Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  211 członków

Arcam Klub
IGNORED

Klub miłośników ARCAMA


gabler

Rekomendowane odpowiedzi

Pre w FMJ jest słabe tak czy inaczej ale rozbudowa integry o końcówkę i granie w bi-amp będzie znacznym postepem. Najlepsze rozwiazanie moim zdaniem to końcówka lub końcówki Arcama (jesli ma byc Arcam) i pre z prawdziwego zdarzenia czy to tranzystor lub lampa.

Jak na razie z tego co słyszałem integra Arcama zagrała najlepiej jako końcówka sterowana z wyjscia regulowanego CD. o klasę lepsza przejrzystość przestrzeń i kontrola basu bez złych skutków ubocznych.

 

 

Nie wiem czy nowe FMJ to postep jesli chodzi o pre ale ztego co wiem A22 vs A32 nie dało nic na plus w sprawie pre integry.

 

"Choroba" słabych pre w integrach dotyczy nie tylko Arcama ale np. Musical Fidelity i paru innych firm.

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chciałbym przedstawić swój zestawik FMJ; A38 i CD36. Na razie sprzęcik wygrzewa się od kilkunastu dni, ale już zaczyna grać. Gra z KEF-ami XQ40 (wygrzewają się też). Przyznam się, że ARCAM został wybrany trochę przypadkiem; tzn. dlatego, że nie sposób się było doczekać na już zamówiony czarny zestaw Cambridge Azur 840A V2 i 840C.

Ale coraz bardziej nabieram przekonania, że miałem farta. ARCAM oprócz tego, że bardziej "prestiżowy" to jest wyraźnie lepszy, zwłaszcza w tym co słucham tj. ballad rockowych, klasyki, muzyki elektronicznej. Generalnie preferuję muzykę spokojną. Pięknie brzmią zwłaszcza wokale; Leonard Coen, Alicia Keys, Mark Knopfler i DIRE STRAITS, Maggie Reilly u Mike'a Oldfielda. Teraz słucham 3-ci raz Nothing else matters - Metallica (REWELACJA!!!). Nie żałuję ani trochę, że kupiłem ARCAMA. A jeszcze dostałem spory rabat(bo sklep nie mógł mi zapewnić CA).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś z szanownych klubowiczów jeszcze nie trafił na to info to przytaczam:

http://highfidelity.pl/nowosci/0805/arcam.html.

Podobno już w przyszłym tygodniu do kupienia. W późniejszym terminie ma być jeszcze CD17 z serii FMJ - następca cenionego CD73 z serii Diva w cenie ok. 2000 PLN. Info potwierdziłem u Audiocenter.

Mam nadzieję, że już niedługo ktoś zamieści recenzję:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

tiroy, 1 Lip 2008, 18:10

Detaliczność, przejrzystość, przestrzeń, rozdzielczość, doskonałe stereo, ale dla mnie dźwięk za delikatny, brak dociążenia, bass zbyt delikatny jak dla mnie, poprawiło się po zakupie CDP Primare. Ale wzmocnienie też będzie Primare (A30.1). Miałem A20 MKIII i go pochopnie sprzedałem - a bas był w nim 'mocniejszy' niż w Arcamie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmi to obiecująco, liczę na lepszą reprodukcję basu w tandemie Studio 60 z AVR280. Tutaj nikt nie posiada tego klocka, a za granicą piszą o nim bardzo przychylnie, wręcz stwierdzają, że jedyne co ma nad nim przewagę to AVR350. Na moje warunki 280tka powinna wystarczyć. Oby :)

Opiszę swoje doznania za kilka dni, stay tuned. A! Niniejszym dołączam do grona Arcamowców - witajcie dobrzy ludzie! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom mojego wzmacniacza Alpha 5 plus dołączył wczoraj Alpha 7 CD. Może nie jest to najpiękniejszy odtwarzacz świata, ale za to gra ładnie, czyta wszystko jak leci, a w razie czego ma w środku KSS-240A (więc problemu nie będzie), a w dalszej perspektywie będzie mógł służyć jako transport do jakiegoś DACa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje ,ztej twojej 7 można sporo wycisnąć wymieniając przetwornik pcm1710 na Wolfsona WM8740 i robiąc parę innych żeczy,ja swojego 7SE mocno przerobiłem uzyskując naprawdę niezłe brzmienie,a tak przy okazji mam do opchnięcia wzmaka ALPHA 8 po tuningu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolfson8740 70zł bardzo duża poprawa ,kondy wyjściowe ok 50zł,wzmacniacze operacyjne ok 50zł,parę kondów ok 20zł ,wytłumienie obudowy itp myślę że na początek ok 300zł

