Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  213 członków

Arcam Klub
IGNORED

Klub miłośników ARCAMA


gabler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchał może ktoś arcam alpha cd9 ze wzmacniaczem arcam alpha 9?.

Jaki wzmacniacz pasuje do tego odtwarzacza?.

 

Mam 23t który wiele sie nie rózni od cd 9, grał jakiś czas z wzmacniaczem alpha 9 który pożyczyłem dla kuzyna. I powiem Ci że nie wiem jak to porównać do lampy 3x droższej z którą teraz mam. Największy atut tego wzmacniacza to frajda na dole bo jest z wigorem, rozdzilczość jest dobra, podobnie precyzja w przestrzeni, gra wydaje się że dość równo z pewną miękkością. Cdek 9tka z tej serii jest jakościowo lepszy od wzmacniacza (widać co pokazuje z lepszym wzmacniaczem), co nawet widać w cenach, zazwyczaj odtwarzacz jest poniżej ceny wzmacniacza jakieś 80% jego ceny a tutaj powyżej. Pytanie powinno być jak Ci to wszystko zagra z kolumnami. CD23 i integra 9tka grają po trochę jaśniejszej stronie.

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki punkt widzenia się przyjmie. Czy szklanka jest do połowy pełna czy pusta. Można uznać to za atut że jesli wymieni się resztę toru i poprawi się brzmienie to ma się ciągle element który jest lepszy od innych i zostanie do dalszego upgrade systemu.

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

No mam problem z tym Arcamem (23T), po konsultacji z "magikiem" ustaliliśmy konieczność wymiany lasera (obecnie jest 213C) i stąd pytanie, chociaż raz już podjąłem ten wątek na forum, jaki w tym CD powinien być optymalny czytnik optyczny ? a jak nie optymalny

( np. ze względu na dostępność czy cenę ) to jaki można zastosować ? może ktoś z kolegów miał podobny problem i co ważne go skutecznie rozwiązał ??? zależy mi na doprowadzeniu tego cd do formy odpowiadającej legendzie :) trochę na ten sprzęt polowałem i jest jak jest....

Pozdrawiam

Włodek

 

aaaa jeszcze jedno, średnica soczewki w optyce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Panowie jeśli ktoś szuka dobrego wzmacniacza tym bardziej że po odnowieniu/modyfikacji ( modyfikuje od lat) to mam na sprzedaz model A90 , który jest odpowiednikiem wersji FMJ A32 , to po prostu te same wzmacniacze ( końcówka, preamp, opampy , cały tor zasilacza itd). Został w nim wymieniony cały zasilacz koncówki mocy oraz przedwzmacniacza , poprawiony tor audio . Całość gra lepiej niż A32 , jakośc brzmienia określam pomiedzy A32 a A38 ze wskazaniem na A38 ze względu na większą dynamikę , rozdzielczość i szczegółowość . Na sprzet daję pisemną gwarancję , polecam . Zdjęcia i pozostale informacje dostępne są w dziale ogłoszenia jak i na aukcjach internetowych .

Edytowane przez KrzysztofPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Przepraszam za niespodziewane wejście na to forum ale mam okazyjnie dla Panów kolegów z forum Arcam CD Arcam - kontakt: [email protected]

 

Sprzedam dwuletni brytyjski odtwarzacz Arcam CD 37 z SACD, kolor czarny, stan techniczny wewnętrzny i zewnętrzny idealny, brak jakichkolwiek śladów użytkowania, raz wypakowany i raz podpięty do systemu, użytkowany rzadko, bark jakichkolwiek modyfikacji i napraw, faktura zakupu u polskiego dystrybutora, kartony, gwarancja, instrukcja, pilot, brzmienie fantastyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ostatnio spotkała mnie przykra niespodzianka z odtwarzaczem arcam alpha cd9.

Wkładam do arcama płytę w formacie HDCD a tu trzaski....

Po tym incydencie odtwarzacz trafił na mój "stół operacyjny" i został cały rozebrany.

Znalazłem kondensatory które wizualnie wyglądały na 100% sprawne ale w pomiarach wyszło że zamiast 100uF pojemności mają 3uF!!!!!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo.

