Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  211 członków

Arcam Klub
IGNORED

Klub miłośników ARCAMA


gabler

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z pilotem AR90. Wcięło mi gdzieś instrukcję i nie wiem jak przywrócić mu fabryczne ustawienia. Ktoś z domowników coś pogmerał w tym "samouczącym" się urządzonku i się porobiło. Działać, działa ale zniknęło mu kilka funkcji. Wyjęcie baterii nie pomaga. Żadnego resetu też nie widzę.Może ktoś to ćwiczył.Domyślam się, że trzeba wcisnąć jakąś sekwencję klawiszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany! Podczas AUDIO SHOW podszedłem do ludzi z AUDIO CENTER. Opowiedziałem o problemie z moim pilotem AR90,chwilę pogadaliśmy i ......... od ręki dostałem nowiuteńkiego, zapakowanego pilota. Uszkodzonego (rozprogramowanego) mam odesłać do Krakowa. Właśnie przed chwilą wróćiłem z W-wy i od razu sprawdziłem nowego pilota. Oczywiście działa bez zarzutu. Jestem pod wielkim wrażeniem sposobu załatwienia sprawy przez Serwisanta z Audio Center. Wszystkim będę gorąco polecał sprzęt ARCAMA, który nie tylko gra rewelacyjnie, ale jeszcze ma takiego DYSTRYBUTORA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do moich planów z biampingiem za pomocą integry A32 i końcówki P35 - chyba zawieszam ten pomysł. Jak pojawi się okazja kupna w dobrej cenie końcówki to może reaktywuję ten plan. Póki co daję na wstrzymanie, to znaczy chcę trochę odłożyć na monobloki P1. Integrę bym sprzedał i dokupił przedwzmacniacz C31, o ile jest on wyraźnie lepszy niż pre w integrze, ale chyba tak. Albo jakiś pre lampowy. Łot co. Jak się bawić to się bawić, no nie? Pozdrawiam Arcamowców i nie tylko:)

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie, polecam angielskie forum Arcamowców http://www.avforums.com/forums/arcam-owners-forum/. To po prostu kopalnia wiedzy nt. Arcama. To chyba jedna z najbardziej popularnych marek na wyspach, obok Naima i Creeka. Prawie od razu znalazłem odpowiedzi na wiele nurtujących mnie pytań. Warto sie zalogować, wtedy działanie wyszukiwarki jest bardzo przejrzyste. Forumowiczami są też inżynierowie z Arcama, czasami można się sporo dowiedzieć. Nie ma za dużo bełkotu. No i jak do tej pory dyskusja na poziomie:) Żadnych pyskówek. Pozdrawiam, Tomek.

P.S.

Nasze forum jest też w porządku;)

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do wlascicieli Arcam, niedawno zmienilem zrodlo z NAD-a C542 na ARCAM CD73t i odrazu sie polepszylo, poki co narazie nie za ciekawie u mnie z kolumnami bo mam Tannoy Fusion 1 , przymiezam sie jednak do zakupu czegos co bedzie pasowalo do mojego zrodla i tak na pierwszy ogien mam dwie opcje: MONITOR AUDIO SR1 lub USHER S-520, co o tym myslicie z moze cos innego , wzmak to NAD C315 BEE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To "w końcu" napisałem trochę na wyrost, bo cd dotarł do mnie jakoś pod koniec wakacji 2008. Wcześniej zastanawiałem się nad kupnem modelu 36 z serii fmj. Ale po przeczytaniu różnych opinii, doszedłem do wniosku, że lepiej będzie poszukać 23T z drugiej ręki - ponoć lepszy przetwornik niż w 36, a wg niektórych uważany za najlepszy cedek w historii Arcama. No i taniej niż nowy 36.