Chyba,że chciałbyś wsadzić lampy za przetwornikiem wtedy odpadają operacyjne,ale to musielibyśmy się dogadać

Wolfsona mogę ci załatwić cena 70zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co myślicie o lampizacji wyjścia analogowego z CD73T. Ponoć DAC siedzący w tym cdeku ( wolfson )jest rewelacyjny. Natomiast sekcja analogowa jest taka sobie. Włożona zamiast niej Lampucera (by Fiskus ewenualnie MacGyver ) czyni podobno cuda. Mówię to na podstawie podobnej aplikacji w CD CA Azur 740, w którym siedzi ten sam DAC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Arcamowcy :-)

 

Szukam od kilku miesięcy dobrego odtwarzacza CD. Ma grać przejrzyście, szczegółowo, bez ocieplenia i bez spowolnienia. Z Arcamem nie miałem do czynienia z powodu alergii na poprzedniego dystrybutora - Elektryczną Pomarańczę.

Ale dystrybutor się zmienił, więc pora zapoznać się z nową ofertą Arcama.

 

Jak myślicie jaki jest najlepszy odtwarzacz Arcama i czy nowe modele odtwarzaczy o numerach 17 i 37 wyposażone w najnowsze Wolfsony będą lepsze niż poprzednie modele ?

Czytając opis nowych modeli 17 i 37 nie widzę wzmianki o upsamplingu. Czyżby jednak upsampling nie był idealnym rozwiązaniem ?

 

TUX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę pochwalić ludzi z Arcama. Przymierzam się do zakupu CD23T. Wysłałem do nich mailem numer seryjny CD-ka, którego chciałem kupić na ebayu, z prośbą o podanie daty produkcji i czy był przez nich serwisowany. Pełną odpowiedź z dodatkowymi informacjami otrzymałem w ciągu 30 minut - muszę przyznać, że byłem mile zaskoczony. Nie było bełkotu typu: "kup nasz nowy CD, bo jest lepszy", wręcz przeciwnie, uczciwa informacja, tak jakbym ją otrzymał od rzetelnego forumowicza. Duże brawa dla Arcama.

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam posiadaczy Arcamów.

 

Nabyłem niedawno Arcama Alpha 8SE. Uważam, że jest to dobre CD, ale...

Wydaje mi się że chyba nie do końca sprawdza w moim systemie. Co prawda zestawienia z Arcamem słuchałem dość krótko, jednak mam wrażenie, że dźwięk jest trochę za jasny i troszkę mało w nim mięska. Żebym został dobrze zrozumiany, dźwięk jest jasny, lekki ale nie agresywny. Jest piękna, niemęcząca choć lekko wyeksponowana góra, dobra, choć troszkę wyszczuplona średnica i świetnie kontrolowany bas, który jednak jest trochę za mało mięsisty, co słychać szczególnie podczas odtwarzania dolnych partii gitary basowej, chociaż stopa perkusyjna wychodzi bardzo ładnie. Wszystkie podzakresy są ładnie ze sobą połączone, lecz lekko wyeksponowana góra w porównaniu z trochę wyszczuplonym dźwiękiem oraz basem, który nie ma tendencji do ścielenia się po podłodze powoduje lekki niedosyt . Odtwarzacz gra dobrze ale myślę, że ten sposób prezentacji dźwięku, żywy, dynamiczny, bez "otulania dźwiękiem" szczególnie predysponuje go do łączenia z lampą i wzmacniaczami o gęstym, troszkę przyciemnionym dźwięku. Tutaj odtwarzacz pokaże swoją dużą klasę, w tej cenie ciężko będzie znaleźć coś lepszego i nie dziwię się, że osoby z forum chwalą sobie połączenie tego CD z lampową Jolidą lub z (podobno) trochę przyciemnionym i gęstym musicalem A3 .

Jeszcze powalczę, może uda mi się jakoś utemperować Arcama i albo zostawię go u siebie albo będę dalej trzymał starego Philipsa CD960, nawet kilka osób mnie namawiało, żebym go nie sprzedawał bo po tuningu kasuje drogie maszyny. Tak jak mówiłem, nie tyle jestem niezadowolony, co nie do końca zadowolony. Mam świadomość, że jest to świetne CD, ale nie każde połącznie daje efekt o jaki nam chodziło.