Alpha 9 to przerobiona 7. Dołożony został dcs, który pobiera znacznie więcej prądu. To małe, zalane trafo nie wytrzymuje i strasznie się nagrzewa. Miałem wysuszone wszystkie elektrolity wokół trafa. Też jakaś para rezystorów nie trzymała rezystancji. Po wymianie tych elementów było ok.

CXN, Arcam CD37, Hegel H360, ekta MKII (Troels Gravesen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

Mam wątek w 100% Arcamowy :-)

Od lat gra u mnie wzmacniacz A90 + Monitor Audio RX8. Jako źródło rDAC, CD72 (sporadycznie) oraz FLAC-i z HTPC po USB

To w stereo (główne zastosowanie). Dodam, że z zestawu jestem bardzo zadowolony. Pomieszczenie ~30m2 zaadaptowane akustycznie.

W KD mam Yamahe RX-V657 podłączoną po Pre-Out do A90 (wystawiłem ją właśnie na sprzedaż)

Wczoraj skusiłem się na amplituner AVR360 (za kilka dni będę go miał)

I tu dochodzimy do sedna. Jakby nie było, A90 ma swoje lata (elektronika ponoć ta sama co w FMJ32).

Mam w planie oczywiście testy, ale niejako wyprzedzająco zastanawiam się, czy nie zrezygnować z tego dodatkowego pudełka (A90) - taki będzie podstawowy cel testów.

Swego czasu miałem AVR300 i pamiętam, że grał na poziomie wzmacniacza A18 (porównywałem). Z moim starym A90 nie miał szans, dlatego go sprzedałem.

rDAC raczej zostanie, bo tu nie sądze, aby wbudowane przetworniki mogły rywalizować, chodzi wyłącznie o porównanie wzmacniaczy stereo

Jeśli ktoś robił podobne porównania, proszę o podzielenie się wnioskami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
Gość

(Konto usunięte)

Witam serdecznie szanownych kolegów.

 

Jako że po pracy spędzam czas ze swoim siedmiomiesięcznym potomkiem, a jestem wciąż niesiony falą uniesień przy odkrywania A32 i tego co On wyprawia z moimi kolumnami, to jest to czas który również mogę poświęcić na niezobowiązujące słuchanie muzyki różnej maści.

Celowo napisałem "słuchanie" a nie odsłuchy...:) Ale do rzeczy.

Od momentu kiedy junior zauważalnie zaczął reagować na dźwięki minęło już trochę, był to okres kiedy grałem na ampli onkyo tx-sr605.

Ku mojemu zaskoczeniu, po zakupie A32 mały przeżył szok - kiedy leci muza "siadamy" przed głośnikami a On z rozdziawioną paszczęką szuka tych co "tam" grają :) - wcześniej nie było o tym mowy.

Wczorajszego popołudnia naszła mnie ochota na powrót do lat 90tych ubiegłego wieku, kiedy to kapela The Offspring bardzo często mi towarzyszyła.Powiem tak: W ciągu kilku pierwszych sekund kawałka "Self Esteem" kopara tym razem opadła mnie... po czym odrosły mi "pióra", pojawił się łańcuch przypięty do znoszonych i powycieranych dżinsów i banan na twarzy.

 

ATAK ATAK ATAK
... <:D

 

Nie było mi dane usłyszeć od czasów koncertu w katowickim Spodku czegoś tak wspaniałego i porywającego. Stopka perkusji Rona Welty`a na sterydach, gitary podpięte pod elektrownię atomową i dopełniający wszystkiego wokal Bryan`a Hollanda vel Dexter...

Wraz z synem urządziliśmy sąsiadom pogotekę pierwszych lotów aczkolwiek prawdziwą dostarczę jak będę sam - wtedy dosadnie już zwiększę poziom głośności ;) - a że mieszkam w budynku zbudowanym z cegły o ścianach grubości 40cm - to mogę sobie na trochę pozwolić.

 

Nie będę się rozpisywał po "audiofilsku" ;) o niuansach, wybrzmieniach, przestrzeni. Nie o tym traktuje ten post.

