w necie!)jak sie spisuje,czego mozna sie spodziewać??

A tak na marginesie -w jednym z angielskich komisów jest wzmak aplha 8R i CD alpha 7SE w idealnym stanie jesli by ktos był zainteresowany moge sprowadzic do kraju!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gabler, 2 Mar 2008, 14:13

 

>Z czym współpracuje ten twój A70 jest wydajny prądowo?podobno jest zbudowany jak droższe klocki co

>to znaczy to nie wiem ,jeżeli możesz to wklej jego rozbieraną fotkę.

 

Rozbieranej fotki niestety nie wrzucę, bo jest na gwarancji. Budowa raczej solidna, jest dosyć ciężkawy. Na wydajność prądową nie narzekam. Poziom głośności jest sterowany w tym wzmacniaczu elektronicznie, regulacja jest tak dobrana, że nie ma jakiegoś nagłego skoku. Wzmacniacz jest raczej przyjazdny, pełne sterowanie z pilota, 8 wejść na przedwzmacniacz, posiada wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy oraz wyjście przedwzmacniacza tak żeby można podpiąć ewentualnie końcówkę mocy i np. używać bi-ampingu. W swojej cenie całkiem ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Servantess:

>Właśnie pare dni temu kupiłem wzmacnacz alpha 6

>Moze ktos miał do czynienia z tym wzmakiem...

 

tak, mialem, dokladnie ze wzmakiem 6+. to niepozorny ale solidny wmacniaczyk, napedza trudne kolumny, moze nie jest super gladki w dzwieku ale mocny kop basowy oraz czyste dzwieczne talerze w hardrocku gwarantuje... jak dla mnie czystosc tychze talerzy w arcamach starych [6+, delta 290] to cos czego nie mial ani NAD ani creek... brakuje jeszcze wiecej 'powietrza' i glebokosci ale to zapewnia dopiero delta 290... nimniej jak na swoja cene zwlaszcza na wtornym rynku oferuje uniwersalne mocne brzmienie, troche za suche moze ale mozan przywyknac, zreszta wazne przez jakie kolumny go slyszymy... i jeszcze jedno, ten wzmacniaczyk juz slyszalnie reaguje na interkonekty oraz glosnikowce... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za info!

Mysle ,ze juz w niedziele bede miał okazje rozpoczac pierwsze odsłuchy. Na razie dzwiek popłynie z CD arcam alpha 7 co z tego wyniknie zobaczymy..kolumny to 2dr na seas CA18RNX i 27 TBFC wiec mysle ze z napedzeniem nie bedzie problemu.Wzmacniacz udało mi sie kupić w stanie idealnym w jednym z angielskich komisów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do arcamow, czy spotkal sie juz ktos ze zjawiskiem 'przesuniecia dzwieku'? odsluchiwalem kiedys delte 290 oraz coplanda csa 8 z taka wlasnie cecha. arcam gral dzwieki centralnie polozone mdzy kolumnami na kilku innych wzmacniaczach z lekkim przesunieciem w lewo, copland zas cechowal sie tym samym lecz odchylenie bylo jeszcze wieksze i w druga strone, w prawo... slyszalem opinie, ze to produkcyjne usterki i ciezko je cofnac poszukujac i wymieniajac wadliwa czesc. sadze ze to nie jest kwestia wieku sprzetu, gram obecnie na bardzo starym creeku i... wszystko jest ok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moge tylko powiedziec, ze brzmieniowo lekka roznice zauwazylem pomiedzy kultowym cd alfa 5 oraz alfa 5+. w 5tce srednie tony [wokal damski] byl cienszy i brzmial nieco wyzej anizeli w 5+. ogolnie oba cd prezentuja szczuply, przezroczysty bardzo dzwiek, wiec roznice nie byly wyrazne ale jednak po posluchaniu na obydwu cd swoich ulubionych plyt, zdecydowalem, ze zostane przy modelu 5+. to takie ogolne wrazenie wiekszej poprawnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 30

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.