Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  211 członków

Arcam Klub
IGNORED

Klub miłośników ARCAMA


gabler

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio ktoś pytał mnie czym zgrywać muzykę na dysk USB dla ARCAM UDP411.

Ten odtwarzacz służy jako zgrywarka CD do postaci plików WAV. Nie potrzeba żadnych dodatkowych narzędzi czy komputera.

UDP411 działa także jako zgrywarka  w trybie 1:1 (bit-bit). Trwa to dosyć długo (tyle ile płyta), ale zgrywanie odbywa się z bardzo dużą dokładnością.

 

 

 

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gabler napisał:

Jakoś tak mnie naszło z sentymentu do marki i kupiłem CD 23t, zacny to cedek i ten Dcs RingDac na pokładzie, zastanawiam się czy wymieniać w nim elektrolity...

Jak są spuchnięte wybrzuszone to tak jak nie to warto pomierzyć pojemność przed wymianą bo jak trzymają to nie ma co ruszać. No chyba, że na jakieś audiofilskie :)

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mario_64 napisał:

Jak są spuchnięte wybrzuszone to tak jak nie to warto pomierzyć pojemność przed wymianą bo jak trzymają to nie ma co ruszać. No chyba, że na jakieś audiofilskie :)

Ee spuchnięte to nie są ale z tego co się znajduje w necie na temat cd23 to często są wymieniane bo tracą parametry, większość to Rubycony YK na 85 stopni, w tym cd wyłącznik nie odcina napięcia na cały cd, analogówkę i dac jest cały czas zasilany, pytanie ile lat Niemiec miał go pod prądem... Gra naprawdę z klasą, łatwo to granie można sknocić ładując tzw audiofilskie kondy, dobrze by było dać takie same yk no albo trza się będzie pobawić w kucharza i przyprawami podoprawiać :) bo dobieranie kondów to jak gotowanie. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie czy zmiana z Sony 570ES na Arcama A80 da mi jakiś skok jakościowy w górę? Zależy mi na większej ilości detali na górze...., mało informacji jak ten wzmacniacz brzmi, względem modeli A85 i A90...., szkoda że A80 nie ma regulatora barwy dźwięku :/. Ktoś coś pomoże ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W celach poznawczych zawsze warto, można też wykorzystać wyjście Pre OUT i jeśli Sony ma wejście Pre IN to wzmacniacz Arcam popracuje jako przed-wzmacniacz.

W podmianie 1 do 1 z praktycznego punkt nie spodziewał bym się czegoś szczególnego po wymianie wzmacniacza bo Sony to raczej równo grający wzmacniacz, do tego większej mocy i lepszej dynamice.

Jeśli już coś z Arcam to ciekawszą propozycja będzie Arcam A32.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupiłem amplituner Arcam AVR 380 obecnie jestem na etapie poszukiwania kolumn do niego podczas ostatniego odsłuchu w kolejnym sklepie sprzedawca zauważył że w chwili gdy  CD jest podłączył do gniazda AV  po kablu optyczny nie działa opcja Direct bez Direct działa ok . Dzwoniłem z zapytaniem czy to usterka i o ewentualną naprawę  do serwisu fabrycznego Arcama w Krakowie ale pan nie umiał mi powiedzieć czy to usterka . Poprosił aby napisać maila z opisem usterki . Mam prośbę może moglibyście sprawdzić jak działa ta funkcja w Waszych amplitunerach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, JANUSZ003 napisał:

Niedawno kupiłem amplituner Arcam AVR 380 obecnie jestem na etapie poszukiwania kolumn do niego podczas ostatniego odsłuchu w kolejnym sklepie sprzedawca zauważył że w chwili gdy  CD jest podłączył do gniazda AV  po kablu optyczny nie działa opcja Direct bez Direct działa ok . Dzwoniłem z zapytaniem czy to usterka i o ewentualną naprawę  do serwisu fabrycznego Arcama w Krakowie ale pan nie umiał mi powiedzieć czy to usterka . Poprosił aby napisać maila z opisem usterki . Mam prośbę może moglibyście sprawdzić jak działa ta funkcja w Waszych amplitunerach?

Trochę to maslo maślane wyszło "...po kablu optyczny nie działa opcja Direct bez Direct działa ok..."

ale zerknij w instrukcję "Direct" działa tylko na wejścia analogowe (strona E19)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

,,zerknij w instrukcję "Direct" działa tylko na wejścia analogowe (strona E19)''               

Być może masz rację że to jest rozwiązanie problemu ja jestem laikiem w tych sprawach więc trudno mi się odnieś do tego tym bardziej że patrzyłem na tłumaczenie instrukcji w języku polskim gdzie nie ma takiego opisu jak w angielskim gdzie jest tylko opisane włącz wyłącz tryb Direct. Zacytuję jeszcze część maila jaki z wysłał sprzedawca w moim imieniu  do serwisu może to będzie bardziej czytelne  ,, 

- po wpięciu się do portu AV (optical) dźwięk jest odtwarzany, natomiast jak przełączyliśmy na tryb Direct od razu odcina dźwięk na kolumny

- przeskoczyliśmy się na wejście PVR (coax) i tutaj ten problem nie występował, czyli niezależnie od tego, czy słuchaliśmy na trybie stereo, czy na Direct dźwięk był przekazywany na końcówkę mocy i w efekcie na kolumny

- nie próbowaliśmy co prawda wpinać się w wejścia analogowe, więc tutaj nie wiem jak ta sekcja działa''

- próbowaliśmy na dwóch źródłach - Cambridge Audio CXC, oraz iEAST M30, żeby wykluczyć ewentualnie problem urządzenia

Edytowane przez JANUSZ003
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.02.2019 o 18:40, JANUSZ003 napisał:

zerknij w instrukcję "Direct" działa tylko na wejścia analogowe (strona E19)''               

Być może masz rację że to jest rozwiązanie problemu ja jestem laikiem w tych sprawach więc trudno mi się odnieś do tego tym bardziej że patrzyłem na tłumaczenie instrukcji w języku polskim gdzie nie ma takiego opisu jak w angielskim gdzie jest tylko opisane włącz wyłącz tryb Direct

Żeby zakończyć temat w jakim zdałem pytanie .Dostałem odpowiedź od fabrycznego serwisu Arcama  . Jest jak sugerował Kolega adadur opcja ,,Direct'' działa tylko na wejściach analogowych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z okazji chciałem Was prosić o pomoc w wyborze odtwarzacza do mojego amplituner Arcam AVR 380 . Ostatnio miałem okazję go posłuchać na róznych kolumnach z Arcam CDS50 i było strasznie ostro w wysokich rejestrach wrecz jakto ktoś określił krew z uszu :-) Potrzebuje odtwarzacza z ciepłym brzmieniem żeby zrównoważyć jego dość ostre granie w wysokich tonach  kwota jaką mam do wydanai to około 2 tyś zł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, JANUSZ003 napisał:

Korzystając z okazji chciałem Was prosić o pomoc w wyborze odtwarzacza do mojego amplituner Arcam AVR 380 .

Spróbowałbym z CDS27 koniecznie po analogu. 

Korzystałeś z połączenia ARCAM-CDS50 poprzez cyfrowe, czy analogowe połączenie?

 

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, arkadowski napisał:

Korzystałeś z połączenia ARCAM-CDS50 poprzez cyfrowe, czy analogowe połączenie?

Słuchałem CDS50 przez gniazdo analogowe . Czytałem Twoją opinie o CDS27 że gra ciepło dlatego miałem cicha nadzieję że CDS 50 też zagra podobnie . Niestety razem to zagrało bardzo ostro w górnym rejestrze. Kolumny jakie były używane do odsłuchu to  Audiowave 141 SE i Pylon Audio Diamond 25 . Dodam tylko tak poza nawiasem że słyszałem później  CDS 50 z jakąś lampą i grał to rewelacyjnie . No ale lampa to lampa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, JANUSZ003 napisał:

Dodam tylko tak poza nawiasem że słyszałem później  CDS 50 z jakąś lampą i grał to rewelacyjnie . No ale lampa to lampa .

Tak, to się zgrywa jesli jest fajna "lampka".

Skąd jesteś?

 

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was zna adresy serwisów lub specjalistów, którzy przetestowaliby mój zestaw Arcama pod kątem jakości kondensatorów i ich ewentualnej wymiany?

Gra u mnie od ponad 20-lat CD23T+A32+P35 na okablowaniu Cardasa z AE-1 Series II. Ostatnio zauważyłem, że mój system ma problem z prawidłowym odtwarzaniem wokali.

Mieszkam na Śląsku.

Edytowane przez Meloman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, adadur napisał:

Posiadam A32 ... ciekaw jestem jak wypada w duecie z P35

Z całym szacunkiem, ale A32+P35 to zupełnie inne granie. Dopiero ten system jest godny AE-1Series 2, które w mojej skromnej ocenie są jednym z najlepszych, jeżeli nie najlepszych monitorów w cenie do 15 tysięcy złotych, mimo, że w latach 90-tych, jak były produkowane kosztowały coś ok. 8 tysięcy. To fenomenalne, bardzo szybkie głośniki.

Dźwięk z AE-1 napędzany arcamowym bi-ampingiem jest nieprawdopodobnie detaliczny, przejrzysty z doskonałą uwzględniając ceną stereofonią. Te monitorki bez względu jaką płytę wrzucę do CD23T momentalnie znikają. Za to lubię je chyba najbardziej.

Dodatkowo grają neutralnie, a więc tak jak lubię. Co prawda Arcam coś tam od siebie dorzuca, ale nie na tyle by ten dźwięk mnie męczył.

Kiedy na początku miałem samego A32 miałem wrażenie, że ten wzmacniacz nie ma odpowiedniej mocy, aby napędzić głośniki. Dopiero po podpięciu P35 pojawił się power.

AE-1 "słyną" z braku basu, ale to nie jest do końca tak, bo w wielu utworach symfonicznych mam wrażenie, że jest dokładnie taki jak być powinien. Generalnie nie lubię dudnienia i nie przepadam, jak niskie tony przykrywają resztę dźwięków. Wiele razy słyszałem w sklepach dużo droższe zestawy, które dla mnie nie grały dużo lepiej, właśnie z powodu nadmiaru basu, przez co gubiona była równowaga tonalna. Słuchałam w pomieszczeniu ok. 16-17 m2.

Wielu twierdzi, że właśnie AE-1 są najlepszymi głośnikami do Arcama i świetnie z nimi się komponują. Kiedy dam głośniej muzyka się wręcz materializuje. A przy tym wszystko jest poukładane. Czujesz energię, ale nie masz wrażenia hałasu. 

Bardzo fajnie to gra, a raczej niestety grało.. Bo się popsuło... Ech...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich. Ostatnio eksperymentowalem ze wzmacniaczami roznych marek. Ale w moim systemie Arcam wypadl wg mnie wybitnie. Czy mial ktos z Was doswiadczenia z A49. Mam w tej chwili A39 pozyczony i gwozdzia czy kupowac A49 czy zostac przy A39. Wiem ze najlepiej odsluchac ale opcji nie bedzie takze  licze na Wasze opinie. Pozdrawiam

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy wzmacniacz moze byc zbyt mocny???

Czesto 

Zalezy mi zeby wzmacniacz wejscia zbalansowane a A39 niestety ich nie ma. Poza tym jesli A49 jest rozwinieciem A39 a moze wykesponowac zalety brzmienia to dlaczego nie. Chcialbym zeby ktos kto ma ten wzmacniacz zamienil zemna kilka slow ale chyba nie jest zbyt popularny bo cisza...

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno w Monachium ma być zaprezentowana nowa integra . Następca A49 ? SA 40 ?

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.