Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  211 członków

Arcam Klub
IGNORED

Klub miłośników ARCAMA


gabler

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

20 lat temu w Zena Studio usłyszałem Arcama Alpha 7 CD i wzmacniacz i zakochałem się w tym sprzęcie. Przez lata był dla mnie niedostępny ale od kilku dni jestem jego właścicielem :)

Jakie kolumny i kable byście mi do niego polecali ?

Na kolumny chce przeznaczyć nie więcej niż 3000

Słucham Dire Strates, Stinga, jazz, rock i Muzykę poważną.

Pokój mam na jakieś 25 metrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś słuchałem w jednym z krakowskich studiów odsłuchowych kilku głośników z moimi Alphami 7 (CD+Wzmacniacz).

 

Słuchałem :

Monitor Audio MR6

Monitor Audio Monitor 200

Monitor Audio Monitor 300

Monitor Audio Bronze 5

Monitor Audio Bronze 6

 

Wybór padł na Monitor Audio Bronze 5. Ciekaw jestem co myślicie o takim połączeniu. Z góry dziękuję za Wasze opinie i komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś słuchałem w jednym z krakowskich studiów odsłuchowych kilku głośników z moimi Alphami 7 (CD+Wzmacniacz).

 

Słuchałem :

Monitor Audio MR6

Monitor Audio Monitor 200

Monitor Audio Monitor 300

Monitor Audio Bronze 5

Monitor Audio Bronze 6

 

Wybór padł na Monitor Audio Bronze 5. Ciekaw jestem co myślicie o takim połączeniu. Z góry dziękuję za Wasze opinie i komentarze.

 

Dobry wybór. Czy najlepszy? Kwestia oczekiwań, preferencji brzmieniowych i posiadanych zasobów finansowych.

Na pewno nie jest to złe połączenie z Arcam'a sprzętem.

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wybór. Czy najlepszy? Kwestia oczekiwań, preferencji brzmieniowych i posiadanych zasobów finansowych.

Na pewno nie jest to złe połączenie z Arcam'a sprzętem.

 

Tak jak napisałem powyżej, kręci mnie Pink Floyd, Mark Knopfler, Dire Strates, Sting, dynamiczna muzyka poważna...

Mam ok 25 m2

A co do moziwości finansowych. Pierwotny plan był taki by kupić coś używanego do 1500 ale po odsłuchaniu kolumn w studio uznałem, że warto kupić także nowe za 2500 bo tyle będą mnie kosztować te Bronzy 5 no i dokładam do tego 950 na kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładam do tego 950 na kable.

Ile tego okablowania, że za 950 zł?!

Lepszy efekt uzyskasz wkładając te środki w wyższy model głosników.

Pozdr.

 

Kolumny i kable będą nowe. Przy czym kable to zarówno te głośnikowe jak i łączące CD i wzmacniacz

Nadal lepszy efekt uzyskasz inwestując te pieniądze w kolumny.

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś słuchałem w jednym z krakowskich studiów odsłuchowych kilku głośników z moimi Alphami 7 (CD+Wzmacniacz).

 

Słuchałem :

Monitor Audio MR6

Monitor Audio Monitor 200

Monitor Audio Monitor 300

Monitor Audio Bronze 5

Monitor Audio Bronze 6

 

Wybór padł na Monitor Audio Bronze 5. Ciekaw jestem co myślicie o takim połączeniu. Z góry dziękuję za Wasze opinie i komentarze.

Witam,posĺuchaj cos z Kef-a.Bedziesz mile zaskoczony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arcam z Kefem to dobre połączenie. pewno podpięcie LS50 byloby dobrą inwestycją. uzywki można do 3tys. upolować. Mialem kiedyś a7. Super sprzęt w budżetowym zakresie ale z wykopem i dobrze trzymający rytm. Niedawno też sprzedalem kef LS50 super monitorki. Potrzeba im tylko mocnego kompana i dobrych standów.