 

Chciałem natomiast podzielić się z Wami chwilą mojego szczęścia i przeżyć związanych z muzyką i czymś ulotnym mianowicie radością z radości siedmiomiesięcznego berbecia na widok ojca skaczącego (co prawda ostrożnie bo z synem na rękach) i śpiewającego nuty ze swojej, nie tak zamierzchłej przeszłości.

 

Muzyka była, jest i będzie ważną częścią mojego życia a wspomnienia chwil minionych odżywają wzbogacane emocjami utworów towarzyszących owym momentom...

 

Pozdrawiam i życzę udanego dnia :)

 

Piękne...miałem tak samo jak po kilku latach włączyłem Machine Head Elegies na świerzo zakupionej Joli...wcześniej to była sieczka.

I tak już zostało ;-)

Pozdrawiam serdecznie :-)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kusisz tą "Jolą" :-) Od jakiegoś czasu chodzi za mną lampa, ale okazji jeszcze nie było żeby organoleptycznie posmakować lampowego bakcyla... Pozdrawiam:-)

 

Panowie szukam dobrego CD jako że póki co lecę z plików a mam trochę płytek. Na allegro znalazłem cd82 - warto to spiąć z moim A32 czy szukać czegoś innego?

Muzyka była, jest i będzie ważną częścią mojego życia a wspomnienia chwil minionych odżywają wzbogacane emocjami utworów towarzyszących owym momentom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie fmj cd 23 i lampka szkoda że nie wielkiej wydajności bo kopytko by się przydało. Moim zdaniem precyzja źródła i finezja lampy i nie ma powrotu do tranzystora, nie ma powrotu do integry arcama 9 . Tylko trzeba to wszystko spasować zresztą jak w każdym przypadku, dobrze że można lampami dźwięk modelować, wiele zależy od szczęścia jak elementy na siebie trafią. Jak się ma sklepy blisko z audio to już inna bajka a tak ruletka kręcona wyobraźnią. Mi się udało wstrzelić elementy, ale zagrał dopiero po modyfikacji kolumn i zmianie lamp we wzmacniaczu bo tak bez tego za wiele czasu bym nie spędzał słuchając. Wydawało mi się kiedyś z tranzystorem że cd 23 to nie za bardzo barwny cdek bo inne barwniejsze były a problem leżał głównie we wzmacniaczu, po wymianie cedeki które wydawały się bardziej rozmaitej barwy od cd 23 były mniej od niego zróżnicowane.

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za treściwy post:) Póki co bardzo mi pasuje mój A32 aczkolwiek jestem prawie pewien, że gdy mój 19 miesięczny twister będzie bardziej uważny to poeksperymentować z lampkami...

Pozdrawiam

Muzyka była, jest i będzie ważną częścią mojego życia a wspomnienia chwil minionych odżywają wzbogacane emocjami utworów towarzyszących owym momentom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wątek w 100% Arcamowy :-)

Od lat gra u mnie wzmacniacz A90 + Monitor Audio RX8. Jako źródło rDAC, CD72 (sporadycznie) oraz FLAC-i z HTPC po USB

To w stereo (główne zastosowanie). Dodam, że z zestawu jestem bardzo zadowolony. Pomieszczenie ~30m2 zaadaptowane akustycznie.

W KD mam Yamahe RX-V657 podłączoną po Pre-Out do A90 (wystawiłem ją właśnie na sprzedaż)

Wczoraj skusiłem się na amplituner AVR360 (za kilka dni będę go miał)

I tu dochodzimy do sedna. Jakby nie było, A90 ma swoje lata (elektronika ponoć ta sama co w FMJ32).

Mam w planie oczywiście testy, ale niejako wyprzedzająco zastanawiam się, czy nie zrezygnować z tego dodatkowego pudełka (A90) - taki będzie podstawowy cel testów.

