Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  213 członków

Arcam Klub
IGNORED

Klub miłośników ARCAMA


gabler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Dzięki za sugestie ale w rezultacie zdecydowałem się na Divę cd82t z Allegro mimo, iż to model mało popularny. Nie żałuję, jest jak nowy i do tego front ma z metalu tak jak wzmacniacz, bardzo solidnie wykonany. Mogę tylko powiedzieć, że gra trochę lepiej od Nada C520 i dużo lepiej od starego Philipsa. Nie jestem zaprawionym w bojach audiofilem więc nie będę wymądrzał się o dynamice, średnicy, konturowych basach itp ale kiedy odtwarzam dobrze nagrane płyty naprawdę jest extra. Kiedy późnym wieczorem słuchałem 5 symfofii Mahlera pod dyrekcją Abbado wydanej przez Deutsche Grammophon to chwilami ulegałem sugestii, że jestem na widownii. Pewnie to jeszcze nie jest Hi-End ale mnie w zupełności satysfakcjonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegow Klubowiczow,

 

Chcialbym zapytac czy kiedykolwiek mieliscie problemy z odtwarzaczami CD Arcama? Mam na mysli uszkodzenia sterowania transportu: plyta przeskakuje na poczatek biezacej albo do kolejnej sciezki, szuflada zamyka sie sama czy tez ni z tego ni z owego sprzet zaczyna odtwarzac plyte.

 

Drugie pytanie to jesli macie doswiadczenia z serwisem Arcama, to jakie?

 

Pozdrawiam,

Frd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Arcam Apha 7 ma właśnie to wkurzające zamykanie szuflady zaraz po otwaciu - zdarza się to raz na jakiś czas. Ponoć jakąś blaszkę trzeba dgić czy cuś . Ale go rozkręciłem , i nic takiego nie zlokalizawałem - ale stał się jakiś cud i po skręceniu działało OK przez parę miesięcy (mimo że niczego nie tknąłem ;D). POza tym problem z pilotem - no podstawowy taki, że go ... nie mam :DD, bo sprzedający z Allegro tak ponoć przyciągnął zza miedzy. Ale kupiłem wzmak Alpha 9 z pilotem uniwersalnym, dedykowanym do tej serii i cd też na niego nie reaguje ... Nie wiem, co jest nie tak, ale ta niedogodność zdecydowała o kupnie wyższego modelu, 8se (z pilotem oczywiście)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja również chce się pochwalić od jakiegoś czas jestem posiadaczem zestawu Arcama Wzmacniacz FMJ A22 + FMJ CD23T co do kolumn to właśnie jestem na etapie poszukiwania do tego zestawu pokój docelowy 19 m2. Zastanawiam się nad zakupem do tego zestawu Tunera T 31 również arcam może ktoś z was ma z nim do czynienia a może miał obecnie mam HK TU 970. Może jakieś porady w sprawie kolumn do tego moje zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ponieważ mój cd82t był sprowadzony z Angli ma orginalny kabel zasilający z brytyjską wtyczką. Mam pytanie, czy zmienić samemu wtyczkę a jeśli tak to na jaką? czy zastosować kabel komputerowy ( mam kilka), a może kupić nowy kabel zasilający tylko czy to ma sens? Napewno są wśród kolegów będący w podobnej do mojej sytuacji bo przecież nie ja jeden mam sprzęt sprowadzony i właśnie na ich rady bardzo liczę.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a jaki polecilibyście zestawik pre+końcówka/integra Arcama? Jeden kolega bardzo zachwala mi arcama a85 jako synergiczne połączenie do Castle Harlech. Cenowo to jakiś tańszy jednak komplet by mnei interesował, używany, może być z lat 90tych nawet. Za czym się rozglądać?

Z góry dzieki za popowiedzi.

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś słuchał arcama z nową serią b&w 685 lub cm1? wiem że bas może być super ale czy góra nie będzie męcząca , często na wyspach łączą z ma ale nie wiem czy one nie mają bardziej na górze jasnego brzmienia? co o tym sądzicie?

mam arcama solo mini i chce wypróbować małe b&w 686 czy to wg Was może być dobre połączenie?

z tego co czytałem łączyli go z cm1 i całkiem ok grało.

