Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  211 członków

Arcam Klub
IGNORED

Klub miłośników ARCAMA


gabler

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Jestem tu świeżakiem, więc postanowiłem się przywitać. Jednocześnie zapytać użytkowników i miłośników firmy Arcam, być może osób bardziej obeznanych w temacie aniżeli ja, na co po cichu liczę, czy jest w klubie ktoś kto kiedykolwiek skutecznie modował, lub tuningował wzmacniacze, tudzież przedwzmacniacze Arcama?

Aktualnie od jakichś 5 miesięcy jestem posiadaczem Arcama FMJ C49 + FMJ P49 i wiele osób mniej lub bardziej fachowo doradza różnego rodzaju modyfikacje, ponieważ jak twierdzą, z tego zestawu można "wycisnąć" dużo więcej. Ponoć zestaw może być bardziej wyrafinowany w pewnych obszarach dźwięku i jeszcze bardziej detaliczny, bo na dynamikę i zapas mocy nie ma co narzekać.

Co myślicie na ten temat?  Czy wymiana jakichś konkretnych podzespołów na "lepsze" może rzeczywiście jeszcze bardziej podnieść rangę tego zestawu?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie, czy appka MusicLife wspiera Tidala w wersji MQA - chodzi mi o zastosowania UDP411 jako transportu do zewnętrznego DAC-a

Ew. czy jest jakaś analogiczna appka do AVR888 - kiedyś nazywala się Songbook, pytanie czy coś się zamiast niej pojawiło i jakie to ma funkcjonalności ?

Cytat

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Szukam pre do Alpha 9p, możecie coś sprawdzonego polecić? Na końcu Dali 450 DACa jeszcze nie mam. Przez "chwilę" grałem z niezłym DAC/pre na Sabre. Było fajnie - precyzja, szczegóły, separacja ale brakowało przestrzeni, powietrza, muzykalności, dociążenia. Może macie coś sprawdzonego. Czy Integra Alpha 7 (jako pre) mogłaby coś wnieść dobrego? Jaka jest ogólnie jakość przedwzmacniaczy w serii Alpha 7,8,9? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzień dobry, 

Dość często widzę na forum zestawienie arcama z dali 450.

Mam możliwość zakupu tych kolumn za około 1000 zł do mojego arcam alpha 8r + cd73. Aktualnie słucham na mission M33i i jest średnio. Mało przestrzeni i rozdzielczości, dość ciemno. Słucham przede wszystkim jazzu. W małych składach jest w miarę ok a im więcej instrumentów tym więcej bałaganu. 

Dajcie znać czy wymiana na dali może wnieść coś dobrego. Słuchałem przez chwilę na dali 350 i wielkiej różnicy w stosunku do M33i nie było. 

Ewentualnie jak może to zabrzmieć z vienna acoustic haydn lub dynaudio audience 52, czy tu będzie wielka różnica? 

Pokój ma 22 m i głośniki stoją na dłuższej ścianie. 

Dzięki z góry 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.04.2020 o 19:58, piotrek007 napisał:

Dzień dobry, 

Dość często widzę na forum zestawienie arcama z dali 450.

Mam możliwość zakupu tych kolumn za około 1000 zł do mojego arcam alpha 8r + cd73. Aktualnie słucham na mission M33i i jest średnio. Mało przestrzeni i rozdzielczości, dość ciemno. Słucham przede wszystkim jazzu. W małych składach jest w miarę ok a im więcej instrumentów tym więcej bałaganu. 

Dajcie znać czy wymiana na dali może wnieść coś dobrego. Słuchałem przez chwilę na dali 350 i wielkiej różnicy w stosunku do M33i nie było. 

Ewentualnie jak może to zabrzmieć z vienna acoustic haydn lub dynaudio audience 52, czy tu będzie wielka różnica? 

Pokój ma 22 m i głośniki stoją na dłuższej ścianie. 

Dzięki z góry 

W międzyczasie wymieniłem 8r na A70. Jest trochę bardziej przejrzyście i ładniejszy bas.

Cały czas przymierzam się do podmiany kolumn i gdyby ktoś miał diświadczenie w takich/podobnych zestawach będę wdzięczny za opinię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam do sprzedania A90 po modzie tutejszego ushera chyba Marcina ,z tego co pamietam kondy wstawione czarny mundorf i opa 1612 i cos tam jeszcze ,nie pamietam ,cena na priv , stan idealny pilot org , wszystko sprawne w 100% praktycznie nie grany wygrzany po modzie i stoi juz ze dwa lata . przeszedłem na końcówke mocy hegla 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Godzinę temu, freju napisał:

Ale to to tylko model cyferki ten arcam A90 gra moim zdaniem lepiej niż te firmowe na najtańszych kondach i słabym opa ,tutaj masz mundorfa czarnego w zasilaniu?

A przyniesie to coś do jakiści dźwięku skoro mam divę a80. Poszukuję czegoś o kilka półek wyżej o barwie dźwięku podobnym do a80 

Edytowane przez maikpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czego oczekujesz kilka półek wyżej napewno nie jest A28 przynajmniej tak mi sie wydaje bo go nie miałem  , miałem natomiast a90 przed i po modzie wiem tez jak firmy oszczędzają na komponentach i arcam nie jest tutaj wyjątkiem , dlatego warto prawie każdy taki wzmacniacz z podobnej półki cenowej po jakimś czasie zmodzić i wiem że grają wtedy zdecydowanie lepiej niż jak wyszły z fabryki , ale kilka półek to kilka tysięcy tak ja to wyliczam ,mam też hegla h200Anniversary zmodzony 8szt kondensatorów  mundorfa i 5 audio note kasei kilka nihiconów i tutaj także progress jest napewno nie na granicy percepcji , dzwiek ogólnie jest lepszy w każdym aspekcie poprawa jest w każdym pasmie ale nie można tego mierzyc na kilka półek ale te 2 półki wyżej napewno .

Trzeba też wiedziec że firmy audio nie zadowlą się tylko 100% zyskiem tu są bitki rzędu 300-500% bywa tez tez bardzo często że połowa ceny katalogowej to marża sklepowa ,i np wsadzając 10szt mundorfa mlytic po cenie około 100zł szt i kilka innych do 500zł razem 1500zł wartość takiego wzmacniacza gdyby był fabrycznie tak ubrany winduje bardzo wysoko w górę do tego wiadomo odpowiednie laurki kilku naganiaczy i sie robi najlepszy na świecie ;)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, maikpl napisał:

A przyniesie to coś do jakiści dźwięku skoro mam divę a80. Poszukuję czegoś o kilka półek wyżej o barwie dźwięku podobnym do a80 

Miałem a80, to był mój pierwszy arcam. Podobał mi się na tyle, że przesiadłem na a90. To są dwa zupełnie różne rodzaje przekazu. A80 jest gęsty, plastyczny, mało rozdzielczy. A90 bardziej wyrównany, lepsza stereofonia, no i ma sporo możliwości ustawień. Naprawdę super sprzęt. Odsłuchiwałem nowsze modele i stwierdziłem, że nie ma sensu wydawać dodatkowej kasy, lepiej przeznaczyć ją na kolumny. Ogólnie bardzo go polecam. Nie wiem czego słuchasz, jakie źródło i kolumny, ale a90 da sobie radę prawie że wszystkim. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.12.2020 o 15:26, Bu1 napisał:

Miałem a80, to był mój pierwszy arcam. Podobał mi się na tyle, że przesiadłem na a90. To są dwa zupełnie różne rodzaje przekazu. A80 jest gęsty, plastyczny, mało rozdzielczy. A90 bardziej wyrównany, lepsza stereofonia, no i ma sporo możliwości ustawień. Naprawdę super sprzęt. Odsłuchiwałem nowsze modele i stwierdziłem, że nie ma sensu wydawać dodatkowej kasy, lepiej przeznaczyć ją na kolumny. Ogólnie bardzo go polecam. Nie wiem czego słuchasz, jakie źródło i kolumny, ale a90 da sobie radę prawie że wszystkim. 

Tak jest w moim przypadku. To mój pierwszy wzmacniacz. Miałem kolumny monitor audio bronze bx5 i postanowiłem zmienić je na monitor audio Gold gx200. Gram ze Squeezebox touch a dac jest lampowy. Słucham wszystkiego. Myślę że nadchodzi czas by zrobić coś z wzmacniaczem. Myślę że on jest słabym punktem. Czyli lepiej obecny wzmacniacz zmodyfikować niż kupić taki sam tylko wyższy model? Ewentualnie iść sporo do góry. Typu hegel Roxan? 

Najlepsze jest to że tego arcama a80 chciałem sprzedać bo nie pasował mi jego dźwięk. Do czasu jak nie zmieniłem kolumn. Doszło do tego że nawet sufbufer wyleciał z systemu. 

Edytowane przez maikpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2020 o 06:29, maikpl napisał:

Tak jest w moim przypadku. To mój pierwszy wzmacniacz. Miałem kolumny monitor audio bronze bx5 i postanowiłem zmienić je na monitor audio Gold gx200. Gram ze Squeezebox touch a dac jest lampowy. Słucham wszystkiego. Myślę że nadchodzi czas by zrobić coś z wzmacniaczem. Myślę że on jest słabym punktem. Czyli lepiej obecny wzmacniacz zmodyfikować niż kupić taki sam tylko wyższy model? Ewentualnie iść sporo do góry. Typu hegel Roxan? 

Najlepsze jest to że tego arcama a80 chciałem sprzedać bo nie pasował mi jego dźwięk. Do czasu jak nie zmieniłem kolumn. Doszło do tego że nawet sufbufer wyleciał z systemu. 

Przecież ci napisałem, że wyższy model ma inne brzmienie. Ja nie słyszę firmowego podobieństwa pomiędzy a80 i a90. Jeżeli a80 ci nie pasuje, to oczywiście idź wyżej, tylko nie kupuj w ciemno, bo możesz się rozczarować. Dużo dobrego można przeczytać o różnych sprzętach, wydasz te 3, czasem 6... albo i 8 tysi i potem jest zdziwienie, że dźwięk nie wyrywa z butów. Pamiętaj, że droższe wzmacniacze  brzmią najczęściej neutralnie i różnią się subtelnościami. Kiedyś kazałem sobie podłączyć w salonie jakiś wynalazek za ok. 20 tys. Owszem fajnie to grało, ale jak miało grać za tyle kasy? W każdy razie nie dołożyłbym tyle do a90 czy a32 (też mam). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.

Wszystkim życzę dużo zdrowia i sukcesów w 2021 roku

Niestety dla mnie ten rok zaczął się od awarii. Dzisiaj mój Arcam a85 najpierw przestał reagować na sygnały z pilota ( sprawnego ) ale działał ręcznie po czym po jakiejś godzinie od wyłączenia przyciskiem na płycie czołowej  już nie dał się ponownie włączyć. Czy któryś z kolegów miał tego typu awarię wzmacniacza? jeśli tak to proszę o podzielenie się ze mną doświadczeniami, radami. Jednocześnie proszę o rekomendację dla jakiegoś solidnego i co istotne nie koniecznie bardzo drogiego elektronika któremu bym zlecił naprawę. Byłoby fajnie gdyby był to ktoś z kogo usługi skorzystaliście i byliście z niej zadowoleni. Oczywiście znalazłem w internecie kilka firm łącznie z firmowym serwisem ale wiecie jak to jest w dzisiejszych czasach, dobrze jest korzystać z usług osób poleconych. Mieszkam w okolicach Warszawy a zatem może to być osoba/firma działająca powiedzmy w Warszawie lub w promieniu max 25 km. Z góry dziękuję za pomoc, rady, sugestie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dalej w temacie naprawy mojego a85. Czy ktoś z kolegów zetknął się z firmą NasTroje audio vintage która mieści się w Wesołej pod Warszawą ? jeśli tak to proszę o opinię. Na facebooku są wychwalani za profesjonalizm i podejście do klienta a jak z cenami za usługi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, remlik napisał:

Czy ktoś zna/może polecić serwis, który będzie potrafił przywrócić do życia Arcama AVR 400 ? Prawdopodobnie padły końcówki mocy, chyba również coś w sekcji cyfrowej. Jakiś czas temu „zaglądał” do niego lokalny serwis, ale stwierdzili, ze brak części i lezy sobie w garażu.

Najlepiej Śląsk/K-ce, ale w sumie wysyłkowo też może być.

 

 

Edytowane przez remlik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 27.01.2021 o 12:05, cork napisał:

Cześć,

Panowie dołączyłem do klubu Arcam z AVR-390 - potrzebuję pomocy w ogarnięciu kilku opcji - pomoże ktoś ??

chodzi o ustawienia obrazu i dźwięku 

Pisz, o co chodzi. Sprzedałem wprawdzie AVR550, ale może będę pamiętał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie zachciało mi się dołożyć opcjonalną płytkę 7.1 multichanel do arcama a85. Montaż to nie problem ale z uruchomieniem to już tak. Nie działa. Sam wzmacniacz działa ale nie widzi tej płytki. Może ktoś ma wiedzę na ten temat? Soft 2.2.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.