Swego czasu miałem AVR300 i pamiętam, że grał na poziomie wzmacniacza A18 (porównywałem). Z moim starym A90 nie miał szans, dlatego go sprzedałem.

rDAC raczej zostanie, bo tu nie sądze, aby wbudowane przetworniki mogły rywalizować, chodzi wyłącznie o porównanie wzmacniaczy stereo

Jeśli ktoś robił podobne porównania, proszę o podzielenie się wnioskami

Wnioski po tygodniu użytkowania AVR360 mam hmm ...niejednoznaczne

Pierwsze wrażenie "łał" -> mogę się spokojnie pozbyć A90. I rzeczywiście, przy UMIARKOWANYCH poziomach głośności (z racji obecności domowników) ocena była zdecydowanie na + i to w stereo, bo KD to już ewidentnie.

Lepsza dynamika, szczegółowość, przestrzenność.

Powyższe walory tracą jednak na znaczeniu przy głośnym graniu (czyli jak dla mnie >60 w skali do 72 Arcama A90 i > 80 w skali do 100 AVR360). Przy czym AVR szybko ograniczyłem w menu do 90, bo powyżej tej wartości nie dało się słuchać

W czym problem ? AVR przy głośnym (czy raczej bardzo głośnym) graniu zaczyna się gubić. Brakuje spójności, wysokie tony robią się nieco za ostre (jak dla mnie) - wszystko oczywiście przy ustawieniu direct stereo, podobny efekt zarówno na rdac jak i przez wbudowane przetworniki po hdmi (całkiem niezłe). Zastosowałem bi-amping i jest nieco lepiej.

Zdecydowałem się ostatecznie na sprzedaż całego kompletu A90 + CD72 + rdac.

AVR360 w codziennym użytkowaniu sprawdza się super, natomiast w przyszłości (niedalekiej liczę) będę celował w rozbudowę na granie z wykopem "od święta" - jakąś nową integrę z wbudowanym dac-em lub irdac-em i pospinanie wszystkiego tak jak poprzednio (czyli końcówka w KD, a bezpośrednio w stereo)

Edytowane przez remlik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioski po tygodniu użytkowania AVR360 mam hmm ...niejednoznaczne

Pierwsze wrażenie "łał" -> mogę się spokojnie pozbyć A90. I rzeczywiście, przy UMIARKOWANYCH poziomach głośności (z racji obecności domowników) ocena była zdecydowanie na + i to w stereo, bo KD to już ewidentnie.

Lepsza dynamika, szczegółowość, przestrzenność.

Powyższe walory tracą jednak na znaczeniu przy głośnym graniu (czyli jak dla mnie >60 w skali do 72 Arcama A90 i > 80 w skali do 100 AVR360). Przy czym AVR szybko ograniczyłem w menu do 90, bo powyżej tej wartości nie dało się słuchać

W czym problem ? AVR przy głośnym (czy raczej bardzo głośnym) graniu zaczyna się gubić. Brakuje spójności, wysokie tony robią się nieco za ostre (jak dla mnie) - wszystko oczywiście przy ustawieniu direct stereo, podobny efekt zarówno na rdac jak i przez wbudowane przetworniki po hdmi (całkiem niezłe). Zastosowałem bi-amping i jest nieco lepiej.

Zdecydowałem się ostatecznie na sprzedaż całego kompletu A90 + CD72 + rdac.

AVR360 w codziennym użytkowaniu sprawdza się super, natomiast w przyszłości (niedalekiej liczę) będę celował w rozbudowę na granie z wykopem "od święta" - jakąś nową integrę z wbudowanym dac-em lub irdac-em i pospinanie wszystkiego tak jak poprzednio (czyli końcówka w KD, a bezpośrednio w stereo)

 

może to przesterowanie wzmacniacz, skojarzyło mis z tym filmem gdzies w okolicy 19 min. temat blizej

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ma ktos z was A38 ? Pytam gdyz chyba znalazlem wade fabryczna i musialbym porownsc cos z innym egzemplarzem , trzebaby bylo zajrzec do srodka i pomierzyc cos miernikiem .

Wlaczajac sie w dyskusje A90 vs AVR360 zdecydowanie lepszym wyborem do sluchania stereo jest A90 , to nie ulega zadnych watpliwosci , tymbardziej ze A90 po lekkiej modyfikacji zagra jeszcze lepiej .

Odnosnie A38 , bardzo prosze o kontakt jesli ktos taki model posiada .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.