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie testuję Spendor A5. Malutka podłogówka zajmuje mniej miejsca niż LS na standach. Generuje zdecydowanie więcej podstawy basowej dobrze kontrolowanej. Ale obnaża bardziej niż kef gorszej jakości materiał muzyczny, tak mi się wydaje. Spendor jest trochę bardziej powściągliwy w górze pasma ale bardziej precyzyjny.

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Halo Panowie co tu tak cicho?! Wpadłem się przywitać wpisując do klubu z Arcamem A90 (polecam sklep wdobe.pl - świetne podejście do klienta!) Wzmacniacz genialny. Pink Floydzi grają na nim tak jak lubię. Muzyka płynie i piękna scena! Piękne zejście w dół - Patricia Barber (Verse). Dawno nie słyszałem tak nisko schodzących bębnów.

Aktualnie kolumny to Arcus TM65. Kolumny szokująco dobre! Na moje nieszczęście nie do końca z Arcamem się zgrywają dlatego aktualnie w są wystawione na sprzedaż. Apropos... jakieś nowe trendy jeśli chodzi o kolumny do ciepło grającego Arcama? Wstępnie nastawiam się na Monitor Audio (jako pewniak?).

Edytowane przez mikel

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo Panowie co tu tak cicho?! Wpadłem się przywitać wpisując do klubu z Arcamem A90 (polecam sklep wdobe.pl - świetne podejście do klienta!) Wzmacniacz genialny. Pink Floydzi grają na nim tak jak lubię. Muzyka płynie i piękna scena! Piękne zejście w dół - Patricia Barber (Verse). Dawno nie słyszałem tak nisko schodzących bębnów.

Aktualnie kolumny to Arcus TM65. Kolumny szokująco dobre! Na moje nieszczęście nie do końca z Arcamem się zgrywają dlatego aktualnie w są wystawione na sprzedaż. Apropos... jakieś nowe trendy jeśli chodzi o kolumny do ciepło grającego Arcama? Wstępnie nastawiam się na Monitor Audio (jako pewniak?).

Gratuluje zakupu, polecam z czasem dać do modyfikacji KrzysztofPL. U mnie mały mezalians od kilku dni a90 modyfikowana przez Krzysztofa pogrywa z elac 607. Święcie byłem przekonany, że taka konfiguracja raczej nie może się udać, jest inaczej. W założeniu zakupiłem te kolumny, aby grały z gryphonem, ale chwilowo pogrywają z arcamem. Teraz czas na test elac w konfiguracji z gryphonem. Bez dwóch zdać będzie lepiej, ale i tak a90 o dziwo daje radę. W moim przypadku bardzo fajnie grało z MA RS6 i RS8, w przypadku MA RX8 już tak kolorowo nie było.

Edytowane przez LukRin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W moim przypadku bardzo fajnie grało z MA RS6 i RS8, w przypadku MA RX8 już tak kolorowo nie było.

 

Trochę mnie zdziwiłeś. To RS8 a RX8 to taka duża różnica? Mógłbyś dopisać co nie spodobało Ci się w brzmieniu A90 z RX8?

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Trochę mnie zdziwiłeś. To RS8 a RX8 to taka duża różnica? Mógłbyś dopisać co nie spodobało Ci się w brzmieniu A90 z RX8?

Rx8 zagrały ciemniej i tak troszkę nijako, brakowało tzw. pazura w moim odczuciu. Przy innym moim wzmacniaczu rx8 zagrały zdecydowanie ciekawiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że mi czasem brakuje mojej A32 z przed moda u Krzyśka tym bardziej, że zmieniłem kolumny i sprawdziłbym chętnie jak teraz fabryczny by brzmiał z nowym nabytkiem - co nie oznacza, że coś mi nie gra obecnie ;-)

Muzyka była, jest i będzie ważną częścią mojego życia a wspomnienia chwil minionych odżywają wzbogacane emocjami utworów towarzyszących owym momentom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam tak: Kupujecie Arcama bo lubicie jego firmowy dźwięk. Modyfikujecie zmieniając sygnature dźwięku. Nie rozumiem. :)

Edytowane przez mikel

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: skąd pewność, że kupujemy arcama bo lubimy jego firmowy dźwięk - może ktoś dostał w spadku?;-)

Po drugie: skąd pewność, że modyfikacji uległa całkowicie sygnatura dźwięku?

