Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  211 członków

Arcam Klub
IGNORED

Klub miłośników ARCAMA


gabler

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mógłbyś rozwinąć tą myśl i zrobić jakieś dokładniejsze porównanie tych kolumn? Raczej trudno będzie mi znaleźć osobę która obsłuchała te dwa modele (RS6 i IQ70). Od zawsze interesowały mnie kefy ale nigdy ich nie słuchałem. A90 jest chyba raczej dość oszczędny na basie i nie wiem czy z kefami to zagra jak trzeba. Do tego to kolumny 4ohm, nie będzie to jakimś problemem dla tego Arcama?

 

Niestety nie pomogę. Napisałem ogólnie, ale chodziło mi o zwrócenie uwagi, że KEFy dzięki głośnikowi UniQ grają charakterystycznie, mają swój wyraźny sposób przekazu. A dlaczego nie rozwinę tej myśli? Nie pamiętam zbyt wielu szczegółów . To był rok 2009 może 2010. Zbyt wiele czasu minęło. Jak kupowałem KEFy to alternatywą były dla mnie Monitor Audio RS6. Przy bezpośrednim porównaniu wygrały KEFy (grały z CA z serii 740). Później pojawił się Arcam. Po kilku miesiącach sprzedałem KEFy i kupiłem Monitor Audio.

Do tego dodam, że Arcama zastąpił bardzo fajny wzmak Myryad MI 120. Jego pogoniła dopiero lampa.... :-)

Edytowane przez Akim03
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientujecie się Panowie w jakim pomieszczeniu najlepiej czują się NEO 3? Może podpowiecie coś na temat ich ustawienia jeśli ktoś ma o nich pojęcie? W tej chwili grają w ok 12 m2 i są dość blisko ścian. Tu może być pies pogrzebany. Dopiero po nowym roku przeprowadzam się i będę miał do dyspozycji ok 17 m2 tylko i wyłącznie do audio. Mogę tam robić co mi się podoba jeśli chodzi o aranżacje.

 

Może pozostań przy tym co masz do momentu kiedy nie zmienisz warunków lokalowych,a wtedy będziesz widział co Ci przeszkadza w graniu AE i w którą stronę warto iść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akim03 dziękuję za info.

 

Co do AE i pomieszczenia to jest to jedyna rozsądna opcja-nie śpieszyć się i poczekać. W obecnym pomieszczeniu nie zagra nic prócz małych podstawek a i to zapewne bez rewelacji (jest totalna lipa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, do sprzedania zamierzam wystawic swoj najlepiej brzmiacy egzemplarz , wzmacniacz Arcam A32 . Wlozylem w niego najwiecej serca i pracy, przesluchalem najwiecej opampow , pod opampy byly zmiany w jego aplikacji. Ostatecznie zostawiam furtke w postaci wlutowanej podstawki pod najwazniejszego opa . Teraz po samej wymianie opampa nastepuje kompletnie inne brzmienie dzieki wyciagnieciu ostatnich sokow z calego preampa i koncowki mocy. Przesluchiwane byly rozne opa ( dyskretny Burson V5, dyskretny OPA301, opa2228,op627,opa1612,op2137,lme49990,lme49720,i wiele innych...)kazdy wpiety opamp gra zupelnie inaczej , dzieki pozostalej modyfikacji mozna diametralnie dostroic barwe i calkowite brzmienie wzmacniacza pod swoj pozostaly sprzet i oczekiwania.

Jest to najlepsza modyfikacja ktora jest elastyczna na przyszlosc. Wymienionych zostalo mase elementow ( kilkadziesiat dobranych sensownie bez kompromisow ale bez przedobrzenia o ktorego nie trudno w modyfikacjach ) .

Nastepne modyfikacje A32 beda wygladaly identycznie . Slucham tego A32 codziennie i mozna go sluchac godzinami.

Arcam A32 w kolorze czarnym z zamontowanym preampem gramofonowym co spotyka sie rzadko a wkladka od Arcama slynie z barfzo dobrego brzmienia.

Zdjecia tegoz egzemplarza byly zamieszczone we wczesniejszych postach gdy modyfikacja byla w fazie półmetkowej.

Polecam bo skok jest bardzo wielki i elastyczny co czyni go bardzo wartosciowym.

Po sprzedazy tego modelu zamierzam wylowic kolejny egzemplarz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A38 miałem , wykryłem w nim poważną wadę fabryczną związaną ze złym transformatorem , jest temat na forum . Miałem się nim zajac ale wymieniłem w nim tylko kondensatory ( 250 zł) i sprzedałem gdyż samo trafo to kolejne 400 zł i przeróbki . A32 jest zdecydowanie najlepszym ze starszej serii . Po modyfikacji otwiera oczy i przegania A38 o klasę . .

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=7029226965

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=7029232487

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=7029245391

 

 

Edytowane przez KrzysztofPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem trochę info o a32 i a38. Zastanawiałem się dlaczego a38 jako nowy był tańszy od a32 o ok 300f w UK.

 

Już wiesz dlaczego , we wnętrzu A38 widać już ruch księgowego w postaci gorszych elementów , o trafie nie wspomnę . A32 jest ostatnim modelem gdzie jeszcze nie oszczędzano .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na czym polega ta modyfikacja i jaki jest jej koszt?

 

 

Modyfikacja jak przeczytasz powyzsze posty sledzac ten watek powoduje znaczny przyrost jakosci brzmienia danego modelu wzmacniacza/ odtwarzacza w zaleznosci od modelu. Koszty modyfikacji zalezne sa od drogi jak bardzo chcesz pojsc. Ale to juz nie miejsce na ogolu gdyz opcji jest duzo a kazdy ma inne preferencje dzwieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Koszty modyfikacji zalezne sa od drogi jak bardzo chcesz pojsc. Ale to juz nie miejsce na ogolu gdyz opcji jest duzo a kazdy ma inne preferencje dzwieku.

 

Tak tylko pytałem z ciekawosci. Biorę arcama pod uwagę chociaż nie mam bladego pojęcia czy mi podejdzie z moimi Sonusami. Nie ma skąd pozyczyć to i tak musiałbym kupić w ciemno. I jeśli bym kupił to raczej na 100% w UK bo tu mieszkam. Byłem ciekaw czego wymiana wnosi najwieksze zmiany na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak z tematem kabli sieciowych? Czym podpinacie swoje Arcamy? Nigdy nie brałem tematu do głowy ale zauważyłem, że sam używam jakiegoś chińskiego badziewia z cienkimi żyłami. Może polecicie coś w granicach rozsądku z porządnymi wtykami? Może się nie wygłupiać i kupić po prostu jakiegoś porządnego miedziaka w elektronicznym, założyć jakieś dobre wtyki i zamknąć temat?

Edytowane przez Mesiah1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak z tematem kabli sieciowych? Czym podpinacie swoje Arcamy? Nigdy nie brałem tematu do głowy ale zauważyłem, że sam używam jakiegoś chińskiego badziewia z cienkimi żyłami. Może polecicie coś w granicach rozsądku z porządnymi wtykami? Może się nie wygłupiać i kupić po prostu jakiegoś porządnego miedziaka w elektronicznym, założyć jakieś dobre wtyki i zamknąć temat?

Nie zaczynaj :) dobra :)

 

Nie zaczynaj :) dobra :)

u mnie baza killer sie spisał wysmienicie dodał wagi ,więcej nie powiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór. Posiada ktoś Arcam Solo Music? Słuchał ktoś ten sprzęt? Jak on gra?

 

Ja miałem nawet jednego uszkodzonego ale w starszej wersji - padł sam przetwornik cyfrowo analogowy czyli DAC ze względu na uszkodzenie zasilania ...

Przewaznie jak cos jest do wszystkiego to jest do niczego , tutaj miałem podobne wrażenie . Zdecydowanie lepiej gra oddzielny starszy odtwarzacz od Arcama i jego wzmacniacz . Kwestią pozostaje cena .

Edytowane przez KrzysztofPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki KrzysztofPL. Przyjęło się mówić, że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego, ale wygląda na to, że niektóre systemy all-in-one grają naprawdę dobrze. Sam nie sprawdzałem, ale takie są recenzje ;) Słuchał ktoś ostatniej wersji Solo Music?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie porównywał ktoś A85/A90/A32 do Nada 319? Jak gra ten ostatni? W środku wygląda ładnie ale o niczym to nie świadczy. Będę wdzięczny za jakieś porównanie. Planuje zakup wzmacniacza do drugiego systemu a ten Nad zawsze za mną chodził. Można go kupić w cenie takiego A85.

Edytowane przez Mesiah1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie porównywał ktoś A85/A90/A32 do Nada 319? Jak gra ten ostatni? W środku wygląda ładnie ale o niczym to nie świadczy. Będę wdzięczny za jakieś porównanie. Planuje zakup wzmacniacza do drugiego systemu a ten Nad zawsze za mną chodził. Można go kupić w cenie takiego A85.

 

Tylko, że 319 to już trochę starocie będzie. Chociaż faktycznie bebechy ma dość zacne, z drugiej strony w kilku szczegółach to taki europejski "chinol" IMO. Plastiko fantastiko, stały kabel zasilający, itp.

Osobiście wolałbym A32, tylko że będzie droższy od 319.

Edytowane przez tomek11

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś z tu obecnych porównywał bezpośrednio i dokładnie wzmacniacze A85 i A90? Jaka jest według Was różnica między tymi wzmacniaczami? Niby to jedno i to samo + lepsze zasilanie w A90 ale prawie wszystkie fora zagraniczne trąbią o tym, że niby A85 jest lepszy jeśli chodzi o dźwięk. Skąd te powtarzające się opinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było wałkowane kilka razy . Przedwzmacniacz A85 i A90 to klon, identyczne płytki z identycznymi elementami ( jedyne różnice to zamiast czerwonych Wim w A90 są zielone Wimy w A85, bez różnicy). Natomiast końcówka różni się większym transformatorem a to on jest najważniejszy w każdym wzmacniaczu , zapamiętajcie we wzmacniaczu to zasilanie gra , potem całą reszta . Przy głośniejszym słuchaniu A90 wypada zdecydowanie lepiej od A85 , brzmieniowo i barwa są te same z racji identycznej reszty .

Proszę sobie pobrać schematy serwisowe ( service manual) obu urządzen i porównać schematy . Na takie " trąbienie " nabiorą się osoby , które nie miały obydwu egzemplarzy w domu i nie znają się na schematach .

Zdecydowanie polecam A90 jeśli cena nie jest dużo wyższa od A85 . Oczywiście przypominam o wersji oprogramowania , powinno być ok wersji V3.4x itp .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze odłożyć trochę kasy. Zapewne po nowym roku będę myślał o modyfikacji. Panowie który dac wybrać do A90? Mam do wyboru dwa sensowne według mnie. Rega DAC-R (ok 2100zł) i TEAC UD-501 (ok 1900zł). Wygląd i bajery przemawiają za tym drugim ale pewny nie jestem. Nie mam możliwości odsłuch przed zakupem więc loteria. Musze brać też poprawkę na to, ze brzmienie wzmacniacza po modyfikacji ulegnie mniej lub bardziej zmianie. Pan Krzysztof zapewne nie słuchał ani jednego ani drugiego daca? Domyślnie sprzęt będzie podłączony pod komputer więc ważne aby radził sobie dobrze po usb. Nie wiem czy to dobre miejsce na takiego typu pytania ale może ktoś żonglował dacami na A85/A90/A32?

Edytowane przez Mesiah1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.