Skocz do zawartości
gabler

Klub miłośników ARCAMA

Rekomendowane odpowiedzi

witam,, Arcam A39 ..

PYTANIE o kolumny, mam dwa typy FOCAL ELECTRA 1007BE oraz PARADIGM STUDIO 60V 5..

muzyka to jazz ,soul, raczej spokojna ,, zalezy mi na szczegółowsci ..

co wybrac? nie za bardzo mam mozliwosc odsłuchu,,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, od jakiegoś czasu posiadam Arcam A32, który notabene uważam za bardzo ciekawą integrę, funkcjonalnością w niczym nie ustępuje dzisiejszym konstrukcjom i mimo małych niedoskonałości (a przeczytałem nie tylko tu cały wątek o nim) jest to bardzo dobry wzmacniacz. Próbowałem odszukać coś w jaki sposób wykorzystać praktycznie funkcje Input Trims (Input Trims – use the source select buttons and Control knob to set input trims for each source. Input trims are used to compensate for variations in output levels of different source equipment.) Jak widać jest to całe info z instrukcji na ten temat. Korzysta ktoś z was z tych ustawień?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, adadur napisał:

Korzysta ktoś z was z tych ustawień?

No ale to info z instrukcji wyczerpuje temat.

Nie wiesz jak użyć czy do czego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawa prosta. Jak któryś z komponentów np. tuner daje cichszy sygnał na wyjściu to tą funkcją można wyrównać poziom głośności np do poziomu CD.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ostatnio ktoś pytał mnie czym zgrywać muzykę na dysk USB dla ARCAM UDP411.

Ten odtwarzacz służy jako zgrywarka CD do postaci plików WAV. Nie potrzeba żadnych dodatkowych narzędzi czy komputera.

UDP411 działa także jako zgrywarka  w trybie 1:1 (bit-bit). Trwa to dosyć długo (tyle ile płyta), ale zgrywanie odbywa się z bardzo dużą dokładnością.

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakoś tak mnie naszło z sentymentu do marki i kupiłem CD 23t, zacny to cedek i ten Dcs RingDac na pokładzie, zastanawiam się czy wymieniać w nim elektrolity...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, gabler napisał:

Jakoś tak mnie naszło z sentymentu do marki i kupiłem CD 23t, zacny to cedek i ten Dcs RingDac na pokładzie, zastanawiam się czy wymieniać w nim elektrolity...

Jak są spuchnięte wybrzuszone to tak jak nie to warto pomierzyć pojemność przed wymianą bo jak trzymają to nie ma co ruszać. No chyba, że na jakieś audiofilskie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, mario_64 napisał:

Jak są spuchnięte wybrzuszone to tak jak nie to warto pomierzyć pojemność przed wymianą bo jak trzymają to nie ma co ruszać. No chyba, że na jakieś audiofilskie :)

Ee spuchnięte to nie są ale z tego co się znajduje w necie na temat cd23 to często są wymieniane bo tracą parametry, większość to Rubycony YK na 85 stopni, w tym cd wyłącznik nie odcina napięcia na cały cd, analogówkę i dac jest cały czas zasilany, pytanie ile lat Niemiec miał go pod prądem... Gra naprawdę z klasą, łatwo to granie można sknocić ładując tzw audiofilskie kondy, dobrze by było dać takie same yk no albo trza się będzie pobawić w kucharza i przyprawami podoprawiać :) bo dobieranie kondów to jak gotowanie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dlatego pisałem, że warto pomierzyć ich pojemność i wymienić tylko te które ją straciły.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ktoś miał możliwość porównania CD23 vs CD23t, w t wprowadzono kilka usprawnień, monolityczne prostowniki inaczej zrobiono masę i parę innych detali, ciekawi mnie jaka jest różnica brzmieniowa bo ponoć jest. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Panowie czy zmiana z Sony 570ES na Arcama A80 da mi jakiś skok jakościowy w górę? Zależy mi na większej ilości detali na górze...., mało informacji jak ten wzmacniacz brzmi, względem modeli A85 i A90...., szkoda że A80 nie ma regulatora barwy dźwięku :/. Ktoś coś pomoże ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W celach poznawczych zawsze warto, można też wykorzystać wyjście Pre OUT i jeśli Sony ma wejście Pre IN to wzmacniacz Arcam popracuje jako przed-wzmacniacz.