Po trzecie: wszyscy poszukujemy ideału, który każdy ma prawo mieć własny.

Muzyka była, jest i będzie ważną częścią mojego życia a wspomnienia chwil minionych odżywają wzbogacane emocjami utworów towarzyszących owym momentom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam napisałeś że brakuje Ci brzmienia sprzed modyfikacji. Ale nie traktuj tego osobiscie. Przeczytałem dużo stron klubu Arcama i taki wyciągnąłem wniosek. Po prostu się dziwię co niektórym i tyle. Arcam jest bardzo specyficzny (jak i np. Naim). Ja te specyficzne podejście do dźwięku bardzo lubię.

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz to jest tak samo jak z nowym i starym samochodem - czasem tęsknisz za oblatanym fotelem i wyslizganą gałką od lewarka zmiany biegów, po czym wsiadasz do nowej bryki i uśmiech rozświetla Twoją twarz bo nowe jest wrogiem starego ;-). Ja też uwielbiam arcamowskie podejście do dźwięku, szczególnie to jak traktuje on wokale dlatego postanowiłem wyciągnąć z niego wszystko co najlepsze...

Nie doszukuję się uszczypliwości w tym co piszesz, ani też nie mam najmniejszego zamiaru stawać okoniem i przekonywać Cię do swojego punktu widzenia. Wręcz przeciwnie :-) cieszę się, że masz odmienny! Bo właśnie to jest kwintesencja forum - wymiana myśli, spostrzeżeń, punktów widzenia w sposób kulturalny i przyjazny. A takich sytuacji na Tym forum niestety coraz mniej.

Pozdrawiam serdecznie

Edytowane przez Gunthe

Muzyka była, jest i będzie ważną częścią mojego życia a wspomnienia chwil minionych odżywają wzbogacane emocjami utworów towarzyszących owym momentom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam własnie odebrałem a32 po modzie od pana krzysztofa PL wiadomo wzmak wiekowy ale moge z czystym sumieniem polecić efekt jego pracy naprawde warto , sprzęt jeszcze nie wygrzany ale na moje ucho gra lepiej niż koncówka sprzed mod ciekawe jak bedzie dalej . pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do sprzedania arcama a90 zmodyfikowanego przez KrzysztofaPL. Jest to wzmacniacz robiony przez Krzysztofa pod siebie. Niestety przy elac 607 potrzebuję coś zdecydowanie wyższej klasy typu gryphon itd. Tydzień temu miałem u siebie musical fidelity a308 (nowy ok 14 tyś zł.), który również nie wysterował moich elacków. Moim zdaniem zagrał na poziomie mojej a90. Troszkę w przypadku MF liczyłem na więcej. W przypadku zainteresowania proszę pisać na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam...brałbym arcama lukrin bez zastanawiania sie swietny klocek.Ten model Krzysztof przerabiał pod siebie ,jest dopieszczony na maksa ...ja mam 10 przerobiona przez niego i jest super hm ale 90 Luk Rina jest duzo lepsza ...warto!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam własnie odebrałem a32 po modzie od pana krzysztofa PL wiadomo wzmak wiekowy ale moge z czystym sumieniem polecić efekt jego pracy naprawde warto , sprzęt jeszcze nie wygrzany ale na moje ucho gra lepiej niż koncówka sprzed mod ciekawe jak bedzie dalej . pozdrawiam .

Cześć, co wchodziło do modyfikacji? Możemy pogadać na priv - również robiłem moda A32ki u Krzyśka

Muzyka była, jest i będzie ważną częścią mojego życia a wspomnienia chwil minionych odżywają wzbogacane emocjami utworów towarzyszących owym momentom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.