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

z góry zaznaczam, że nie jestem znawcą ale jeśli poczytasz wpisy do klubu miłośników Akustyka do da ci to do myślenia. Wiele wskazuje na to iż w relacji jakość/cena jest to bardzo atrakcyjna propozycja w stosunku do kolumn znanych firm na rynku audio. Sam z niej skorzystałem ale w wersji DIY czyli kupiłem projekt, przetworniki i całą resztę od Akustyka (www.akustyk.com.pl) a skrzynki zrobił mi mój stolarz. Ale możesz kupić złożone kolumny. Odbierając moje zamówienie przy okazji obejżałem je dokładnie, są bardzo starannie i solidnie wykonane. Oczywiście tak jak pisałem na wstępie nie jestem znawcą więc nie wiem czy akurat do twojego zestawu któraś z propozycji Akustyka będzie tą optymalną. Chciałem Ci tylko zasygnalizować, że masz alternatywę, moim i nie tylko moim zdaniem bardzo atrakcyjną wobec zakupu kolumn sklepowych. Może któryś z lepiej zorientowanych kolegów podzieli się z Tobą swoimi spostrzeżeniami na temat oferta Akustyka a Twój zestaw Arcama. Chociaż mam wrażenie, że członkowie tego klubu to w większości towarzystwo wzajemnej adoracji. Oczywiście nie jestem znajomym Akustyka i nie zajmuję się reklamą jego oferty.

Pozdrawiam i życzę udanego zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Panowie, zgłaszam akces do klubu Arcama z zakupionymi właśnie Alpha 9c i Alpha 8p. Sprzętów nie słuchałem jescze, gdyż dopiero co je wylicytowałem na jebaju, także trochę zejdzie zanim do mnie dotrą. Końcówka 8p dojdzie pewnie dopiero transportem pod koniec marca. Niemniej mam nadzieję, że to dobry wybór...? Ma to grać w równie stylowym, dżentelmeńskim i brytyjskim towarzystwie: Castle harlech s1 (podobno synergiczne zestawienie właśnie z Arcamem) oraz CA 640 Azur. Kolumny zamierzam docelowo napędzić w bi-ampingu aktywnym dodając jako końcówkę integrę Sansui au-710 (rozdzielane pre i końcówka).

 

Za całość alpha 9c i 8p dałem w sumie 400 euronów - nie wiem czy to dużo czy mało... ale o pre była dość zacięta walka. Być może ktoś potrafi ocenić, czy to dużo czy raczej dobra cena za te sprzęty.

 

pozdrawiam

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchalem arcama avr 350 z b&w 686 i 685. w tych mniejszych brakowalo mi basu ( choc nie jestem basoholikiem )i głebi, zagrały troszke za sucho jak na moj gust. z kolei 685 zaskoczyly mnie bardzo pozytywnie. maja o wiele głebszy i przyjemniejszy dla ucha dzwiek . nie musisz sie obawiac o meczaca góre, ja czegos takiego nie doswiadczylem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam , zakreciłem sie. post powyzej jest odnosnie:

 

czy ktoś słuchał arcama z nową serią b&w 685 lub cm1? wiem że bas może być super ale czy góra nie

>będzie męcząca , często na wyspach łączą z ma ale nie wiem czy one nie mają bardziej na górze

>jasnego brzmienia? co o tym sądzicie?

>mam arcama solo mini i chce wypróbować małe b&w 686 czy to wg Was może być dobre połączenie?

>z tego co czytałem łączyli go z cm1 i całkiem ok grało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>natomiast w jak dużym pomieszczeniu słuchałęś/porównywałeś 686/685?

>bo to też ma znaczenie,

 

przed zakupem porównywałem je w dosć małym pomieszczeniu ok. 10 może 12m. poźniej grały jako fronty ,w pomieszczeniu ok.15,16 m . w obu przypadkach były podłączone pod Arcam 350 i zagrały bardzo zadowaląjaco ( jak na mój gust ). teraz graja jako surround i szczerze sadze ze się tam marnują.

miałem również okazje odsłuchiwać tych monitorków z zestawem Yamaha S-2000 i dopiero po podłączeniu pod porządny wzmak stereo pokazały co potrafią.