 

Pozdrawiam

Xavian XN 250 EVO | Sony TA-N7 | Chord Mojo | Luxman T-03L | AQ Midnight 2 | Sun Audio Reference | Tomanek TAP8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wracam do tematu gniazd głośnikowych Arcama:

 

Otóż poza poza widełkami, szpilkami i gołym kablem można stosować... wtyki dedykowane do takich właśnie gniazd. Nazywają się ‘camcom’ (można ich też szukać jako BFA) a przykładowe banany camcom prezentuję na zdjęciach (są też takie, których bolce nie tworzą kąta prostego względem przewodu głośnikowego, lecz są jego przedłużeniem w linii prostej).

 

Trudno powiedzieć, czy camcom i BFA to synonimy. Mnie się wydaje, że camcomy są rodzajem wtyków BFA (może tymi, które mają osłonięty banan?) albo nazwą handlową niektórych wtyków BFA, ale każdy BFA powinien pasować do gniazd stosowanych w Arcamach. Wtyki bananowe BFA na przewody głośnikowe produkuje między innymi IXOS (tulejka z wężykowatym rozcięciem wzdłuż).

 

P.S.

Gniazda te stosowane były (nie tylko przez Arcama; z bardziej znanych występowały we wzmacniaczach Linn oraz Cirus) ze względów bezpieczeństwa i w połączeniu z odpowiednimi wtykami stanowiły spełnienie Europejskiej normy bezpieczeństwa BSEN600 65, która odrzucała stosowanie tradycyjnych wtyków bananowych (banany świetnie ‘pasują’ do gniazdek prądowych w ścianach). W tym konkretnym rozwiązaniu chodziło o to, by wtyk bananowy miał osłonięty trzpień przewodzący, dlatego też wtyk jest osłonięty a sam banan ma formę tulejki, której wewnętrzna strona styka się z trzpieniem w gnieździe (dlatego też usunięcie trzpienia pozbawiłoby nas jakichkolwiek wrażeń słuchowych chyba, że chcemy delektować się ciszą).

post-848-100003041 1224686830_thumb.jpg

post-848-100003042 1224686830_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie coś ten nasz klub ARCAMA w porównaniu do innych słabo działa tzn mało wpisów ,może ktoś z was nabył nowe klocki z serji fmj i podzieli się z innymi wrażeniami na ich temat,trochę czasu od ich premiery już minęło a tu nic...

Ja ze swojej strony powiem tyle ,że dalej modyfikuje swojego cd alpha 7se ,po ostatnim porównaniu z meridianem G6 jestem pełen optymizmu (jeden z słuchających stwierdził,że w ślepym teście miałby problem z rozróżnieniem)wiem jak spory potencjał drzemie w tym sprzęcie ,teraz pracuję nad modyfikacjami wzmaka alpha 10,zobaczymy co z tego wyjdzie ,już jest znacznie lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Hiszpan

Ładnie to wyłuszczyłeś:)

 

>Do wszystkich użytkowników Arcama A22, A32, A38: te wzmaki są z wyświetlaczem, nieprawdaż? I ten wyświetlacz ma regulację jasności: można go ustawić jako umiarkowanie jasny, jasny, albo w ogóle wygasić. Nazwijmy umownie te poziomy jasności jako 1, 2 i 3. W moim A32 zauważyłem, że na 1 poziomie w kolumnach pojawia się pewien przydźwięk, słyszalny jako jednostajny pisk. Nie słyszę tego w ciągu dnia, kiedy słucham na "volume" w granicach 20-32, ale późnym wieczorem przy poziomie głośności rzędu między 3 a 12 to piszczenie jest dość wyraźnie słyszalne, zwłaszcza w przerwach między utworami. Najśmieszniejsze jest to, że na 2 poziomie zupełnie znika. Podobnie przy wyłaczonym wyświetlaczu. Czy podobnie jest i u Was? Czym to może być spowodowane? Nie jest to dla mnie jakaś istotna sprawa, bo i tak przeważnie słucham przy wyłączonym wyświetlaczu, ale deko się zdziwiłem kiedy na 2 poziomie wyświetlacza przydźwięk znika, a przy 1 nie. Teoretycznie to powinien się chyba wzmagać przy 2, no nie? Pozdrawiam.

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do mojego ostatniego nabytku, czyli CD 23T, to właściwie mogę tylko podpisać się pod testem z Hi-Fi i Muzyka (kiedyś był takowy, z kilka lat temu). Zdjęcia a'la skan na maila, jakby ktoś sobie życzył.

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 37

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.