W podmianie 1 do 1 z praktycznego punkt nie spodziewał bym się czegoś szczególnego po wymianie wzmacniacza bo Sony to raczej równo grający wzmacniacz, do tego większej mocy i lepszej dynamice.

Jeśli już coś z Arcam to ciekawszą propozycja będzie Arcam A32.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niedawno kupiłem amplituner Arcam AVR 380 obecnie jestem na etapie poszukiwania kolumn do niego podczas ostatniego odsłuchu w kolejnym sklepie sprzedawca zauważył że w chwili gdy  CD jest podłączył do gniazda AV  po kablu optyczny nie działa opcja Direct bez Direct działa ok . Dzwoniłem z zapytaniem czy to usterka i o ewentualną naprawę  do serwisu fabrycznego Arcama w Krakowie ale pan nie umiał mi powiedzieć czy to usterka . Poprosił aby napisać maila z opisem usterki . Mam prośbę może moglibyście sprawdzić jak działa ta funkcja w Waszych amplitunerach?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, JANUSZ003 napisał:

Niedawno kupiłem amplituner Arcam AVR 380 obecnie jestem na etapie poszukiwania kolumn do niego podczas ostatniego odsłuchu w kolejnym sklepie sprzedawca zauważył że w chwili gdy  CD jest podłączył do gniazda AV  po kablu optyczny nie działa opcja Direct bez Direct działa ok . Dzwoniłem z zapytaniem czy to usterka i o ewentualną naprawę  do serwisu fabrycznego Arcama w Krakowie ale pan nie umiał mi powiedzieć czy to usterka . Poprosił aby napisać maila z opisem usterki . Mam prośbę może moglibyście sprawdzić jak działa ta funkcja w Waszych amplitunerach?

Trochę to maslo maślane wyszło "...po kablu optyczny nie działa opcja Direct bez Direct działa ok..."

ale zerknij w instrukcję "Direct" działa tylko na wejścia analogowe (strona E19)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podpowiedzcie jaki dac kupić do A29 i kef r300 z wejściem usb pod kompa,okolice 1tyś.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

,,zerknij w instrukcję "Direct" działa tylko na wejścia analogowe (strona E19)''               

Być może masz rację że to jest rozwiązanie problemu ja jestem laikiem w tych sprawach więc trudno mi się odnieś do tego tym bardziej że patrzyłem na tłumaczenie instrukcji w języku polskim gdzie nie ma takiego opisu jak w angielskim gdzie jest tylko opisane włącz wyłącz tryb Direct. Zacytuję jeszcze część maila jaki z wysłał sprzedawca w moim imieniu  do serwisu może to będzie bardziej czytelne  ,, 

- po wpięciu się do portu AV (optical) dźwięk jest odtwarzany, natomiast jak przełączyliśmy na tryb Direct od razu odcina dźwięk na kolumny

- przeskoczyliśmy się na wejście PVR (coax) i tutaj ten problem nie występował, czyli niezależnie od tego, czy słuchaliśmy na trybie stereo, czy na Direct dźwięk był przekazywany na końcówkę mocy i w efekcie na kolumny

- nie próbowaliśmy co prawda wpinać się w wejścia analogowe, więc tutaj nie wiem jak ta sekcja działa''

- próbowaliśmy na dwóch źródłach - Cambridge Audio CXC, oraz iEAST M30, żeby wykluczyć ewentualnie problem urządzenia

Edytowane przez JANUSZ003

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi