Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  213 członków

Arcam Klub
IGNORED

Klub miłośników ARCAMA


gabler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Małe pytanie. Czy wyjście pre out które posiada wzmacniacz arcam A90 jest zawsze aktywne po przełączeniu przycisku który go aktywuje i czy jest tam sygnał audio razem z sygnałem na wyjściu głośników ............. do sedna : czy będzie tam sygnał dla subufera :))?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miłośników ARCAMA.

Posiadam Arcama avr 500. Niestety jeden kanał się spalił i potrzebuję waszej pomocy.

Mianowicie chciałbym kupić oryginalne tranzystory mocy tylko nie wiem gdzie szukać bo wszędzie same podróbki made in china.

Proszę pomóżcie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie porównywał ktoś A85/A90/A32 do Nada 319? Jak gra ten ostatni? W środku wygląda ładnie ale o niczym to nie świadczy. Będę wdzięczny za jakieś porównanie. Planuje zakup wzmacniacza do drugiego systemu a ten Nad zawsze za mną chodził. Można go kupić w cenie takiego A85.

Tak, ja miałem i mam nadal.

Rodzina ma Arcamy, ja NADy. Rodzina ma A85, ja m. in. 319. Co wolę? Swojego NADa, ale nie tyle ze względu na sam dźwięk, bo oba świetnie grają (de facto 319 słucham najczęściej u siebie, mimo posiadania m. in. C270, C370, C372) bo do niego mam podpięte najmocniejsze kolumny, ale Arcamowi niczego, za wyjątkiem mocy, a wiadomo co się z tym wiąże, nie brakuje. Gra po prostu fajnie i na tym skończę. Jeśli miałbym wybierać sprzęt dla siebie, kupiłbym ponownie 319, ale to już sprzęt mający gdzieś produkcję w okolicy lat 90, który bez problemów da się imho naprawić (nie ma w sumie żadnych elementów cyfrowych, BGA) ale jeśli nie będzie to sprzęt zadbany to może być problem - kondensatory, ale w każdym tak może być. W Arcamie rodziny były też...do wymiany! Za A85 nie dałbym kwoty, jaką chcą handlarze, a często sprzedawcy prywatni - jest za drogi.

 

Coś jeszcze - pytaj o wersję softu bo Arcam A85 ma wadę. Soft potrafi powodować wyłączenie się na stałe wzmaka w trybie stand-by. Wyłączasz pilotem i...nie odpalisz go ponownie, musisz wyjąć kabel z sieci. To dzieje się na sofcie 1.xx. Najlepiej kupić wersję z softem 3.xx. Wyświetlacz w trybie serwisowym pokazuje to. Kolejną wadą są wypalające się wyświetlacze. Uważaj na to. Można to w sofcie wyłączyć.

 

W skrócie: za 800-900 mógłbym mieć Arcama A85 (ale tylko z wkładką PHONO, która jest dodatkowym modułem), ale za ponad 1200 nigdy. 319 można kupić między 800-1000 i wiem, że jak coś padnie, to sam wymienię - kondensatory, rezystory. Może z tranzystorami będzie problem, ale tutaj z każdym wzmakiem może tak być bo Sankeny są często podrabiane.

 

Jazz, metal, hard rock fajnie na tym gra, ale wiadomo, żę NAD da większego kopa, bo ma moc większą, kondensatory też są większe względem Arcama.

Tylko, że 319 to już trochę starocie będzie. Chociaż faktycznie bebechy ma dość zacne, z drugiej strony w kilku szczegółach to taki europejski "chinol" IMO. Plastiko fantastiko, stały kabel zasilający, itp.

Osobiście wolałbym A32, tylko że będzie droższy od 319.

Dobry żart. Plastiko fantastiko. Sprawdź sobie może lepiej środek Arcamów, a NADa319. Toroid, jaki jest w NADzie jest wielkości talerza. Toroid Arcamów to...przy nim zabaweczka. Pomijam równiez różnicę w mocy między A85/A90, a NADem 319, który daje 2x120/8 i może grać godzinami na wysokich poziomach głośności. Tekst o stałym kablu zasilającym to już w ogóle żart - oczywiście, audiofilski sprzęt musi mieć kotwicę za kilka tysięcy...oj...czemu żaden producent nie dodaje takiej kotwicy i nie podnosi ceny sprzętu o kilka tysięcy?!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miłośników ARCAMA.

Posiadam Arcama avr 500. Niestety jeden kanał się spalił i potrzebuję waszej pomocy.

Mianowicie chciałbym kupić oryginalne tranzystory mocy tylko nie wiem gdzie szukać bo wszędzie same podróbki made in china.

Proszę pomóżcie.

Pozdrawiam

Do Krzyśka wbijaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że nie wiem kto to Krzysiek ale nowy jestem. Daj namiar

 

Dobrze koledzy Ci radza....Krzysztof to konkret gosciu,zna sie na rzeczy...

 

Arcam i brak mocy????nad moze ma wszystko nienaturalnie popodbijane a zwłaszcza bas....sztucznie napopowany ...mam a10 i nie odczuwam braku mocy ...w pomiarach ma 124 przy 8 a 215 przy 4...kawal smoka ,pociagnie wszystko he he...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie za pomoc. Jak sądzicie po naprawie na dobrych (nie chińskich podzespołach) pochodzi trochę ten amplituner czy nie warto go trzymać?

 

Lepszy wzmak stereo....sprzedac i kupic arcama a90 lub a32...i oddac w rece Krzysztofa...Warto:)

 

Ewentualnie kupic w dobrej cenie a10:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że do muzyki wzmacniacz stereo jest najlepszy.Jednak wolę amplituner kina domowego mam wszystkie głośniki oraz instalację w ścianach. Fakt ze głównie słucham muzyki ale jakiś film tez sie trafi a na wzmacniaczu stereo trochę lipa z filmami. Mnożyć urządzeń też nie będę bo nie mam na to miejsca stąd wybór AVR 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszy wzmak stereo....sprzedac i kupic arcama a90 lub a32...i oddac w rece Krzysztofa...Warto:)

 

Ewentualnie kupic w dobrej cenie a10:)

Warto chyba nie wiem ile tam teraz koszt u niego ,bo słyszałem że strasznie podrożało , ale no kurna efekt jest :))) bo to kurna gra naprawde uczicwie dobrze choc ma lepszy piec ale złego słowa nie powiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Nowe podstawowe Arcamy

post-8854-0-65185800-1515660442_thumb.jpg

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że o gustach się nie dyskutuje, ale Arcam z serią A, FMJ wyglądał po prostu dobrze, zwłaszcza na tle konkurencji (mówi to miłosnik NADów...), ale te dwa wyżej wyglądają po prostu tragicznie - chińska zabaweczka, albo taniutki tunerek DVBT. Za szafką to może stać...poważnie, dramat. O ironio, NAD w najnowszych seriach (C338, C368 i wszystkich, które mają teraz moduły wifi, bt, usb itd) wygląda porządnie, czego nie da się powiedzieć teraz o Arcamie...

Edytowane przez firekage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Dobry wieczor!

Dzis ku mojemu zdziweniu zapalila sie dioda na kolor czerwony w cd arcam fmj23 po lewej stronie. To zjawisko wystepuje tylko przy jednej z plyt. Chodzilo mi po glowie juz jakis czas, po co ona wogole jest. Teraz kiedy sie uaktywnila postanawiam was o to zapytac. Jesli ktos sie orientuje prosze o odp.

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląd gdzieś pomiędzy Clatronic, a póżny PRL Hi-Fi. Firma strzela sobie w stopy.

Stopy to już sobie przestrzeliła kilka lat temu :) teraz kolana :) faktycznie to wygląda jak u mamy w kuchni grajek Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wygląda jak tansze zabawki z plastiku. Co poradzić, zapewne niektórym inżynierom Arcama tez sie nie podoba ale praca ważniejsza . Najważniejsze aby grały dobrze ( oby) .

 

Teraz coś z innej beczki , kilka osób z tego klubu czeka w końcu na pokazanie mojego ostatecznego zestawu . Mogę już go pokazać gdyż cieszę się nim od kilku dni .

 

http://www.audiostereo.pl/bladelius-thor-ca851n-sba-satori-3-way_137526.html

 

Jest w złym dziale, napisałem do moderatora o przeniesienie ale jeśli tego nie zrobi wówczas zostanie tam gdzie jest .

 

W temacie z linku macie więcej fotek, tutaj zamieszczę dwie z wielu .

 

post-34283-0-18647200-1518337779_thumb.jpg

 

post-34283-0-07878100-1518337799_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz coś z innej beczki , kilka osób z tego klubu czeka w końcu na pokazanie mojego ostatecznego zestawu . Mogę już go pokazać gdyż cieszę się nim od kilku dni .

 

Przyjemny widok ;)

 

Panele w naroznikach robiles sam?

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Dzień dobry,

Czy klub żyje?

 

Żyje.

 

Dla użytkowników Arcam'a CDS27 czy UDP411 i komputerów spod znaku ugryzionego jabłka polecam kombajn audiofilski Audirvana +

Ten rewelacyjny render UPNP doskonale działa z CDS27 dając mu dodatkowo możliwość korzystania z Tidal'a (w przyszłości prawdopodobnie dojdzie do Audirvan'y Spotify). Na dziś jest to TIDAL/Qobuz/HIGHRESAUDIO.

Integracja całej cyfrowej biblioteki (obsługa plików o różnych formatach), doskonała łatwość obsługi, rewelacyjna współpraca z CDS27, streaming z Tidal'a.

Cena może dla niektórych być "odstraszająca" ale naprawdę warto by zyskać sporą funkcjonalność CDS27/UDP411.

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.