 

Problem zaczął się tylko, jak zacząłem wertować ogłoszenia. Na ebay.uk pojawiały się nieczęsto i to srebrne. W końcu pojawił się jakiś czarny, spisałem nr seryjny ze zdjęcia, sprawdziłem u Arcama i okazało się że był serwisowany. Sprzedawca wcześniej zapewniał, że nie;) Następny 23T był z wysyłką tylko do Anglii. W aukcji był podany nr telefonu, to zadzwoniłem. Sprzedawcą był redaktor z BBC:) Zmienił Arcama na jakiś kilkukrotnie droższy, egzotyczna dla mnie marka, nie pamiętam co to było. Reszta jego systemu to integra A32 i końcówka P35 Arcama. W końcu jakoś dogadaliśmy się co do wysyłki do Polski i teraz mam komplet:)

 

Co do 23T moje wrażenia na plus, zwłaszcza w porównaniu do poprzedniego CD Creeka 43mk2: szybkość narastania impulsów, kontrola i głębia basu, czystość, dynamika. Właśnie ta szybkość i czystość + siła impulsów czynią brzmienie angażującym. Wiem, że nie każdy lubi taką estetykę dźwięku, nie mu tu miejsca na pościelowe ciepełko, ale ja wolę słyszeć to co nagrano na płycie. Creek "na pierwsze ucho" może był gładszy, ale upraszczał wiele sygnałów, miał bardziej miękkie kontury dźwięków. Wydawał mi się super dynamiczny w porównaniu do poprzedniego Onkyo 7511. A teraz słyszę, że czasami zostawał w tyle i brakowało mu pary... Był dobrym odtwarzaczem, ale już bym do niego nie wrócił, bo po co wracać do słabszego? Podobnie jak ze wzmacniaczem.

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Kary

O, Białystok:) Nic prostszego jak umówić się kiedyś na bezpośrednie porównanie. No cóż, 80 słuchałem raz, przez około pół godziny. Nie miałem okazji bezpośredniego porównania z fmj. Z tego co pamiętam charakter dźwięku 80 i fmj jest podobny. 80 gra, jakby to powiedzieć, bardzo prawidłowo. Z tymże moim zdaniem fmj daje lepszą kontrolę i wyraźniejszy bas + jeszcze więcej przejrzystości i czystości w dźwięku. Jest chyba bardziej angażujący od 80. No i ten wykop, to zdecydowanie na plus. Powtarzam jednak, że bezpośrednio ich nie porównywałem, aczkolwiek odsłuch A80 był "przedzakupowy", więc dosyć dokładny i w dobrym akustycznie pokoju. Pozdrawiam, Tomek.

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co FMJ to nie DIVA, ale i cena nie taka sama. Ja słuchałem wcześniej HK 970, NAD C352, CA A500 o Technicsie nie będę wspominał, czy innych amplitunerach. A80 rozłożył wszystkie te sprzęty tak bardzo, że go kupiłem i nie żałuję. Teraz raczej kolej na pozostałe elementy systemu. Ograniczony budżet skłania mnie do eksperymentów z tuningiem cd (Technics SL-PG 770D).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Witam kolegów Arcamowców. Może ktoś z klubu miał do czynienia z końcówką mocy P 1000? Pokazała się na allegro za 4,5kzł. Mam możliwość dokupienia ProcesoraAVR 700. Posiadam kolumny Paradigm studio 60v.5, może jakieś opinie o tym połączeniu lub o samym wzmacniaczu i procesorze? Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów, a zwłaszcza członków tego klubu :) Właśnie jestem na rozdrożach ponieważ wymieniam swoje stereo (posiadam denon wzm +cd AE 700)i powaznie przymierzam sie do zakupu zestawu arcama fmj A18 i CD 17. Moje głośniki to KEF IQ70. Panowie mam prośbę warto zainwestować w ten zestaw (droższe nie wchodza w grę bo żona zieje ogniem na samą wzmiankę o wymianie stereo, wymianę głośników jakoś przeżyłem). Tego zestawu arcama fmj 18+17 słuchałem w Manchesterze z kolumnami podłogowkami B&W coś tam. Dźwięk mi się podobał, ale jakoś nie powalił na kolana. W dźwięku podoba mi się przestrzenność - to mają moje kochane Kef-y. Myślicie że arcam z Kefami zagra bardziej miekko i gęsto, jeśli można tak to ująć. A może kupić zestaw creeka evo integra + cd? (jest w tej samej cenie co arcam). Słucham różnej muzyki od jazzu , Davisa, Móżdżera, Gustavsena po Metallicę. Ostatnio leci nowa płyta Planta na zmianę z Kasabianem. Dzięki za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że słuchałem zestawów NADa, roksana candy k2 i Cambridge Audio 640 oraz 840. I na tle tych zestawów arcam podobał mi się najbardziej, był jakiś taki przyjazny dźwiękowo, nie męczył w przeciwieństwie np. do CA 840 (to nawiasem najwieksze rozczarowanie). Niestety nie zdążyłem już odsłuchać creeka, a w Warszawie gdzie mieszkam nie mam już na to czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klub Arcama w porównaniu z innymi działa kiepsko. No trudno, trzeba liczyć na siebie i własne uszy. W czwartek odbieram końcówkę mocy P 1000 a w przyszłym tygodniu zakup procesora AV 9. W tym tygodniu czeka mnie jeszcze odsłuch kilku kolumn z w/w klockami. Elektrownię mam już praktycznie z głowy, pozostaje przerzucić parę kolumn (może się okazać że moje Paradigmy będą najlepsze i będzie po problemie) i wybór wielokanałowego odtwarzacza. Na koniec zostawiam sobie dobranie cd i suba. Mam nadzieję, że na tym moje poszukiwania się skończą, chociaż jak znam życie to tak nie będzie. Na początku planowałem wydać na wszystko razem z kolumnami maksymalnie 20 tys i ani złotówki więcej, i tak jakoś dziwnie w miarę poszukiwania i słuchania kwota ta niemiłosiernie wzrosła - masakra, zdaje się, że wpakowałem się w następne kosztowne i nieuleczalne hobby. Gdyby koledzy mieli jakieś sugestie co do wieloformatowego odtwarzacza do mojego zestawu to proszę o sugestie, postaram się wszystkie rozważyć i oczywiście odsłuchać. Kablomanię traktuję trochę z przymrużeniem oka ale oczywiście w tej kwestii mam zamiar sam sobie wyrobić zdanie.

Pozdrawiam Klubowiczów.

Jak ktoś będzie zainteresowany moimi (przyszłymi) doświadczeniami z Arcamem to chętnie się nimi podzielę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zadowolonym użytkownikiem dueciku cd Arcam Alpha 7/ amp Arcam Alpha 9. Po prostu uwielbiam te szare niepozorne klocki :D. Niestety cd jest trochę sponiewierany, kupiłem na Allegro od jakiegoś handlarza szrotem - grzebany ( na 100 % wymienione op-ampy, na AD 825) brak pilota i porysowany, ale jego brzmienie bardzo mi odpowiada - żwawe, bezpośrednie, selektywne. Co mnie najbardziej martwi - nie działa na niego ( a powinien) pilot uniwersalny Arcama - CR35 (dołączony do Alphy 9). No nie wiem, może jakaś płytka jest walnięta w cdeku :-( Trudno. Duecik ten w połączeniu z kolumnami Heco Metas 500 gra dźwiękiem masywnym, dynamicznym, delikatnie ocieplonym, podpartym muskularnym, czasem wręcz potężnym basem. Basisko jest przy tym zwinne i kontrolowane, tak jak lubię. Średnica mocno zaznaczona, może lekko przyciemniona (ale ja tak lubie ;D) Wysokie dość szczegółowe, ale "miękkie" i troszkę wycofane (tak też lubię ). Jak na razie - wiele radości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thon022,

 

To fajnie,ze jesteś zadowolony z dżwięku cd ,ale wsadzenie do niego Wolfsona WM8740 i zrobienie dobrego zasilania oraz paru drobiazgów przenosi go na zupełnie inny pułap jakości dżwięku ,dorównujący Meridianowi G 6,a co do wzmaka polecam ci zmienic w nim diody w mostku na szybkie ,naprawde spora poprawa,można się zdziwić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 16

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.