Co do CM1 słuchałem ich tylko przez chwilkę ,ponieważ w sklepie nie było warunków do odsłuchu, ale wydaje mi się ze są bardziej porównywalne z 686. jak ci zależy na serii CM to zainteresuj się CM5,tych niestety na oczy nie widziałem.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Akim03

A22 to najwyższy model integry Arcama. Jego następcą był A32, którego jestem szczęśliwym posiadaczem;) Teraz rolę szczytowej integry pełni A38. Nie pamiętam dokładnie, w jakich latach był produkowany A22, ale seria FMJ z A22 pojawiła się chyba gdzieś koło 1999-2000 roku. A 32 zastąpił A22 gdzieś koło 2004 roku, ale dokładnie możesz to sprawdzić u Arcama - mi zawsze wysyłali odpowiedź na moje mailowe zapytania. Wspomnianych przez Ciebie cedeków nie porównywałem, z tego co pamiętam CD72 miał bardzo dobre opinie. Ale jak już masz A22, to może warto poszukać CD23? Byłby synergiczny komplet:) To już przedsionek hi-endu i nie piszę tego tylko dlatego, że sam mam 23T. Pzdr, Tomek

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A22 był ścisłą kontynuacją Alfa 10, praktycznie przepakowaną do nowej obudowy.

Od A32 zaczęły sie pewne oszczednosci w zasilaniu (jeszcze na szczęscie minimalne) A38 to juz niestety spora oszczedność w zasilaniu w stosunku do Alfa 10, A22 i A32.

 

A22 na rynku polskim to lata 2000-2003/4. Największy "wysyp" z Audioklanu lata 2000-2002.

Bardzo zacna maszyna, która sterowana przez dobre żródło z regulacją głosnosci gra lepiej jako końcówka niz integra.

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Po dłuugim czasie oglądania forum postanowiłem się wreszcie zarejestrować. Niniejszym dopisuję się do klubu Arcama. Na poniższych zdjęciach mój wzmacniacz FMJ A28. Normalnie na nim jeszcze "siedzi" odtwarzacz FMJ CD17 ale w chwili obecnej pojechał na kilka tygodni na odsłuchy do szwagra do innego miasta.

Szwagier, jako miłośnik sprzętu dysponujący odpowiednim budżetem, ma sprzęt klasy wyższej niż mój (przynajmniej cenowo-prestiżowo bo mnie się jego brzmienie nie podoba) ale ostatnio postanowił posłuchać tego brytyjskiego "grania średnicą" :)

post-26755-100001451 1266921216_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich. Zapisuje się do klubu ze swoim zestawem :

wzmacniacz Alpha 9 ; cd Alpha 8se ; tuner Alpha 8 ; kolumny Dali 505

Jeżeli chodzi o dźwięk to jestem pod dużym wrażeniem.

Mam jednak pytanie do bardziej doświadczonych użytkowników.

Chodzi mi o kolor wyświetlaczy tzn. tunera jest bardzo wyraźny i w zupełnie innym odcieniu niż w cd.

Wiem, że to drobiazg ale chciałbym wiedzieć, czy spotkał się ktoś z was z czymś takim ?

Po za tym trochę trzeszczy potencjometr selektora we wzmacniaczu - da się to jakoś poprawić samemu, czy tylko serwis ?

Zauważyłem też, że pomimo skręcenie potencjometru siły na min. nadal słychać po cichu dźwięk w kolumnach - to normalne ?

Po za tymi drobiazgami jestem naprawdę zadowolony z zakupu.

Chodził mi po głowie wzmacniacz Alpha 10 ale jest sporo droższy i nie wiem czy na tyle lepszy żeby do niego dopłacać.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gear,

 

Po kolei.

 

1. Potencjometr trzeszczy jak jest zabrudzony. Należy go potraktować środkiem typu Kontakt PR do czyszczenia i poprawy kontaktowania potencjometrów. Firma Kontakt Chemie, kupisz w wielu sklepach elektronicznych on-line, zwykłych lub na pewnym portalu aukcyjnym na literkę "A" :)

 

2. Wyswietlacz. W takim sprzęcie wyświetlacze to głównie VFD, na 99% też masz taki u siebie. One mają taką przypadłość, że z wiekiem się wypalają. Nie wiem ile lat ma Twój sprzęt. Jeśli masz pecha, to tak się stało w tym przypadku. Jeżeli nie, to:

a. najprostsza sprawa, czyli zakurzona szybka wyświetlacza, od wewnątrz. Należy rozłożyć sprzęt i przetrzeć szybkę od środka. Czasami efekt bywa zdumiewająco skuteczny;

b. wymiany wymagać mogą jakieś elementy (np. kondensatory w sekcji zasilania) lub jest jakieś uszkodzenie na stykach samego wyświetlacza; to już bardziej złożona sprawa i generalnie dobrze by mieć schemat serwisowy aby wiedzieć co i gdzie sprawdzać. Albo kogoś z takim samym sprzętem z ładnie działającym wyświetlaczem, dla porównania: chodzi o to, że pierwszym krokiem byłoby sprawdzenie napięcia na takim wyświetlaczu (przeważnie mają ok. 20-25 V ale np. niektóre Onkyo mają ok. 17 V) i porównanie ze sprzętem 100% sprawnym. Wtedy wiadomo czy pada nam wyświetlacz, czy coś innego niedomaga. W niektórych sprzętach wymiana wszystkich kondensatorów w sekcji zasilania pomaga ponieważ tracą właściwości bądź wysychają.

 

W celu pogłębienia kwestii wyświetlaczy VFD polecam zajrzeć na forum Elektroda.pl. No i jeśli sam się na tym nie znasz ani trochę, to może jakiś sprawdzony serwis w pobliżu? Który by wiedział o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za zainteresowanie :)

Do Alpha 10 musiał bym dopłacić około 800 zł - więc nie mało.

Co do wyświetlacza to nie sądzę żeby była to kwestia zabrudzenia (niestety).

Wyświetlacz ma wyraźnie inny kolor, cyfry są znacznie cieńsze.

Na zdjęciu kiepsko to widać, ale różnica jest. Obawiam się, że jest to niestety wypalenie wyświetlacza :(. Z kupnem nowego pewnie będzie problem. Ale te napięcia też warto sprawdzić - może zna ktoś jakiś godny polecenia serwis w Warszawie.

post-26873-100001271 1267048001_thumb.jpg

post-26873-100001272 1267048001_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie coś anemiczny ten od CD. Jednak powinien być bledszy, ciemniejszy ale żeby aż taka różnica w kolorze? Nie widziałem nigdy Alphy na żywo, może to są po prostu różne wyświetlacze (w sensie dostawcy, projektu, materiału szybki itp.). Niby ta sama seria ale może była produkowana kilka lat i te klocki są z różnych okresów.

 

Co ciekawe, te wyświetlacze często mają taki sam kolor "oryginalnie" (jaskrawozielony) a szybki są jedynie odpowiedniej barwy (służą za filtr) aby końcowy efekt był taki jakiego się oczekuje (bursztynowe, niebieskie itp.). Może ta szybka się z wiekiem odbarwiła (bądź pod wpływem czynnika typu słońce) ale to mało prawdopodobne.

 

Samego wyświetlacza raczej nie kupisz - to są elementy robione na zamówienie pod konkretny model (układ cyfr, wymiary itp.). Możesz na pewno napisać do supportu Arcama z pytaniem o dostępność zamiennika - czasem mają różne dziwne części na stanie (typu obudowy do starszych modeli wzmacniaczy - już spotkałem wpisy kilku osób, które w ten sposób zmieniały kolor klocka, np. z czarnego na srebrny lub odwrotnie). Chociaż koszt może być średnio interesujący. Ewentualnie kupić padnięty model jako dawcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarqsM, 24 Lut 2010, 21:40

>

>1. Potencjometr trzeszczy jak jest zabrudzony. Należy go potraktować środkiem typu Kontakt PR do

>czyszczenia i poprawy kontaktowania potencjometrów. Firma Kontakt Chemie, kupisz w wielu sklepach

>elektronicznych on-line, zwykłych lub na pewnym portalu aukcyjnym na literkę "A" :)

 

Niestety ja już przerabiałem sprawę z przełącznikiem źródła. To nie jest zabrudzenie. Po prostu styki są powycierane jak widać na zdjęciu. Rozwiązanie znalazłem na www.avforums.com. Rozebrałem przełącznik i wszystkie 4 płytki dałem do galwanizacji złotem. Pomogło i od prawie roku mam święty spokój. Jak będziesz miał pytania to pisz na priv.

 

gear, 24 Lut 2010, 19:21

>

>Chodzi mi o kolor wyświetlaczy tzn. tunera jest bardzo wyraźny i w zupełnie innym odcieniu niż w

>cd.

 

Najprostsza rzecz pomogła tak jak pisał MarqsM, czyli przeczyszczenie szybki, bo była strasznie zakurzona. U mnie jest na odwrót, wyświetlacz cd jest jaśniejszy od tunera.

post-22875-100001198 1267108814_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.